آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس انابلا

خرید نهال گیلاس انابلا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس انابلا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس انابلا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس انابلا به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس انابلا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس انابلا، کاشت نهال گیلاس انابلا، هرس درخت گیلاس انابلا، نحوه آبیاری گیلاس انابلا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس انابلا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس انابلا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس انابلا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس انابلا
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس انابلا

مشخصات و ویژگی های نهال گیلاس آنابلا:


نهال گیلاس آنابلا از نهال های گیلاس غیربومی می باشد که منشا آلمانی دارد . قدرت رشد این نهال متوسط بوده و طول شاخه های یکساله به ۱۵ سانتی متر می رسد . میوه گیلاس آنابلا به رنگ قرمز روشن و گوشت آن تیره می باشد دم میوه کشیده و اندازه ی آن ۶ سانتی متر است. میوه گیلاس آنابلا دارای گوشت سفت و آبداری می باشد به همین دلیل قابلیت ماندگاری بالایی داشته و در هنگام جابه‌جایی میوه آن آسیب نمی بیند و این عامل سبب محبوبیت این نهال در بین کشاورزان شده است درخت گیلاس آنابلا تاجی پهن و برگ های زیادی دارد رنگ پوست درخت این گونه قهوه ای تیره و ارتفاع درخت گیلاس آنابلا به ۱۰ متر می رسد . رقم گیلاس آنابلا بدون پیوند نیز بدست می آید اما با پیوند خوردن باردهی آن بیشتر و خوشه ای می شود .

میانگین وزن میوه تجاری گیلاس آنابلا ۶ گرم است و سایز نسبتا درشتی دارد به همین دلیل جز ارقام تجاری و اقتصادی محبوب می شود و باغداران ایرانی تمایل زیادی به احداث باغ اینگونه پیدا کرده اند .

نیاز سرمایی درخت گیلاس آنابلا همانند سایر ارقام گیلاس ما بین ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ساعت سرما زیر دمای ۷ درجه سانتی گراید می باشد و تحمل سرمایی آن به ۳۰ درجه زیر صفر می رسد و به دلیل مقاومت بالای آن در مقابل سرما کاشت آن در مناطق سردسیر کوهستانی توصیه می شود .

زمان گلدهی گیلاس آنابلا:

نهال گیلاس آنابلا دیر گل بوده و میوه آن اواسط تیر ماه به بازار می آید و به دلیل دیر گل بودن در مناطقی که سرمای بهاره دارند شکوفه های آن آسیب نمی بینند .

عملکرد و شروع باردهی گیلاس آنابلا:

نهال گیلاس آنابلا باردهی خود را از سال اول آغاز می کند اما برای اینکه درخت گیلاس آنابلا در زمان بالغ شدن بتواند محصول با کیفیت تولید کند و استحکام کافی برای نگه داشتن آن محصول را داشته باشد بهتر است سال های اول قبل از رسیدن میوه ، محصول را از نهال جدا نمایید . در واقع با حذف بار نهال در سال های اولیه نهال تمامی انرژی خود را صرف تقویت ریشه و طوقه می کند . گیلاس آنابلا به طور متوسط می تواند در هکتار 50تن باردهی داشته باشد وگیلاس خوشه ای تولید کند که عدد چشمگیری برای باغداران گیلاس آنابلا می باشد .

عمر اقتصادی و مفید درخت گیلاس آنابلا :

با کاشت درست و اصولی نهال گیلاس آنابلا و با پرورش صحیح آن می توانید ۳۰ سال از عمر مفید آن بهره برداری کنید پس از ۳۰ سال باردهی درخت گیلاس آنابلا کاهش یا متوقف می شود .

ارتفاع از سطح دریا :

یکی از فاکتور هایی که کمک می کند مناسب ترین رقم گیلاس را نسبت به اقلیم منطقه انتخاب شود ارتفاع از سطح دریاهای آزاد می باشد . با توجه به ارتفاع از سطح دریا می توان به کمینه ، بیشینه هر اقلیم پی برد و مناسب ترین رقم گیلاس را انتخاب کرد .

مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال گیلاس آنابلا به طور میانگین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متر از دریا می باشد.

اقلیم مناسب کاشت نهال گیلاس آنابلا:

گیلاس آنابلا جز ارقامی می باشد که در مناطق معتدل ، نیمه سردسیر و سردسیر رشد می کند این رقم برای رشد نیازمند یک دوره ی خواب زمستانی می باشد که باید بر طرف شود ( قبلا به نیاز سرمایی اشاره شده ). همچنین درخت گیلاس آنابلا برای رسیدن میوه هایش نیازمند یک فصل رشد نسبتا کوتاه عاری از یخبندان و بارندگی است . (بارش باران در طول فصل برداشت باعث عارضه ی ترک خوردگی میوه های گیلاس می شود .) البته توجه داشته باشید گیلاس آنابلا به دلیل داشتن پوست سفت در برابر بارندگی و ترک خوردگی مقاومت خوبی نشان می دهد .

گرده افشانی رقم گیلاس آنابلا:

اکثریت درختان گیلاس جهت گرده افشانی نیازمند یک رقم جدا البته سازگار با یکدیگر هستند . خودناسازگاری درخت گیلاس بسیار شدید است . اگر دو رقم جدا از ارقام گیلاس در باغ کشت شوند و با یکدیگر سازگار باشند می توانند عملیات گرده افشانی را به راحتی انجام دهند . پس در انتخاب گرده افشان بایستی سازگاری و ناسازگاری ارقام مختلف با یکدیگر مورد بررسی قرار گیرد همچنین زمان شکوفه دهی هر دو رقم باید حتی المقدور به یکدیگر نزدیک باشد به ازای هر ۱۰ اصله نهال گیلاس آنابلا می توان یک اصله گیلاس زرد دانشکده با گیلاس صورتی لواسان به عنوان رقم گرده دهنده استفاده کرد.

کاشت نهال گیلاس آنابلا :

مرحله اول، عملیات کاشت نهال گیلاس آنابلا ، تعیین محل نهال در زمین اصلی با توجه به نقشه باغ می باشد .

مرحله دوم ، تهیه قیم به تعداد نهال گیلاس آنابلا به خصوص در مناطق بادخیز می باشد قیم می تواند یک سوم اندازه ی نهال باشد . جنس قیم باید طوری باشد که بر اثر رطوبت خاک دچار پوسیدگی نشود ( می توان قیم را با روغن های نفتی و یا قیر آغشته کرد ).

مرحله سوم ، مرحله ی گود برداری می باشد که توسط نیروی انسانی یا بیل مکانیکی انجام می شود . ابعاد چاله نهال گیلاس آنابلا بستگی به اندازه ریشه دارد که معمولا باید ۳ برابر اندازه ی ریشه باشد.

مرحله چهارم ، آرایش ریشه نهال گیلاس آنابلا از قبیل هرس قسمت های اضافی و زخمی و پرالیناژ کردن ریشه می باشد .

مرحله پنجم ، عملیات کاشت نهال گیلاس آنابلا و کاشت آن در چاله می باشد . پس کاشت نهال ، آبیاری باید همان روز انجام شود تا فضای خالی بین ذرات خاک از بین برود .

فاصله کاشت نهال گیلاس آنابلا با توجه به ارتفاع و گستردگی تاج آن ، ۴۴ یا ۵۵ می باشد با رعایت فاصله استاندارد ، فضای کافی بین شاخه های درخت به وجود می آید که سبب نفوذ بهتر نور خورشیدبه شاخه ها می شود و همچنین فاصله استاندارد سبب عدم تداخل ریشه ها می شود .

زمان کاشت نهال گیلاس آنابلا :

زمان کاشت نهال بستگی به شرایط اقلیمی منطقه دارد ، در مناطق معتدل عملیات کاشت را می توان اواخر فصل پاییز و در مناطق کوهستانی زمان کاشت را می توان به اواخر فصل زمستان موکول کرد .

خاک مناسب کاشت نهال گیلاس آنابلا :

خاک گیلاس آنابلا باید به صورت یک بستر لومی ، حداقل تا یک متر عمق ، دارای زهکشی مناسب باشد . سیستم ریشه ای درخت گیلاس آنابلا به زهکشی ضعیف یا خاک های مرطوب حساس هستند . در خاک های همیشه مرطوب ، ریشه نهال گیلاس آنابلا دچار پوسیدگی می شود . جهت تقویت خاک درخت گیلاس آنابلا می توان به مقدار لازم حدود ۲۵ تا ۳۰ تن کود حیوانی پوسیده در هکتار پخش کرد .

عملیات کوددهی بهتر است در فصل پاییز انجام شود .

آبیاری نهال گیلاس آنابلا :

آبیاری نهال گیلاس آنابلا حتما باید با دقت انجام شود زیرا این نهال نسبت به آبیاری حساس بوده و در اثر تنش آبی ، آسیب می بیند .آبیاری زیاد سبب پوسیدگی ریشه و نهال گیلاس آنابلا می شود و آبیاری کم سبب خشکی خاک و نابودی نهال می گردد . میزان آب مورد نیاز نهال گیلاس آنابلا ۵۰ لیتر و میزان آب مورد نیاز درخت آنابلا ۱۰۰ لیتر می باشد دوره‌ی آبیاری نهال در فصل بهار ۱۰ روز یکبار و در فصل تابستان هفته ای یکبار می باشد .

کود دهی نهال گیلاس آنابلا:

برنامه غذایی و تغذیه برای گیلاس آنابلا در اقلیم های مختلف متفاوت بوده و بر اساس شرایط خاک تعیین می گردد. مهمترین ارزیابی نیاز یک درخت گیلاس به کود از طریق آنالیز خاک یا آنالیز بافت های مختلف درخت از جمله برگ انجام می گیرد .

در سال های اولیه نهال گیلاس آنابلا نیاز شدیدی به کود دهی ندارد . در سال های اولیه برای مراقبت و نگهداری از نهال می توان در آبیاری دقت لازم را داشت یا با حذف علف های هرز اطراف درخت مانع از ابتلا نهال به بیماری های قارچی شد ، همچنین می توان با استفاده از مالچ در حفظ رطوبت مناسب خاک کمک کرد . با توجه به اینکه نهال گیلاس جوان در سال های اولیه رشد به نیتروژن بالایی احتیاج دارد می توان از کود های کامل با فرمول ۱۰۱۰۱۰استفاده کرد .

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها :

درخت گیلاس آنابلا در برابر آفات و بیماری ها مقاوم می باشد اما در صورت مراقبت های نادرست ، استفاده از کود های شیمیایی نامناسب یا کود های دامی نپوسیده و همچنین نبود آب به میزان کافی ممکن است آسیب های جدی به درخت گیلاس وارد شود .

از آفات مشترک گیلاس آنابلا و سایر ارقام گیلاس می توان به مگس گیلاس _ کنه قرمز و انواع شته ها اشاره کرد .

هرس درخت گیلاس آنابلا:

هرس یک فرآیند کوتاه کننده درخت است . هرس اشتباه موجب کاهش عملکرد و تاخیر در میوه دهی می شود . در سال های اول نهال گیلاس آنابلا به هرس فرم دهی نیاز دارد و در زمان بلوغ به هرس باردهی نیازمند است .

هرس های مختلفی می توان روی درخت گیلاس آنابلا انجام داد که عبارتنداز هرس تابستانه ، هرس خواب یا زمستانه ، هرس جوانه برداری ، هرس سربرداری ، هرس ریشه.

هرس درخت گیلاس آنابلا در زمان خواب درخت و قبل از شروع فصل رشد آن انجام می شود به غیر از هرس تابستانه.

هدف از هرس تابستانه درخت گیلاس آنابلا ، حذف شاخه های اضافی و آسیب دیده است که منجر به تقویت درخت و رشد شاخه هایی با جوانه های زایشی در فصل جاری می شود .

در هنگام هرس تابستانه می توان جوانه های انتهایی را نیز حذف و سربرداری کرد که این عمل سبب تحریک گلدهی درخت در بهار فصل آینده می شود .

فواید میوه گیلاس آنابلا :

گیلاس آنابلا سرشار از ویتامین هایی می باشدکه برای سلامتی بدن به خصوص پوست مو مفید است . میوه گیلاس آنابلا با دارا بودن ویتامین های A , B , C , E سبب تقویت پوست مو می شود پس از خواص مهم این گیلاس می توان به مفید بودن آن برای سلامت پوست و مو اشاره کرد .

گیلاس آنابلا از سالم ترین میوه ها برای انسان محسوب می شود که بسیار کم کالری می باشد به همین دلیل می تواند در برنامه غذایی کسانی که اضافه وزن دارند قرار گیرد .گیلاس آنابلا را می توان به صورت خام یا در تهیه انواع دسر ها ، کیک ها و شیرینی ها استفاده کرد . میوه گیلاس آنابلا موجب تنظیم فشارخون ، جلوگیری از ابتلابه بیماری های قلبی می شود ، همچنین خطر ابتلا به دیابت و سرطان را کاهش می دهد .

قیمت و خرید نهال گیلاس آنابلا :

اگر قصد خرید نهال گیلاس آنابلا را دارید می توانید با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشید تا علاوه بر مشاوره رایگان در زمینه ی انتخاب رقم مناسب نهال گیلاس از پشتیبانی های بعد از خرید نیز بهره مند شوید. رویال نهال بزرگترین تولید کننده نهال گیلاس در سطح کشور می باشد و بدیهیست که ارقام نهال گیلاس را با مناسب ترین قیمت عرضه می نماید تا شما باغدار عزیز توانایی خرید نهال را داشته باشید .

فروش ارقام نهال گیلاس نه تنها با کمترین قیمت بلکه با بالاترین کیفیت در این نهالستان صورت می گیرد .

کادر مجرب رویال نهال آماده پشتیبانی و پاسخگویی به تمام سوالات شما در رابطه با نهال گیلاس می باشد ، کافیست با ما در تماس باشید .

رویال نهال از کاشت تا برداشت در کنار شماست .

مشخصات نهال گیلاس انابلا


موعد رسیدن: اواسط تیر

نوع بازدهی: دیرگل

نوع گوشت: سفت و آبدار

تحمل سرما: مقاوم به سرمای بهاره

خصوصیات: دم بلند

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت