آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی دم کج

خرید نهال گلابی دم کج از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی دم کج با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی دم کج در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی دم کج به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی دم کج در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی دم کج ، کاشت نهال گلابی دم کج ، هرس درخت گلابی دم کج ، نحوه آبیاری گلابی دم کج ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی دم کج و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی دم کج کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی دم کج را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی دم کج
  •     
  • مشخصات نهال گلابی دم کج

خصوصیات و ویژگی های نهال گلابی دم کج:


اگر به دنبال احداث باغ تجاری گلابی هستید بهتر است با نهال گلابی دم کج بیشتر آشنا شوید نهال گلابی دم کج از ارقام بومی کشور ایران به حساب می آید و به دلیل ویژگی های مثبتی که دارد سبب برتریت این رقم نسبت به ارقام دیگر گلابی شده است . از ویژگی های مثبت و بارز نهال گلابی دم کج می توان به زود بارده و پربار بودن این رقم گلابی اشاره کرد همچنین این رقم گلابی به دلیل دیر گل و پا کوتاه بودن یکی از پر فروش ترین ارقام نهال گلابی به حساب می آید .

میوه نهال گلابی دم کج دارای شکل ظاهری کشیده و زنگوله مانند می باشد و به دلیل داشتن دم بلند به این اسم نامگذاری شده است رنگ میوه حاصل از درخت گلابی سانتاماریا دارای رنگ سبز مایل به زرد و حالت ماتیکی می باشد میوه های درشت و بازار پسند گلابی دم کج دارای پوست نازک و آبدار بوده و مزه آن کمی ترش و ملس است .یکی از دلایل محبوبیت میوه گلابی دم کج قابلیت ماندگاری بالای آن در انبار می باشد و همین امر سبب تجاری و صادراتی شدن این رقم گلابی گردیده است.

نهال گلابی دم کج از ارقام متوسط رشد می باشد به طوری که ارتفاع درخت آن به ۳ تا ۴ متر می رسد اما جالب است بدانید با وجود پا کوتاه بودن این رقم ، تاج درخت گسترده می شود . برگ درخت گلابی دم کج ریز و دارای شاخه های قهوه ای رنگ می باشد .میوه گلابی دم کج در زمان رسیدن دارای دمی کج می شود و این امر علت نامگذاری این رقم گردیده است .

زادگاه اصلی نهال گلابی دم کج :

نهال گلابی دم کج بومی کشور ایران می باشد و اولین بار در شهر کرج پرورش داده شده است نهال گلابی دم کج سازگاری بالایی با اکثر مناطق ایران دارد و امروزه در اکثر اقلیم های آب و هوایی ایران کاشت می شود. این رقم گلابی تا دمای 20درجه زیر صفر و 30 درجه بالای صفر را متحمل می باشد و همین امر سبب محبوبیت بالای این نهال گلابی در میان باغداران مناطق معتدل و نیمه سردسیر گردیده است.پس در نتیجه می توان گفت در اقلیم های آب و هوایی که شبیه منطقه کرج می باشند با خیال آسوده می توان اقدام به کاشت نهال گلابی دم کج کرد.

نیاز سرمایی نهال گلابی دم کج:

نهال گلابی دم کج در طیف وسیعی از شرایط نا مساعد محیطی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد اما برای شکوفه زنی و باردهی بهتر نیازمند یک دوره سرمایی می باشد ،نیاز سرمایی درخت گلابی دم کج ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ ساعت در دمای منفی ۷ درجه سانتی گراید می باشد. درخت گلابی دم کج بدون بدون گذراندن این دوره سرمایی موفق به جوانه زنی و شکستن خواب زمستانه نخواهد شد به همین دلیل کاشت این رقم گلابی در مناطق گرمسیر توصیه نمی شود .

عمر مفید درخت گلابی دم کج:

نهال گلابی پیوندی دم کج به طور معمول ۶۰ سال عمر مفید و اقتصادی دارد اما قابل ذکر است که عوامل مختلفی بر طول عمر مفید درخت گلابی دم کج تاثیر گذار می باشد از جمله این عوامل می توان به میزان رطوبت و اقلیم منطقه کشت شده ،آبیاری کوددهی و میزان هرس درخت اشاره کرد سن نهال گلابی دم کج به ۸۰ سال می رسد اما جز عمر مفید و اقتصادی آن به شمار نمی آید به همین دلیل عمر اقتصادی این درخت ۶۰ سال تخمین زده شده است .

ارتفاع از سطح دریا درخت گلابی دم کج:

نهال گلابی دم کج در سطح ارتفاع ۹۰۰ تا۲۰۰ متر رشد بهتر و مطلوب تری دارد .در این محدوده ارتفاعی میزان رطوبت و سرما به احداث باغ گلابی دم کج کافی می باشد البته برای احداث باغ گلابی دم کج عوامل دیگری نیز باید در نظر گرفته شود از جمله موارد مهم می توان به میزان تابش روزانه نور خورشید اشاره کرد برای رسیدن میوه گلابی و زرد شدن رنگ میوه حتما باید تابستان میزان تابش روزانه خورشید ، به ۸ ساعت برسد در غیر این صورت محصول تولید شده بی کیفیت و کال خواهد شد .

زمان باردهی درخت گلابی دم کج :

درخت گلابی دم کج از ارقام زود بارده می باشد و باردهی آن از سال دوم آغاز می شود اما شروع باردهی اقتصادی درخت گلابی دم کج از سال پنجم می باشد .ویژگی زود بارده بودن درخت گلابی دم کج سبب ارزشمند شدن نهال آن در میان کشاورزان و باغداران شده است زیرا با سرمایه گذاری روی این نهال سریع تر به هزینه اولیه خود دست می یابند البته فراموش نکنیم که عوامل محیطی ،آبیاری ، تغذیه و هرس نیز می تواند بر میزان باروری نهال گلابی دم کج تاثیر گذار می باشند.

عملکرد و باردهی درخت گلابی دم کج:

از آنجایی که درخت گلابی دم کج دیر گل ده می باشد زمان برداشت محصول آن نیز اوایل پاییز بوده و از ارقام دیررس به شمار می آید درخت تجاری و اقتصادی گلابی دم کج می تواند به میزان ۱۰۰ کیلو باردهی داشته باشید در واقع میزان باردهی درخت گلابی دم کج در هکتار به ۶۰ تا۷۰ تن می رسد .البته برداشت این میزان باردهی گلابی صادراتی در صورتی خواهد بود که نهال گلابی دم کج را به صورت پیوندی و اصلاح نژاد شده تهیه کنید زیرا تجربه نشان داده است باردهی نهال های سنتی و بذری خیلی کمتر از باردهی نهال های اصلاح شده و پیوندی می باشند .

همانطور که می دانید محصول گلابی صادراتی دم کج کاملا درشت و بازار پسند می باشد به طوری که میانگین وزن این میوه به ۲۰۰تا۲۵۰ کیلوگرم می رسد و سایز درشت میوه سبب بازار پسند شدن آن گردیده است.

گرده افشان درخت گلابی دم کج:

درخت گلابی دم کج همانند گلابی های دیگر برای باروری نیاز به گرده افشان دارد و خود بارور نمی باشد ،در صورت عدم وجود گرده افشان مناسب در باغ درخت گلابی دم کج دچار ریزش گل و میوه خواهد شد و موفق به تبدیل تمامی شکوفه ها به میوه نخواهد شد در یک هکتار باغ گلابی حداقل باید ۶۰ اصله رقم گلابی گرده افشان وجود داشته تا عملیات گرده افشانی به درستی انجام شود .نهال گلابی که به عنوان گرده افشان گلابی دم کج انتخاب می شود باید از لحاظ زمان گلدهی با رقم گلابی دم کج همزمان باشند از آن جایی که گلابی دم کج دیر گل ده می باشد رقم گرده زا آن نیز دیر گل می باشد .

گلابی درگزی برای گرده افشانی گلابی دم کج می تواند رقم مناسبی باشد .

کاشت نهال گلابی دم کج:

با توجه به پا کوتاه قد بودن درخت گلابی دم کج و ویژگی های ظاهری این درخت فاصله کاشت استاندارد نهال آن در زمین های مسطح به ابعاد ۴×۴ می باشد ،در واقع با کاشت این نهال گلابی دم کج به روش مربعی شاخه ها و ریشه های درخت در زمان بلوغ بر سر عناصر غذایی رقابت نخواهند کرد و با دریافت نور خورشید به اندازه کافی رشد و عملکرد بهتری خواهند داشت علاوه بر آن با رعایت فاصله کاشت استاندارد نهال گلابی دم کج،باغدار به راحتی می تواند عملیات هرس ،سمپاشی و برداشت را انجام دهد .بهترین و مناسب ترین زمان برای کاشت نهال گلابی دم کج اواخر فصل پاییز می باشد زیرا در این زمان نهال کاملا خزان کرده و گیرایی آن بیشتر می شود علاوه بر این ریشه نهال بهتر درخاک مستقر شده و سبب تسریع در رشد نهال خواهد شد در صورت موفق نشدن کاشت نهال در این تایم می توان کاشت آن را به اواخر فصل زمستان بعد از تمام شدن دوره یخبندان موکول کرد.

خاک مناسب برای کاشت نهال گلابی دم کج:

خاک مناسب نهال گلابی دم کج خاکی با حاصلخیزی و زهکشی بالا می باشد ،خاک مرطوب با زهکشی کم سبب پوسیدگی ریشه نهال گلابی دم کج خواهد شد .خاک محل کاشت نهال گلابی دم کج کج نباید شور یا آهکی باشد وphآن نیز بیشتر از ۷نباشد زیر کاشت نهال گلابی در خاک قلیایی و آهکی سبب تضعیف ریشه خواهد شد.ریشه نهال گلابی دم کج تا5/1متر در خاک رشد می کند به همین دلیل حاصلخیزی و زهکشی خاک تا این عمق ضروری است برای اصلاح بافت خاک ،قبل از کاشت نهال گلابی دم کج می توان در هکتار ۲۰ تن کود حیوانی پوسیده را به خاک اضافه با شخم عمیق آن را با خاک مخلوط کرد این کار نه تنها سبب اصلاح بافت خاک بلکه سبب تقویت خاک نیز می گردد .

آبیاری نهال گلابی دم کج :

آبیاری نهال گلابی دم کج در سال های اول کاشت به دلیل ضعیف بودن ریشه بهتر است هفته ای یکبار انجام شود ولی با مستحکم شدن ریشه در خاک و بزرگ تر شدن نهال می توان درخت گلابی دم کج را ماهی 3 بار آبیاری کرد البته بهتر است در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا و باردار بودن درخت میزان آبیاری را به 4بار در ماه افزایش داده به طور کل می توان گفت میزان نیاز آبی درخت گلابی دم کج سالانه در هکتار ۵تا۷هزار متر مکعب می باشد البته این میزان آب در روش قطره ای کاهش می یابد .

هرس درخت گلابی دم کج :

هدف از هرس نهال گلابی افزایش کیفیت و کمیت محصول تولید شده می باشد از آن جایی که درخت گلابی دم کج تاجی گسترده دارد با حذف شاخ و برگ های اضافی درخت گلابی می توان به افزایش میزان باردهی درخت کمک کرد. میوه حاصل از درخت گلابی دم کج برای رشد بهتر نیازمند نور خورشید می باشد به همین دلیل با هرس شاخه های اضافی و ضعیف نه تنها به رشد بهتر محصول درخت بلکه به مقاومت بالای درخت گلابی دم کج در برابر بسیاری از آفات و بیماری ها می توان کمک کرد جالب است بدانید هرس درخت گلابی دم کج به جوانسازی درخت نیز کمک شایانی می کند .

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها :

یک باغدار زمانی موفق به دستیابی باغ گلابی اقتصادی خواهد شد که در رابطه با آفات و بیماری های نهال گلابی اطلاعات جامع داشته باشد ممکن است با نا آگاهی از یک بیماری خسارات شدیدی به باغ گلابی وارد می شود .البته بهتراست بدانید که درخت گلابی دم کج پیوندی روی پایه گلابی جنگلی مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها از خود نشان می دهد با این وجود سمپاشی این نهال باید به صورت کامل انجام شود. از بیماری های مهمی که ممکن است درخت گلابی دم کج را درگیر خود کند آتشک و پسیل گلابی می باشد .البته با مدیریت آبیاری و کوددهی می توان درخت گلابی دم کج را در برابر این بیماری ها مصون نگه داشت .

قیمت و خرید نهال گلابی دم کج:

باغدارانی که قصد خرید نهال گلابی دم کج را دارند می توانند برای استعلام قیمت نهال و بهره مندی از مشاوره رایگان نهالستان رویال نهال به سایت رویال نهال مراجعه کرد . وثبت سفارش کنند برای خرید حضوری نهال گلابی دم کج می توانید به آدرس نهالستان در آذربایجانغربی مراجعه کند .مجموعه رویال نهال با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه اقدام به تولید ده ها هزار نهال گلابی می کند و آن را به صورت مستقیم و حذف واسطه با قیمت مناسب در اختیار باغداران عزیز قرار می دهد.تمامی نهال های گلابی تولید شده در این مجموعه دارای2سال گارانتی و گواهی اصالت و بهداشت می باشند پس با خرید نهال گلابی دم کج از مجموعه تخصصی رویال نهال یک خرید مطمئن را تجربه کنید.

مشخصات نهال گلابی دم کج


زمان رسیدن میوه: اوایل شهریور

مدت انبار داری: مناسب نیست

تحمل سرما: 15 الی 20 درجه سانتیگراد

رشد درخت: متوسط

خصوصیات: میوه ای بزرگ، پوست نازک، بسیار ابدار و کمی ترش، رنگ میوه روشن و قرمز

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت