آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس سیاه مشهد

خرید نهال گیلاس سیاه مشهد از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس سیاه مشهد با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس سیاه مشهد در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس سیاه مشهد به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس سیاه مشهد در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس سیاه مشهد، کاشت نهال گیلاس سیاه مشهد، هرس درخت گیلاس سیاه مشهد، نحوه آبیاری گیلاس سیاه مشهد، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس سیاه مشهد و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس سیاه مشهد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس سیاه مشهد را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس سیاه مشهد
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس سیاه مشهد

خصوصیات و ویژگی های نهال گیلاس مشهد:


نهال گیلاس سیاه مشهد نهال بومی کشور ایران می باشد و روی پایه آلبالو تلخ معمولا پیوند می خورد. شکل میوه گیلاس سیاه مشهد قلبی شکل است میوه این رقم گیلاس دارای پوست سیاه رنگ با گوشت قرمز می باشد و به همین دلیل میوه کاملا بازارپسندی می باشد. زمان گلدهی این رقم نیمه دوم فروردین ماه می باشد و به طور معمول میوه گیلاس سیاه مشهد اواخر خرداد به بازار می آید. عمر اقتصادی درختان بالغ آن 3 سال می باشد. به دلیل بومی بودن رقم گیلاس مشهد، خریدآن از مناطق مختلف کشور امکان پذیر می باشد. قدرت رشد درخت گیلاس مشهد به حالت گسترده بوده و رقم کاملا پرباری محسوب می شود و درخت بالغ گیلاس مشهد می تواند 15 متر ارتفاع بگیرد. اما با هرس درست و اصولی می توان این عدد را به 8 متر کاهش داد.

گیلاس مشهد پس از برداشت قابلیت ماندگاری کوتاه مدت داشته و بسیار حساس می باشد. به همین دلیل حمل و نقل آن باید طوری انجام گیرد که میوه دچار لهیدگی نشود.

وزن میوه گیلاس مشهد به طور میانگین 7 گرم و وزن هسته 31/0 گرم و طول میوه 8/1 سانتی متر می باشد. همچنین اندازه ی دم آن به 5 سانتی متر می رسد. از دیگر ویژگی های بارز نهال گیلاس مشهد می توان به مقاومت بالای آن در برابر شرایط اقلیمی سرد و گرم اشاره کرد. به همین دلیل به جرات می توان گفت این نهال را در اکثریت مناطق به غیر از مناطق گرمسیر کشت کرد.

نهال گیلاس سیاه مشهد برای رفع خواب زمستانه نیازمند یک دوره سرمایی می باشد این دوره سرمایی مستلزم باز شدن جوانه های درخت گیلاس سیاه مشهد می باشد نیاز سرمایی نهال گیلاس مشهد 500 تا 1500 ساعت سرمای منفی 7 درجه می باشد.شکوفه های درخت گیلاس مشهد نسبت به سرمای بهاره حساس بوده و در مناطقی که تا نیمه دوم فروردین ماه سرما وجود داشته باشد کشت آن توصیه نمی شود در واقع مناسب ترین سطح ارتفاع دریا جهت کاشت نهال گیلاس می شود بین 400 تا 1200 متر می باشد.

میزان باردهی گیلاس مشهد:

نهال گیلاس مشهد از سال اول شروع به باردهی می کند و جز ارقام زودبازده به حساب می آید میزان باردهی نهال گیلاس مشهد به ازای هر درخت بالغ100 کیلو می باشد در واقع می توان گفت به ازای کاشت600 اصله نهال در هر هکتار می توان 60کیلو محصول برداشت کرد البته لازم به ذکر می باشد که میزان باردهی درخت گیلاس مشهد به نحوه رسیدگی باغدار به درخت دارد.

کاشت نهال گیلاس مشهد:

اولین اقدام قبل از احداث باغ گیلاس مشهد آماده سازی زمین می باشد. اولین قدم در آماده سازی زمین تسطیح زمین می باشد و سپس آماده کردن چاله ها با فاصله های استاندارد، فاصله استاندارد کاشت نهال گیلاس مشهد 4 * 4 می باشد و با رعایت این فاصله درخت گیلاس به راحتی می تواند نور و مواد مغذی لازم را جهت رشد و نمو دریافت کرده و در زمان باردهی دچار اختلال نشود.

در انتخاب محل کاشت نهال گیلاس مشهد توجه داشته باشید که نقاطی که رطوبت دار بوده طبیعتا نور خورشید به اندازه کافی به درختان نمی رسد و در مناطقی که نور زیاد به درخت می رسد سبب سوختن تنه و برگ درختان می شود. پس انتخاب محل مناسب جهت کاشت نهال گیلاس مشهد مهمترین مرحله ای است که باید به آن دقت کنید.

بهترین زمان کاشت نهال گیلاس مشهد اواخر فصل پاییز می باشد اما در مناطقی با سرمای شدید زمستانه می توان این تایم کاشت را به اواخر اسفند ماه یا اوایل فروردین موکول کرد.

گرده افشان نهال گیلاس مشهد:

آگاهی از زمان گلدهی درخت گیلاس مشهد علاوه بر انتخاب رقم درست گرده زا در انتخاب بهترین زمان قرار دادن کندوهای عسل در باغ کمک شایانی می کند. زمان گلدهی در طول دوره ی گلدهی ارقام نه تنها به نوع رقم بلکه به عوامل اکولوژیکی نیز بستگی دارد به این صورت که فرآیند گلدهی به وسیله عوامل آب و هوایی کنترل می شود. اما همانطور که اشاره شد زمان گلدهی درخت گیلاس مشهد نیمه ی دوم فروردین ماه می باشد و گیلاس صورتی لواسان می تواند گرده افشان رقم گیلاس مشهد باشد.

خاک مناسب کاشت نهال گیلاس مشهد:

اگر باغداری بخواهد در خاک های فقیر و نامطلوب مانع از احداث باغ شود باید درک درستی از فقیر و غنی بودن خاک داشته باشد. بنابراین توصیه می شود جهت دریافت اطلاعات درست حتما قبل از احداث باغ اقدام به آزمایش خاک نمایید.

مناسب ترین خاک جهت کاشت نهال گیلاس خاکی است با بافت شنی لومی با ph 5/7 تا 8 و دارای عناصر بور- نیتروژن- فسفات و پتاس.

بافت خاک مناسب گیلاس حداقل تا یک متر عمق باید زهکشی بالایی داشته باشد تا ریشه دچار خفگی نشود. خاکی از نظر اندازه ی ذرات جهت احداث باغات گیلاس ایده آل می باشد که دارای منافذ کوچک جهت نگهداری آب و دارای منافذ بزرگ برای زهکشی آب و انتشار اکسیژن باشد.

آبیاری نهال گیلاس مشهد:

به طور کلی مناطقی که دارای بارندگی بیش از 700 میلی متر سالیانه باشد درختان به صورت دیم عملکرد دارند و در مناطقی با بارش 500 میلی متر 3 نوبت تابستانه آبیاری شوند و در مناطقی با بارش زیر 500 میلی متر در سراسر فصل رشد مرتب باید آبیاری شوند. در کشور ایران اکثریت نقاط به غیر از کناره های دریای خزر در گروه سوم قرار دارند و رشد نخواهند کرد. درخت گیلاس مشهد در فصل رشد به طور مرتب هفته ای یکبار به میزان 50 الی 100 لیتر نیازمند آبیاری می باشد.با بزرگتر شدن نهال می توان درختان گیلاس مشهد را 10 روز یکبار آبیاری کرد.

هرس درخت گیلاس مشهد:

یک باغدار به منظور مدیریت زود بازدهی، کیفیت و میزان تولید میوه از هرس استفاده می کند. درخت گیلاس بدون هرس و تربیت درست، فرم و شکل مناسبی نخواهد داشت. درخت گیلاس مشهد اگر به طور مناسب تربیت و هرس نشود عملکرد بالایی نخواهد داشت و زودتر به مرحله باردهی نخواهند رسید. همچنین هرس اصولی موجب افزایش طول عمر درخت نیز خواهد شد. هرس شامل یک مرحله و یک عملیات نمی شود بلکه نهال گیلاس از سال اول کاشت تا زمان بلوغ مستلزم هرس می باشد. هدف اولیه هرس نهال گیلاس مشهد تربیت جثه ی درخت و ایجاد یک اسکلت قوی می باشد تا در زمان باردهی تحمل بار را داشته باشد. هرس سال های آتی نیز منجر به باز شدن تاج درخت شده و سبب نفوذ بهتر نور خورشید در تاج درخت می شود که این امر خود سبب افزایش جوانه های گل، افزایش کیفیت میوه و کاهش میزان آلودگی ها و بیماری ها می شود.

در سال اول پس از خرید نهال گیلاس مشهد از نهالستان اگر تعداد شاخه های جانبی کمتر از سرشاخه باشد بهتر است تمامی شاخه های اضافی را هرس( قطع) کرده و شاخه ی اصلی را بالاتر از 80 سانتی متر سربرداری کنید.

مقاومت درخت گیلاس مشهد در برابر آفات و بیماری ها:

فقر خاک، استقرار نامناسب نهال،استفاده نامناسب از کود های شیمیایی یا کودهای دامی نپوسیده، کمبود آب، استفاده ناصحیح از حشره کش ها و سموم آفات کش در باغات گیلاس سبب حمله تعداد زیادی از آفات به خصوص حشرات به درخت گیلاس می شود.

از آفات مهمی که همه ساله باغات گیلاس علی الخصوص گیلاس مشهد را درگیر می کند مگس گیلاس می باشد در بعضی از مناطق نیز آفاتی چون کرم سفید ریشه، سوسک شاخک دار و سر خرطومی خسارت جبران ناپذیری را به درخت گیلاس وارد می کند که از بزرگترین نگرانی های باغداران گیلاس مشهد می باشد.

برای مبارزه با آفت مگس گیلاس روش های غیر شیمیایی از جمله جمع آوری بقایای شاخه ها و میوه های آلوده، یخ آب زمستانه، استفاده از فرمون، استفاد ه از نوار های رنگی توصیه می شود.اما در صورت استفاده از روش شیمیایی می توانید از ترکیب فرمولاسیون زیر استفاده کنید:

دیپترکس 1500 گرم- روغن 1 لیتر- ملاس 1 لیتر- آب 100 لیتر

از بیماری های مشترک درخت گیلاس و گیلاس مشهد می توان به شانکر باکتریایی، لکه برگی، نکروز، پیچیدگی برگ ها، لکه غربالی اشاره کرد که هر کدام روش های کنترل و پیشگیری دارند که در قسمت بیماری های سایت رویال نهال بیشتر توضیح داده شده است. قابل ذکر است گیلاس مشهد از نظر حساسیت به شانکر نسبت به سایر ارقام گیلاس مقاومت بیشتری برخوردار است.

خواص و فواید میوه گیلاس مشهد:

از ترکیبات شیمیایی که در برگ گیلاس مشهد وجود دارد باریوم می باشد که منبع سرشار از پتاسیم می باشد. از خواص دارویی میوه گیلاس مشهد می توان به اثرات آن در بهبود در مفاصل، ضد عفونی کردن معده، درمان یبوست و درمان مرض چاقی اشاره کرد. البته دم کرده دم میوه گیلاس مشهد برای درمان بیماری های کلیوی و کبدی استفاده می گردد.

میوه گیلاس مشهد دارای درصد بالایی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها می باشد که به حفظ سلامت پوست و چشم موثر می باشد.

قیمت و خرید نهال گیلاس مشهد:

خرید نهال گیلاس مشهد از نهالستان نمونه کشور با بیش از نیم قرن تجربه که تحت نظر مهندسین سازمان جهاد کشاورزی اقدام به تولید آن کرده است، حرکت کاملا هوشمندانه و عاقلانه تلقی می شود. نهالستان رویال نهال اقدام به تولید نهال گیلاس مشهد کرده و بدون هیچ واسطه ای نهال را به دست مشتری می رساند. خرید نهال از این نهالستان به صورت حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است و امکان ارسال نهال به سراسر کشور وجود دارد. نهال گیلاس مشهد به صورت ریشه لخت همراه با بسته بندی های مطمئن و کاملا استاندارد در فصل کاشت نهال با سریع ترین وسیله ی ممکن در اختیار شما قرار می گیرد جهت مشاوره رایگان، استعلام قیمت و خرید نهال گیلاس مشهد با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشخصات نهال گیلاس سیاه مشهد


منشاء: ایران

زمان گلدهی: نیمه دوم فروردین

موعد رسیدن: اوایل تیر

پایه: آلبالو تلخ

عمر اقتصادی: 30 سال

خصوصیات: رنگ میوه سیاه، بسیار درشت

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت