آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال سیب سفید قندی

خرید نهال سیب سفید قندی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال سیب سفید قندی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال سیب سفید قندی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال سیب سفید قندی به سراسر کشور.
قیمت نهال سیب سفید قندی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ سیب سفید قندی، کاشت نهال سیب سفید قندی، هرس درخت سیب سفید قندی، نحوه آبیاری سیب سفید قندی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری سیب سفید قندی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال سیب سفید قندی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یاسیب سفید قندی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی سیب سفید قندی
  •     
  • مشخصات نهال سیب سفید قندی

معرفی ، مشخصات و ویژگی‏های نهال سیب سفید قندی


سیب میوه‏ای است، که با توجه به گونه‏های مختلف و متنوع، داشتن خواص بی شمار و مزه لذیذ، چهارفصل بودن آن واستقبال بسیار زیاد، از نظر اقتصادی بسیار سود آور بوده و علاوه بر بازگشت سریع سرمایه به علت داشتن عمر اقتصادی نسبتا طولانی، سود بسیاری را نصیب تولید کننده خواهد نمود. کاشت و تولید این محصول با توجه به ویژگی هایی که ذکر شد نسبت به کاشت بسیاری دیگر از نهال ها از هزینه کمتر و سود بیشتری برخوردار است. این مسًله در سالیان اخیر باعث استقبال گسترده ی باغ داران از کاشت و تولید سیب گشته است. یکی از انواع بسیار مرغوب و با کیفیت و سود آور این میوه ، سیب سفید قندی است.

از مهم‏ترین ویژگی‏های سیب سفید قندی، میوه دهی زود رس آن است. سیب سفید قندی رشد و سود خوبی دارد. بازار این میوه در اوایل تابستان عالی و منحصر به فرد است. اندازه ی این سیب کوچک و رنگ آن سفید مایل به زرد است. و دارای طعم شیرین و خوبی می باشد. این نهال پر کاشت‏ترین درخت در مناطق معتدل و نیمه سردسیر است. برخی از این نهال‏ها در 70 روز و برخی دیگر در 180 روز یا بیشتر طول می‏کشد تا برداشت شوند زمان برداشت میوه حاصل از نهال سیب سفید قندی مرداد و شهریور است. میوه نهال سیب سفید قندی دارای پوست نازک و سبز کاملاروشنی دارد که در زمان رسیدن کمی زرد رنگ می‏شود وبه دلیل داشتن رنگ روشن و طعمی شیرین به سیب سفید قندی معروف است.

نهال سیب سفید قندی، جزء نهال‏های دیرگل محسوب می‏شود. زمان گلدهی این رقم سیب، از اوایل فروردین ماه تا اواخر فروردین ماه است. فراموش نکنید که نهال سیب قندی، دوسال پس از کاشت در دوره باردهی قرار می‏گیرد. ناگفته نماند که این نهال برای اولین بار در کشور ایران توسط کشاورزان و باغداران شناسایی شد. از این رو، می‏توان نهال سیب سفید قندی را یک نهال اصیل ایرانی دانست.و از ارقام زودبازده به حساب آورد.

کاشت نهال و احداث باغ :

در رابطه با موضوع کاشت نهال و احداث باغ سیب سفید قندی، باید توجه داشت آماده سازی زمین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. آماده سازی زمین شامل آنالیز خاک محل مورد نظر برای احداث باغ، خاک ورزی و تصحیح بافت خاک، حفر چاله به ابعاد مناسب و در فواصل مناسب نسبت به نیاز نوری درختان و حجم تاج پوش آنها در سن بلوغ و در نهایت تهیه ارقام مقاوم می‏باشد.

گرده افشان درخت سیب سفید قندی:

بخش مهمی از پرورش نهال سیب سفید قندی به مدیریت گرده افشانی آن مربوط می‏باشد. اکثر ارقام نهال سیب خود آمیزش پذیر نیستند و نیاز به رقم گرده افشان دارند. دربسیاری از گونه‏های سیب معمولا قبل از کاشت درخت مرتب کردن تولید کنندگان گرده صورت می‏گیرد. بعضی گونه‏ها گرده‏های بسیار معدود یا گرده‏های نابارور تولید می‏کنند. در بسیاری از موارد پرورش دهندگان درخت هر سال هنگام گل دادن معمولا گرده افشان‏هایی را برای جابجایی گرده تهیه می‏نمایند. در اغلب موارد عموما از کندو زنبورعسل استفاده می‏شود. از زنبورهای کارگر باغی نیزبعنوان گرده افشان‎های مکمل استفاده می‏شود زیرا آنها نیش نمی زنند. گرده افشانی ناکافی موجب کندی رسیده شدن میوه می‏گردد. برای ارزیابی میزان گرده افشانی باید دانه‏ها را شمرد. سیب‏هایی که به خوبی گرده افشانی شده‏اند دارای ۷ تا ۱۰ دانه با بهترین کیفیت می‏باشند. سیب‏هایی که کمتر از ۳ دانه دارند معمولا نمی‏رسند و در اوایل تابستان از روی درخت خواهند افتاد. گرده افشانی نا مناسب یا نتیجه کمبود گرده افشان‏ها و یا کمبود گرده تولید شده و یا به سبب شرایط آب و هوایی نامناسب برای گرده افشانی در زمان گل دهی می‏باشد.گرده افشان مناسب درخت سیب سفید قندی می تواند یکی از ارقام درخت سیب قرمز می باشد.

وضعیت اقلیم مناسب:

نهال سیب سفید قندی ،درختی میوه‏ای خزان دار است. در بسیاری از ارقام سیب درجات زیر صفر و طول مدت سرما، بسته به نوع و رقم سیب می‏تواند به گل‏ها و جوانه‏های آن آسیب بزند. ارتفاع ۱۳۰۰ الی ۲۲۰۰ متر از سطح دریا مناسب جهت کشت سیب سفید قندی می‏‌باشد. به طور کلی در بیشتر گونه‏ها دامنه ی تغییرات دمایی بین حداقل ۲۵-۲۰ درجه سانتی گراد زیر صفر و حداکثر ۳۸ درجه سانتی گراد بالای صفر است. اگر سردی هوا در زمستان به دمایی پایین‏تر از ۴۰- درجه سانتی گراد برسد، نمی توان برای کشت و پرورش این نوع نهال اقدام نمود. باید در نظر داشته باشیم در بیشتر ارقام نهال سیب سفید مناطقی که جمع ساعات دمای زیر ۷ درجه سانتی گراد از هزار ساعت بیشتر باشد، چنین منطقه ه‌ای عملاً برای پرورش سیب مناسب نخواهد بود در واقع می توان گفت نیاز سرمایی جوانه های سیب سفید قندی حداقل4000ساعت می باشد. فراموش نکنید که پیش از کشت این نوع نهال، باید توجه ویژه‏ای به وضعیت اقلیم مناسب آن داشته باشید.

آبیاری نهال سیب سفید قندی:

تقریبا 170 تا 210 روز طول می‏کشد تا نهال سیب سفید قندی بتواند دوره رشد خود را پشت سر بگذارد. در این دوره نیاز است تا درخت سیب سفید به خوبی آبیاری گردد. آبیاری نهال سیب سفید قندی، بسته به تراکم باغ و شرایط اقلیمی متفاوت خواهد بود. اما بطور کلی می‏توان گفت نیاز آبی برای پرورش نهال سیب سفید قندی هفته ای بین 50 تا 200 لیتر بسته به شرایط محیط رشد است.

هرس نهال :

یکی از مهم‏ترین اقداماتی که برای رشد و پرورش درخت سیب سفید باید انجام داد، هرس کردن است. در این مرحله باید با هرس شاخه‏های ضعیف‏تر و قدیمی‏تر زمینه را برای رشد و پرورش شاخه‏های جدید فراهم کرد. در هنگام هرس نهال سیب سفید قندی باید توجه داشت که شاخه‏های جوانی که چندین بار محصول داده‏اند را نیز بچینند تا از این طریق شاخه‏های جدید امکان رشد پیدا کنند.

خاک مناسب:

از مهم‏ترین عوامل که تاثیر مستقیم و بسیار مهمی در رشد نهال سیب سفید قندی دارد، می توان به خاک ایده مطلوب برای پرورش آن اشاره کرد. بهترین ومناسب ترین خاک برای رشد نهال سیب سفید، خاک های دارای زهکشی مناسب و غنی از مواد مغذی است. گاهی ممکن است خاک مناسب نهال، تمامی مواد لازم برای تامین نیاز درخت دارا نباشد که در این صورت می‏توان از کودهای شیمیایی و آلی استفاده کرد. به طور کلی باید برای رشد اکثر درختان سیب از خاک‏های رسی وشنی به همراه آهک مناسب و کود استفاده نمود. برای کاشتن درخت سیب سفید در مناطقی با شرایط اقلیمی خاص می‌بایست از ترکیب از انواع خاک‌ها به همراه کود مناسب حیوانی استفاده کرد.

کوددهی:

اگر خاک مورد استفاده برای کاشت و رشد نهال سیب سفید قندی، مواد لازم برای رشد را در اختیار نهال قرار ندهد ،این نهال سیب سفید در طی مراحل رشد و باردهی دچار مشکل می شود و نمی‏تواند باردهی مناسبی داشته باشد. در بازار انواع کودهای ارگانیک و غیر ارگانیک وجود دارد که می‏تواند به رفع این مشکل کمک کند. این کودها به عنوان منابع غنی از پتاسیم ، کلسیم ، سدیم ، روی ، آهن و دیگر ریز مغذی‏ها به منظور رفع نیاز نهال، مورد استفاده قرار می‏گیرند. بهترین زمان برای استفاده از این کود‏ها، زمانی است که نهال سیب سفید قندی در حال سپری کردن چرخه رشد خود است. به عبارت دیگر بهترین زمان کوددهی درخت سیب، دقیقاً قبل از باز شدن شکوفه‏‌ها است. بهترین زمان کوددهی نهال، زمانی است که درختان سیب چرخه رشد سالانه ‌شان را شروع کرده‏اند و در واقع بیشترین میزان مواد مغذی را مصرف می‏‌کنند. در مرحله تورم جوانه‏ها و قبل از گلدهی از کودهای فروت ست استفاده می‏شود که حاوی ترکیبات مناسبی از عناصر ازت، روی، بور هستند. با استفاده از فروت ست عناصر غذایی مورد نیاز برای سال آینده در درخت ذخیره می‏شود و درخت برای ورود به فصل جدید آماده می‏شود . لازم به یاد آوری است که برنامه کوددهی نهال سیب سفید قندی باید به صورت اصولی و برنامه ریزی شده صورت بگیرد تا از بازدهی لازم برخوردار شود.

سمپاشی:

برای مقابله با آفات و بیماری‏های درخت سیب سفید قندی داشتن یک برنامه صحیح و کامل سم‌پاشی، امری لازم و ضروری است. برنامه اصولی و دقیق و منظم به شما کمک می‏‌کند تا فصل خواب و همچنین فصل رشد درخت سیب سفید را به طور دقیق بررسی کرده و به‌موقع با آفات و بیماری‏‌ها مقابله کنید.

برای انجام یک عملیات سم‌پاشی موفق، بیش از هر چیزی باید با بعضی از اصطلاحات رایج در سم‌پاشی آشنا شوید. سه مرحله ی مهم در سم پاشی عبارتند از :

فصل خواب (اواخر زمستان / اوایل بهار) ، قبل از شکفتن جوانه -*

- فصل رشد : شکفتن جوانه *

فصل رشد - بعد از شکوفه (بعد از ریزش گلبرگ)

در هر مرحله با توجه به تشخیص نوع آفت یا بیماری، باید سم مورد نیاز در همان مرحله را استفاده کرد. بسیاری ازمشکلات مربوط به درخت سیب سفید قندی با سم‌پاشی صحیح و به ‌موقع از بین می‏‌روند. لازم به ذکر است اگر کوددهی زمستانه درخت سیب خود را به درستی انجام داده باشید، تا حد زیادی درخت نسبت به آفات و بیماری‏‌ها در فصل رشد مقاوم خواهد شد و کمتر به سمپاشی نیاز پیدا خواهید کرد.

مقاومت در برابر آفات و بیماری‏ها:

نهال سیب سفید قندی وسیع ترین درخت کشت شده در منطقه معتدل و نیمه سردسیر ایران است. درخت سیب سفید قندی در برابر آفات کاملا مقاوم هست.

خواص سیب سفید قندی:

از دلایل مفید بودن سیب سفید برای قلب، می‏توان گفت که سیب حاوی فیبر محلول است. یکی از تاثیرات فیبر محلول، کمک به کاهش کلسترول خون است. از دیگر خواص و فواید میوه سیب قندی، می‏توان به داشتن ماده‏ای با خاصیت آنتی اکسیدان به نام پلیفنول اشاره کرد . یکی از پلیفنول‏ها، فلاونوئید است که می‏‌تواند فشار خون را کاهش دهد و با کاهش فشار خون از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری کند. نتیجه مطالعات انجام شده بر روی سیب سفید قندی نشان می‏‌دهند که ارتباطی میان ترکیبات این میوه و کاهش خطر ابتلا به سرطان وجود دارد. دانشمندان باور دارند که آنتی اکسیدان موجود در سیب می‏‌تواند منجر به عملکرد ضد سرطان شود. وجود آنتی اکسیدان‏‌ها در سیب سفید می‏‌تواند ریه‏‌های شما را از آسیب حفظ کند. از سوی دیگر ثابت شده است که خوردن سیب سفید قندی می‏‌تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.

قیمت و خرید نهال سیب سفید قندی:

عوامل متعددی می‏توانند برروی قیمت نهال سیب سفید قندی تاثیر گزار باشند. از مهم‏ترین عوامل موثر بر روی قیمت نهال، می‏توان بر سیاست‏های اقتصادی تعیین شده برای صادرات و واردات یک محصول، نوسانات قیمت ارز، میزان عرضه و تقاضا، کیفیت محصول، میزان بهره برداری و استفاده از یک محصول در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی ، مقاوم یا مقاوم نبودن یک گونه در برابر آفات و بیماری‏ها، میزان تحمل خشکی و غیره اشاره نمود. بنابراین مقرون به صرفه‏ترین راه برای خرید نهال مرغوب سیب سفید قندی، مراجعه به وبسایت نهالستان رویال نهال می‏باشد. پیشنهاد می‏کنیم یرای آن که بتوانید این نهال را با بهترین کیفیت و مناسب‏ترین قیمت تهیه کنید به کارشناسان نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. مجموعه نهالستان رویال نهال مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی می باشد و به دلیل تولید عمده نهال سیب سفید قندی این رقم را با قیمت مناسب تری در اختیار باغداران قرار می دهد.فروش نهال سیب سفید قندی درنهالستان رویال نهال به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر است برای مشاهده عکس نهال سیب سفید قندی می توانید به وب سایت رویال نهال مراجعه کنید و جهت احداث باغ آن می توانید با کارشناسان این مجموعه د ارتباط باشید.

برای خرید نهال سیب سفید قندی باید نکات مهمی را رعایت کرد. از جمله مهم‏ترین این موارد می‏توان به بررسی صحت اصالت نهال اشاره کرد. در بحث خرید نهال، اصالت رقم انتخابی، سلامت و دیگر ویژگی‏های مطرح اهمیت دارد . در بررسی اصالت نهال علاوه بر شناسنامه دار بودن نهال باید به ویزگی‏های ظاهری آن قطر تنه و ریشه نهال توجه کرد. مناسب ترین سن برای جابه جایی نهال سیب سفید قندی نهال دو ساله می باشد بنابراین بهتر است از انتخاب نهال های سن بالا برای خرید خودداری کنید برای مشخص شدن کیفیت نهال بررسی اصل گواهی سلامت و شناسنامه نهال مهم است. از آنجا که بررسی اصالت نهال امری تخصصی است و نیاز به دانش و اطلاعات خاص این کاردارد توصیه می‏کنیم در هنگام خرید نهال بررسی اصالت و کیفیت آن را به کارشناسان خبره نهالستان رویال نهال بسپارید.

با در نظر گرفتن آنکه کاشت نهال سیب سفید قندی و احداث باغ آن در ایران ، با صرف هزینه‏های زیادی مانند خرید زمین مناسب برای کاشت نهال، خرید نهال‏های با کیفیت، فراهم کردن شرایط مطلوب برای رشد و نگهداری نهال، کود دهی، سمپاشی، پرداخت دستمزد و انتظار هر باغدار آگاه و مطلع برگشت سرمایه و هزینه‏ها بدون ریسک و کسب سود منطقی می‏باشد. به همین دلیل توصیه می‏کنیم در تمامی مراحل کار از احداث باغ تا برداشت محصول از خدمات کارشناسانه متخصصین ما در نهالستان رویال نهال بهره مند گردید و با آسودگی خاطر و اطمینان کار را به کاردان بسپارید.

مشخصات نهال سیب سفید قندی


پیشنهادی: پیشنهاد ویژه نهالستان

نوع رقم: تجاری

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت