آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس صورتی لواسان

خرید نهال گیلاس صورتی لواسان از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس صورتی لواسان با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس صورتی لواسان در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس صورتی لواسان به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس صورتی لواسان در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس صورتی لواسان، کاشت نهال گیلاس صورتی لواسان، هرس درخت گیلاس صورتی لواسان، نحوه آبیاری گیلاس صورتی لواسان، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس صورتی لواسان و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس صورتی لواسان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس صورتی لواسان را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس صورتی لواسان
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس صورتی لواسان

مشخصات و خصوصیات نهال گیلاس صورتی لواسان:


یکی از محبوب ترین نهال گیلاس که بهترین انتخاب باغداران گیلاس در کشورمان محسوب میشود نهال گیلاس صورتی لواسان میباشد. نهال گیلاس صورتی لواسان، نهال بومی بوده و منشا تولید آن کشور ایران است.

این رقم گیلاس در برابر سرما نسبتا مقاوم میباشد و به آسانی مورد آسیب قرار نمیگیرد. میوه گیلاس لواسان تقریبا به شکل قلب می باشد و رنگ آن صورتی مایل به قرمز است البته قسمت گوشتی آن زرد متمایل به سفید بوده و به دلیل طعم و مزه ی شیرینی که دارد، بازار پسند بوده و جز ارقام تجاری محسوب میشود. پوست نسبتا سفت و محکم میوه نهال گیلاس صورتی لواسان سبب حمل و نقل آسان آن شده است.

اندازه میوه ی این نهال متوسط بوده وخیلی ریز یا خیلی درشت نمی باشد و حالت مخروط مانند دارد. باردهی نهال گیلاس صورتی لواسان از سال دوم شروع میشود و با رسیدگی مرتب پس از رشد و تبدیل شدن به درخت بالغ به طور میانگین هر درخت میتواند 80 الی 100 کیلو باردهی داشته باشد. نهال گیلاس صورتی لواسان امروزه در بسیاری از کشور ها پرورش داده می شود اما منشا اصلی و کشور سازنده آن ایران میباشد. ارتفاع درخت بالغ این رقم به طور متوسط به 6 تا 8 متر می رسد و بهتر است با فاصله 4 * 4 متر در زمین های هموار کشت شود در زمین های شیب دار فاصله استاندارد کاشت آن 4 * 5 متر میباشد. نیاز سرمایی نهال گیلاس صورتی برای بازشدن جوانه ها ما بین 500 تا 1200 ساعت زیر دمای 7 درجه سانتی گراد میباشد. مناطقی که این میانگین سرما را ندارد نهال موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهد شد.

مناسب ترین سطح ارتفاع دریا جهت کاشت نهال گیلاس صورتی لواسان::

مناسب ترین سطح ارتفاع این درخت 500 تا 1800 متر از دریا میباشد این ارتفاع از سطح دریا شرایط محیطی مناسبی را جهت رشد این رقم فراهم میسازد. اگر سطح ارتفاع از این محدوده فراتر رود ممکن است نهال گیلاس صورتی دچار سرمازدگی شود. همانطور که اشاره شد شروع محصول دهی نهال گیلاس صورتی از سال دوم شروع می شود و میوه ی آن اوایل تابستان به بازار عرضه می شود که میوه آن تقریبا 5 گرم است البته لازم به ذکر است که نحوه رسیدگی و غنی بودن خاک می تواند این عد را تغییر دهد. در صورت رسیدگی مرتب بی شک میزان باردهی گیلاس صورتی لواسان در یک هکتار بیشتر هم خواهد شد.( رسیدگی شامل: میزان آبیاری- آبیاری مرتب- هرس درخت- سم پاشی و کوددهی به موقع می باشد.)

میزان باردهی و عملکرد نهال گیلاس صورتی :

نهال گیلاس صورتی باردهی خود را از سال دوم آغاز می کند و به طور متوسط می تواند در هکتار می تواند 60تن باردهی داشته باشد در واقع می توان گفت هر درخت بالغ گیلاس صورتی لواسان می تواند به میزان 100 کیلو محصول بدهد که رقم قابل توجهی برای باغداران گیلاس می باشد.

زمان گلدهی نهال گیلاس صورتی:

از لحاظ گلدهی این رقم را می توان در دسته ی دیرگل ها قرار داد. گلدهی گیلاس صورتی لواسان با گلدهی ارقام تکدانه همزمان بوده و میتواند گرده افشانی ارقام تکدانه را نیز انجام دهد. زمان گلدهی این رقم حدودا نیمه دوم برج فروردین می باشد و به خاطر دیرگل بودن در برابر سرمای بهاره نیز مقاومت بسیار بالایی دارد.

عمر مفید نهال گیلاس صورتی لواسان:

عمر مفید نهال گیلاس صورتی لواسان به شرایط مختلفی از جمله شرایط اقلیمی، کوددهی و هرس آن بستگی دارد. به طور کلی می توان گفت در بهترین شرایط عمر مفید نهال گیلاس صورتی لواسان بین 25 تا 30 سال می باشد.

نهال گیلاس صورتی لواسان را در جایی کشت کنید که روزانه حداقل 6 تا 8 ساعت بتواند نور خورشید دریافت کند. زیرا این درخت در سایه عملکرد و رشد خوبی نخواهد داشت ، مناسب ترین شرایط اقلیمی کاشت این نهال مناطق نیمه سردسیر و معتدل می باشد در صورت کشت این نهال در مناطق گرمسیر این درخت دچار دوقلوزایی می شود و در این صورت از کیفیت میوه کاسته میشود و صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

خاک مناسب نهال گیلاس صورتی لواسان:

همانطور که می دانید برای اینکه نهال کاشته شده بتواند باردهی بیشتر و رشد مناسب تری داشته باشد حتما باید در خاکی کشت شود که بتواند نیاز های نهال را فراهم کند. خاک ها از نظر بافت به سه دسته ی مختلف سبک، سنگین و لومی تقسیم شده اند. مناسب ترین خاک جهت کاشت نهال گیلاس صورتی خاک شنی لومی می باشد که زهکشی مناسبی دارد زیرا در خاک های سنگین که میزان رس به شدت بالاست و خاک آب را به مدت زمان زیادی نگه می دارد و سبب خفگی ریشه این نهال می گردد.

علاوه بر بافت خاک، PH خاک نیز جهت کاشت نهال گیلاس دارای اهمیت می باشد. درخت گیلاس صورتی لواسان در خاک های قلیایی با اسیدیته 5/7 الی 8 رشد بهتری خواهد داشت. البته همانطور که می دانید ریشه نهال گیلاس صورتی کم عمق بوده و تا عمق 5/1متری رشد می کند اگر در این عمق خاک اسیدی باشد می توانید با اضافه کردن آهک میزان Ph آن را افزایش دهید.

گرده افشان گیلاس صورتی لواسان:

به طور کلی بیشتر درختان گیلاس نیازمند گرده افشان می باشند. وجود گرده افشان در باغات گیلاس سبب می شود میزان عملکرد درختان تا 40 درصد افزایش پیدا کند. گرده افشانی درختان گیلاس بر خلاف گردو، پسته و... که توسط باد صورت می گیرد به دلیل اینکه دانه های گرده گیلاس سنگین می باشد توسط حشرات از جمله زنبور عسل صورت میگیرد. وجود درخت گیلاس صورتی لواسان در باغ گیلاس به دلیل اینکه رقم گرده افشان سایر ارقام می باشد سبب افزایش باردهی باغات گیلاس و تجاری شدن ارقام دیگر می شوند. نهال گیلاس صورتی لواسان به عنوان گرده افشان در باغات استفاده شده و به ازای هر 10 اصله 1 اصله نهال گیلاس صورتی لواسان در باغ کشت می شود.

کاشت نهال گیلاس صورتی لواسان:

همانطور که گفته شد مناسب ترین فاصله کاشت نهال گیلاس صورتی لواسان 4 * 4 متر می باشد البته بهتر است در زمین های دارای شیب ملایم با فاصله 5 * 4 کشت شود. رعایت این فواصل استاندارد سبب می شود در زمان های آتی شاخ و برگ درختان بالغ به یکدیگر برخورد نکنند تا تمامی شاخه ها به اندازه ی کافی بتوانند از نور و سم پاشی استفاده نمایند عدم رعایت این فاصله استاندارد سبب می شود بسیاری از درختان در آینده دچار بیماری قارچی شوند. با توجه به این فاصله کاشت می توان در هر هکتار 625 اصله نهال گیلاس صورتی لواسان کاشت.

مناسب ترین زمان کاشت این نهال اواخر فصل زمستان یا اوایل بهار می باشد. زیرا در این بازه زمانی در هیچ منطقه یخبندان های شدید وجود نداشته و نهال دچار سرمازدگی نخواهد شد. همچنین به دلیل اینکه نهال کاملا در خواب می باشد دچار تنش جابه جایی نشده و کم تر خطا می دهد.

بهتر است قبل از خرید نهال گیلاس صورتی لواسان چاله ها را به حالت چالکود آماده کرد سپس نهال را حداقل 8 ساعت در آب قرار داده و پس از عملیات پرالیناژ اقدام به کاشت آن نمایید و پس از کاشت و آبیاری برای محافظت نهال کاشته شده از بادهای شدید و جلوگیری از شکستگی آن از تکه چوبی به عنوان قیم استفاده کنید. دقت داشته باشید در هنگام قیم گذاری به ریشه نهال آسیب نرسانید (فاصله قیم از ریشه حداقل 15-20 سانتی متر می باشد) پس از قیم گذاری می توانید اطراف نهال مالچ پاشی کنید تا مانع از تبخیر آب خاک شوید.

کوددهی نهال گیلاس صورتی لواسان:

کوددهی نهال گیلاس بسته به غنی یا فقیر بودن خاک محل کشت دارد. در خاک های غنی نهال نیاز به کوددهی زیادی ندارد. البته در سال های اول کاشت می توان از کودهایی 15-15-10 یا کودهای کامل 20-20-20 جهت تقویت خاک استفاده کرد. زمان استفاده این کود اوایل شهریور تا اواخر این ماه می باشد در کنار این کودها می توان از کودهای هیومیک اسید نیز جهت ریشه زایی نهال تازه کاشته شده گیلاس صورتی لواسان استفاده کرد. توجه داشته باشید کوددهی تا اواخر تیر ماه ادامه دارد و بعد از این ماه چون رشد درخت متوقف شده دیگر نیازی به ادامه کوددهی نیست. در زمستان نیز جهت تقویت خاک می توان از کودهای آلی از جمله کودهای حیوانی پوسیده به حالت چالکود با فاصله از ریشه استفاده کرد بهتر است بدانید جهت تغذیه خاک سر خود هیچ کود اضافی به خاک اضافه نکنید و قبل از اقدام به کوددهی نهال گیلاس صورتی لواسان حتما آنالیز خاک انجام دهید.( آنالیز خاک معمولا هر 3 الی 4 سال یکبار حتما تکرار شود)

آبیاری نهال گیلاس صورتی لواسان:

درختان گیلاس، از جمله نهال گیلاس صورتی لواسان هر 7 الی 8 روز یکبار به میزان 40 الی 50 لیتر باید آبیاری شود. این میزان آبیاری به صورت مرتب سبب نتیجه بهتر باردهی درخت گیلاس صورتی می شود. به طور کلی برای آبیاری نهال گیلاس صورتی لواسان می توان از چهار روش غرقابی، نشتی، بارانی و قطره ای استفاده کرد. توجه داشته باشید فواصل آبیاری درختان بالغ گیلاس صورتی لواسان نسبت به نهال های کوچک کمتر می باشد به این صورت نهال گیلاس صورتی لواسان به طور مرتب هفته ای باید آبیاری شود البته این آبیاری از فروردین ماه شروع می شود و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد. اما درختان بالغ و قطور را می توان در بازه زمانی 10 الی 15 روز یکبار آبیاری کرد البته دقت داشته باشید که در مناطق پر باران به خصوص در مناطق شمال کشور میزان و زمان آبیاری درختان با مناطق نیمه گرمسیر متفاوت می باشد اما به طور کلی میزان آبیاری نهال گیلاس صورتی لواسان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نمیتوان آن را به حالت دیمی رها کرد. تنش آبی ایجاد شده به دلیل آبیاری نا مرتب نیز سبب پژمردگی و از بین رفتن برگ ها و جوانه های نهال گیلاس صورتی لواسان گردد.

آفات و بیماری های نهال گیلاس صورتی لواسان:

نهال درخت گیلاس می تواند مورد حمله آفات و بیماری های فراوانی قرار گیرد. از جمله مهمترین آفات و بیماری های که نهال گیلاس صورتی لواسان را می تواند تهدید کنند می توان به شته ها، شانکر باکتریایی، پوسیدگی قهوه ای تنه و سوسک ها اشاره کرد.

شانکر باکتریایی با ترشح صمغ میتواند سبب عدم میوه دهی درختان بالغ گیلاس صورتی گردد. در صورت مشاهده این بیماری حتما باید قسمت تراوش صمغ را شی تمیز از بین برد و با بردوفیکس آن را پوشش داد.

از دیگر افات و بیماری های مربوط به درخت گیلاس صورتی لواسان می توان به لکه برگی گیلاس اشاره کرد. از نشانه های این بیماری می توان به دیده شدن نقطه های سیاه و ارغوانی روی برگ ها و زرد شدن حاشیه ی آن اشاره کرد. عامل این بیماری قارچ می باشد؛ رطوبت زیاد منطقه ممکن است سبب بروز قارچ و این بیماری شود جهت جلوگیری از این بیماری توصیه می شود حتما برگ های آلوه از سطح زمین جمع آوری شود و هرس درخت گیلاس مرتب انجام شود جهت سمپاشی نیز میتوان از بردوفیکس استفاده کرد.

خواص میوه گیلاس صورتی لواسان:

از مهمترین میوه هایی که در سلامت انسان تاثیر مهمی دارد گیلاس می باشد. از مواد مغذی موجود در میوه گیلاس صورتی می توان به کلسیم، منیزیم، ویتامین c , k و کربوهیدرات اشاره کرد.

از میوه خوش طعم و خوشمزه گیلاس صورتی لواسان می توان در تهیه انواع دسرها، کیک و شیرینی ها استفاده کرد. این میوه آنزیم هایی را دارا می باشد که می توان به عنوان مسکن عمل کند و سبب آرام شدن درد استخوان می شود. این گیلاس ورم مفاصل را کاهش داده و سبب کاهش درد آن می شود. همچنین بهتر است بدانید به دلیل ملاتونین موجود در میوه گیلاس، این میوه می توانند سبب آرام شدن سیستم عصبی شده و کمک بسیاری به درمان بی خوابی می کند.

قیمت و خرید نهال گیلاس صورتی لواسان:

اگر علاقه مند به خرید آنلاین نهال گیلاس صورتی لواسان هستید می توانید به سایت ها معتبری که اقدام به فروش نهال گیلاس صورتی لواسان کرده اند مراجعه کرده و خرید نمایید. برای این که با اطمینان خاطر خرید نمایید می توانید از نهالستان های معتبر از جمله نهالستان رویال نهال یا نهال 110 اقدام به خرید کنید. برای اطمینان بیشتر می توانید دارا بودن مجوز این نهالستان ها را از سازمان جهاد کشاورزی تحقیق کنید. برای خرید نهال گیلاس صورتی لواسان با شماره های این نهالستان تماس گرفته و پس از مشاوره رایگان اقدام به خرید کنید. نهال های تولید شده در این مجموعه با توجه به کیفیت بالاو نداشتن واسطه دارای قیمت مناسبی هستند. از دیگر خدمات این نهالستان می توان به خدمات پس از فروش نهال به صورت کاملا رایگان اشاره کرد.

خرید و فروش نهال گیلاس صورتی لواسان به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر است قیمت نهال با توجه به حذف واسطه در این مجموعه کاملا مناسب می باشد.

مشخصات نهال گیلاس صورتی لواسان


منشاء: ایران

زمان گلدهی: نیمه دوم فروردین

موعد رسیدن: هفته اول تیر

پایه: آلبالو تلخ

عمر اقتصادی: 30 سال

خصوصیات: رقم متوسط و مخروطی شکل، میوه صورتی رنگ و گوشت آن زرد روشن، شکل میوه قلبی و صاف، اندازه میوه متوسط، خاصیت حمل و نقل، بازارپسند

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت