آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس فرنگی

خرید نهال گیلاس فرنگی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس فرنگی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس فرنگی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس فرنگی به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس فرنگی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس فرنگی، کاشت نهال گیلاس فرنگی، هرس درخت گیلاس فرنگی، نحوه آبیاری گیلاس فرنگی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس فرنگی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس فرنگی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس فرنگی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس فرنگی
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس فرنگی

مشخصات و خصوصیات نهال گیلاس فرنگی:


نهال گیلاس فرنگی جز ارقام دیرگل می باشد و در برابر سرمای زمستان و بهار مقاومت زیادی دارد و به ندرت آسیب می بیند. شکل میوه گیلاس فرنگی قلوه ای بوده و رنگ میوه قرمز تیره می باشد و رنگ گوشت نیز قرمز و سفت می باشد.نهال وارداتی گیلاس فرنگی منشا فرانسوی دارد اما امروزه در کشور ایران نیز پرورش داده می شود کاشت این نهال بیشتر در مناطق کوهستانی و سردسیر مورد استقبال باغداران قرر گرفته است زیرا همانطور که گفته شد استقامت بالایی در برابر سرما دارد .

یکی از ویژگی های بارز میوه گیلاس فرنگی پوست محکم آن می باشد که به راحتی قابلیت جابه جایی دارد و در حمل و نقل آسیب نمی بیند به همین دلیل یک رقم اقتصادی محسوب شده و مورد استقبال بسیاری از باغداران ایرانی قرار گرفته است زیرا از نظر اقتصاددانان تا زمانی که میوه یک درخت به بازار نرسد ارزش اقتصادی آن صفر است به طورکلی می توان گفت باغداران گیلاس با کاشت نهال گیلاس فرنگی با رسیدگی منظم به آن سود خوبی را به دست خواهند آورد .

وزن میوه گیلاس فرنگی:

وزن میوه گیلاس فرنگی به عوامل مختلی از جمله عوامل محیطی ،آبیاری و تغذیه درخت گیلاس فرنگی بستگی دارد.اگر تمام نکات رسیدگی به نحو احسن انجام شود بی شک میوه گیلاس فرنگی مرغوبیت بالایی خواهد داشت.به طور متوسط میانگین وزن میوه گیلاس فرنگی به 5 گرم می رسد و طول دم میوه4 سانتی متر است پس می توان گفت سایزنسبتا درشت این میوه سبب بازار پندی این رقم گردیده است.

حداکثر ارتفاع درخت گیلاس فرنگی:

درخت گیلاس فرنگی رشد متوسطی دارد اما به طورکل اکثریت درختان گیلاس رشد عمودی دارند و ارتفاع زیادی می گیرند البته با هرس فرم دهی می توان این ارتفاع را کنترل کرد.ارتفاع نهایی درخت بالغ گیلاس فرنگی به6 متر می رسد.البته لازم به ذکر است میزان رشد یک درخت به آبیاری،کوددهی و هرس درخت بستگی دارد.

نیاز سرمایی نهال گیلاس فرنگی :

نیاز سرمایی اکثریت نهال های گیلاس 500تا 1200 ساعت در دمای 7 درجه زیر صفر می باشد تا جوانه های درخت بتواند از خواب بیدار شوند. در صورت برطرف نشدن این نیازی سرمایی جوانه های درخت موفق به شکست خواب زمستانه نخواهند شد و در نتیجه میزان رشد و عملکرد درخت کاهش خواهد یافت. در انتخاب محل کاشت نهال گیلاس فرنگی دقت داشته داشته باشید تا نور مستقیم خورشید را حداقل روزانه 6 ساعت دریافت کند میزان تابش میتقم نورخورشید سبب شیرین شدن محصول آن خواهد گردید.

عمر اقتصادی درخت گیلاس فرنگی :

یکی از سوالات متداولی که اکثر باغداران می پرسند عمر اقتصادی درخت گیلاس می باشد؟ بهتر است بدانید طول عمر مفید گیلاس فرنگی به عواملی مختلفی چون اقلیم منطقه کشت و نحوه ی هرس درخت بستگی دارد. طول عمر درخت گیلاس فرنگی 40 سال می باشد اما در تمام طول این عمر نمی تواند عملکرد مطلوبی داشته باشد در واقع می توان گفت عمر اقتصادی و مفید درخت گیلاس فرنگی 30 سال می باشد البته همانطور که می دانید عمر درخت گیلاس به رسیدگی باغدار بستگی دارد. اگررسیدگی مطلوب نباشد سبب کاهش عمر درخت گیلاس خواهد شد.

ارتفاع از سطح دریا مناسب نهال گیلاس فرنگی:

با دانش کافی از ارتفاع از سطح دریا منطقه می توان مناسب ترین رقم گیلاس را با توجه به اقلیم منطقه انتخاب کرد . با کاشت رقم مناسب اقلیم منطقه می توان رقم مناسبی انتخاب کرد ومحصول با کیفیت تری بدست آورد. درخت گیلاس فرنگی نسبت به ارتفاع از سطح دریا حساس نمی باشد اما به دلیل دیررس بودن محصول آن ، کاشت نهال آن در مناطق با ارتفاع کمتر از 500 متر توصیه نمی شود.مناسب ترین سطح ارتفاع جهت کاشت نهال گیلاس فرنگی مابین 500 تا 3000 متر از دریا می باشد.با توجه به این مطلب مناسب بودن این رقم برای مناطق کوهستانی به اثبات می رسد.

شروع باردهی درخت گیلاس فرنگی :

یکی از لذت بخش ترین مراحل احداث باغ دیدن نتیجه زحمات باغدار می باشد و مسلما اکثر باغداران برای دیدن این مرحله عجله دارند در صورتی به این مرحله سریع تر دست خواهید یافت که رقم اصلاح شده و زودبازده را برای احداث باغ گیلاس انتخاب کنید.نهال گیلاس فرنگی از ارقام زود بازده می باشد به طوری که شروع باردهی نهال گیلاس فرنگی به نحوه ی هرس، آبیاری و تغذیه خاک بستگی دارد .نهال گیلاس فرنگی باردهی خود را از سال دوم شروع می کند و اقتصادی شدن باردهی آن از سال چهارم می باشد .

میزان باردهی :

همنطور که اشاره شد نهال گیلاس فرانسوی از ارقام زود بازده به حساب می آید و باردهی خود را از سال اول آغاز می کند اما باردهی آن در سال های اولیه در حد نوبرانه می باشد و بهتر است برای تسریع در رشد نهال باردهی سال های اول حذف شود شروع باردهی اقتصادی درخت گیلاس فرنگی از سال چهارم می باشد به طوری که متوسط عملکرد درخت گیلاس فرنگی 60 تن در هکتاراست که رقم بسیار چشمگیری برای باغداران گیلاس می باشد میزان عملکرد درختان بستگی به نحوه هرس باردهی درخت گیلاس دارد که عملکرد درخت گیلاس فرنگی را افزایش داد

گرده افشانی گیلاس فرنگی :

اکثر درختان گیلاس خود ناسازگار هستند و برای باردهی و تولید محصول نیازمند رقم گرده افشان می باشند جالب است بدانید اکثر درختان گیلاس خودناسازگار هستند و عقیم نمی باشند در واقع در نبود رقم گرده افشان اکثر شکوفه ها درچار ریزش خواهند شد و راندمان عملکرد درخت کاهش خواهد یافت. درخت گیلاس فرنگی نیز مانند سایر ارقام گیلاس برای باردهی نیازمند ارقام گرده دهنده می باشد برای گرده افشانی گیلاس فرنگی می توان از ارقام گیلاس زرد دانشکده و گیلاس صورتی لواسان استفاده کرد .

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها:

گیلاس فرنگی نیز مانند سایر درختان گیلاس نسبت به یک سری عوامل بیماری زا حساس می باشد حساسیت به بیماری پوسیدگی قهوه ای در بسیاری از ارقام گیلاس از جمله گیلاس فرنگی مشاهده می شود این بیماری بیشتر در مناطق مرطوب شایع می باشد البته گیلاس فرنگی به دلیل داشتن گوشتی محکم نسبت به این بیماری مقاوم تر است و در برابر بارش باران کم تر دچار ترک خوردگی می شود از دیگر بیماری های مشترک گیلاس فرنگی و سایر ارقام گیلاس می توان به بیماری لکه برگی اشاره کرد.سفیدک پودری نیز از دیگر بیماری های مهم گیلاس می باشد که با استفاده از پایه مقاوم می توان مقاومت درخت را در برابر این بیماری افزایش داد پایه نهال گیلاس فرنگی به دلیل پیوند روی آلبالو تلخ مقاومت خوبی در برابر این بیماری دارد .

کاشت و احداث باغ گیلاس فرنگی :

کاشت درخت گیلاس فرنگی به طور نا منظم مانع از برآورده شدن نیاز های درخت از لحاظ نور ، حرارت –مواد غذایی و فضای کافی برای ایجاد شاخ و برگ می شود و از نظر اقتصادی به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست .

فاصله کاشت نهال گیلاس فرنگی به پایه ای است که روی ان پیوند خورده است بستگی دارد پیوند گیلاس فرنگی روی پایه کوتاه گزیلا با فاصله 3*2 کشت می شود و پیوند گیلاس فرنگی روی پایه بذری با فاصله 5*5 کشت می شود .

پس از تعیین محل کاشت نوبت حفر چاله ها می رسد زمان حفر چاله با زمان کشت نهال گیلاس ارتباط مستقیم دارد اگر زمان کاشت نهال اواخر پاییز باشد بهتر است چاله ها از اوایل پاییز حفر شوند اما اگر زمان کاشت نهال به اواخر زمستان یا بهار موکول شود بهتر است عملیات چاله زنی اواخر زمستان انجام شود.ابعاد چاله های حفر شده بسته به اندازه ریشه نهال گیلاس فرنگی دارد که معمولاً باید سه برابر اندازه ریشه عمق و پهنا داشته باشد.

خاک مناسب نهال گیلاس فرنگی :

درخت گیلاس فرنگی ،خاک با زهکشی مناسب را ترجیح داده و عملاً در این بافت خاک رشد مناسب تری داشته اند البته رشد بهتر نهال گیلاس فرنگی علاوه بر بافت خاک به عناصر موجود در خاک نیز بستگی دارد.نهال گیلاس فرنگی در خاک حاوی نیتروژن بالا و فسفر و پتاسم رشد و نمو بیشتری دارد خاک مناسب کاشت نهال گیلاس فرنگی علاوه بر زهکشی بالا باید ph مابین 7 تا 8 را داشته باشد زیرا نهال گیلاس قلیایی دوست هست گونه گیلاس فرنگی در خاک های رطوبت دار رشد خوبی نخواهند داشت پس توصیه می گردد اگر بافت خاک سنگین باشد بااضافه کردن کمپوست و ماسه بادی بافت خاک اصلاح گردد.

آبیاری نهال گیلاس فرنگی :

جهت اطمینان از رسیدن آب به مقدار کافی به نهال گیلاس فرنگی بهتر است آبیاری این نهال هر هفته تکرار شود مدیریت آبیاری باغ گیلاس فرنگی یکی از عوامل مهم و موثر بر میزان رشد نهال و میزان باردهی درخت گیلاس دارد آبیاری و مراقبت از نهال گیلاس فرنگی آسان است اما در صورت آبیاری بیش از حد ریشه درخت دچار پوسیدگی خواهد شد زیرا ریشه نهال گیلاس فرنگی نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد.میزان نیاز آبی گیلاس فرنگی به طور میانگین50لیتر در هفته می باشد البته فواصل آبیاری با توجه به اقلیم منطقه کشت،سن درخت و جنس خاک می تواند متغییرباشد.

هرس درخت گیلاس فرنگی:

درخت گیلاس فرنگی در مقایسه با سایر ارقام گیلاس به هرس کمتری نیازمند است این گیلاس به فاق های باریک تمایل بسیاری دارد پس در انشعاب های جانبی بیشتر رشد می کند حتی اگر زاویه شاخه ها تغییر داده می شود باز فاق های باریک ضعیف وشکننده خواهند بود پس اگر در زمینه هرس درخت گیلاس مهارت ندارید توصیه می شود از افراد ماهر کمک بگیرید.هرس درخت گیلاس فرنگی در دو مرحله فرم دهی و باردهی انجام می گیرد.

قیمت و خرید نهال گیلاس فرنگی :

نهالستان رویال نهال با تجربه های زیاد در زمینه تولید و فروش نهال گیلاس فرنگی آماده ارائه نهال گیلاس فرنگی به شما باغداران می باشد تمامی نهال های تولید شده در این مجموعه دارای شناسنامه و گواهی بهداشت می باشد اگر میخواهید باغی سالم و با اصالت احداث کنید با ما در تماس باشید همچنین قیمت گیلاس فرنگی به دلیل تولید عمده و حذف واسطه کاملاً مناسب می باشد .

مشخصات نهال گیلاس فرنگی


منشاء: فرانسه

زمان گلدهی: نیمه دوم فروردین

موعد رسیدن: اوایل تیر

پایه: آلبالو تلخ

عمر اقتصادی: 30 سال

خصوصیات: پربار، قابل حمل و نقل، بازار پسند،رنگ پوست قرمز تیره، رنگ گوشت قرمز و بافت سفتی، میوه قلبی شکل

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت