آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال سیب رددلیشز

خرید نهال سیب رددلیشز از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال سیب رددلیشز با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال سیب رددلیشز در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال سیب رددلیشز به سراسر کشور.
قیمت نهال سیب رددلیشز در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ سیب رددلیشز، کاشت نهال سیب رددلیشز، هرس درخت سیب رددلیشز، نحوه آبیاری سیب رددلیشز، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری سیب رددلیشز و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال سیب رددلیشز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یاسیب رددلیشز را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی سیب رددلیشز
  •     
  • مشخصات نهال سیب رددلیشز

مشخصات و ویژگی‏های نهال سیب رد دلیشز:


سیب رد دلیشز یکی از سالم‏ترین و مفیدترین میوه‏های مورد استفاده انسان محسوب می‏شود. امروزه ارقام مختلف نهال سیب در کشور ایران پروش داده می شود سیب رد دلیشز جزء پرفروش‏ترین انواع سیب در سراسر دنیا می‏باشد و در میان باغداران سیب طرفداران زیادی پیدا کرده است.

سیب رد دلیشز نوعی سیب با اندازه متوسط با شکل مخروطی کشیده می‏باشد. رنگ این میوه قرمز تیره بوده و از طعم شیرین ملایمی برخوردار است و دارای گوشت آبدار سفت و ترد به همراه پوستی درخشان می باشد. از مشخصات و ویژگی‏های نهال سیب رد دلیشز، می‏توان به این موارد اشاره کرد یک نهال پاییزی است و اواخر شهریور محصول می‏دهد. نوع گل دهی آن از نوع دیر گل می‏باشد. علاوه بر آن، شروع باردهی این نهال سیب از اولین سال صورت می‏گیرد . نهال این درخت در سه اندازه ی استاندارد –نیمه کوتاه و کوتاه موجود است. در نظر داشته باشید که نهال‏های استاندارد را بر روی پایه روت استوک و نهال‏های نیمه کوتاه را به مالینگ مرتون 3 و نهال‏های کوتاه را به مالینگ 7a و مالینگ 26 پیوند می‏زنند . نهال سیب رد دلیشز نوعی نهال بسیار مرغوب می‏باشد که برای اولین بار در سال 1872در مدیسون آیووای آمریکا تولید شد.

عمر اقتصادی نهال سیب رد دلیشز بین 25 تا 30 سال می‏باشد اما طول عمر اصلی آن تا 60 سال ( بسته به شرایط مطلوب محیطی و نگهداری) تخمین زده شده است. در طول عمر اقتصادی نسبتا طولانی این درخت باغ داران می توانند هزینه های خریداری و نگهداری محصول را به خوبی جبران نمایند. زمان گل دهی درختان سیب رد دلیشز اوایل فصل بهار می‏باشد. در زمان گل دهی این درخت گل‏های سفید و صورتی به خود می‏گیرد . البته این درخت مانند سایر درختان سیب برگ ریز بوده و در پاییز برگ‏هایش می‏ریزد.

برای بدست آوردن حداکثر عملکرد میوه در هکتار باید شرایط مطلوب برای رشد و نگهداری نهال سیب لبنان را تا حد امکان فراهم نمود هر چه شرایط رشد و نگهداری نهال مناسب‏تر باشد عملکرد میوه در هر هکتار به بیشترین حد ممکن خود خواهد رسید چرا که حداکثر عملکرد درخت سیب بستگی مستقیم به فراهم کردن شرایط مطلوب و مورد نیاز نهال برای رشد و نگهداری دارد. حداکثر عملکرد میوه در هکتار برای درخت سیب رددلیشز 40 تن در هکتار است. در حالت‏های طبیعی معمولا محصول دهی درختان سیب رد دلیشز در اواخر شهریور ماه می‏باشد. البته در نظر داشته باشید محصولات باغات سیب رد دلیشز، در اوایل مهر ماه قابل برداشت هستند.

کاشت نهال و احداث باغ سیب رددلیشز:

پیش از انجام هر اقدامی، باید گودال هایی را به منظور کاشت نهال سیب رد دلیشز حفر کنید. عمق گودال‏ها باید حداکثر 1.5 متر و فاصله آن‏ها نسبت به یکدیگر باید حداقل 4 متر باشد. این نهال در خاک‏های اسیدی و مرطوب به خوبی رشد می‏کند. برای کاشت نهال باید سعی شود که خاک متخلخل بوده و با استفاده از کمپوست و با مواد آلی تکمیل شده باشد تا ضمن حفظ رطوبت مواد مغذی مورد نیاز نهال به اندازه کافی در اختیار نهال قرار بگیرد . ضمن آنکه باید توجه داشته باشید که این نهال به خشکی بسیار حساس بوده و باید یک برنامه آبیاری مناسب برای نهال سیب قرمز لبنان در نظر گرفت . بنابراین در مناطق معتدل و مرطوب کاشت پاییزه و در مناطق شمالی کاشت بهاره پیشنهاد می‏گردد.

گرده افشان درخت سیب رددلیشز:

برای گرده افشانی این نهال باید از روش متقاطع استفاده کرد زیرا این نوع سیب به خودی خود گرده افشانی مستقیم ندارد. برای گرده افشانی نهال سیب رد دلیشز، می‏توانید از اصله نهال‏های گلدن دلیشز و گالا استفاده کنید. لازم به ذکر است که هر چقدر عمل گرده افشانی نهال سیب رد دلیشز به شیوه بهتری صورت گیرد، باردهی آن افزایش می‏یابد.

وضعیت اقلیم مناسب :

این نهال درشرایط اقلیمی مناسب می‏تواند به خوبی رشد کند. نهال سیب رد دلیشز، جزء نهال‏های سرما دوست محسوب می‏شود. به همین دلیل، این نهال در آب و هوای سرد و معتدل رشد و باردهی بسیار خوبی دارد. جالب است بدانید که نهال سیب رد دلیشز، آفتاب دوست است و در طول روز حداقل شش ساعت نور مستقیم و بدون فیلتر خورشید را نیازمند است. به طور کلی حداقل دمای منطقه باید بین 25-20 درجه سانتی گراد زیر صفر و حداکثر 38 درجه بالای صفر باشد. اگر دمای هوا در زمستان از 40- درجه سانتی گراد پایین‏تر برود عملا آب و هوا برای کشت هیچ نوع درخت سیبی مناسب نیست. این نهال تا دمای 40- درجه را می‏تواند تحمل کند اما برای اطمینان از جوانه زنی و مقاومت در برابر آب و هوای سرد به 700 الی 800 ساعت دمای سرد نیاز دارد که این دوره نیاز سرمایی درخت سیب قرمز لبنان نامیده می شود.نهال سیب رد دلیشیز در همه ارتفاعات به خوبی رشد کرده و می توان در مناطق با ارتفاعات متفاوت آن را کاشت. بهترین دامنه کاشت این محصول در ارتفاعات بین 500-300 متر از سطح دریا می‏باشد.

آبیاری نهال سیب رد دلیشز:

همانطور که در بخش های قبل ذکر شد، این نهال به آبیاری منظم احتیاج دارد. برای آبیاری این نهال در فصول خشک سال که بارندگی کمتر است بهتر است آبیاری بصورت هفتگی انجام شود. اما در زمان‏های دیگر می‏توان آبیاری نهال را با فواصل منظم ده روز یک بار انجام داد. میزان نیاز آبی درخت سیب رددلیشز به صورت میانگین 150لیتر در هر بار آبیاری می باشد.

هرس درخت سیب رددلیشز:

از آنجا که درخت سیب رد دلیشیز ارتفاعی معادل 4 تا 7 متر دارد هرس نهال آنها امری بسیار ضروری و مهم می‏باشد. با هرس نهال از سال های اول به شیوه‏ای صحیح و اصولی می‏توان از رشد بیش از حد درخت جلوگیری کرد. برای مدیریت ارتفاع درخت سیب قرمز لبنان باید هرس مداوم صورت بگیرد تا درزمان برداشت محصول با مشکل مواجه نشوید.

خاک مناسب نهال سیب رد دلیشز:

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال سیب رد دلیشز در خاک‏های خنثی با بافت شنی لومی رشد بسیار خوبی دارد. البته در نظر داشته باشید که هر چقدر خاک نهال سیب رد دلیشز مرغوب‏تر باشد، میزان رشد و باردهی آن به همان مقدار افزایش می‏یابد. برای تهیه خاک مناسب نهال سیب رد دلیشز، می‏توانید مقداری شن یا خاک دانه درشت را با مقداری خاک برگ و کود مخصوص مخلوط نمایید. لازم به ذکر است که خاک مناسب رشد نهال سیب رد دلیشز باید به صورت دانه متوسط و دانه درشت باشد تا اکسیژن و آب به خوبی به ریشه‏ها برسند.

کوددهی :

یکی از راه‏های رشد مناسب و بارور کردن بیشتر درختان سیب استفاده از کود مناسب است. اما باید مراقب باشید که مقدار و زمان کوددهی را حتما مد نظر قرار دهید. بهترین زمان کوددهی نهال سیب دلیشز، دقیقا قبل از باز شدن شکوفه‏ ها است. یعنی زمانی که درختان سیب چرخه رشد سالانه را شروع کرده‏ اند و بیشترین مواد مغذی را مصرف می‏کنند. بهترین کود می‏تواند کود ترکیبی باشد. فراموش نکنید که کود ترکیبی شامل کودهای آلی و ریز مغذی‏ها است .

سمپاشی:

سم پاشی عوامل بیماری زا در درختان سیب را از بین می‏برد. سم پاشی باید مشورت با متخصصین و کارشناسان باغبانی امداد کشاورز صورت بگیرد. بسیاری از آفات درختان سیب توسط مبارزه بیولوژیک قابل کنترل هستند. پیش از سم پاشی درخت سیب رددلیشز باید تمام دستورالعمل‏های روی برچسب محصول را با دقت مطالعه کنید. برای سم پاشی از انواع محصولات در این زمینه می‏توان از نمونه سم های مخصوص استفاده نمود.

- روغن های امولسیون شونده:

این سم آفاتی مانند شته ، کنه ، مگس سفید ، شپشک های آرد آلود و غیره را ازبین می‏برد و با بیماری‏هایی مانند لکه سیاه ، سفیدک پودری و غیره مقابله می‏کند.

- سم مخصوص کنترل حشرات:

این نوع سم، آفاتی مانند مورچه کرم‏های بریده ، جیر جیرک و غیره را از بین می‏برد. بهترین زمان استفاده از این سم بعد از شکوفه زدن درخت می‏باشد .

- صابون محلول پاشی:

سم صابون محلول پاشی برای مقابله با شته، گوش خراش، ملخ و کنه کاربرد دارد. بهترین زمان استفاده از این نوع سم بعد از شکوفه زدن درخت سیب رد دلشیز است.

– سم کنه کش:

این نوع سم برای ازبین بردن آفاتی مانند حشره سیب، شپش آرد سیب، بیماری همه گیر درخت سیب و مکنده سیب کاربرد دارد و بهترین زمان استفاده از آن در فصل رشد است.

- اسپری قارچ کش:

برای از بین بردن بیماری‏های قارچی مانند لکه روی میوه‏های درخت سیب، پوسیدگی قهوه ای و غیره از این نوع سم استفاده می‏شود . بهترین زمان استفاده از این سم قبل از شکوفه و بعد از شکوفه زدن درخت سیب می‏باشد.

- اسپری آتش سوزی:

از این اسپری برای مقابله با مواردی مانند پوسیدگی ساقه سیب، لکه برگی و غیره استفاده می‏شود. از این نوع سم هر 3تا 4 روز در زمان گل دهی درخت سیب و در صورت نیاز هر 5 تا 7 روز پس از گل دهی، مورد استفاده قرار می‏گیرد.

- اسپری‏های ترکیبی:

از این نوع سم در زمان مشاهده آفاتی مانند مگس سفید، شته، کنه، سوسک، کرم‏های ارتشی، پشه‏های قارچی و غیره استفاده می‏شود . بهترین زمان سم پاشی درختان سیب بستگی به نوع آفات و بیماری‏هایی دارد که درخت سیب به آن‏ها مبتلا شده است.

مقاومت دربرابر آفات و بیماری:

مقاومت نهال سیب رد دلیشز در برابر بیماری ها بالا بوده و از مقاومت خوبی در برابر آفات برخوردار می‏باشد . اما برگ‏های این نهال توسط پستانداران مختلفی از جمله خرگوش و نیز پرندگان خورده می‏شوند. معمولا درختان سیب رد دلیشز با جویده شدن تنه و ساقه توسط خرگوش و سایر جوندگان از بین می‏روند. که می توان با رنگ محافظ تنه از نهال های جوان و تازه کاشته شده محافظت کرد.

خواص و فواید میوه سیب رد دلیشز:

می‏توان گفت سیب رد دلیشز از الیافی تشکیل شده که دربین سایر میوه‏ها بیشترین میزان فیبر و آنتی اکسیدان و ویتامین C را در خود جای داده است. از خواص و فواید میوه سیب رد دلیشز می‏توان به این موارد اشاره کرد:

1- تقویت سلول های بدن و کاهش خطر ابتلا به سرطان 2- کاهش کلسترول در بدن 3- تقویت سیستم ایمنی بدن 4- جلوگیری از آسم و الزایمر 5- درمان دیابت 6- سم زدایی کبد 7- بهبود کار دستگاه تنفس 8- تنظیم فشار خون 9- سلامت و سفیدی دندان‏ها 10- منظم کردن ریتم قلب 11- تامین مقدار زیادی از آب مورد نیاز بدن 12- پاک سازی دستگاه گوارش 13- از بین بردن انواع سم و باکتری در صورت مصرف مستمر آن 13- رفع کم خونی و بسیاری خواص و فواید دیگر که در این مقال نمی‏گنجد .

قیمت و خرید نهال سیب رد دلیشز:

پیش از آن که بخواهید برای خرید نهال سیب رد دلیشز اقدام کنید، باید ابتدا قیمت آن را بدانید. از مهم‏ترین عواملی که بر روی قیمت نهال سیب دلیشز تاثیر گذار هستند، می‏توان به نوسانات بازار، اصالت، سن و ابعاد و اندازه نهال اشاره نمود. البته اگر قصد خرید این نهال را دارید، پیشنهاد می‏شود فقط و فقط به نهالستان رویال نهال مراجعه کنید.

بررسی اصالت نهال سیب رد دلیشز:

قبل از خرید نهال سیب رد دلیشز، باید اصالت آن را به دقت بررسی کنید. البته در نظر داشته باشید که برای خرید این نهال، بررسی شناسنامه تنها کافی نیست؛ برای خریداری نهال سیب رد دلیشز اصیل، باید به شاخه و برگ و تنه آن توجه ویژه‏ای داشته باشید. نهال سیب رد دلیشز اصیل، دارای برگ‏هایی نوک تیز با آوندهای برجسته به رنگ سبز روشن می‏باشد. علاوه بر آن، شاخه‏های این نهال نازک و نوک تیز به رنگ قهوه‏ای تیره هستند. ناگفته نماند که تنه نهال سیب رد دلیشز، دارای برآمدگی‏های ریز و درشت می‏باشد.

جمع بندی:

کشاورزان و باغ داران عزیز با مراجعه به نهالستان رویال نهال، می‏توانید تمامی اطلاعات لازم و کافی از انتخاب محل مناسب برای احداث باغ تا برداشت محصول و کسب بیشترین سود و داشتن کمترین خطر برای بازگشت سرمایه و سود و افزایش بهره وری و غیره را بدست اورده و از همراهی و مشاوره ی کارشناسان ما از زمان آغاز پروژه یعنی انتخاب زمین مناسب برای کاشت محصول و انتخاب نوع محصول و غیره تا انتهای آن برداشت محصول برخوردار شوید.تمامی نهال های سیب تولید شده در مجموعه رویال نهال دارای شناسنامه اصالت می باشند و عاری از هرگونه آفات و بیماری ها می باشند همچنین این مجموعه عظیم به دلیل تولید عمده نهال سیب رد دلیشز و حذف واسطه آن را قیمت مناسب تری در اختیار شما عزیزان می باشد جهت خرید نهال سیب قرمز لبنان می توانید به وب سایت رویال نهال مراجعه نمایید یا در صورت تمایل جهت خرید این نهال به صورت حضوری اقدام نمایید.

مشخصات نهال سیب رددلیشز


رنگ میوه: قرمز رنگ

طعم میوه: آبدار و شیرین

وزن میوه: 160 الی 200 گرم

عمر اقتصادی: 30 سال

تحمل سرمایی: منفی 25 الی 35 درجه سانتیگراد

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت