آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس رژینا خوشه ای

خرید نهال گیلاس رژینا خوشه ای از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس رژینا خوشه ای با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس رژینا خوشه ای در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس رژینا خوشه ای به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس رژینا خوشه ای در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس رژینا خوشه ای، کاشت نهال گیلاس رژینا خوشه ای، هرس درخت گیلاس رژینا خوشه ای، نحوه آبیاری گیلاس رژینا خوشه ای، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس رژینا خوشه ای و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس رژینا خوشه ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس رژینا خوشه ای را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس رژینا خوشه ای
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس رژینا خوشه ای

مشخصات و خصوصیات نهال گیلاس رژینا:


نهال گیلاس رژینا از جمله ارقام وارداتی و زودبازده محسوب می شود که میتوان گفت از خوشمزه ترین رقم های موجود در ایران به شمار می آید.؛میوه گیلاس رژینا دم کوتاه و میان رس بوده و محصول آن خوش رنگ و خوشه ای می باشد. یقینا اگر به این نهال به درستی رسیدگی شود تبدیل به درخت بالغی می شود که محصول بسیار با کیفیت تولید خواهد کرد.گیلاس رژینا زودبازده است و رقم کاملا اقتصادی و تجاری محسوب می شود. برگ درختان آن تیره و دارای شکوفه های بسیار زیبایی می شود.

گیلاس رژینا جز ارقامی از گیلاس می باشد که برای باردهی نیاز به گرده افشان دارد، توصیه می شود جهت گرده افشانی ارقامی انتخاب کنید که با این رقم سازگار باشد تا عملیات گرده افشانی به بهترین صورت انجام گیرد. گرده افشانی گیلاس رژینا مهم ترین عامل در میزان عملکرد آن می باشد که در ادامه بیشتر توضیح داده شده است.

منشا نهال گیلاس رژینا کشور اروپا می باشد؛ اما امروزه در کشور ایران نیز باغداران زیادی به پرورش این درخت علاقه مند شده اند. در کشور ایران در بسیاری از مناطق کوهپایه ای باغداران اقدام به احداث باغ این رقم کرده اند.

از مهم ترین عوامل رشد این درخت به وجود نور خورشید به اندازه کافی می توان اشاره کرد؛ یا به عبارتی درخت گیلاس رژینا روزانه به 6 ساعت نور آفتاب نیازمند است تا رشد کافی داشته باشد و محصول با کیفیت تولید کند. یکی از عواملی که به دریافت نور کافی این درخت کمک می کند، رعایت فاصله استاندارد کشت نهال آن می باشد. به این صورت که اگر فاصله کاشت درست رعایت نشود موجب تداخل شاخه ها در آینده خواهد شد در این صورت درخت قادر به دریافت نور کافی نشده و در مقابل بسیاری از بیماری های قارچی آسیب پذیر خواهد شد.درخت گیلاس رژینا قدرت رشد متوسطی دارد و از ارقام نیمه پاکوتاه به حساب می آید بنابراین بهتر است با اصله مناسب کشت شود.

منشا و زادگاه نهال گیلاس رژینا:

رقم گیلاس رژینا وارداتی از کشور اروپا می باشد؛ این رقم غیر بومی منشا فرانسوی داشته و وارد شده از کشور فرانسه می باشد. اما به دلیل دیرگل و زود بازده بودن مورد استقبال باغداران ایرانی به خصوص در مناطق سردسیر قرار گرفته.

کاشت نهال گیلاس رژینا:

فاصله کاشت رقم گیلاس رژینا با توجه به مسطح یا شیب دار بودن زمین تعیین می شود اما در کل فاصله کاشت استاندارد نهال گیلاس رژینا 5 * 5 یا 6 * 6 متر می باشد. لازم به ذکر است که رعایت این فاصله مناسب سبب نور رسانی بهتر به نهال ها شده که موضوع کاملا مهمی به شمار می آید، اگر این فاصله کمتر شود موجب سایه انداختن شاخه ها روی همدیگر شده و کیفیت محصول تولید شده پایین خواهد آمد.

مناسب ترین زمان کاشت نهال گیلاس رژینا از اواخر بهمن ماه تا اواخر فروردین ماه می باشد زیرا در این فاصله زمانی نهال گیلاس کاملا در خواب زمستانه بوده و دچار تنش محیطی نخواهد شد. جهت کاشت نهال گیلاس رژینا بهتر است 2 الی 3 ماه قبل از کاشت چاله هایی به عمق 70 سانتی آماده شده باشد و بلافاصله بعد از کاشت نهال حتما باید آبیاری شود.

شکل میوه گیلاس رژینا:

میوه گیلاس رژینا گرد بوده و رنگ آن قرمز تیره می باشد، این گیلاس دارای دم کشیده ای به طول 5 سانتی متر است و میوه آن هم حدودا حالت کشیده مانندی دارا می باشد. رنگ گوشت میوه نیز قرمز و آبدار می شود و طعم بسیار شیرینی دارد.محصول گیلاس رژینا به حالت خوشه ای و گوشواره مانند می باشد. وزن میوه حدودا به 4 گرم می رسد و هسته نسبتا کوچکی دارد. البته اگر آبیاری و کوددهی مرتب انجام شود ممکن است وزن میوه به 6 گرم برسد.

مناسب ترین ارتفاع از سطح دریا:

بی شک یکی از مهم ترین عوامل در رشد نهال گیلاس رژینا در نظر گرفتن ارتفاع از سطح دریا منطقه می باشد؛ البته بهتر است بدانید این نهال نسبت به این موضوع حساسیت چندانی ندارد. اما اگر در مناسب ترین سطح ارتفاع کشت شود، باردهی زیادی خواهد داشت. مناسب ترین سطح ارتفاع کاشت نهال گیلاس رژینا 500 تا 2000 متر می باشد و در این بازه ارتفاع نهال گیلاس رژینا عملکرد مناسبی خواهد داشت در ارتفاع کمتر از 500 متر نیاز سرمایی آن برطرف نخواهد شد و جوانه های درخت موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهند شد. در ارتفاع بالای 200 متر نیز شاخه های درخت دچار سرمازدگی خواهند شد.لازم به ذکر است که نیاز سرمایی نهال گیلاس رژینا 600تا 1000ساعت سرما در دمای 7 درجه زیر صفر می باشد. و در صورت برطرف نشدن این نیاز سرمایی عملکرد درخت افت خواهد کرد پس بهتر است از کاشت این رقم گیلاس در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر خودداری کنید.

مقاومت در برابر آفات:

نهال گیلاس رژینا در برابر آفات مقاومت خیلی بالایی داشته و در صورت سم پاشی مرتب و اصولی، دچار آفات و بیماری های زیادی نخواهد شد. پس به کسانی که دغدغه نگه داری درخت گیلاس در برابر آفات و بیماری دارند توصیه می شود نهال گیلاس رژینا را جهت احداث باغ گیلاس انتخاب کنند.

حداکثر عملکرد گیلاس رژینا در هکتار:

درخت گیلاس رژینا باردهی بسیار بالا و خوشه ای دارد. حداکثر باردهی گیلاس رژینا به تعداد درختان کاشته شده در هکتار دارد و تعداد درختان نیز به فاصله کاشت نهال گیلاس رژینا بستگی دارد. در صورت رعایت فاصله استاندارد در هکتار می توان 400 اصله نهال کشت کرد و با توجه به این تعداد می توان گفت میانگین عملکرد درخت گیلاس رژینا در هکتار 60 تن می باشد.شروع باردهی این رقم گیلاس از سال دوم می باشد اما باردهی اقتصادی آن از سال چهارم می باشد.

شروع باردهی نهال گیلاس رژینا:

همانطور که اشاره شد نهال گیلاس رژینا جز ارقام زود بازده به شمار می آید و 2 الی 3 سال بعد از کاشت شروع به محصول دهی میکند؛ محصول گیلاس رژینا در اواسط خرداد ماه قابل برداشت می باشد. با توجه به اینکه نهال گیلاس رژینا دیر گل بوده؛ شروع گلدهی آن نیمه ی دوم فروردین ماه می باشد و کاشت آن در مناطقی که دارای سرمای بهاره می باشند توصیه می گردد. با توجه به زمان گلدهی، گیلاس رژینا جز ارقام دیرگل محسوب می شود.به همین سبب از ارقام گیلاس سردسیری به حساب می آید و باغداران گیلاس علاقه ی زیادی به کاشت آن پیدا کرده اند.

پایه درخت گیلاس رژینا:

پایه ای که پیوندک روی آن پیوند می خورد در زمان گلدهی یا میزان باردهی تاثیر نخواهد داشت بلکه پایه موجب استقامت درخت در برابر خاک های نا مرغوب، تنش آبی و کرم ریشه خوار می گردد برای موفقیت در کشت و پرورش نهال گیلاس در انتخاب پایه پیوند شده دقت لازم را داشته باشید. پایه پیوند خورده نهال گیلاس رژینا، آلبالو تلخ می باشد. پایه آلبالو مقاومت خوبی در برابر کرم ریشه خوار داشته و همچنین خاک هایی با رطوبت بالا را تا حدودی متحمل است.

عمر مفید و اقتصادی درخت گیلاس رژینا:

یکی از مهمترین ویژگی های نهال گیلاس رژینا طول عمر بالای این درخت می باشد با کاشت نهال گیلاس رژینا و احداث باغ آن می توان از 60 سال از این رقم بار اقتصادی برداشت کرد .بعد از اتمام طول عمر مفید از کیفیت و کمیت محصول کاسته خواهد شد و بهتر است نهال های جوان جایگزین درختان مسن شوند.توجه داشته باشید که میزان کوددهی،آبیاری و هرس درست و اصولی درخت سبب افزایش طول عمر مفید درخت گیلاس رژینا خواهد شد.

آبیاری نهال گیلاس رژینا:

یکی از نیاز های اصلی رشد یک درخت به خصوص نهال گیلاس رژینا آبیاری آن می باشد، کاشت این درخت در مناطق کوهستانی در عملکرد آن تاثیر چشمگیری دارد زیرا بارش های زمستانه تاثیر مثبتی در میزان رشد درخت گیلاس رژینا دارد.

مطمعنا آبیاری این درخت در فصل گرم تابستان نیز بی تاثیر در رشد و کیفیت میوه ی آن نخواهد شد؛ پس توصیه می شود آبیاری آن را در زمان رشد علی الخصوص در فصل رشد جدی بگیرید زیرا در فصل تابستان بارش باران وجود ندارد و خشک ماندن ریشه نهال سبب تضعیف نهال خواهد شد .به طور متوسط نهال گیلاس رژینا در سال های اول نیازمند به آبیاری هفته ای و در زمان بالغ شدن آبیاری 10 روزه کفایت می کند. روش های آبیاری درخت گیلاس رژینا متفاوت می باشد اما روش آبیاری قطره ای بهترین روش می باشد. ( جهت جلوگیری از تبخیر آب خاک های سطحی می توانید از مالچ پاشی استفاده کنید.)

خاک مناسب کاشت نهال گیلاس رژینا:

بهترین خاک جهت کاشت نهال گیلاس رژینا خاکی با بستر لومی می باشد با خاصیت زهکشی مناسب و حداقل تا یک متر و نیم عمق، اما با ظرفیت نگهداری خوب آب باشد. ریشه گیلاس رژینا نسبت به زهکشی ضعیف خاک حساس می باشد. اما با توجه به پایه نهال گیلاس رژینا نباید زیاد نگران مرطوب بودن خاک باشید.مناسب ترین ph جهت کاشت نهال گیلاس بازه 7 تا 5/7 می باشد.ریشه نهال گیلاس رژینا در خاک های قلیایی نیز قابلیت رشد را دارد.

قیمت و خرید نهال گیلاس رژینا:

بی شک یکی از دغدغه های اصلی باغداران نهال گیلاس، قیمت و اصالت نهال گیلاس رژینا می باشد، اما بهتر است بدانید که این نهال در نهالستان رویال نهال، قیمت و کیفیت کاملا مناسبی داشته و مطمئنا با یک بار خرید از این نهالستان، مشتری همیشگی این مجموعه خواهید شد و از پشتیبانی های بعد از فروش نیز بهره مند خواهید شد.

مجموعه رویال نهال اقدام به تولید و فروش انواع نهال های اصلاح شده، به خصوص نهال گیلاس رژینا کرده و با حذف واسطه، آن را با مناسب ترین قیمت و کیفیت در اختیار باغداران قرار می دهد. جهت دریافت اطلاعات و قیمت نهال گیلاس رژینا با ما در ارتباط باشید.فروش نهال گیلاس رژینا در این مجموعه به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر است.

مشخصات نهال گیلاس رژینا خوشه ای


منشاء: فرانسه

زمان گلدهی: نیمه اول فروردین

موعد رسیدن: اواسط خرداد

پایه: آلبالو تلخ و شیرین

عمر اقتصادی: 30 سال

خصوصیات: اصلاح شده پیوندی

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت