آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال سیب مشهدی نوری مراغه

خرید نهال سیب مشهدی نوری مراغه از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال سیب مشهدی نوری مراغه با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال سیب مشهدی نوری مراغه در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال سیب مشهدی نوری مراغه به سراسر کشور.
قیمت نهال سیب مشهدی نوری مراغه در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ سیب مشهدی نوری مراغه، کاشت نهال سیب مشهدی نوری مراغه، هرس درخت سیب مشهدی نوری مراغه، نحوه آبیاری سیب مشهدی نوری مراغه، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری سیب مشهدی نوری مراغه و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال سیب مشهدی نوری مراغه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یاسیب مشهدی نوری مراغه را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی سیب مشهدی نوری مراغه
  •     
  • مشخصات نهال سیب مشهدی نوری مراغه

معرفی نهال سیب مشهدی نوری مراغه


امروزه تعداد بیشماری از ارقام نهال سیب در سراسر جهان وجود دارند که هر کدام از آن ها، مناسب یک نوع آب و هوا هستند. نهال سیب نوری مراغه، از پرفروش ترین و برترین نهال های میوه سیب در کشور به شمار می آید. در این بخش قصد داریم به مشخصات، ویژگی ها و نحوه نگهداری و پرورش نهال سیب نوری مراغه بپردازیم پس با ما همراه باشید.

مشخصات و ویژگی های نهال سیب نوری مراغه:

در میان این همه رقم نهال سیب، نهال سیب نوری مراغه توانسته حضور پررنگ تری در میان باغداران داشته باشد. این نهال سیب مراغه در کمتر از سه سال به دوره باردهی می رسد و قادر به پرورش میوه های ترد، آبدار و لذیذ است. جالب است بدانید که تمامی محصولاتی که توسط درخت سیب نوری مراغه تولید می شوند، به کشورهای خاور میانه و سایر نقاط جهان صادر می گردند. از این رو، می توان نهال سیب نوری را نهالی اقتصادی و پر سود دانست.

نهال سیب نوری مراغه، در دسته نهال های کوتاه ریشه قرار می گیرد و قادر به رشد و رویش در نواحی معتدل و سردسیر می باشد. البته در نظر داشته باشید که این نهال سیب مراغه قادر به رشد در اکثر مناطق کشور ایران است اما در مناطق سردسیر و نسبتا معتدل رشد بهتری دارد. این نهال سیب مراغه از مقاومت بسیار بالایی در برابر حشرات و آفات برخوردار است؛ به همین دلیل، کشاورزان می توانند به آسانی نهال های سیب نوری مراغه را به دور از نگرانی حشرات مزاحم و آفات پرورش دهند. ناگفته نماند که رنگ میوه نهال سیب نوری مراغه گاهی از اوقات به رنگ قرمز و برخی از مواقع به رنگ قرمز مایل به بنفش پرورش می یابند. طول عمر اقتصادی نهال های سیب نوری مراغه بین 30 الی 35 سال است. البته اگر در نگهداری این نوع نهال کوشا باشید، می توانید تا مدت زمان طولانی تری شاهد باردهی انبوه آن باشید.

جالب است بدانید که نهال سیب نوری مراغه در دسته درختان کوتاه قامت قرار می گیرد و دارای تنه قطور و تنومندی است. این امر موجب سهولت کشاورزان برای برداشت محصولات این نوع درخت می گردد. نهال های سیب نوری برای اولین بار در شهر های استان خراسان رضوی و مراغه پرورش یافتند. پس از مدتی باغداران و متخصصان کشاورزی طی آزمایشاتی به این نتیجه رسیدند که می توان این نوع نهال را در آب و هوای نیمه گرمسیر، سردسیر و معتدل پرورش داد. البته در نظر داشته باشید که فرآیند رشد و باردهی نهال های سیب نوری مراغه در آب و هوای سردسیر و معتدل بسیار بهتر است. ناگفته نماند که این نوع نهال در دمای بیش از 30 درجه و کمتر از منفی 10 درجه سانتی گراید، فعالیت خود را متوقف نموده و به خواب می رود.

کاشت نهال و احداث باغ سیب نوری مراغه:

همانطور که در قسمت های قبل ذکر شد، کاشت نهال سیب نوری مراغه بسیار آسان و کم هزینه است. نهال پاکوتاه سیب نوری مراغه، کار را برای کشاورزان و پرورش دهندگان نهال آسان تر نموده است. علاوه بر آن، هزینه کاشت و نگهداری از این نوع نهال بسیار مناسب می باشد. به همین دلیل، می توان با هزینه ای مناسب و مقرون به صرفه اقدام به پرورش نهال سیب نوری مراغه نمود.

شروع باردهی و میزان عملکرد:

نهال سیب نوری مراغه جز ارقام زودبازده می باشد و از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند میزان باردهی و عملکرد درخت سیب نوری مراغه در هکتار می تواند بالای100تن باشد به همین دلیل این رقم پربار سیب طرفداران زیادی در میان باغداران پیدا کرده است.البته لازم به ذکر می باشد که میزان عملکرد درخت سیب مراغه با توجه به عوامل مختلفی چون کوددهی ،آبیاری وسمپاشی می تواند متغییر باشد.

گرده افشان درخت سیب نوری مراغه:

نهال سیب نوری مراغه، پس از کاشت شروع به گلدهی می کند و زمان گلدهی آن با توجه به اقلیم منطقه کشت ممکن است از اوایل تا اواخر فروردین ماه ادامه داشته باشد به همین سبب جزء ارقام دیرگل به حساب می آید.درخت سیب نوری مراغه برای تبدیل شکوفه های خود به میوه نیاز به رقم گرده دنده دارد و خودبارور نمیباشد کاشت نهال سیب زرد فرانسه در باغ می تواند گرده افشانی درخت سیب نوری مراغه را انجام دهد انجام عملیات گرده افشانی توسط حشرات و زنبور عسل صورت می گیرد.

اقلیم مناسب نهال سیب نوری مراغه:

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از افراد به وجود می آید، این است که کاشت نهال سیب نوری مراغه در چه آب و هوایی بهتر است؟ خوشبختانه کشور ما جزء کشور های چهار فصل محسوب می شود و دارای آب و هوای متنوع در نواحی مختلف است. به همین دلیل، شما می توانید نهال های سیب مراغه را در تمامی نقاط کشور پرورش دهید و لذت ببرید. البته همانطور که در قسمت های قبل ذکر شد، نهال های سیب نوری مراغه در برخی از مناطق سردسیر و معتدل رشد بهتری دارند.

آبیاری نهال:

آب، یکی از مهم ترین عناصر زندگی گیاهان و موجودات زنده به شمار می آید و از اهمیت بسزایی در رشد آن ها برخوردار است. در هنگام پرورش نهال میوه های حساس همچون سیب، اگر به نکاتی همچون آبیاری منظم توجه ویژه ای نداشته باشید، ممکن است نتوانید به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسید. از این رو، بایستی نهال سیب نوری باغ خود را به طور منظم و دقیق آبیاری کنید. نهال هایی که تازه نفس هستند، آب بیشتری برای رشد نیاز دارند. از این رو، بایستی هفته ای یک مرتبه اقدام به آبیاری نهال سیب مراغه جوان کنید. میزان نیاز آبی نهال سیب مراغه با توجه به سن نهال و جنس خاک و شرایط آب و هوایی منطقه از 50تا150 لیتر ممکن است متغییر باشد.

هنگام آبیاری نهال سیب نوری مراغه به نکاتی همچون آبیاری متناسب و متعادل توجه ویژه ای داشته باشید. آبیاری بیش از نهال سبب خفگی ریشه ها و در نتیجه خشک شدن آن می شود. به همین دلیل، باید برای افزایش طول عمر و رشد بهتر نهال آن را به صورت منظم و دقیق آبیاری کنید.

هرس نهال سیب نوری مراغه به چه صورت است؟

هرس، یکی از مهم ترین عملیات باغداری به شمار می آید که به منظور جوانسازی درختان سیب صورت می گیرد. در بسیاری از اوقات، پوسته و برگ درختان در معرض آفتاب دچار پوسیدگی می شوند و دیگر قادر به رشد نمی باشند. این امر می تواند جلوی رشد و گسترش شاخه و برگ درخت سیب مراغه را بگیرد. از این رو، کشاورزان با استفاده از روش هرس بخش های از بین رفته و پوسیده شده درخت را جدا می کنند و آن ها را پای گیاه قرار می دهند. به بیانی دیگر، هرس درخت سیب نوری مراغه به عملیات جداسازی شاخه و برگ های پوسیده از گیاه گفته می شود.

حال سوال اینجاست که هرس نهال سیب نوری مراغه به چه صورت است؟ ناگفته نماند که اگر هرس نهال های سیب نوری مراغه را در زمان معین انجام ندهید، ممکن است نتوانید به نتیجه مطلوب دست یابید. به همین دلیل، بایستی برای رشد بهتر و باردهی سریع تر این نوع نهال هر سه ماه یک مرتبه اقدام به جداسازی شاخ و برگ های پوسیده آن نمایید. لازم به ذکر است که برای انجام این کار، بایستی توجه ویژه ای به شرایط اقلیمی و اصول هرس نهال ها داشته باشید.هرس نهال سیب نوری مراغه در سال اول کاشت فقط شامل سربرداری نهال می شود.

از چه خاکی برای پرورش نهال سیب نوری مراغه استفاده کنیم؟

خاک، یکی دیگر از عناصر بسیار مهم برای رشد درختان به شمار می ِآید و نقش بسزایی را در باردهی و تقویت آن ها ایفا می کند. در نظر داشته باشید که اگر برای رشد و پرورش نهال سیب نوری مراغه از خاک مرغوب استفاده نشود، ممکن است زمان باردهی آن چندین برابر افزایش یابد. به همین دلیل، برای آن که بتوانید در کمترین زمان ممکن شاهد باردهی مرغوب نهال های سیب نوری مراغه شوید، بایستی پس از خرید نهال اقدام به فراهم سازی خاک مناسب برای رشد و پرورش آن نمایید. خاک مناسب برای رشد و پرورش نهال های میوه سیب مراغه، خاکی است که دارای مقدار زیادی مواد آلی و معدنی و دانه های درشتی می باشد. البته در نظر داشته باشید که شما می توانید با استفاده از کودهای طبیعی یا شیمیایی مرغوب و مقداری شن تمیز، یک بستر خاکی ایده آل برای پرورش نهال سیب مراغه درست کنید.

کوددهی نهال سیب مراغه:

در برخی از مواقع بنا بر کشت بی رویه و پی در پی، مواد مغذی درون خاک به طور کامل از بین می روند. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می توانید با استفاده از کودهای شیمایی یا طبیعی مرغوب کمبود خاک را تا حدودی جبران کنید. همانطور که در قسمت قبل ذکر شد هر چقدر که میزان مواد مغذی درون خاک بیشتر باشد، نهال سیب نوری مراغه رشد بیشتری خواهد داشت. ناگفته نماند که کود مناسب این نوع نهال، کودی است که دارای منبع غنی از پتاسیم، فسفر، نیتروژن، مس، بور و روی می باشد. زمان چالکود کود دهی نهال سیب نوری مراغه از نیمه دوم فصل پاییز تا نیمه اول اسفند ماه است.

زمان مناسب سمپاشی نهال:

بسیاری از آفات و حشرات مزاحم در فصل بهار شروع به مصرف مواد مغذی گیاهان می نمایند. از این رو، می توان گفت که بهترین زمان برای سمپاشی نهال سیب نوری مراغه، اول فصل بهار است. البته در نظر داشته باشید که پس از خرید نهال و کاشت آن، بایستی اطراف نهال را مقداری سمپاشی کنید تا بتوانید آفات را به بهترین شکل از بین ببرید.

افزایش مقاومت نهال در برابر آفات و بیماری سیب نوری مراغه:

آفات و انواع بیماری ها، می تواند یک تهدید بزرگ برای گیاهان محسوب شوند. علاوه بر آن، آفات و بیماری ها قادر به ازبین بردن نهال های تازه کاشته شده در کمترین زمان ممکن هستند. از این رو، برای آن که بتوانید اقدام به افزایش مقاومت نهال سیب نوری مراغه در برابر آفات و بیماری کنید، پیشنهاد می شود از یک خاک مرغوب با مواد مغذی مناسب استفاده کنید و نهال سیب مراغه را هر ماه مقداری سمپاشی نمایید.

خواص میوه نهال سیب نوری مراغه:

همانطور که در بخش های قبل ذکر شد، محصولات نهال سیب نوری مراغه دارای ظاهری بسیار زیبا و شفاف هستند و از طعم بسیار خوشمزه و لذیذی برخوردار می باشند. میوه این نوع نهال را می توان در دورنگ سفید و قرمز مشاهده نمود. علاوه بر آن، محصول نهال سیب نوری دارای سایز و اندازه بزرگی هستند. سیب هایی که توسط این نوع نهال رشد و پرورش می یابند، از خواص بسیار زیادی همچون پاکسازی سموم بدن برخوردار هستند و مقاومت بدن را در برابر بیماری و ویروس ها افزایش می دهند.

قیمت و خرید نهال سیب نوری مراغه:

پیش از خرید نهال سیب نوری مراغه، بایستی اقدام به استعلام قیمت این نهال از نهالستان های معتبر نمایید تا بتوانید خریدی سودمندانه و مفیدی داشته باشید. البته فراموش نکنید که اگر به دنبال راهی برای خرید نهال های سیب نوری با کیفیت بالا و قیمتی مقرون به صرفه هستید، پیشنهاد می شود به وبسایت رویال نهال مراجعه نمایید. شما با مراجعه به یکی از بزرگترین مراکز فروش انواع نهال های سیب یعنی رویال نهال، می توانید انواع نهال های مورد نیاز را با قیمتی بسیار عالی و کیفیت بی نظیر خریداری کنید و لذت ببرید. نهالستان رویال نهال با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه اقدام به تولید عمده نهال سیب می کند و به دلیل حذف واسطه این نهال ها را با قیمت مناسب تری در اختیار باغداران قرار می دهد تمامی نهال های سیب تولید شده در این مجموعه دارای گواهی اصالت و ضمانت می باشد لازم به ذکر است که فروش نهال سیب نوری مراغه در این مجموعه به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر است.

مشخصات نهال سیب مشهدی نوری مراغه


اندازه سیب: بزرگ

طعم میوه: شیرین

نوع میوه: سفت (قابل جویدن) و آبدار

عطر میوه: معطر

منطقه قابل کشت: در منطقه مراغه و اطراف آن: معطر

قدرت درخت: قوی و پر رشد و پابلند

توضیحات: این سیب دو گونه است (سفید و قرمز) هر دو به اسم نوری مراغه یا مشهدی نوری معروفند. احتمالا از باغ مردی به اسم نوری منتشر شده است

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت