آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال سیب گالا

خرید نهال سیب گالا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال سیب گالا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال سیب گالا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال سیب گالا به سراسر کشور.
قیمت نهال سیب گالا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ سیب گالا، کاشت نهال سیب گالا، هرس درخت سیب گالا، نحوه آبیاری سیب گالا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری سیب گالا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال سیب گالا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یاسیب گالا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی سیب گالا
  •     
  • مشخصات نهال سیب گالا

معرفی نهال سیب گالا


میوه سیب گالا از برترین انواع میوه‏ها در جهان به شمار می‏آید و با لقب سیب رویال گالا نیز شناخته می‏شود. ناگفته نماند که میوه سیب، حاصل رشد نهال‏ها سیب با ارقام مختلف می‏باشد. نهال سیب گالا، یکی از پرفروش ترین و برترین انواع نهال‏های سیب در جهان به شمار می‏آید و دارای مزایای فراوانی است. میزان باردهی نهال سیب گالا نسبت به دیگر درختان سیب بسیار بیشتر است. از این رو، امروزه بسیاری از کشاورزان برای پرورش نهال‏های سیب گالا اقدام می‏نمایند. ناگفته نماند که میوه‏هایی که توسط این نهال تولید می‏شوند، دارای خواص زیاد و کیفیت بسیار بالایی هستند. در این بخش قصد داریم به شرح مشخصات نهال سیب گالا بپردازیم پس با ما همراه باشید.

مشخصات و ویژگی‏های نهال:

همانطور که اشاره شد یکی از مهم‏ترین عواملی که سبب پر فروش شدن نهال سیب گالا شده، باردهی زیاد و مرغوب آن است. میوه‏های حاصل رشد این نهال دارای سایز بسیار بزرگ با پوسته‏ای نازک به رنگ‏های قرمز و سبز می‏باشد. ناگفته نماند که سیب‏های گالا دارای طعم و مزه بسیار شیرینی هستند. به همین دلیل، بخش انبوهی از محصولات باغ‏های سیب گالا به کشورهای خارجی صادر می‏شوند. از سویی دیگر، میوه‏های حاصل رشد نهال سیب گالا دارای خواص بسیار زیادی هستند.

نهال سیب گالا در دسته نهال‏های دیر گل قرار می‏گیرد. زمان گلدهی این نوع نهال از اواسط فرودین ماه تا اواسط اردیبهشت ماه می‏باشد. البته در نظر داشته باشید که نهال‏ سیب گالا زود بارده هستند و دوسال پس از کاشت، شروع به باردهی می‏کنند. فراموش نکنید که میزان رسیدگی، نوع خاک و آب و هوا نقش بسزایی را در مدت زمان گلدهی و باردهی این نهال ایفا می‏کنند.درخت سیب گالا از ارقام پربار و پرمحصول به حساب می آید به طوری که میزان باردهی و عملکرد درخت سیب گالا د رهکتار 120تن می باشد. جالب است بدانید که نهال سیب گالا جزء نهال‏های بلند قامت به شمار می‏آیند؛ ارتفاع درخت سیب گالا گاه به بیش از 6 متر می‏رسد. از این رو، کشاورزان و باغداران بایستی با هرس به موقع ارتفاع این نهال را کنترل نمایند. ناگفته نماند اگر ارتفاع درخت سیب گالا به بیش از 6 متر برسد، میزان باردهی آن کاسته می‏شود.

نهال سیب گالا اصیل، دارای برگ‏هایی نسبتا کوچک به همراه آوندهای برجسته به رنگ سبز روشن می‏باشد. ناگفته نماند که بخش انبوهی از خوراک کرم‏های ابریشم، توسط برگ درختان سیب تامین می‏شود. از گذشته‏های دور تا به امروز، نهال‏های گالا توسط کشاورزان و باغداران ایرانی پرورش می یابند. به همین دلیل، می‏توان نتیجه گرفت که زادگاه اصلی نهال‏های گالا کشور ایران است. طول عمر اقتصادی نهال‏های گالا بین 35 الی 42 سال می‏باشد. البته اگر در پرورش و نگهداری این نوع نهال کوشا باشید، می‏توانید طول عمر اقتصادی آن را افزایش دهید.

کاشت نهال و احداث باغ سیب گالا:

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال سیب گالا از مزایای فراوانی برخوردار است. برای آن که بتوانید این نوع نهال را به بهترین شکل ممکن پرورش دهید و از تمامی مزایای آن بهره مند شوید، بایستی ابتدا به عواملی همچون نوع خاک زمین کشاورزی، میزان ارتفاع زمین از سطح دریا و نوع آب و هوا و اقلیم توجه ویژه‏ای داشته باشید. پس از آن، برای کاشت نهال سیب گالا بایستی گودال‏هایی به ارتفاع 70سانتی مترحفر کنید. در نظر داشته باشید که گودال‏های حفر شده باید حداقل 4 متر با یکدیگر فاصله داشته باشند. ناگفته نماند که اگر فاصله نهال‏ سیب گالا نسبت به یکدیگر کم باشد، ممکن است ریشه آن‏ها پس از رشد دچار آسیب شود.

خوشبختانه نهال سیب گالا در تمامی نقاط کشور ایران قادر به رشد است. البته فراموش نکنید که این نهال سرما دوست است و در مناطق سرد کشور باردهی بهتر و بیشتری خواهد داشت. پس از اتمام کاشت نهال‏ها، باید در اطراف آن‏ها یک گودال کوچک حفر کنید و آن را پر از آب نمایید. این امر سبب افزایش رطوبت ریشه‏ها می‏گردد. طبق نظر کارشناسان و متخصصان: هر چقدر که ریشه نهال‏های گالا مرطوب‏تر باشند، میزان شادابی و طراوت آن‏ها افزایش می‏یابد.

گرده افشان درخت سیب گالا:

گرده افشانی از مهم‏ترین فرآیندهای بارور سازی گیاهان و درختان به شمار می‏آید. اکثر نهال‏های سیب برای بارور شدن نیاز به گرده افشانی دارند. شما می‏توانید به دو روش گرده افشانی نهال سیب گالا را انجام دهید؛ شما با کمک زنبور عسل، می‏توانید فرآیند گرده افشانی این نهال را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. برای انجام این کار، بایستی چند کندو مصنوعی به همراه حداقل 1000 زنبور عسل در اطراف باغ خود قرار دهید. البته فراموش نکنید برای بارور سازی نهال گالا، می‏توان از اصله نهال‏های گرده افشان نیز استفاده نمود. ناگفته نماند که اگر فر آیند گرده افشانی نهال‏های سیب گالا به خوبی انجام نشوند، ممکن است میزان باردهی کاهش یابد.

وضعیت اقلیم مناسب کاشت نهال سیب گالا:

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از کشاورزان و باغداران به وجود می‏آید، این است که نهال سیب گالا در چه شرایطی رشد بهتری دارد؟ پیش از آن که بخواهید برای کاشت این نهال سیب اقدام نمایید، بایست ابتدا نیاز سرمایی آن را در نظر بگیرید. نیاز سرمایی نهال سیب گالا برای حداقل 100 و حداکثر 700 ساعت سرما در سال می‏باشد. البته باید برای کاشت و پرورش نهال سیب گالا، ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را بررسی کنید. طبق نظر کارشناسان، ارتفاع زمین زراعی برای رشد این نوع نهال باید 300 الی 2500 متر بالاتر از سطح دریا باشد. ناگفته نماند که اگر نهال سیب گالا را در زمین زراعی با ارتفاع نامناسب از سطح دریا کاشته‏اید، نباید انتظار باردهی خوب و بدون نقص از آن داشته باشید.

آبیاری نهال سیب گالا به چه صورت است؟

آب، از مهم‏ترین عناصر زندگی به شمار می‏آید و از اهمیت بسزایی در رشد درختان و موجودات برخوردار است. آبیاری به موقع نهال سیب گالا، سبب افزایش رشد و باردهی آن می‏شود. طبق نظر کارشناسان و متخصصان، نهال‏ سیب گالا هر 10 روز یکبار نیاز به آب دارند. ناگفته نماند که میزان آبیاری نهال سیب گالا با توجه به نوع آب و هوا متغیر است. برای آبیاری بهتر این نوع نهال پیشنهاد می‏شود از سیستم آبیاری قطره‏ای استفاده نمایید.

هرس درخت سیب گالا:

برای آن که بتوانید گامی بلند در عرصه میزان افزایش رشد نهال سیب گالا بردارید، بایستی آن را به موقع هرس نمایید. هرس به موقع نهال، سبب بهبود فرآیند رشد آن می‏شود. در این عملیات، شاخه و برگ‏های پوسیده شده از نهال جدا می‏شوند و فرصت رشد بهتر را برای شاخه‏های نو و جوانه زده فراهم می‏سازند. برای آن که بتوانید به فرآیند رشد نهال سیب گالا بهبود ببخشید، بایستی ابتدای هر فصل برای هرس آن اقدام نمایید.

البته در نظر داشته باشید که برای هرس درخت سیب گالا، باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب رسیدن به بخش‏های سالم آن حین برش قسمت‏های ضعیف و بیمار، جلوگیری نمایید. برای هرس نهال سیب گالا، پیشنهاد می‏شود از ابزارهای مخصوص همچون اره‏های دندانه ریز یا اره برقی متوسط استفاده نمایید. البته در نظر داشته باشید که اگر هرس نهال سیب گالا به موقع نباشد، ممکن است میزان رشد آن در یک بازه زمانی کاهش یابد. لازم به ذکر است اگر مشاهده نمودید که شاخه و برگ‏های پوسیده شده از تنه این نهال آویزان شده‏اند، بایستی سریعا برای هرس آن اقدام نمایید.بهتر است هرس درخت سیب گالا را به افراد ماهر بسپارید.

چه خاکی برای نهال سیب گالا مناسب است؟

بسیاری از کشاورزان و باغداران با این سوال مواجه می‏شوند که چه خاکی برای پرورش نهال سیب گالا مناسب است؟ همانطور که می‏دانید، خاک از مهم‏ترین عناصر رشد درختان به شمار می‏آید. خاک مناسب نهال سیب گالا، خاکی است که دارای منبع غنی مواد مغذی و معدنی فروانی می‏باشد. البته در نظر داشته باشید که برای رشد بهتر این نهال سیب، باید از خاک دانه متوسط یا دانه درشت استفاده نمایید. برای تهیه خاک مناسب نهال سیب گالا، می‏توانید مقداری خاک برگ را با شن و مقداری کود ازته مخلوط نمایید. ناگفته نماند که میزان رشد نهال‏ سیب گالا در خاک شنی لومی بهتر است.

کوددهی درخت سیب گالا:

در برخی از مواقع، خاک یک منطقه به دلیل کشت بی رویه دچار فقر مواد مغذی و معدنی می‏شود. در چنین خاکی، درختان و گیاهان نمی‏توانند رشد خوبی داشته باشند. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می‏توانید این مشکل را با استفاده از کود مرغوب برطرف سازید. برای کوددهی نهال سیب گالا، پیشنهاد می‏شود همراه استفاده از کودهای حیوانی یا طبیعی، از کودهای شیمایی مرغوب استفاده نمایید. فراموش نکنید که کودهای شیمایی احتمال آفت زدگی و بیمار شدن نهال را افزایش می‏دهند. به همین دلیل، برای کوددهی این نوع نهال بایستی از کودهای شیمایی مرغوب که دارای عناصر آهن، پتاسیم، منیزیم، کلسیم و هیومیک اسید هستند استفاده نمایید.

سمپاشی نهال سیب گالا:

آفات و حشرات مزاحم با تغذیه از مواد مغذی درون نهال‏ها، سبب کاهش میزان رشد و طول عمر آن‏ها می‏شوند. از این رو، برای آن که بتوانید حشرات و آفات نهال های خود را به بهترین شکل از بین ببرید، باید از ترفند سمپاشی استفاده کنید. سمپاشی نهال سیب گالا، سبب افزایش مقاومت آن در برابر آفات می‏گردد. البته برای سمپاشی این نوع نهال، باید از ابزار و دستگاه مخصوص و سموم مرغوب و با کیفیت استفاده نمایید. برای خرید سم مخصوص نهال سیب گالا، پیشنهاد می‏شود با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت نمایید.

مقاومت در برابر آفات و بیماری:

متاسفانه نهال سیب گالا از مقاومت پایینی در برابر آفات و بیماری‏های مختلف برخوردار است. اما نیازی نیست نگران باشید؛ برای افزایش مقاومت این نهال، از کودهای ازته استفاده نمایید. این امر سبب افزایش چندین برابری مقاومت این نهال در برابر آفات و بیماری‏های مختلف می‏گردد. البته در نظر داشته باشید که برای پیشگیری از بیمار شدن این نهال، باید محل کشت را از هر آلودگی و میکروب پاک و ضد عفونی نمایید. فراموش نکنید که آبیاری، کوددهی و سمپاشی منظم سبب افزایش چندین برابری مقاومت این نهال سیب در برابر آفات و بیماری‏ها می‏شود.

خواص میوه سیب گالا:

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال سیب گالا پس از دو سال قادر به تولید میوه‏هایی مقوی و پر خواص است. سیب‏ گالا، دارای طعم بسیار شیرین و لذیذی هستند. از مهم‏ترین خواص و فواید میوه درخت سیب گالا، می‏توان به چربی سوزی اشاره نمود. شما می‏توانید با مصرف روزانه یک الی دو عدد سیب گالا، چربی اضافه بدن خود را از بین ببرید. لازم به ذکر است که این نوع سیب دارای منبع غنی از فسفر است و برای رشد کودکان و نوجوانان بسیار مفید می‏باشد. علاوه برآن، شما می‏توانید با مصرف روزانه یک الی دوعدد سیب گالا به سلامت دستگاه گوارش خود بهبود ببخشید.

قیمت و خرید نهال سیب گالا:

پیش از آن که بخواهید برای خرید نهال سیب گالا اقدام کنید، بایستی برای استعلام قیمت آن اقدام نمایید. همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، قیمت نهال سیب گالا نسبت به دیگر نهال‏ها بالاتر است. اما نیازی نیست نگران باشید؛ شما می‏توانید با مراجعه به نهالستان رویال نهال، نهال سیب گالا را با مناسب ترین قیمت خرید کنید. فراموش نکنید که رویال نهال از برترین نهالستان‏های موجود در کشور می‏باشد که فعالیت خود را تحت نظارت مهندسین سازمان جهاد کشاورزی انجام می دهد.

اگر قصد تاسیس یک باغ سیب را دارید، پیشنهاد می‏شود برای خرید نهال سیب گالا از مجموعه تخصصی رویال نهال اقدام نمایید. نهال‏های سیب گالا از مزایای فراوانی برخوردار هستند و قادر به تولید محصولاتی با کیفیت بی نظیر می‏باشند. علاوه بر آن، میزان باردهی نهال گالا نسبت به دیگر نهال‏ها چندین برابر بیشتر است. از این رو، اگر می‏خواهید به سود بسیار خوبی برسید باید اقدام به کاشت و پرورش نهال سیب گالا نمایید. اما سوال اینجاست که چگونه نهال سیب گالا را با قیمت مناسب بخریم؟ برای خرید این نوع نهال با اصالت تضمینی و قیمت مقرون به صرفه، پیشنهاد می‏شود به وبسایت رویال نهال مراجعه نمایید. شما با مراجعه به نهالستان رویال نهال، می‏توانید نهال مورد نظر خود را با اصالت تضمینی و قیمت بسیار عالی خریداری کنید و لذت ببرید.لازم به ذکر است که تمامی نهال های سیب تولید شده در این مجموعه دارای گواهی اصالت و ضمانت می باشند همچنین فروش نهالل سیب گالا در این مجموعه به صورت آنلاینی نیز انجام می گیرد.

مشخصات نهال سیب گالا


کشور سازنده: ایران

نوع رشد: نیمه عمود

نوع بازدهی: پربازده

رنگ میوه: 90 درصد قرمز رنگ

انبارداری: مناسب

گرده افشان: برای ارقام دورنگ پی ال و فوجی

زمان باردهی: اواخر مردادماه

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت