آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال هلو انجیری زعفرانی

خرید نهال هلو انجیری زعفرانی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال هلو انجیری زعفرانی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال هلو انجیری زعفرانی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال هلو انجیری زعفرانی به سراسر کشور.
قیمت نهال هلو انجیری زعفرانی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ هلو انجیری زعفرانی ، کاشت نهال هلو انجیری زعفرانی ، هرس درخت هلو انجیری زعفرانی ، نحوه آبیاری هلو انجیری زعفرانی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری هلو انجیری زعفرانی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال هلو انجیری زعفرانی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا هلو انجیری زعفرانی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی هلو انجیری زعفرانی
  •     
  • مشخصات نهال هلو انجیری زعفرانی

معرفی نهال هلو انجیری زعفرانی


مشخصات نهال هلو انجیری زعفرانی:

طعم و کیفیت آبدار هلو انجیری زعفرانی یکی از مهم ترین دلایلی است که باغداران آن را برای پرورش انتخاب می کنند. نهال هلو انجیری زعفرانی؛ بومی چین است و در مناطق مختلف کشورمان کشت می شود. بزرگترین ویژگی این میوه تابستانی زودرس بودن آن است که تاثیر بسزایی در سود فروش دارد و به دلیل رنگ روشن و طعم شیرین و میوه درشت و آبدار برای صادرات بسیار مناسب است. از طرفی میوه نهال هلو انجیری زعفرانی به دلیل بافت گوشتی برای جابجایی و حمل مناسب است. میوه درخت هلو انجیری زعفرانی، مناسب تابستان گرم است. این میوه تابستانی ترکیبی جذاب از هلو و شفتالو با قدرت و سرعت رشد قابل توجهی است. تمام ویژگی ها و مشخصات آن باعث می شود بسیاری از باغبان ها برای سود بیشتر نهال هلو انجیری زعفرانی را پرورش دهند. البته این میوه به دو صورت زودرس و دیررس در اختیار باغداران قرار می گیرد. به طور کلی، متقاضیان بیشتری برای انواع اولیه وجود دارد. همچنین قدرت و توانایی رشد تا ارتفاع 3-4 متر را دارد. نهال هلو انجیری زعفرانی؛ این یکی از پربارترین انواع هلو است. این گیاه به دو صورت زودرس و دیر میوه می دهد. مشخصات و ویژگی های محصول برای هر دو نتیجه یکسان است، تنها تفاوت مدت زمان نتایج است. میوه این درخت آبدار است. رنگ میوه زرد تا قرمز است. در واقع نام زعفران را به دلیل رنگ میوه برای آن انتخاب کردند.نهال هلو انجیری زعفرانی؛ شاخه های بزرگی دارد که با رشد آن شاخه ها فضای بیشتری را اشغال می کنند. در مشخصات این نهال نکته مهم باید پایه کاشت آن باشد. پایه بذر این درخت از میوه شفتالو می آید.همچنین این میوه یک تا دو ماه قابل نگهداری است. این ویژگی به باغداران اجازه می دهد تا از فروش این میوه سود بالایی کسب کنند. گل های این نهال از سال دوم و سوم روی شاخه ها شروع به جوانه زدن می کنند. در واقع فرآیند باردهی درخت از سال سوم آغاز می شود. در نهایت از سال چهارم به بعد باغداران می توانند از محصولات این درخت به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

کشور تولید کننده نهال هلو انجیری زعفرانی:

تولید کننده نهال هلو انجیری زعفرانی کشور چین است که چند سالی است تولید این میوه را در انحصار خود دارد.

ارتفاع درخت هلو انجیری زعفرانی:

ارتفاع درخت هلو زعفرانی 4 تا 7 متر است. برگ های این درخت پهن است. پایه های نشایی نهال های بذر هلو، شفتالو می باشد.

شرایط اقلیمی نهال هلو انجیری زعفرانی:

بهترین مکان برای پرورش نهال هلو انجیری زعفرانی و رشد مطلوب، سرد، نیمه کوهستانی و کوهستانی است.دلیل این امر به سختی بسیار بالای این درخت برمی گردد. در واقع با کاشت این نهال در مناطق سردتر شاهد رشد و نتیجه بهتر درخت خواهید بود. این درخت می تواند سرمای منفی 35 درجه را تحمل کند.

نیاز سرمایی نهال هلو انجیری زعفرانی:

هر درخت بسته به نوع و موقعیت جغرافیایی خود به سردی سال نیاز دارد. درختان انجیر زعفرانی نیز برای رشد مطلوب به 500 تا 1000 ساعت هوای سرد نیاز دارند.

عملکرد باردهی نهال هلو انجیری زعفرانی:

حداکثر عملکرد یک درخت هلو انجیری زعفرانی در هکتار 50 تن است. به دلیل بلوغ اولیه نهال هلو انجیری زعفرانی، باغبان اغلب از برداشت محصول سود قابل توجهی به دست می آورند. همچنین لازم به ذکر است که گیاهان برای سودآوری و بهبود کیفیت عملکرد نیاز به مراقبت و درمان اساسی دارند.اگر به ملزومات کاشت، موقعیت جغرافیایی، نوع خاک، میزان آبیاری، نور خورشید، هرس و غیره توجه نکنید، نمی توانید از نتایج ایده آل درخت خود انتظار زیادی داشته باشید.

زمان مناسب برای کاشت درخت هلو انجیری زعفرانی:

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، کوه های سردسیر مکان مناسبی برای رشد نهال هلو انجیری زعفرانی است. بنابراین می توان گفت که بهترین فصل برای کاشت این رقم، پاییز است.

فاصله مناسب برای کاشت نهال هلو انجیر زعفرانی:

یکی از مهمترین اصول کاشت ارقام مختلف از جمله نهال هلو انجیری زعفرانی رعایت فاصله کاشت است. شاخه های درخت در حین رشد بزرگ و پهن می شوند، بنابراین با نگاه کردن به فاصله مناسب، هر گونه محیط خاص خود را خواهد داشت و از نور فراوان خورشید بهره مند می شود. فاصله کاشت بهینه نهال هلو انجیری زودرس 3x3متر است.

عمر اقتصادی و مفید نهال هلو انجیری:

این درخت 20 سال عمر میکند که از نظر اقتصادی یک سرمایه گذاری بلندمدت برای باغبان است. اگر تمام شرایط لازم برای رشد و پرورش گیاهان را به بهترین نحو فراهم کنید، این دو دهه عمر اقتصادی مفیدی خواهد داشت.

خاک مناسب کاشت نهال هلو انجیری:

به طور کلی خاک هایی با بافت سنگین و رطوبت بالا گزینه های مناسبی برای پرورش انواع هلو محسوب نمی شوند. بهترین نوع خاک برای کاشت درختان هلو انجیری زعفرانی خاکی با بافت سبک با رطوبت متعادل است.برای این درخت می توانید از خاک شنی لومی استفاده کنید.زهکشی خاک یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه کنید. زهکشی نامناسب و بافت ریز خاک باعث می شود نهال هلو انجیری زعفرانی ها در طول رشد و باردهی با مشکلات مختلفی مواجه شوند. به همین دلیل بهترین نوع خاک برای کاشت و پرورش این رقم، خاک غنی با زهکشی خوب و بافت خشن است.درخت هلو انجیر زعفرانی؛ برای تقویت ریشه و رشد مناسب به اکسیژن و هوای کافی نیاز دارد. اگر از خاک با زهکشی ضعیف استفاده کنید، ریشه های درخت فاقد هوای مناسب خواهند بود.

آبیاری نهال هلو انجیری زعفرانی:

به طور کلی این درخت به آبیاری زیادی نیاز ندارد. در فصل سرما به دلیل بارش باران و برف نیاز آبی گیاهان تامین می شود. همچنین در فصل بهار درختان هلو انجیری زعفرانی نیاز به آبیاری زیادی ندارند.در تابستان می توانید هفته ای یک بار به این نهال آبیاری کنید. همچنین در فصل بهار بسته به میزان بارندگی می توانید هر ده روز یکبار این کار را انجام دهید.توجه داشته باشید که خیساندن ریشه های نهال هلو انجیری زعفرانی در آب به مرور زمان باعث پوسیدگی ریشه و در نهایت مرگ گیاه می شود. به همین دلیل روش های اساسی آبیاری نقش موثری در حفظ سلامت و رشد بهینه درختان دارد. این نهال به خشکی مقاوم است، اما این بدان معنا نیست که از آبیاری منظم غافل شویم.

آفات و بیماری های درخت هلو انجیر زعفرانی:

یکی از مهم ترین ویژگی های نهال هلو انجیری زعفرانی مقاومت آن در برابر آفات و بیماری ها است. در بین دو گونه درختی، هلوهای زعفرانی زودرس نسبت به آفات و بیماری‌های مختلف مقاوم‌تر بودند. اما آشنایی با آفات و بیماری ها و همچنین دانستن زمان مناسب سمپاشی می تواند تاثیر بسزایی در رشد درخت داشته باشد.در اینجا به برخی از این آفات و بیماری ها اشاره می کنیم:

شپشک نخودی:

یکی از شایع ترین آفات درختان میوه شپشک نخودی است. این آفت روی این درخت لانه می سازد و از شیره و عصاره آن تغذیه می کند. این می تواند باعث ضعیف شدن اندام های مختلف درخت و آسیب جدی شود. باغبانان اغلب از آفت کش های ترکیب شده با فسفر برای از بین بردن شپشک نخود استفاده می کنند.

می توانید از این سم در تابستان اواسط تیرماه استفاده کنید. این به این دلیل است که تخم‌های آفت باز می‌شوند و قسمت‌های مختلف گیاه را در طول ماه تحت تأثیر قرار می‌دهند.

بیماری های سفیدک پودری:

یکی دیگر از بیماری های مهم مرتبط با درختان هلو انجیری زعفرانی، سفیدک پودری سطحی است. عامل اصلی بیماری قارچی است که باعث ایجاد لکه های سفید یا زرد روی میوه می شود. کپک پودری می تواند باعث رشد ضعیف محصول شود و تاثیر قابل توجهی بر کیفیت و طعم داشته باشد.

برای پیشگیری از این بیماری باید به آبیاری مناسب درختان توجه ویژه ای داشت. سمپاشی گوگرد، بنومیل و سایر مواد نیز یکی از روش های رایج برای از بین بردن این بیماری است.

بیماری پیچ خوردگی برگ هلو:

پیچ خوردگی برگ هلو با ایجاد لکه هایی بر روی برگ درخت آشکار می شود. با گذشت زمان، هر نقطه روی برگ های مبتلا به این بیماری ضخیم تر و چروکیده می شود. در اثر این بیماری، برگ های نهال هلو انجیری زعفرانی می ریزند یا به رنگ قهوه ای سوخته در می آیند.

در صورت عدم درمان، می توانید اثرات مخرب آن را بر روی محصولات درخت انجیر هلو زعفرانی مشاهده کنید. توقف رشد میوه و ایجاد لکه های برجسته روی آن از نشانه های آلودگی محصول است.برای کنترل روند بیماری، می توانید برگ های آلوده را از شاخه ها جدا کنید. همچنین سمپاشی در زمان مناسب قطعا در پیشگیری یا از بین بردن بیماری موثر خواهد بود.

هرس کردن نهال هلو انجیری زعفرانی:

برای بهبود کیفیت محصول، باغبان از روش تنک کردن برای هرس درختان استفاده می کنند. در این روش باید شاخه ها را با میوه هرس کنید. در طول دوره باردهی معمولاً شاخه های نهال هلو هرس می شوند. هرس در این مرحله می تواند کیفیت محصول را بهبود بخشد.به طور کلی، هرس شاخه های اضافی یا آسیب دیده در طول رشد نهال هلو انجیری زعفرانی به خوبی کار می کند. نوع دیگری از هرس، شکل دادن نام دارد. به این ترتیب می توانید با کوتاه کردن شاخه ها شکل زیباتری برای درخت خود ایجاد کنید.

مهمترین کودها و سموم برای افزایش شدت رشد درختان انجیر هلو زعفرانی:

کودهای حاوی آهن یکی از بهترین کودها برای افزایش راندمان این درخت هلو هستند. همچنین مانند سایر انواع این میوه می توانید از کودهای اسید هیومیک و کودهای حیوانی پوسیده استفاده کنید. به طور کلی استفاده از کودهای حاوی پتاسیم یا نیتروژن برای رشد و تقویت نهال هلو انجیری زعفرانی ها موثر است.

مهمترین خواص و فواید هلو انجیری زود رس:

یکی از مهمترین خواص میوه نهال هلو انجیری زعفرانی خاصیت آنتی اکسیدانی آن است. با توجه به این ویژگی و وجود ویتامین C، خطر ابتلا به سرطان کاهش می یابد. از دیگر فواید این میوه باید به خاصیت سم زدایی آن اشاره کرد.

مشخصات نهال هلو انجیری زعفرانی


کشور سازنده: چین

تحمل سرما: بین 25 الی 35 درجه سانتیگراد

نوع پایه: شفتالو

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت