آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس ناپلئونی

خرید نهال گیلاس ناپلئونی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس ناپلئونی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس ناپلئونی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس ناپلئونی به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس ناپلئونی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس ناپلئونی، کاشت نهال گیلاس ناپلئونی، هرس درخت گیلاس ناپلئونی، نحوه آبیاری گیلاس ناپلئونی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس ناپلئونی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس ناپلئونی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس ناپلئونی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس ناپلئونی
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس ناپلئونی

مشخصات و خصوصیات گیلاس ناپلئونی :


نهال گیلاس ناپلئونی منشا اروپایی دارد و در قرن 18 این نهال گیلاس اولین بار در کشور آلمان کشت شده است و بعد از مدتی به افتخار ناپلئون بنابارت گیلاس ناپلئون نام گرفت درخت این نوع گیلاس به حالت کشیده مانند است و کمتر گستردگی تاج پیدا می کند نهایت ارتفاع این درختان به 10 متر می رسد نهال گیلاس ناپلئون بسیار مقاوم در برابر سرما می باشد و رقم بسیار مقاومی به شمار آمده به هیمن دلیل مناسب کاشت در مناطق کوهستانی و سردسیر می باشد عمر اقتصادی و مفید این نهال 30 سال می باشد البته این طول عمر با توجه به رسیدگی نهال می تواند کم یا زیاد شود .

نهال گیلاس ناپلئونی دیرگل ده بوده و محصول آن در ابتدای تیرماه برداشت می شود حداقل نیاز سرمایی برای شکل گیری جوانه های نهال گیلاس ناپلئونی 300 تا 700 ساعت سرما در دمای منفی 10 درجه سانتی گراید می باشد مناسب ترین سطح ارتفاع دریا جهت کاشت این رقم بین 300تا 1800 متر می باشد نهال گیلاس ناپلئونی دارای میوه هایی به سایز متوسط می باشد اما به دلیل رنگ زیبای زرد مایل به قرمز و دارا بودن طعم بسیار شیرین دارای محبوبیت خاصی در بین باغداران می باشد و نسبت به ارقام دیگر گیلاس ها شیرین تر و محبوب تر است شکل میوه ی آن گرد و ، قلبی شکل و دارای پوست براق می باشد .

میزان عملکرد نهال گیلاس ناپلئونی:

نهال گیلاس ناپلئونی باردهی خود را از سال دوم آغاز می کند اما باردهی اقتصادی آن از سال سوم شروع می شود که حدودا هر درخت 3 ساله می تواند 3 کیلو باردهی داشته باشد این میزان باردهی با توجه به افزایش سن نهال بیشتر می شود و به طور میانگین هر درخت بالغ می تواند 80 -90 کیلو باردهی اقتصادی داشته باشد .

زمان برداشت محصول گیلاس ناپلئونی اوایل تیرماه می باشد باردهی این رقم به حالت خوشه ای بوده و قابلیت ماندگاری بیش از یک هفته را ندارد به همین دلیل بعد از چیده شدن از درخت سریعا باید روانه بازار شود .

درختان گیلاس ناپائونی در هکتار می تواند 60 الی 80 تن محصول تولید کنند که این اعداد ارقام قابل توجهی برای باغداران گیلاس می باشند،و همین امر سبب اقتصادی شدن آن گردیده است.

گرده افشان نهال گیلاس ناپلئونی :

بیشتر درختان گیلاس برای اینکه بتوانند گرده را به گل ها منتقل کنند تا گل تبدیل به میوه بشود نیازمند رقم گرده افشان می باشد وگیلاس ناپلئونی از این قضیه مستثنا نیست و جهت تولید میوه تجاری حتما باید رقم گرده افشان کنارش کاشته شود . توصیه می شود به ازای هر 10 اصله گیلاس ناپلئون یک اصله گیلاس زرد دانشکده در باغ کشت شود در غیر این صورت نهال گیلاس ناپلئونی عملکرد خیلی پایینی خواهد داشت و با وجود گلدهی بسیار فراوان ، بیشتر گل ها دچار ریزش شده و تبدیل به میوه نخواهند شد .

کاشت نهال گیلاس ناپلئونی :

نهال گیلاس ناپلئونی در آب و هوای سردسیر و معتدل و در محل هایی که آفتاب گیر می باشند رشد بسیار خوبی خواهد داشت پس قبل از کاشت نهال گیلاس ناپلئونی در انتخاب مکان آن دقت کافی داشته باشید .

مناسب ترین فاصله جهت کاشت نهال گیلاس ناپلئونی فاصله 4*4 متر می باشد پس از اینکه محل مورد نظر جهت کاشت انتخاب شد چاله هایی متناسب با ریشه حفر می گردد و نهال در آن چاله قرار داده شده و پس از پر کردن چاله روز اول حتما آبیاری انجام می شود در اطراف تنه نهال تازه کاشته شده جهت حفظ رطوبت خاک می توان از مالچ نیز استفاده کرد دقت داشته باشید اگر نهال در مکان بادخیز کشت شده است حتما از تکه چوبی به عنوان تکیه گاه و قیم استفاده شود .( قیم حتما باید با فاصله 15 – 10 سانتی از نهال داده شود تا ریشه نهال دچار آسیب نشود .)

در سال اول کاشت مهم است که از نهال به خوبی مراقبت گردد تا نهال تازه کشت شده به خوبی در محل استقرار یابد این مراقبت ها می تواند شامل آبیاری مرتب ، سربرداری نهال ، کود دهی ، هرس و حذف علف های هرز شود مناسب ترین و بهترین زمان برای کاشت نهال گیلاس ناپلئونی برج 9 تا 12 می باشد .

زیرا در این زمان از سال نهال گیلاس ناپلئونی کاملا در خواب بوده و دچار تنش جابه جایی نمی گردد البته این زمان در مناطق معتدل با مناطق کوهستانی مطمئنا متفاوت خواهد بود مناسب ترین زمان کاشت نهال گیلاس ناپلئونی در مناطق معتدل اواخر پاییز و مناطق سردسیر اواخر بهمن ماه تا اواخر فروردین ماه می باشد .

آبیاری نهال گیلاس ناپلئونی :

نهال گیلاس ناپلئونی به طور متوسط هر هفته 40 لیتر نیاز آبی دارد اما این میزان آبیاری با توجه به اقلیم منطقه کشت شده می تواند متغیر باشد به طور مثال در مناطقی که میزان بارندگی ، به خصوص در فصل بهار بیشتر شود این میزان آب کمتر اما در مناطق خشک بیشتر خواهد شد .

توجه داشته باشید میزان آبیاری نهال گیلاس به خصوص در زمان رسیدن میوه بسیار حائز اهمیت است و حتما هفته ای باید به صورت مرتب آبیاری شوند .

رشد ریشه ی نهال گیلاس ناپلئونی سطحی بوده و آبیاری نهال گیلاس در سال های اول و دوم حتما باید مرتب انجام شود اما درختان بزرگتر نسبت به درختان جوان کمتر بازه آبیاری کم تری دارند در واقع می توان این بازه ی آبیاری را از هفت روز به 10 الی 12 تغییر داد .

کودهی نهال گیلاس ناپلئونی :

برای نهال گیلاس ناپلئونی بهترین کود ، کودی می باشد که تمامی مواد مغذی از جمله نیتروژن ، فسفات و پتاس را شامل باشد زیرا نهال گیلاس ناپلئونی در ماه های اولیه به نیتروژن بالا و در زمان باردهی به فسفات و پتاسیم بالایی احتیاج دارد .

بهترین زمان کود دهی نهال گیلاس ناپلئونی فصل پاییز می باشد زیرا در این زمان برگ های این درخت ریزش کرده و ریشه در حال رشد است و چون ریشه نهال گیلاس ناپلئونی سطحی بوده می تواند تمامی مواد مغذی را جذب و ذخیره کند و در زمان فصل رویش در اختیار نهال قرار دهد اما اگر به هر دلیلی موفق به کودهی در فصل پاییز نشده اید اصلا جای هیچ گونه نگرانی وجود نداردزیرا می توانید از کودهای مناسب در اوایل فصل بهار قبل از شکوفه دهی درخت استفاده کنید توصیه می شود قبل از گلدهی 50 درصد جوانه های نهال گیلاس ناپلئونی از کودهای فروت ست استفاده نمایید فروت ست دارای عناصر نیتروژن ، روی و بور می باشد که سبب تامین انرژی جوانه ها جهت شکوفه دهی بیشتر و ریزش کمتر آن ها می گردد . بعد از ریزش گل ها نهال گیلاس ناپلئونی توصیه می شود از کودهای NPK جهت تقویت درخت استفاده گردد و در زمانی که شکوفه ها تبدیل به چاغاله شدن توصیه می گردد از کودهای حاوی پتاسیم استفاده کرد که این کود سبب تولید میوه بزرگتر و با کیفیت تر می شود و کود پتاسیم به دو حالت آبیاری و محلول پاشی استفاده می گردد . پس از برداشت محصول گیلاس ناپلئونی توصیه می گردد کود فروت ست را در برنامه کودهی قرار دهید .

هرس نهال گیلاس ناپلئونی :

هرس نهال گیلاس ناپلئونی شامل هرس فرم دهی ، هرس تابستانه ، هرس پاییز و هرس زمستانه می شود .

هرس فرم دهی در زمستان جهت ایجاد فرم کل درخت انجام می گردد .

در هرس فرم دهی در سال اول بعد از کشت نهال، از ارتفاع 80 سانتی از سطح زمین آن را سربرداری باید کرد که این عمل سبب شکل گیری فرم اصلی درخت می شود .

در سال دوم نیز عملیات سال دوم تکرار می گردد .

در هرس تابستانه اواخر فصل تابستان برای کنترل رشد نهال گیلاس ناپلئونی و تحریک کردن درخت جهت شکوفه دهی در سال پیش رو اقدام به سربرداری شاخه ها باید کرد در هرس پاییزه با حذف کردن شاخه های زمستانه نهال گیلاس ناپلئونی قبل از بیدار شدن درخت با هرس سبک سبب ازدیاد باردهی درخت در بهار می شویم .

سم پاشی نهال گیلاس ناپلئونی :

خسارت ناشی از بیماری های نهال گیلاس ناپلئونی ممکن است سبب خشکیدگی این درختان شود یا اینکه ممکن است سبب کاهش کیفیت محصول تولیدی گردد از این رو ضرورت دارد باغداران که قصد احداث باغ نهال گیلاس ناپلئونی دارند با شناخت بیماری ها و آفات مهم درختان گیلاس و سمپاشی به موقع موجب کنترل آفات و بیماری ها و مدیریت باغات خود گردند .

از جمله بیماری های خطرناکی که بیشتر درختان گیلاس و نهال گیلاس ناپلئونی را درگیر می کند شانکر باکتریایی می باشد این بیماری بیشتر در مناطق رطوبت دار درختان گیلاس را درگیر می کند این بیماری سبب ایجاد لکه های قهوه ای رنگ روی برگ و میوه ی درخت می شود برای کنترل این بیماری توصیه می گردد در ابتدای کار از ارقام و پایه های مقاوم جهت احداث باغ گیلاس استفاده شود و همچنین استفاده از ترکیبات مسی و بردوفیکس با راندمان بالا جهت درمان این بیماری بی تاثیر نمی باشد .

توجه داشته باشید مهم ترین عامل در شیوع این بیماری رطوبت باغ می باشد که حذف علف های هرز کمک شایانی به این مسئله می کند .

از دیگر بیماری های مهم نهال گیلاس ناپلئونی می توان به پوسیدگی های ریشه و آوند اشاره کرد . درختانی که دچار این بیماری می شوند اغلب با پژمردگی و زرد شدن برگ ها در انتهای تاج درخت وجود بیماری را آَشکار می کنند مهم ترین عامل پوسیدگی ریشه و آوند جنس خاک می باشد به این صورت که در خاک های سنگین و رسی شیوع این بیماری بیشتر می باشد جهت جلوگیری از شیوع این بیماری مدیریت ابیاری در باغ الزامی می باشد .

از دیگر بیماری های شایع نهال گیلاس ناپلئونی می توان به سفیدک سطحی ، پیچیدگی برگ گیلاس اشاره کرد. رعایت بهداشت در سطح باغ و شناخت و کنترل این بیماری ها می توان از خسارت های ناشی از آن ها جلوگیری کرد .

فواید و خواص نهال میوه گیلاس ناپلئون :

گیلاس ناپلئون سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین هایی می باشد که برای سلامتی پوست و مو فواید بسیاری دارد .

یکی از مهم ترین فواید میوه گیلاس ناپلئونی برطرف کردن مشکلات کم خوابی و بی خوابی می باشد به این صورت که به تولید هورمون ملاتونین کمک می کند این هورمون سبب تنظیم خواب در بدن فرد می شود .

همچنین گیلاس ناپلئونی بی تاثیردر کاهش وزن نمی باشد زیرا این میوه علارغم داشتن کالری بسیار کم، حاوی ویتامین هایی می باشد که به سوخت و ساز بدن کمک می کند این میوه سرشار از ویتامین E می باشد که به گردش خون در بدن و حفظ رطوبت پوست و مو کمک می کند و با دارا بودن ویتامین B به بازسازی سلول های آسیب دیده کمک فراوانی می کند .

همچنین میوه نهال گیلاس ناپلئونی با دارا بودن ویتامین A فواید بسیار زیادی برای سلامت چشم دارد و از اختلالات بینایی جلوگیری می کند .

لازم به ذکر است که میوه نهال گیلاس ناپلئونی دارای طعم بسیار شیرینی می باشد که در تهیه انواع دسرها و شیرینی ها از این میوه استفاده بسیاری می شود .

قیمت و خرید نهال گیلاس ناپلئونی :

جهت اطلاع از قیمت و خرید نهال گیلاس ناپلئونی شناسنامه دار و تضمینی که تحت نظارت مهندسین کشاورزی در نهالستان رویال نهال تولید می شود می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا از مشاوره های رایگان این نهالستان بهره مند شوید مجموعه نهالستان رویال نهال آماده ارائه و عرضه نهال های کاملا تضمینی می باشد .

شما باغداران عزیز با تهیه نهال از نهالستان تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی می توانید با خیال آسوده اقدام به احداث باغ گیلاس ناپلئونی کنید . کلیه نهال های تولید شده در این نهالستان دارای شناسنامه سلامت بوده و این نهالستان به بهره گیری ار پیشرفته ترین تجهیزات کشاورزی و به روزترین علوم کشاورزی قدم در این راه گذاشته است .

مشخصات نهال گیلاس ناپلئونی


زمان گلدهی: نیمه دوم فروردین

موعد رسیدن: اوایل تیر

طعم: شیرین

عمر اقتصادی: 30 سال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت