آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف)

خرید نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) ، کاشت نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) ، هرس درخت گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) ، نحوه آبیاری گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی کوشیا (پایه پیرودراف)
  •     
  • مشخصات نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف)

مشخصات و خصوصیات نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف:


نهال گلابی کوشیا اولین بار در کشور ایتالیا پرورش داده شده است و این کشور سالانه محصول فراوانی از گلابی کوشیا را به سایر کشور ها صادر می کند نهال گلابی کوشیا به دلیل پربار و زودبارده بودن امروزه روی پایه کشت بافت پیرودراف پیوند زده می شود پیوند این رقم گلابی روی پایه رویشی سبب تبدیل این نهال به رقمی صادراتی و تجاری گردیده است و طرفداران زیادی در میان باغداران پیدا کرده پایه پیرودراف برای نهال گلابی کوشیا سبب پاکوتاه و پربار بودن آن شده به همین دلیل امروزه باغداران زیادی برای احداث باغ گلابی مدرن این رقم را انتخاب می کنند و محصول درشت آن را صادر می نمایند .همانطور که میدانید نهال گلابی کوشیا قدرت رشد بالایی دارد و ارتفاع آن به ۶متر می رسد اما پیوند این رقم روی پایه پیرودراف قدرت رشد آن را محدود کرده و نهایت ارتفاع درخت آن به ۳متر می رسد .میوه گلابی کوشیا با پایه پیرودراف محصول کاملا درشت با پوستی نرم و ظاهری خوش فرم تولید می کند که سبب بازار پسند شدن آن می شود وزن میوه گلابی کوشیا به ۲۰۰ گرم می رسد و رنگ میوه زمان رسیدن ،طلایی خوش رنگ با گلگونه های قرمز می شود و همین ویژگی ها سبب بازار گیر شدن این میوه گردیده است .

نیاز سرمایی نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف:

جوانه های نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف برای رفع خواب زمستانه به حداقل ۷۰۰ ساعت سرما نیاز دارند .نهال گلابی کوشیا پایه رویشی با گذراندن این دوره سرمایی نه تنها در برابر آفات و بیماری ها مقاوم می شود بلکه تمامی جوانه های این رقم گلابی پس از گذراندن این دوره زیبایی شکوفه می زنند و تراکم گلدهی آن بیشتر می شود بنابراین کاشت نهال گلابی کوشیا در مناطق گرمسیر توصیه نمی شود زیرا در صورت فقدان این نیاز سرمایی عملکرد و باردهی این رقم گلابی کاهش خواهد یافت.

ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال گلابی کوشیا با پایه پیرودراف :

پیوند رقم گلابی کوشیا روی پایه پیرودراف سبب محدودیت کاشت آن از لحاظ آب و هوایی نگردیده است و می توان این رقم گلابی پایه رویشی را در طیف گسترده از اقلیم ها کشت کرد.

رقم گلابی کوشیا پایه پیرودراف کمترین میزان دما را تا۲۰- درجه و بیشترین دما را تا ۳۸+ درجه متحمل است بنابراین می توان کشت مناسب ترین ارتفاع از سطح دریا جهت کاشت نهال گلابی پایه پیرودراف سطح ارتفاع ۳۰۰تا ۱۸۰۰ متر از دریا می باشد و به همین دلیل باغداران مناطق نیمه سردسیر و معتدل می توانند این رقم گلابی را با خیال راحت برای احداث باغ مدرن انتخاب کنند و با فروش محصول بازار پسند آن درآمد کلانی داشته باشند.

باردهی و عملکرد نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف :

نهال گلابی کوشیا از ارقام زودبارده می باشد و پیوند آن روی پایه رویشی پیرودراف زودبازده بودن آن را تسریع می کند به طوری که باردهی آن از سال اول آغاز می شود و از سال دوم اقتصادی می گردد عملکرد و میزان باردهی درخت گلابی کوشیا پایه پیرودراف ۱۰۰ تا ۱۴۰ کیلو می باشد به همین دلیل شاخه های درخت پایه کوتاه گلابی کوشیا پایه پیرودراف توان تحمل این میزان باردهی را نداشته و حتما برای تکیه به قیم نیاز دارند که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

میزان باردهی درخت پایه رویشی گلابی کوشیا با تراکم کشت بالا در هکتار به ۱۲۰ تن می رسد که باردهی بسیار بالا و قابل قبولی برای باغداران گلابی می باشد میوه گلابی کوشیا پایه پیرودراف زودرس است و اوایل تابستان برداشت می شود و محصول آن به عنوان گلابی تابستانه شناخته شد و به عنوان گلابی نوبرانه به بازار می آید و با قیمت بالایی به فروش می رسد .

زمان گلدهی نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف:

پایه رویشی بودن نهال گلابی کوشیا سبب دیر گلدهی این رقم نمی گردد .و زمان گلدهی آن نیمه دوم اسفند ماه می باشد بنابراین کاشت نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف در مناطقی که سرمای بهاره دیررس دارند توصیه نمی شود .

عمر مفید و اقتصادی نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف:

درخت گلابی کوشیا طول عمر طولانی دارد اما پیوند رقم گلابی کوشیا روی پایه پیرودراف سبب کاهش این طول عمر میگردد به طوری که می توان گفت عمر ۵۰ ساله آن به ۳۰سال می رسد البته فراموش نکنید که باردهی درخت گلابی پایه پیرودراف در طول مدت ۳۰ سال عمر مفید می تواند ۲ برابر پایه بذری باشد .قابل ذکر است که طول عمر مفید درخت گلابی کوشیا پایه پیرودراف با نحوه رسیدگی باغدار به درخت ارتباط مستقیمی دارد.

گرده افشان درخت گلابی کوشیا پایه پیرودراف:

درخت پاکوتاه گلابی کوشیا پایه پیرودراف مانند سایر ارقام گلابی خودبارور نیست و برای باردهی بیشتر به رقم گرده زا مناسب نیاز دارد مناسب ترین رقم گرده افشان این درخت گلابی ،رقم گلابی درگزی می باشد در واقع بهتر است به ازای هر ۱۰ اصله نهال گلابی کوشیا پایه رویشی یک اصله گلابی درگزی در باغ کشت شود و از آن جایی که پایه بر زمان گلدهی تاثیری ندارد ، لازم نیست که درخت گرده افشان نیز حتما پایه رویشی باشد.

کاشت نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف:

قبل از احداث باغ مدرن گلابی کوشیا پایه پیرودراف بهتر است مکانی را انتخاب کنید که کاملا نور گیر باشد زیرا این رقم گلابی برای رشد و عملکرد بهتر روزانه حداقل به ۸ساعت تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارد .از کاشت نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف در مناطق کوهستانی با سرمای بهاره دیررس خودداری کنید زیرا این رقم گلابی زود گل است و در مناطقی با سرمای بهاره ممکن است سال آوری داشته باشد نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف کاملا پاکوتاه می شود و فضای زیادی اشغال نمی کند بنابراین می توان گفت مناسب ترین فاصله کاشت آن ابعاد ۳×۲ متری می باشد رعایت این فاصله استاندارد ضروری می باشد زیرا با کم کردن فاصله کاشت ممکن است ریشه های گسترده درخت گلابی پایه پیرودراف در آینده بر سر عناصر غذایی رقابت کنند .بهترین زمان کاشت نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف اواخر پاییز می باشد کشت پاییزه این رقم سبب می شود ریشه نهال بهتر در خاک مستقر شود و در نتیجه زمان باردهی آن تسریع می یابد .همانطور که اشاره شد درخت گلابی کوشیا پایه پیرودراف بسیار پربار می باشد و شاخه های آن توان تحمل این میزان باردهی سنگین را ندارند پس بهتر است هنگام احداث باغ گلابی کوشیا پیرودراف از داربست استفاده شود تا درختان بتوانند به آن تکیه کنند توجه داشته باشید داربست کشی باغات مدرن نهال گلابی پایه رویشی از الزامات می باشد و نمی توان آن را نادیده گرفت.

برای کاشت نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف چاله هایی با عمق و پهنای مناسب ۲برابر اندازه ریشه حفر کنید و بعد از قرار دادن نهال در چاله خاک اطراف نهال را لگد مال و سپس آن را آبیاری کنید توجه داشته باشید که هنگام قرار دادن نهال پیوندی گلابی کوشیا پایه پیرودراف ،محل پیوند چند ساعت بالای خاک قرار گیرد همچنین جهت جلوگیری از برخورد مستقیم آب به طوقه بهتر است اطراف نهال تشتک درست شود برای جلوگیری از تبخیر سریع آب به خصوص در مناطق نیمه گرمسیر می توان اطراف تشتک را مالچ پاشی کرد .

خاک مناسب کاشت نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف:

نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف در خاک های شنی لومی بهتر ریشه زایی می کند در واقع می توان گفت مناسب ترین خاک برای اکثر ارقام گلابی خاکی با بافت سبک با ph 7 تا 7/5 می باشد .

ریشه نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف نسبت به خاک های آهکی و سنگین حساس می باشد وکاشت این نهال در چنین خاک هایی سبب کاهش رشد و عملکرد درخت می گردد و همچنین احداث باغ گلابی کوشیا روی پایه رویشی در خاک های آهکی سبب تضعیف شدن نهال گلابی در برابر بیماری آتشک می گردد.

آبیاری نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف:

از مهم ترین عواملی که در پرورش و باردهی نهال گلابی کوشیا پایه رویشی نقش مهمی دارد مدیریت آبیاری ان می باشد به طوری که اگر این مدیریت به درستی و مرتب انجام نشود رشد و عملکرد درخت به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت .افراط در آبیاری در زمان گلدهی این نهال و آبیاری کم این درخت در ماه های تیر و مرداد سبب ریزش گل یا ریز ماندن میوه ها خواهد شد.میزان نیاز آبی گلابی کوشیا پایه پیرودراف با توجه به سن نهال، جنس خاک و آب وهوای اقلیم کشت شده متغیر است اما به طور میانگین می توان گفت نیاز آبی درخت گلابی کوشیا پایه پیرودراف از ۱۰۰ تا ۲۰۰ لیتر می تواند متغیر باشد .مناسب ترین روش آبیاری نهال گلابی کوشیا پایه رویشی استفاده از روش آبیاری قطره ای می باشد.

هرس درخت گلابی کوشیا پایه پیرودراف:

نهال گلابی کوشیا پایه رویشی کاملا پا کوتاه است و تاج آن نیز زیاد گسترده نمی شود بنابراین به هرس فرم دهی نیاز ندارد اما برای افزایش باردهی آن بایستی هرس باردهی این درخت در اوایل اسفند ماه صورت گیرد دقت داشته باشید که هنگام هرس، دمای هوا به زیر۳- درجه نرسد .با هرس درخت گلابی پایه پیرودراف شاخه های زیرین نیز به راحتی می توانند نور دریافت کنند ودچار بیماری های قارچی نشوند .

مقاومت در برابر آفات :

درخت گلابی کوشیا با وجود پیوند روی پایه پیرودراف نسبت به آفات و بیماری ها مقاوم است اما این بدین معنا نمی باشد که از سمپاشی این باغات غافل شوید.

قیمت وخرید نهال گلابی کوشیا پایه پیرودراف :

اگر قصد احداث باغات مدرن گلابی کوشیا را دارید برای خرید این نهال گلابی اصلاح شده پایه رویشی می توانید با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید تا ضمن بهره مندی از مشاوره رایگان، این نهال را با قیمت مناسب تری خرید کنید.مجموعه رویال نهال فعالیت خود را تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی انجام می دهد و تمامی نهال های تولید شده در این نهالستان دارای گواهی بهداشت و اصالت می باشد بنابراین با خیال آسوده می توانید به همراه کارشناسان این مجموعه اقدام به احداث باغ مدرن گلابی کوشیا پایه پیرودراف نمایید.

مشخصات نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف)


نوع رقم: بسیار تجاری

زمان رسیدن میوه: اوایل تابستان

مقاومت آفاتی: مقاوم به آتشک

نوع بازدهی: زود رس

رشد درخت: متوسط

نوع باردهی: پربار

خصوصیات: عطر و طعم خوب

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت