آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال سیب استارکینگ

خرید نهال سیب استارکینگ از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال سیب استارکینگ با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال سیب استارکینگ در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال سیب استارکینگ به سراسر کشور.
قیمت نهال سیب استارکینگ در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ سیب استارکینگ، کاشت نهال سیب استارکینگ، هرس درخت سیب استارکینگ، نحوه آبیاری سیب استارکینگ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری سیب استارکینگ و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال سیب استارکینگ کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یاسیب استارکینگ را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی سیب استارکینگ
  •     
  • مشخصات نهال سیب استارکینگ

معرفی ، مشخصات و ویژگی‌های نهال سیب استارکینگ


از گذشته‌های بسیار دور تا به امروز، پرورش و نگهداری از انواع گیاهان به ویژه نهال‌هایی که قابلیت پرورش میوه را دارند، نزد کشاورزان و باغداران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. یکی از پرفروش‌ترین و معروف‌ترین نهال‌های موجود در بین باغداران و کشاورزان، نهال سیب می‌باشد. نهال سیب استارکینگ یا سیب قرمز به علت دارا بودن از مزایای بیشمار برترین نهال سیب محسوب می‌شود. کشاورزان و باغداران می‌توانند با پرورش نهال سیب استارکینگ در بازه زمانی بسیار کمی شاهد باردهی فوق العاده و مرغوب آن باشند. در صورتی که به دنبال کاشت نهالی اقتصادی و مقرون به صرفه می‌باشید، علاوبرآن محصولات باغ‌های دارای سیب قرمز یا استارکینگ به کشورهای همسایه صادر می‌گردد.

یکی از مشخصات بسیار جذاب نهال سیب استارکینگ این است که میوه‌های حاصل از این نهال سیب استارکینگ متوسط و به رنگ قرمز تیره دارند، همچنین ویژگی‌های دیگر میوه حاصل از نهال همچون طعم بسیار لذیذ و شیرین آن سبب محبوبیت این نهال و میوه آن شده است. از ویژگی‌های بسیار بارز سیب استارکینگ می‌توان به پوسته‌ی بسیار نازک قرمز رنگ، گوشت سفید رنگ و نسبتا سفت آن اشاره کرد، علاوبرآن میوه نهال استارکینگ از بوی بسیار معطر و شمایل بسیار دلپذیری بهره‌مند می‌باشد.

زمان گل دهی نهال سیب استارکینگ از اوایل مهر ماه آغاز می‌شود، همین امر سبب شده تا نهال این درخت جزئ نهال‌های دیر گل طبقه بندی شود. یکی از علت‌هایی که سبب محبوبیت و افزایش فروش این نهال نسبت به دیگر نهال‌ ها شده است، زمان شروع باردهی این نهال می‌باشد، پس از گذشت مدت زمان دو سال این نهال در دوران انبوه باردهی خود قرار می‌گیرد، جالب است بدانید درختان بالغ استارکینگ قادر به باردهی تا وزن‌های بسیار بالا نیز می‌باشند. طول عمر اقتصادی و مفید این نهال برابر با 25 الی30 سال می‌باشد؛ اما مواردی همچون میزان مرغوبیت خاک، آبیاری به موقع و دقیق می‌تواند در افزایش طول عمر اقتصادی این نهال تاثیر گذار باشند.

برگ‌های نهال استارکینگ برخلاف درصد بیشماری از نهال‌های دیگر که از برگ‌های نبستا بزرگی برخودار می‌باشند، بسیار کوچک می‌باشد، همچنین برگ‌های این درخت از رنگ روشن و نوک تیز برخوردار هستند. ارتفاع درخت سیب استارکینگ در مقایسه با نهال‌های دیگر کوتاه‌تر بوده و حداکثر به 3 متر می‌رسد. شیوه نگهداری، آب و هوای جغرافیایی و نوع پرورش نهال سیب نقش اساسی در میزان ارتفاع آن دارد. برای اولین بار این نهال در کشور فرانسه توسط کشاورزان بررسی و شناسایی شد، همین امر سبب شده تا زادگاه اصلی نهال سیب استارکینگ کشور فرانسه در نظر گرفته شود.

کاشت نهال و احداث باغ استارکینگ:

کاشت هر گونه نهال و باردهی آن پروسه بسیار حساسی می‌باشد، نهال استارکینگ نیز از این قاعده مستثنا نمی‌باشد، یکی از نکاتی که در هنگام کاشت نهال استارکینگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد، وضعیت اقلیم و همچنین خاک مد نظر محل کشت می‌باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی اصولی این مورد شما می‌توانید از کارشناسان و متخصصین در این زمینه کمک بگیرید. پس از بررسی‌‌های لازم شما باید گودال‌های متعددی( به تعداد نهال‌ها) به عمق 1.25 الی 1.75 در محل مد نظر در ارتفاع 4 در5 متر حفر نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که گودال‌ها نباید به یکدیگر نزدیک باشند، زیرا ممکن است ریشه‌های نهال پس از رشد در اثر برخورد آسیب ببینند.

در گام بعدی پس از حفر چاله ها باید نسبت به خرید نهال استارکینگ از مراکز معتبری چون رویال اقدام نمایید. پس از خرید نهال، باید آن را با دقت در درون گودال از قبل حفاری شده قرار دهید. خوب است برای افزایش و بهبود کیفیت در هنگام کار، پس از به اتمام رساندن کاشت نهال مقداری آن را آبیاری نمایید تا ریشه‌های نهال به خوبی رطوبت رسانی شوند. به این نکته توجه داشته باشید که حفظ رطوبت ریشه‌های نهال استارکینگ رابطه مستقیمی با افزایش میزان رشد آن دارد.

گرده افشان درخت استارکینگ:

استارکینگ، در دسته بندی نهال‎‌های خودبارور قرار ندارد و باید به وسیله دیگر نهال‌ها و یا حشرات گرده افشانی صورت گیرد. برای گرده افشانی به کمک نهال، شما می‌توانید در میان هر اصله، نهال سیب از یک نژاد دیگر را بکارید تا عمل گرده افشانی به بهترین شیوه صورت گیرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که برای عمل گرده افشانی می‌توانید از حشراتی همچون زنبور نیز کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که هر چقدر گرده افشانی نهال سیب استارکینگ اصولی و به بهترین شیوه صورت گیرد، با افزایش میزان باردهی این نهال رو به رو خواهید شد. جهت گرده افشانی درخت سیب استارکینگ می توان به ازای هر 10 اصله 1 اصله سیب سفید کشت کنید.

وضعیت اقلیم مناسب:

توجه ویژه به وضعیت اقلیم تاثیر بسیار زیادی در پرورش هر چه بهتر نهال سیب استارکینگ خواهد داشت. البته باید در نظر داشت که نهال استارکینگ جزو نهال هایی می‌باشد که سرما دوست هستند و در آب و هوای سرد سیری بهترین رشد را دارند. دمای هوا باید به حداقل حدود منفی 7 درجه سانتی گراید برسد تا این نهال بتواند به خواب زمستانی برود، همچنین این نهال قادر است دمای منفی 40 درجه سانتی گراد را نیز تحمل کند. در مناطقی که از زمستان‌های گرم برخوردار می‌باشند، این گیاه نمی‌تواند میوه خوبی را به بارآورد. این نهال در دوماه آخر سال به شب‌های بسیار خنک‌تری نیاز دارد، در غیر این صورت میوه آن رنگی کدر و ملایم را کسب نموده و طعم دلخواه را به دست نخواهد آورد.

یکی از نکاتی که کشاورزان پیش از کاشت این نهال باید به آن توجه داشته باشند، میزان ارتفاع زمین مد نظر از سطح دریا می‌باشد. در صورتی که ارتفاع سطح زمین زراعی بیشتر و یا کمتر از سطح دریا باشد، ممکن است نهال استارکینگ نتواند به خوبی رشد کند. بر اساس نظر متخصصین و کارشناسان، ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا جهت کاشت نهال سیب استارکینگ باید حداقل 1300 و حداکثر 2200 متر باشد. نهال سیب استارکینگ در مقایسه با دیگر نهال‌ها به سرمای بیشتری نیاز دارد و در آب و هوای سرد و یا کوهستانی بهترین عملکرد را دارد؛ اما در هوای گرم لکه‌های کدر بر روی پوسته آن ظاهر می‌گردد.

آبیاری نهال سیب استارکینگ:

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هر شخص کشاورز و یا باغداری باید به آن توجه داشته باشد، آبیاری گیاهان می‌باشد. گیاهان و درختان برای داشتن رشدی بهتر نیاز به یک برنامه آبیاری به صورت دقیق و اصولی دارند و در فصول مختلف میزان آبیاری گیاهان با یکدیگر متفاوت خواهد بود. میزان آبیاری نهال استارکینگ در فصول گرما و سرما متغیر می‌باشد؛ اما به طور کلی میزان آبیاری این نهال در روش غرقابی 10000 متر مکعب و در روش قطره‌ای و یا تحت فشار 6000 متر مکعب می‌باشد.

هرس درخت سیب استارکینگ :

هرس اصولی و به موقع درخت سیب استارکینگ تاثیر شگفت انگیزی در شادابی و نشاط آن خواهد داشت، بر اساس تحقیقات و نظر کارشناسان و متخصصان درختان سیب باید هر شش ماه یک بار به صورت اصولی و صحیح هرس شوند. به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر رشد یک نهال بیشتر باشد، باید زمان هرس آن نیز کاهش یابد. در صورتی که برگ‌های پوسیده و یا از بین رفته از تنه درخت آویزان باشد، این درخت سریعا به هرس کردن نیاز دارد. برای هرس کردن نهال سیب استارکینگ شما باید از ابزارها و قیچی های مناسب و ضدعفونی شده استفاده نمایید.

خاک مناسب درخت سیب استارکینگ:

از مهم‌ترین عناصری که در رشد هر درخت و گیاه نقش اساسی دارد، خاک می‌باشد. بهره گیری از خاک مناسب جهت رشد و پرورش نهال سیب استارکینگ، نقش اساسی در بهبود رشد این نهال و همچنین کاهش زمان باردهی آن دارد. خاک مناسب نهال سیب استارکینگ، خاک‌هایی متشکل از ذرات ریز همانند، لومی، ماسه و رس هستند. در نظر داشته باشید که بهره گیری از خاک‌های متشکل از دانه ریز برای پرورش این نهال در افزایش رطوبت ریشه تاثیر گذار می‌باشد. برای تهیه خاک مناسب جهت رشد این نهال شما می‌توانید مقداری خاک برگ را به همراه شن ریز و یا ماسه ترکیب نمایید.ph خاک مناسب برای این نهال خاکی می‌باشد که میزان ph آن بین 5/5 تا 7/5باشد.

کوددهی:

کوددهی منظم و به موقع از مهم‌ترین نکات پرورش نهال و درخت سیب استارکینگ می‌باشد. در برخی از موارد بنابر دلایلی، خاک آن منطقه عاری از مواد آلی و معدنی مناسب نهال می‌باشد که این خاک نمی‌تواند مواد مغذی مورد نیاز گیاه را فراهم سازد. برای کوددهی نهال سیب استارکینگ بهتر است به جای استفاده از کودهای طبیعی و حیوانی از کودهای شیمیایی مرغوب و باکیفیت که دارای عناصری همچون ید، سدیم، پتاسیم و کلسیم هستند، استفاده نمود. کوددهی نهال استارکینگ اوایل هر فصل به ویژه در ابتدای فصل بهار الزامی می‌باشد.

سم پاشی:

ممکن است مشاهده کرده باشید که در برخی از مواقع نهال‌ها بی دلیل از بین می‌روند. آفات و حشرات با تغذیه از مواد مغذی موجود در درون نهال‌ها سبب کاهش میزان رشد آن‌ها خواهند شد که در نهایت سبب از بین رفتن آن می‌شوند. در مواجه با چنین شرایطی باید از ترفند سم پاشی استفاده نمود، آفات و حشرات اکثرا با شروع فصل بهار به سراغ گیاهان و درختان می‌روند. به همین علت در ابتدای فصل بهار باید نسبت به سمپاشی نهال سیب استارکینگ اقدام نمود. در ابتدا شما باید از سم مرغوب و باکیفیت استفاده نمایید و برای بهبود کار می‌توانید در ابتدای هر فصل سمپاشی را انجام دهید.

مقاومت در برابر آفات و بیماری:

نهال سیب استارکینگ در مقایسه با دیگر نهال‌ها از مقاومت نسبتا بالایی در برابر عواملی همچون آفات و بیماری‌ها برخوردار می‌باشد. البته مواردی همچون بهره گیری از خاک مرغوب، کوددهی منظم، رسیدگی مداوم و آبیاری اصولی در مقاومت این نهال در برابر آفات و بیماری‌ها نقش بسیار اساسی دارند. هر چقدر میزان رسیدگی شما نسبت به نهالی کاهش یابد، مقاومت آن نهال نیز در برابر عوامل مختلف کاهش می‌یابد.

خواص و فواید میوه:

نهال سیب استارکینگ قادر می‌باشد که میوه‌هایی با طعم بسیار لذیذ و خوش عطر را با خصوصیات منحصر به فرد تولید نماید. میوه‌های نهال استارکینگ منبعی بسیار غنی از انواع مختلف ویتامین‌ها به ویژه ویتامنی‌های دی(D) و فسفر هستند. از اساسی‌ترین خواص و فواید میوه سیب استارکینگ می‎توان به مقاومت بسیار بالا در برابر باکتری و ویروس‌های مضر اشاره کرد. مصرف روزانه یک عدد از میوه سیب استارکینگ موجود افزایش و بهبود رشد کودکان، افزایش مقاومت دندان در بزرگسالان و خوشبو شدن دهان می‌شود. پیشنهاد می‌شود سلامت خود را با مصرف روزانه یک الی دو سیب استارکینگ تضمین نمایید.

قیمت و خرید و فروش نهال:

از سوالات متعددی که ممکن است برای بسیاری از افراد به وجود آید، قیمت و خرید و فروش نهال سیب استارکینگ به چه صورت است؟ عوامل گوناگونی همچون سن نهال ، تضمین اصالت نهال و نوسانات موجود در بازار و ارز نقش اساسی بر تعیین قیمت نهال سیب استارکینگ دارد. البته باید در نظر گرفت جهت اطلاع از قیمت دقیق این نهال و خرید آن با کیفیتی عالی باید به نهالستان‌های معتبری چون رویال نهال مراجعه نمود. تهیه این نهال از نهالستان‌های معتبر در تایید اصالت آن به شما کمک بسیاری خواهد کرد. در صورتی که در هنگام خرید نهال استارکینگ به اصالت آن توجه نکنید ممکن است نتوانید خریدی سودمند را تجربه نمایید. بهتر است پیش از اقدام به خرید نهال سیب استارکینگ به نکاتی همانند زمین زراعی خود، نوع خاک و آّب و هوا توجه ویژه نمایید. برای احداث باغ سیب استارکینگ جهت آنالیز خاک و مشاوره ی رایگان می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید با توجه به نکات گفته شده شما باید در هنگام خرید این نهال به نکاتی همانند اصالت نهال نیز توجه داشته باشید تا بتوانید از میوه این نهال به خوبی استفاده نمایید. فروش نهال سیب استارکینگ در مجموعه رویال نهال با قیمت مناسب تری صورت می‌گیرد با مراجعه به نهالستان‌‌های معتبر و یا مراجعه به سایت‌ آن‌ها شما می‌توانید نسبت به خرید این نهال اقدام نمایید.

مشخصات نهال سیب استارکینگ


کشور سازنده: فرانسه

پایه: سیب مالینگ، سیب بذری

عمر اقتصادی: 50 سال

باردهی: از سال اول کاشت

وزن میوه: 200 گرم

فاصله کاشت: 3 در 4 متر

خصوصیات: عملکرد بسیار بالا، رنگ پوست تیره، ماندگاری طولانی مدت در سردخانه

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت