آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی کوشیا (پایه بذری)

خرید نهال گلابی کوشیا (پایه بذری) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی کوشیا (پایه بذری) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی کوشیا (پایه بذری) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی کوشیا (پایه بذری) به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی کوشیا (پایه بذری) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی کوشیا (پایه بذری) ، کاشت نهال گلابی کوشیا (پایه بذری) ، هرس درخت گلابی کوشیا (پایه بذری) ، نحوه آبیاری گلابی کوشیا (پایه بذری) ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی کوشیا (پایه بذری) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی کوشیا (پایه بذری) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی کوشیا (پایه بذری) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی کوشیا (پایه بذری)
  •     
  • مشخصات نهال گلابی کوشیا (پایه بذری)

مشخصات و ویژگی نهال گلابی کوشیا:


نهال گلابی کوشیا منشا ایتالیایی دارد و اولین بار توسط این کشور پرورش داده شده است . کشور ایتالیا یکی از تولیدکنندگان عمده نهال گلابی کوشیا است و سالانه محصول زیادی را به کشور های دیگر صادر می کند اما به دلیل اقتصادی و تجاری بودن گلابی کوشیا این رقم امروزه در کشور ایران نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است پایه نهال گلابی کوشیا گلابی جنگلی می باشد پیوند بودن این رقم سبب تولید محصولی با کیفیت بالا شده است و باغدار با خیال آسوده می تواند این رقم گلابی را به عنوان محصول صادراتی کشت کند و ازآن بهره برداری کند. نهال گلابی کوشیا قدرت رشد بالایی دارد و حداکثر ارتفاع درخت بالغ آن به ۶ متر می رسد. بسیاری از باغداران برای کنترل ارتفاع درخت گلابی کوشیا آن را به صورت مدام هرس می کنند در صورت عدم هرس فرم دهی روی این رقم گلابی ممکن است ارتفاع نهایی درخت آن به ۱۰ متر برسد پس برای کوتاه نگه داشتن ارتفاع این درخت گلابی بهتر است هرس آن را جدی بگیرید که در ادامه مطلب بیشتر توضیح خواهیم داد. میوه گلابی کوشیا سایز نسبتا درشتی دارد که پوست نرم و ظاهر زیبای این گلابی همواره آن را بازار پسند و چشم گیر کرده و سبب اقتصادی شدن این رقم گردیده است متوسط وزن میوه گلابی کوشیا به ۲۰۰گرم می رسد و رنگ میوه زمان رسیدن طلایی می شود البته با گلگونه های قرمز که سبب جذاب شدن رنگ میوه شده است.میوه حاصل از نهال گلابی کوشیا کاملا زودرس می باشد و اوایل تابستان به عنوان نوبرانه به بازار می آید به همین دلیل این رقم گلابی ،به گلابی زودرس معروف است.

نیاز سرمایی نهال گلابی کوشیا:

نهال گلابی کوشیا به منظور رشد بهتر و شکستن خواب زمستانه نیاز به یک دوره سرما یی دارد. نیاز سرمایی این رقم گلابی ایتالیایی ۷۰۰ ساعت سرما در دمای منفی ۷ درجه سانتی گراید می باشد. این نهال گلابی با گذراندن این دوره سرمایی مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها پیدا می کند. در صورت فقدان این دوره سرمایی ممکن است تمامی جوانه های نهال گلابی کوشیا موفق به شکستن خواب زمستانه نشوند پس بهتر است از کاشت این رقم گلابی در مناطق گرمسیر خودداری شود.

مناسب ترین سطح ارتفاع کاشت نهال گلابی کوشیا:

نهال گلابی کوشیا سازگاری بالایی از لحاظ آب و هوایی دارد و در اکثر مناطق ایران به غیر از مناطقی که سرمای بهاره دیررس دارند قابل کشت می باشد. این رقم گلابی کمترین میزان دما را تا ۲۰_ درجه و بیشترین دما را تا ۳۸ درجه متحمل است بنابراین می توان گفت مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال گلابی کوشیا ارتفاع مابین ۳۰۰ تا ۱۸۰۰ متر از سطح دریا می باشد به همین سبب باغداران مناطق نیمه سردسیر و نیمه گرمسیر با خیال راحت می توانند اقدام به احداث باغ گلابی کوشیا نمایند.

شروع باردهی و عملکرد نهال گلابی کوشیا:

نهال گلابی کوشیا از ارقام زودبازده و پربار می باشد این رقم گلابی تجاری، باردهی خود را از سال اول به صورت نوبرانه آغاز می کند . باردهی اقتصادی این نهال گلابی از سال سوم شروع می شود . عملکرد و باردهی درخت گلابی کوشیا به طور میانگین ۷۰ تا ۸۰ کیلو می باشد در واقع می توان گفت میزان عملکرد درخت گلابی کوشیا در هکتار به طور متوسط ۶۰ تن می باشد که رقم کاملا چشم گیری برای باغداران گلابی به حساب می آید‌. هماهطور که می دانید محصول گلابی کوشیا اوایل تابستان برداشت می شود و از زودرس ترین ارقام گلابی به شمار می آید. انتخاب رقم گلابی کوشیا برای کسانی که میخواهند محصول گلابی را به صورت نوبرانه به بازار بیاورند می تواند رقم کاملا مناسبی باشد.

زمان گلدهی نهال گلابی کوشیا:

از آن جایی که میوه حاصل از نهال گلابی کوشیا زودرس می باشد مسلما جز ارقام زودگل به حساب می آید. زمان گلدهی درخت گلابی کوشیا نیمه ی دوم اسفند ماه می باشد بنابراین کاشت این رقم گلابی زودرس در مناطقی که سرمای بهاره زودرس دارند توصیه نمی شود.

عمر مفید و اقتصادی نهال گلابی کوشیا:

درخت گلابی کوشیا در بهترین شرایط و رسیدگی به درخت می تواند نزدیک به ۵۰ سال عمر مفید و اقتصادی داشته باشد در واقع می تواند در طول مدت ۵۰ سال محصولی کاملا با کیفیت بالا تولید کند البته فراموش نکنید که عمر اقتصادی و مفید درخت گلابی کوشیا بستگی به رسیدگی به درخت دارد . رسیدگی به درخت شامل : هرس، کوددهی و آبیاری می باشد.

گرده افشان درخت گلابی کوشیا:

همانطور که می دانید بیشتر درختان گلابی خودبارور نیستند و برای باردهی بیشتر نیاز به رقم گرده افشان دارند، درخت گلابی کوشیا نیز از ارقام خود ناسازگار به حساب می آید که برای تولید محصولی با کیفیت نیاز به رقم گرده افشان دارد. اگر رقم گرده افشان مناسب در کنار نهال گلابی کوشیا کاشت نشود باردهی این رقم پایین می آید باغدارانی که قصد احداث باغ گلابی کوشیا را دارند در هنگام خرید ۱۰ اصله گلابی کوشیا حتما باید ۱ اصله گلابی درگزی به عنوان گرده افشان این رقم تهیه کنند. گرده افشانی گلابی کوشیا توسط زنبور عسل صورت می گیرد بنابراین هنگام کاشت نهال گلابی توجه داشته باشید ارقام گرده افشان را با فاصله ی زیادی کشت نکنید. در زمان گرده افشانی به منظور انجام عملیات گرده افشانی بهتر است از سم پاشی و محلول پاشی درخت خودداری کنید.

کاشت نهال گلابی کوشیا:

کاشت نهال گلابی کوشیا را بهتر است در محلی انجام دهید که در معرض تابش مستقیم نور خورشید باشد زیرا نهال گلابی کوشیا برای رشد بهتر نیازمند روزانه ۸ ساعت تابش مستقیم خورشید می باشد. از کاشت نهال گلابی کوشیا در مناطق کوهستانی خودداری کنید زیرا این رقم گلابی زودگل می باشد و ممکن است در مناطق سردسیر ، سال آوری داشته باشد. مناسب ترین فاصله کاشت نهال گلابی کوشیا ابعاد ۴×۴ متر می باشد رعایت این فاصله استاندارد الزامی می باشد زیرا کم کردن فاصله کاشت ممکن است در آینده سبب رقابت ریشه نهال ها در خاک بر سر عناصر غذایی شود. مناسب ترین زمان کاشت نهال گلابی کوشیا زودرس زمانی می باشد که نهال کامل خزان کرده باشد بهتر است کاشت این نهال گلابی زودرس در اواخر فصل پاییز انجام شود. آبیاری بلافاصله بعد از کاشت و قیم گذاری نهال در مناطق بادخیز نباید فراموش شود و از آن جایی که نهال گلابی کوشیا پیوندی می باشد بهتر است هنگام کاشت محل پیوند چند سانتی متر بالاتر از خاک قرار گیرد تا در زمان های آتی دچار بیماری های قارچی نشود.

برای کاشت نهال گلابی کوشیا بهتر است چالکودهایی به ابعاد ۷۰×۷۰ درست کنید و در هنگام پر کردن چاله برای جلوگیری از پوسیدگی طوقه بهتر است اطراف نهال تشتک ایجاد شود.

خاک مناسب کاشت نهال گلابی کوشیا:

مناسب ترین خاک جهت کاشت نهال گلابی کوشیا خاک شنی لومی می باشد این بافت از خاک مناسب ترین شرایط را برای رشد ارقام گلابی دارد. ریشه نهال گلابی کوشیا نسبت به خاک های سنگین و آهکی حساس می باشد و کاشت آن در این خاک ها سبب کاهش رشد و باردهی درخت می شود . همچنین احداث باغ گلابی کوشیا در خاک های آهکی سبب آسیب پذیر تر شدن درخت در برابر بیماری آتشک می باشد مناسب ترین ph خاک برای کاشت نهال گلابی کوشیا ۷ph تا ۷/۵ می باشد.

آبیاری نهال گلابی کوشیا:

یکی از مهم ترین عوامل در پرورش نهال گلابی آبیاری منظم درخت گلابی کوشیا می باشد که اگر به درستی مدیریت شود سبب رشد و عملکرد بهتر درخت خواهد شد ازدیاد در آبیاری درخت گلابی کوشیا در زمان گلدهی سبب ریزش گل ها وآبیاری کم در ماه های تیر و مرداد سبب کوچک ماندن میوه درخت می باشد پس بهتر است بازه آبیاری درخت گلابی کوشیا در اوایل فصل بهاره ۱۰ روز یکبار و در ماه های گرم سال هفته ای یک بار تکرار شود میزان نیاز آبی درخت گلابی کوشیا با توجه به سن درخت متفاوت می باشد مطمعنا نهال های کوچک نیاز آبی کم تری نسبت به درختان بالغ دارند اما توجه داشته باشید نهال های جوان باید بازه ی آبی کم تری نسبت به درختان بالغ آبیاری شوند. نیاز آبی نهال گلابی کوشیا تا اواخر فصل رشد آن می باشد و آبیاری آن در فصل پاییز و زمستان قطع می شود. باغ گلابی کوشیا را می توان به روش های غرقابی و قطره ای آبیاری کرد البته آبیاری قطره ی بهترین روش آبیاری درخت گلابی کوشیا می باشد زیرا این روش سبب کاهش مصرف آب و سبب جلوگیری از رشد علف های هرز و پیشگیری از آفات و بیماری ها در باغ می شود نیاز آبی درخت گلابی کوشیا به طور میانگین ۲۵۰ تا ۳۰۰ لیتر در ماه می باشد‌.

هرس نهال گلابی کوشیا:

هرس درخت گلابی کوشیا یکی از اقدامات مهمی می باشد که سبب افزایش کیفیت باردهی درخت می شود . هرس این رقم گلابی زودرس شامل حذف شاخه های ضعیف و بیمار به منظور تولید شاخه های بارده می باشد همچنین با هرس گلابی کوشیا شاخ و برگ ها می توانند به راحتی نور خورشید ، دریافت کنند در نتیجه کیفیت محصول تولید شده افزایش خواهد یافت. مناسب ترین زمان هرس درخت گلابی کوشیا اواخر فصل زمستان قبل از بیدار شدن جوانه ها می باشد البته هرس فرم دهی درخت گلابی کوشیا را می توان در فصل بهار یا تابستان نیز انجام داد.

هرس درخت گلابی باید به صورت درست و اصولی انجام شود در غیر این صورت ممکن است با حذف اسپورهای بارده سبب کاهش باردهی درخت شوید پس بهتر است هنگام هرس درخت گلابی کوشیا از افراد ماهر کمک بخواهید.

کوددهی درخت گلابی کوشیا:

مناسب ترین زمان کوددهی درخت گلابی کوشیا اوایل فصل بهار می باشد در این زمان به منظورکمک به رشد درخت گلابی کوشیا افزایش می یابد و بهتر است قبل از تورم جوانه ها از محلول پاشی فروت ست و در زمان فندقی شدن میوه ها از کودهای ریز مغذی استفاده کرد . بهتر است قبل استفاده از کودهای شیمیایی خاک مورد آزمایش قرار بگیرد در غیر این صورت کمبود عناصر غذایی را می توان از تجزیه برگ ها تشخیص داد.

قیمت و خرید نهال گلابی کوشیا:

نهالستان رویال نهال با تولید نهال اصلاح شده گلابی کوشیا تحت نظارت مهندسین سازمان جهاد کشاورزی زمینه اصلاح باغات گلابی را در سطح کشور فراهم کرده است . فروش نهال گلابی کوشیا در این مجموعه همراه با گواهی بهداشت و گواهی اصالت انجام می شود برای خریدنهال گلابی کوشیا و همچنین استعلام قیمت آن می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید و از مشاوره های رایگان این مجموعه بهره مند شوید.

مشخصات نهال گلابی کوشیا (پایه بذری)


زمان رسیدن میوه: اوایل تابستان

نوع بازدهی: زود رس

مقاومت آفاتی: مقاوم به آتشک

میزان باردهی: پربار

رشد درخت: متوسط

خصوصیات: عطر و طعم خوب، کمیاب

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت