آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال هلو زعفرانی زود رس

خرید نهال هلو زعفرانی زود رس از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال هلو زعفرانی زود رس با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال هلو زعفرانی زود رس در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال هلو زعفرانی زود رس به سراسر کشور.
قیمت نهال هلو زعفرانی زود رس در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ هلو زعفرانی زود رس ، کاشت نهال هلو زعفرانی زود رس ، هرس درخت هلو زعفرانی زود رس ، نحوه آبیاری هلو زعفرانی زود رس ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری هلو زعفرانی زود رس و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال هلو زعفرانی زود رس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا هلو زعفرانی زود رس را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی هلو زعفرانی زود رس
  •     
  • مشخصات نهال هلو زعفرانی زود رس

معرفی نهال هلو زعفرانی زود رس


مشخصات هلو زعفرانی زود رس:

درخت هلو زعفرانی زودرس بومی چین است و در فهرست پرفروش‌ترین نهال‌های هلو در این کشور قرار دارد. این میوه شیرین تابستانی از گونه های ممتاز و اقتصادی محسوب می شود. نهال هلو زعفرانی زودرس؛ در شرایط مناسب می تواند 3 تا 8 متر رشد کند. به دلیل درشت و آبدار بودن محصول درخت هلو زعفرانی، باغداران سود قابل توجهی از فروش آن به دست می آورند. محصول نهال هلو زعفرانی زودرس؛ خاصیت نگهداری دارد، می توانید این میوه را برای مدتی در انبار نگهداری کنید. این نهال از سال سوم و چهارم شروع به بارور شدن می کند.اما اگر دقت بیشتری داشته باشید و شرایط مناسب برای رشد بهینه نهال را فراهم کنید، می توانید از سال دوم میوه درخت را ببینید.تقریباً روش ها و راه حل های مشابهی برای نگهداری و مراقبت از انواع مختلف هلو وجود دارد. با این تفاوت که در کاشت هر رقم باید به موقعیت جغرافیایی، خاک مناسب، نور کافی خورشید، روش های آبیاری، روش های هرس و ... توجه شود. با ما همراه باشید تا بتوانید نکات ضروری برای رشد و پرورش نهال هلو زعفرانی زودرس خود را بیاموزید.

کشور تولید کننده هلو زعفرانی زود رس:

همانطور که اشاره کردیم منشا این درخت چین است.

شرایط اقلیمی هلو زعفرانی زود رس:

درخت هلو زعفرانی؛ مقاومت خوبی در برابر سرمای زمستان از خود نشان می دهد. بنابراین می توان از این نهال برای کاشت در مناطق سردسیر استفاده کرد.اما باید توجه داشت که بهترین شرایط جغرافیایی و اقلیمی برای رشد نهال هلو زعفرانی زودرس مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری است. این نهال قادر به تحمل دمای سرد 25- تا 30 درجه زیر صفر است. بسته به سختی درخت، نهال را در معرض هوای زیر 25 درجه قرار دهید، به آن آسیب می رساند.

ویژگی های ظاهری هلو زعفرانی زود رس:

این درخت یکی از ارقام زودبازده بوده و نسبت به ارقام مشابه از رشد قابل توجهی برخوردار است. محصول این درخت شیرین، ضخیم و سفت است. پوست نازک این میوه یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن است.رنگ این میوه نیز باعث شد تا نام مستعار نهال هلو زعفرانی زودرس را برای این رقم انتخاب کنند. علاوه بر این، این نوع میوه به دو نوع هسته چسبیده و هسته جدا تقسیم می شود.گل های این درخت صورتی است.

موعد باردهی هلو زعفرانی زود رس:

از سال سوم و چهارم به بعد این نهال شروع به باردهی می کند و محصول آماده برداشت می شود. باغبانان معمولاً برداشت محصول درخت را در اواخر بهار و اوایل تابستان تقریباً در تیرماه شروع می کنند.

عملکرد باردهی هلو زعفرانی زود رس در هکتار:

عملکرد هلو زعفرانی زود رس در هکتار درخت به بیش از 60 تن رسیده است و در شرایط مساعد این رقم به 75 تن می رسد.

عمر مفید و اقتصادی نهال هلو زعفرانی زودرس:

عمر اقتصادی موثر نهال ها 10 سال است. تامین خاک مناسب، آبیاری منظم، رعایت فواصل کاشت، کوددهی، هرس به موقع و ... از عوامل افزایش طول عمر نسبی این درخت است.مهمترین عامل در این امر تامین آب کافی برای رشد مطلوب نهال است. با توجه به این موارد، نهال 20 سال عمر می کند.

بهترین زمان کاشت نهال هلو زعفرانی زود رس:

بهترین فصل برای کاشت این نهال، فصل سرد پاییز و زمستان است. به طور کلی نهال هلو زعفرانی در فصل سرد بهتر و سریعتر رشد می کند و زمان مناسب کاشت نیز می تواند بر کیفیت محصولات درختی تأثیر بگذارد.همه درختان هلو هنگام کاشت به نور مستقیم خورشید نیاز دارند و شما باید روزانه حداقل 8 ساعت نور خورشید را برای این درختان فراهم کنید.آبیاری بیش از حد در طول زندگی و پس از کاشت می تواند باعث پوسیدگی ریشه و در نهایت آسیب به درخت شود. درختان هلو بسیار مستعد تغییرات آب و هوایی، نور کم، سرمای شدید و غیره هستند.

مقدار آبیاری مورد نیاز برای نهال هلو زعفرانی زودرس:

این درخت دارای درصد کم تحمل به خشکی است و کمبود آب در کمترین زمان ممکن به این نهال آسیب می رساند. به این ترتیب مهمترین عامل برای رشد مناسب و بهترین نتیجه این درخت آبیاری کافی و منظم است.توجه داشته باشید که رعایت زمان و ترتیب آبیاری نقش مهمی در افزایش عمر و کیفیت محصول این درخت دارد. بسته به موقعیت و آب و هوا، هر نهال هلو زعفرانی زودرس به 25 تا 200 لیتر آب در روز نیاز دارد.

فاصله کاشت نهال هلو زعفرانی زودرس:

رعایت فاصله مناسب برای کاشت درختان ضروری است. تامین نیازهای اولیه گیاه برای رشد و عملکرد مطلوب آن ضروری تلقی می شود.

نور کافی خورشید، مواد مغذی از مواد آلی و غیره از عوامل مرتبط با حفظ فاصله مناسب بین درختان هستند. فاصله بهینه برای کاشت درخت هلو زعفرانی سه در سه متر یا چهار در چهار متر است.

خاک مناسب برای رشد نهال هلو زعفرانی زودرس:

از ویژگی های این نهال میوه این است که می توان آن را در انواع خاک کشت کرد. در واقع درخت می تواند با خاک های مختلف سازگار شود و شرایط مناسبی را برای رشد فراهم کند. با این حال، اگر می خواهید نهال های شما به درستی رشد کنند و محصولی با کیفیت بالا تولید کنند، از یک خاک سبک لومی شنی استفاده کنید.مهمترین عامل در یک خاک مناسب برای رشد نهال هلو زعفرانی زودرس سبک بودن آن است. حاصلخیزی و زهکشی خاک نیز از دیگر عوامل مؤثر هستند.

کود مناسب نهال هلو زعفرانی برای عملکرد موثر:

کود حیوانی پوسیده یکی از بهترین کودها برای تقویت خاک انواع درختان است.

از کودهای مناسب رشد بهتر نهال هلو زعفرانی زودرس و افزایش کیفیت محصول، اسید هیومیک است که معمولا برای بیشتر درختان میوه مورد استفاده قرار می گیرد.

نیتروژن و پتاسیم از دیگر عناصر مفید برای بهبود راندمان درختان هلو زعفرانی، هستند.

همچنین کودهای آهن از دیگر کودهای تقویتی مرغوب مخصوص این گونه از درختان است.

سمپاشی نهال هلو انجیری زودرس:

توجه داشته باشید که سمپاشی در زمان مناسب برای تقویت نهال هلو زعفرانی زودرس و رشد بهینه آن امری حیاتی به شمار می آید. در کنار سمپاشی به موقع شما می توانید با آبیاری منظم نیز در بازدهی مؤثر درخت نقش داشته باشید.

معرفی اصلی ترین آفات و بیماری های نهال هلو زعفرانی زودرس:

کرم آلو: یکی از رایج ترین آفات که حیات درختان هلو زعفرانی را تهدید می کند، کرم آلو است. این آفت با آسیب رساندن به بخش های مختلف درخت باعث خشک شدن و از بین رفتن آن می شود.

پروانه چوب خوار:یکی دیگر از آفات مهم که بیشتر درختان میوه را تحت تأثیر خود قرار می دهد، پروانه چوب خوار است. این آفت با لانه کردن داخل تنه درخت از آن تغذیه کرده و به نهال آسیب وارد می کند.

شته: نهال هلو زعفرانی زودرس؛ با انواع شته مورد حمله قرار می گیرد. معمولا انواع شته پشت برگ های درخت لانه کرده و از آن ها تغذیه می کنند. شپشک و سرشاخه خوار از دیگر آفات مهم درختان هلو هستند. سرشاخه خوار نوعی شب پره است که بر روی شاخه ها لانه کرده و باعث ریختن میوه ها می شود.

پوسیدگی قهوه ای: این بیماری در اثر آبیاری زیاد و میزان بالای بارندگی ایجاد می شود. خشک شدن شاخه ها، چروک شدن برگ ها، پوسیده شدن میوه ها و… از اثرات مخرب وجود این بیماری هستند.

غربالی: یکی دیگر از مهمترین بیماری های درختان هلو، غربالی است. اولین علائم این بیماری بر روی برگ های نهال هلو زعفرانی زودرس و محصولات آن نمایان می شود. در صورت برطرف نشدن این بیماری، شاخه های جوان خشک شده و برگ ها نیز تغییر رنگ می دهند. استفاده از قارچ کش های قوی، روشی موثر برای برطرف کردن بیماری غربالی محسوب می شود.

زنگ هلو: برگ های نهال هلو زعفرانی در اثر این بیماری تغییر رنگ داده و به رنگ زرد درمی آیند. همچنین ایجاد لکه های تیره رنگ بر روی میوه ها نیز از دیگر علائم وجود بیماری زنگ هلو است.

سفیدک: بیماری سفیدک به شاخه های جوان و میوه های نهال هلو زعفرانی زودرس حمله کرده و باعث از بین رفتن آن ها می شود. وجود لکه های ناشی از بیماری سفیدک بر روی میوه ها باعث کاهش کیفیت و محبوبیت آن ها در بازار می شود. کاهش رطوبت و استفاده از قارچ کش بهترین روش برای پیشگیری از بروز این بیماری است.

هرس درخت هلو زعفرانی زودرس:

همه ما می دانیم که هرس کردن شاخه های خشک و اضافه در رشد بهینه درخت اثر قابل توجهی دارد. در مورد نهال های هلو زعفرانی، نیز این موضوع صدق می کند. زمان مناسب برای هرس شاخه های آسیب دیده و خشک، اواخر فصل تابستان است.

همچنین برای افزایش کیفیت محصول و سرعت باردهی نیز می توانید اواخر فصل پاییز و زمستان، شاخه های درخت را هرس کنید. درختان هلو به چهار روش هرس باردهی، جوان سازی، فرم دهی و تنک کردن، هرس می شوند. هر کدام از این روش ها با توجه به کارایی که دارند، به شکل های مختلفی صورت می گیرند.

گرده افشان ها:

گرده افشان هایی مانند حشرات و پرندگانی مانند زنبورها، مگس ها، پروانه ها و ... نیز در این فرآیند نقش دارند. برخی از درختان برای گرده افشانی به انواع دیگری نیاز دارند. نهال هلو زعفرانی زودرس ها معمولاً خودکفا هستند، آنها به تنهایی فرآیند را هدایت و سازماندهی می کنند.

خواص هلو زعفرانی زودرس:

میوه هلو از عناصری مانند فنل ها و کاروتنوئیدها تشکیل شده است. این عناصر نقش مهمی در پیشگیری از انواع سرطان در بدن دارند. علاوه بر این، این ترکیبات فنلی اثرات قابل توجهی در تقویت عملکرد قلب دارند.تقویت سیستم ایمنی بدن به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها از دیگر خواص مهم این میوه است. هلو سرشار از فیبر است. فیبر در بهبود عملکرد دستگاه گوارش و پاکسازی روده نقش دارد. همچنین می توانید برای درمان عوارض و بیماری هایی مانند یبوست، زخم معده، ورم معده و غیره به خواص این میوه اعتماد کنید.

مشخصات نهال هلو زعفرانی زود رس


کشور سازنده: چین

عمر اقتصادی: حدود 20 سال

موعد رسیدن: اواخر تیرماه

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد

نوع پایه: آلو وحشی، شفتالو

رنگ میوه: زرد زعفرانی

آغاز باردهی: از سال دوم

فاصله کاشت: 3 در 3 متر مربع

نحوه آبیاری: تقریبا 10 لیتر در هفته

مدت انبارداری: حدودا 2 ماه

نوع مصرف: تازه خوری

خصوصیات دیگر: این واریته هسته جدا می باشد

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت