آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس شیشه ای

خرید نهال گیلاس شیشه ای از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس شیشه ای با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس شیشه ای در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس شیشه ای به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس شیشه ای در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس شیشه ای، کاشت نهال گیلاس شیشه ای، هرس درخت گیلاس شیشه ای، نحوه آبیاری گیلاس شیشه ای، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس شیشه ای و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس شیشه ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس شیشه ای را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس شیشه ای
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس شیشه ای

مشخصات و ویژگی های نهال گیلاس شیشه ای:


یکی از محبوب ترین نهال ها در میان باغداران نهال گیلاس شیشه ای می باشد که با داشتن پوست شفاف به این اسم نام گذاری شده است . گیلاس شیشه ای از ارقام کمیاب به حساب می آید که منشا آن کشور فرانسه است میوه ی غیر بومی نهال گیلاس شیشه ای رنگ زرد متمایل به نارنجی دارد که به دلیل خوش طعم بودن رقم بازارپسندی می باشد . این رقم به دلیل حساس بودن به آفات و بیماری ها رقم کمیابی بوده و با قیمت بالایی در بازار به فروش می رسد .

شکل میوه نهال گیلاس شیشه ای گرد مانند و پوست آن کاملا شیشه ای است البته با وجود رنگ زرد میوه گاها رگه هایی از رنگ نارنجی با رنگ زرد آن ترکیب می شود . اندازه ی میوه گیلاس شیشه ای متوسط بوده و حدود ۴ الی ۵ گرم وزن دارد . میوه ی گیلاس شیشه ای با وجود داشتن گوشتی سفید دارای پوستی نسبتا ظریف می باشد و به دلیل ظرافت هنگام برداشت محصول و جابه جایی حتما باید دقت لازم را داشته باشید .

باغدارانی که قصد احداث باغ گیلاس زرد را دارند یقینا انتخاب نهال گیلاس شیشه ای سود خوبی را برایشان فراهم خواهد کرد .

نهال گیلاس شیشه ای برای رشد بهتر نیازمند به تابش مستقیم نور خورشید می باشد و حتما روزانه باید حداقل ۶ الی ۸ ساعت نور خورشید را دریافت کند پس مناسب ترین فاصله جهت کاشت این نهال ۵×۵ یا ۶×۵ می باشد . رعایت این فاصله استاندارد سبب میشود تمامی شاخه های درختان بالغ به خوبی نور دریافت کنند ، همچنین این فاصله سبب عدم در هدر رفتگی ریشه ها در خاک می شود .

نهال گیلاس شیشه ای پس از رشد و تبدیل شدن به درخت بالغ حدودا ۱۱ متر ارتفاع می گیرد البته این ارتفاع را می توان با هرس به اندازه ی دلخواه کوتاه کرد .

نیاز سرمایی نهال گیلاس شیشه ای به طور متوسط ۵۰۰ تا ۸۰۰ ساعت زیر دمای ۵_ درجه سانتی گراید می باشد . پس از دیگر نکاتی که در کاشت نهال گیلاس شیشه ای باید در نظر گرفته شود ارتفاع از سطح دریا آزاد می باشد که از عوامل مهم وموثر در رشد نهال گیلاس شیشه ای است . یکی دیگر از فاکتور هایی که در هنگام انتخاب مکان مناسب برای کاشت نهال گیلاس زرد شیشه ای باید در نظر داشته باشید در نظر گرفتن ارتفاع از سطح دریا می باشد،مناسب ترین سطح ارتفاع از دریا جهت کاشت نهال گیلاس شیشه ای 300 تا 1000 متر است در نتیجه می توان گفت درخت گیلاس شیشه ای در مقابل سرما مقاومت خیلی بالایی ندارند پس دقت داشته باشید از کاشت نهال گیلاس شیشه ای در مناطق سردسیر خودداری کنید .‌زیرا در این مناطق شاخه های درخت بر اثر سرما دچار سوختگی خواهند شد.

عملکرد نهال گیلاس شیشه ای:

درخت گیلاس شیشه ای از سال دوم شروع به باردهی می کند اما باردهی سال های اول در حد نوبرانه می باشددرخت گیلاس شیشه ای باردهی اقتصادی خود را از سال چهارم شروع می کند و به طور متوسط می تواند 60 تن در هکتار باردهی داشته باشد که این مقدار باردهی برای یک رقم کمیاب عملکرد کاملا چشم گیری محسوب می شود . میوه گیلاس شیشه ای از ارقام متوسط رس است و میوه این نهال اواخر خرداد یا اوایل تیر ماه بدست می آید و با ۲۰ تن باردهی در هکتار رقم کاملا تجاری و اقتصادی محسوب می شود .

نهال گیلاس شیشه ای مناسب کاشت در مناطق معتدل می باشد و جز ارقام متوسط گل محسوب می باشد زمان گلدهی آن اواخر فروردین ماه یا اوایل اردیبهشت می باشد. عمر اقتصادی درخت گیلاس شیشه ای حدود ۳۰ سال است البته این زمان بسته به عوامل مختلفی از جمله : هرس، رسیدگی، کوددهی و آبیاری می توانند متغیر باشد . لازم به ذکر است بعد از ۳۰ سال نیز درخت این رقم گیلاس به باردهی ادامه می دهد اما از کیفیت محصول کاسته می شود .

گرده افشانی نهال گیلاس شیشه ای :

عمل گرده افشانی درختان گیلاس از اهمیت ویژه ای برخوردار است . به این صورت که نبود رقم گرده افشان در باغات گیلاس سبب پایین آمدن عملکرد درختان خواهد شد . جهت گرده افشانی درختان گیلاس ضرورتی وجود ندارد که رقم گرده افشان حتما در کنار درخت قرار بگیرد زیرا عملیات گرده افشان درخت گیلاس توسط زنبور عسل صورت می گیرو و وجود گرده افشان در باغ همسایه نیز می تواند عملیات گرده افشانی را تکمیل نماید . به طور میانگین می توان گفت هر ۱۰ اصله درخت گیلاس شیشه ای نیازمند ۱ اصله رقم گرده افشان می باشد . گرده افشان مناسب گیلاس شیشه ای رقم بینگ و وان می باشد.

آبیاری نهال گیلاس شیشه ای :

درختان گیلاس به آبیاری زیادی احتیاج دارند، در سال اول کاشت ، نهال گیلاس شیشه ای حتما باید هفته ای یک بار آبیاری شود . زیرا ریشه نهال قادر به جذب آب از سطح های زیرین نمی باشد اما در سال های آینده که نهال گیلاس بزرگ تر شد می توان زمان آبیاری را به ۱۰ روز یک بار تغییر داد. باغات گیلاس شیشه ای به صورت دیم کشت نمی شوند . جهت آبیاری درختان گیلاس شیشه ای توصیه می شود از آبیاری قطره ای استفاده شود .

کاشت نهال گیلاس شیشه ای:

در هنگام کشت نهال گیلاس شیشه ای دقت داشته باشید که این رقم آفتاب دوست می باشد و روزانه حداقل ۵ الی ۶ ساعت باید به طور مستقیم نور آفتاب را دریافت کند ؛ پس فاصله کاشت استاندارد حتما باید رعایت شود و طوری باشد که در آینده شاخ و برگ ها برای همدیگر ایجاد مزاحمت نکنند ، فاصله کشت استاندارد نهال گیلاس شیشه ای ۵×۵ متر می باشد رعایت این فاصله استاندارد سبب می شود ریشه درختان گیلاس در آینده دچار تداخل نشوند و رشد بهتری داشته باشند .بعد از حفر چاله هایی با عمق و پهنای مناسب می توانید نسبت به خرید نهال گیلاس شیشه ای از مراکز معتبر اقدام کنید،و پس از کاشت مراقبت های لازم را انجام دهید تا درختی قطور با عملکرد بالا داشته باشید در صورت خرید نهال از مراکز معتبری چون رویال نهال می توانید از مشاوره های پس از کاشت نیز بهره مند شوید.

خاک مناسب درخت گیلاس شیشه ای:

مناسب ترین خاک برای کاشت نهال گیلاس شیشه ای جهت رشد سریع و باردهی بیشتر خاک شنی لومی با ph 5/7 تا 8 می باشد .‌جنس خاک از مهم ترین عواملی می باشد که بر رشد نهال گیلاس تاثیر گذار است . از آن جایی که ریشه درخت گیلاس شیشه ای تا عمق 5/1 متری رشد پیدا می کند بهتر است تا این عمق خاک دارای زهکشی بالایی باشد تا ریشه دچار خفگی نشود . همچنین ph خاک در این قسمت از خاک قلیایی باشد . اگر خاک اسیدی باشد با اضافه کردن آهک می توانید ph آن را بالاتر ببرید .

هرس درخت گیلاس شیشه ای :

در مورد هرس درخت گیلاس شیشه ای می توان گفت که هرس از مهم ترین مراحل پرورش این گیلاس بوده به دلیل اینکه تمامی شاخه ها بتوانند در معرض نور خورشید قرار بگیرند اصولا هرس درختان گیلاس در اسفند ماه انجام می گیرد؛ اما درخت گیلاس شیشه ای علاوه بر هرس زمستانه به هرس تابستانه نیز نیازمند است تمامی باغداران و احداث کنندگان باغ گیلاس شیشه ای حتما باید دقت داشته باشند که جهت تولید محصول با کیفیت و افزایش باردهی هرس گیلاس شیشه ای را جدی گرفته و به صورت حرفه ای انجام دهند از آنجایی که رشد درخت گیلاس شیشه ای به صورت عمودی می باشد در صورت عدم تربیت درست شاخه های بلند بیشتر از شاخه های فرعی تولید خواهد شد و این خصوصیت باعث کاهش تولید میوه خواهد شد .

آفات و سم پاشی درخت گیلاس شیشه ای :

متاسفانه درختان گیلاس شیشه ای در مقابل آفات و بیماری ها مقاومت پایین تری داشته و منبع تغذیه بسیاری از کرم ها و شته ها می باشد پس احداث باغ گیلاس شیشه ای نیازمند به مراقبت ویژه ای دارد .

از آفات رایج درخت گیلاس شیشه ای می توان به انواع شته ها_ ترییس ها_ کنه ها_ کرم ها_ سوسک های ژاپنی و انواع تریپس ها ها و مگس میو، اشاره کرد . دقت داشته باشید سمی که انتخاب می کنید به حشرات مفید آسیب نرسانند . برای سم پاشی می توانید از سمومی چون کنفیدور استفاده کنید . از دیگر بیماری های قارچی که زمان رسیدن میوه می تواند باغ گیلاس شیشه ای را تهدید کند گال_ شانکر و کپک می باشد برای مبارزه با این بیماری ها می توان از سموم مسی استفاده کرد .

همانطور که اشاره شد درختان گیلاس شیشه ای نسبت به سایر درختان گیلاس نیازمند به مراقبت بیشتری می باشند بهتر است باغداران گیلاس شیشه ای هر ساله جهت شناسایی آفات و بیماری های این رقم از فرد خبره ای کمک بگیرند .

کوددهی درخت گیلاس شیشه ای:

اگر دوست دارید درختان گیلاس دارای شاخه های آویزان و پر از بار باشند حتما باید کود دهی باغات گیلاس خود را مدیریت کنید . مناسب ترین کود برای درخت گیلاس شیشه ای کودی است که تمامی مواد مغذی را دارا باشند . کوددهی درخت گیلاس شیشه ای تولید محصول بازار پسند و با کیفیت را تضمین می نماید . مناسب ترین زمان کود دهی گیلاس شیشه ای فصل پاییز است در این زمان برگ های درخت گیلاس ریزش پیدا کرده اما ریشه همچنان در حال رشد می باشد اگر به هر دلیلی این زمان را از دست دادید مناسب ترین زمان کوددهی برای درخت گیلاس ۲ الی ۳ هفته قبل از شکوفه دهی درخت می باشد .

زمانی که نهال گیلاس شیشه ای در حالت رشد می باشد توصیه می شود از کود های رویشی و در زمان شروع باردهی بهتر است از کود های کامل و کود های فروت ست و همچنین از کود هایی که دارای عناصر روی_ بور و نیتروژن هستند بیشتر استفاده شود.

قیمت و خرید نهال گیلاس شیشه ای:

مجمومه رویال نهال جهت فروش نهال گیلاس شیشه ای اقدام به تولید و عرضه بدون واسطه نهال گیلاس کرده است . با خرید نهال گیلاس از این مجمومه می توانید با خیال راحت اقدام به احداث باغ گیلاس نمایید زیرا تمامی نهال های تولید شده در این مجموعه زیر نظر کارشناسان مجرب بوده و دارای لیبل شناسایی می باشند همچنین قیمت نهال گیلاس به دلیل حذف واسطه کاملا مناسب می باشد . با برقراری ارتباط با کارشناسان این مجموعه از مشاوره رایگان بهره مند شوید و استعلام قیمت نمایید .

مشخصات نهال گیلاس شیشه ای


منشاء: فرانسه

زمان گلدهی: نیمه اول فروردین

موعد رسیدن: اوایل خرداد

عمر اقتصادی: 30 سال

خصوصیات: اصلاح شده پیوندی، پایه مهلب آلبالو تلخ و آلبالو شیرین

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت