آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی سردرودی

خرید نهال گلابی سردرودی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی سردرودی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی سردرودی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی سردرودی به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی سردرودی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی سردرودی ، کاشت نهال گلابی سردرودی ، هرس درخت گلابی سردرودی ، نحوه آبیاری گلابی سردرودی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی سردرودی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی سردرودی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی سردرودی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی سردرودی
  •     
  • مشخصات نهال گلابی سردرودی

مشخصات و خصوصیات نهال گلابی سردرودی :


علت نامگذاری نهال گلابی سردرودی به این اسم منشا اصلی و زاداگاه این نهال می باشد . نهال گلابی سردرودی اولین بار در شهر سردرود آذربایجان شرقی پرورش یافته است شهر سردرود آب و هوایی سرد و خنک دارد و این عامل سبب مقاوم شدن این نهال درمقابل سرما شده است و به همین دلیل بسیاری از باغداران گلابی این نهال گلابی رابه اسم گلابی سردسیری می شناسند کشت نهال گلابی سردرودی امروزه در کشورهایی که دارای آب و هوای کوهستانی و سردسیری دارند رواج بسیاری یافته است .

نهال گلابی سردرودی پیوند خورده بر روی پایه گلابی جنگلی می باشد و همین امر سبب شده این نهال گلابی در طیف وسیعی از خاک ها پرورش یابد رقمی چندان حساس نمی باشد به همین دلیل مراقبت و نگهداری از این نهال کاری بسیار آسان است رنگ میوه حاصل از نهال گلابی سردرودی سبز و سایز میوه متوسط می باشد به طوری که هر میوه وزنی معادل 150 الی 200 گرم دارد طعم شیرین و گوشت نرم و لطیف این میوه سبب بازار پسندی این میوه گشته است قدرت رشد نهال گلابی سر رودی متوسط می باشد و درخت بالغ آن ارتفاعی معادل 4 الی 5 متر می گیرد پاکوتاه بودن درخت گلابی سررودی دلیل انتخاب بسیاری از باغداران گلابی می باشد از ویژگی های بارز نهال گلابی سردسیری می توان به زود بازده و پر بار بودن آن اشاره کرد محصول تولید شده توسط این گلابی سردسیری بازار فروش عالی داشته همچنین قابلیت انبار داری تا سه ماه را دارا می باشد میوه خوش فرم و دم نسبتا بلند گلابی سردرودی سبب بازارپسندی این رقم گردیده است محصول حاصا ار نهال گلابی سردرودی در اوایل فصل پاییز برداشت می شود شاخه های این نهال گلابی تا دمای منفی 30- را متحمل می باشد همچنین درخت گلابی سردرودی از نظر زمان گلدهی دیرگل به حساب می آید و در مناطق کوهستانی که سرمای بهاره دیر رس دارند دچار سرما زدگی نمی شوند .

نیاز سرمایی نهال گلابی سررودی :

درخت گلابی سررودی برای رشد بهتر و جوانه زنی در بهار نیازمند گذراندن یک دوره سرمایی در زمستان می باشد در واقع می توان گفت نیاز سرمایی این نهال گلابی سردسیری 600 الی 1500 ساعت سرما در دمای 7- درجه سانتی گراید می باشد نهال گلابی سردرودی باگذراندن این دوره سرمایی در برابر بسیاری از آفات و بیماری ها مقاوم خواهد شد در نظر داشته باشید که درخت گلابی سردرودی بدون گذراندن این دوره سرمایی موفق به رفع این خواب زمستانی نخواهد شد پس بهتر است این گلابی سردسیری در مناطق معتدل و نیمه سردسیر کشت شود .

ارتفاع از سطح دریا مناسب جهت کاشت نهال گلابی سردرودی :

یکی از فاکتور های مهمی که هنگام احداث باغ گلابی سردرودی باید در نظر گرفته شود ارتفاع از سطح دریای آزاد منطقه می باشد همانطور که می دانید این رقم گلابی در مناطق کوهستانی رشد و عملکرد بهتری دارد پس می توان گفت ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گلابی سردرودی 600 الی 2500 متر می باشد .

شروع باردهی و عملکرد درخت گلابی سردرودی :

نهال گلابی سردرودی باردهی خود را از سال دوم آغاز می کند اما بهتر است بدانید باردهی اقتصادی آن از سال سوم شروع می شود این نهال پر بار و تجاری پس از بزرگ شدن می تواند در بهترین شرایط به طور میانگین 80 الی 100 کیلو باردهی داشته باشد با احتساب کاشت 600 اصله نهال در هر هکتار می توان گفت عملکرد و باردهی درخت گلابی سردرودی در هر هکتار به 60 تن می رسد البته فراموش نکنید میزان باردهی درختان میوه ارتباط مستقیمی با نحوه رسیدگی درست به درخت دارد .

زمان برداشت محصول درخت گلابی سررودی :

زمان گلدهی درخت گلابی سردرودی نیمه دوم فروردین ماه می باشد به همین دلیل این رقم گلابی از ارقام دیررس به شمار می آید زمان برداشت محصول درخت گلابی سررودی اوایل فصل پاییز می باشد .

عمر مفید و اقتصادی درخت گلابی سردرودی :

طول عمر اکثر درختان میوه به نحوه مراقبت و رسیدگی به درخت بستگی دارد در صورت مراقبت های درست و اصولی از درخت گلابی سردرودی این درخت می تواند نزدیک به 70 سال عمر کند اما طول عمر مفید و اقتصادی آن 50 سال می باشد باردهی این رقم گلابی بعد از 50 سال کاهش می یابد و عمر مفید آن به به اتمام می رسد .

گرده افشان درخت گلابی سردرودی :

اکثر درختان گلابی برای تبدیل شکوفه های خود به میوه نیاز به گرده افشان دارند رقم گرده افشان رقم گلابی باید طوری انتخاب شوند که از لحاظ گلدهی هم زیبن باشند و سازگاری بهتری باهم دیگر داشته باشند اگر رقم گرده افشان درست انتخاب نشود عملیات گرده افشانی به درستی انجام نخواهد شد در نتیجه باردهی درخت کاهش خواهد یافت بنابراین باغداران گلابی باید به این نکته توجه و اهمیت بیشتری داشته باشند و رقم گرده افشان را به تعداد مناسب در باغ کشت کنند نهال گلابی سردرودی برای گرده افشانی به رقم گلابی بیروتی نیاز دارد و به ازای کاشت 10 اصله نهال گلابی سردرودی یک اصله گلابی بیروتی باید در باغ کشت نمایید .

کاشت نهال گلابی سردرودی :

قبل از هر اقدامی برای کاشت نهال گلابی سردرودی مکانی را باید انتخاب کنید که روزانه حداقل 6 ساعت تابش مستقیم نور خورشید را داشته باشد زیرا درخت گلابی سردسیری در مکان های سایه درا امکان کاشت را ندارد بعد از انتخاب مکان مناسب با توجه به رشد درخت گلابی سردرودی چاله ها را با فاصله مناسب ایجاد کنید فاصله کاشت استاندارد این رقم گلابی در زمین های مسطح 4*4 متر می باشد با رعایت فاصله کاشت مناسب سبب ایجاد تعادل بین ریشه و تاج درخت خواهید شد همچنین شاخه های درخت به طور متعادل نور خوشید را دریافت خواهند کرد مناسب ترین زمان کاشت نهال گلابی سردرودی اواخر اسفند ماه بعد از اتمام دوره های یخبندان می باشد .

بعد از کاشت نهال گلابی سردرودی آبیاری بلافاصله از الزامات می باشد همچنین برای حفظ رطوبت خاک اطراف نهال می توان از مالچ استفاده کرد .

خاک مناسب نهال گلابی سردرودی :

درخت گلابی سردرودی قابلیت کاشت در خاک هایی با ph بالا یا شور را ندارد این نهال گلابی در خاک های سبک و زهکشی با محدوده ph 7 تا 5/7 رشد بهتری داردقبل از کاشت نهال گلابی بهتر است خاک محل موردنظر مورد آزمایش قرار گیرد ، خاک حاصلخیز و غنی سبب رشد بهتر نهال گلابی سردرودی شده و در نتیجه عملکرد این رقم گلابی افزایش خواهد یافت البته بهتر است بدانید پایه نهال گلابی سردسیری نقش مهمی در سازگاری نهال در انواع خاک ها دارد .

آبیاری نهال گلابی سردرودی :

آبیاری درخت گلابی سردرودی با توجه به سن درخت و جنس خاک متغیر می باشد اما می توان گفت میزان نیاز آبی این رقم گلابی سردسیری 5 تا 7 هزار متر مکعب سالانه در هکتار می باشد آبیاری نهال جوان گلابی در فصل رشد باید هفته ای یک بار به میزان 50 لیتر انجام شود آبیاری منظم و مرتب از عواملی می باشد که نهال گلابی سردرودی را در برابر پسیل گلابی مقاوم تر می کند توجه داشته باشید اگر آبیاری باغات گلابی سردرودی به درستی مدیریت نشودمنجر به نابودی درختان خواهد گردید افراط در آبیاری سبب بروز بسیاری از بیماری ها درختان از جمله پوسیدگی طوقه و ریشه خواهد شد .

درخت گلابی سردرودی را با روش های مختلفی از جمله روش کرتی ، قطره ای و غرقابی می توان آبیاری کرد اما همانطور که می دانید روش آبیاری قطره ای علاوه بر سبب کاهش مصرف آب سبب جلوگیری از رشد علف های هرز و جلوگیری از خیس شدن درخت می گردد.

هرس درخت گلابی سردرودی :

با هرس درخت گلابی سردرودی میزان باردهی و کیفیت محصول افزایش می یابد هرس درخت گلابی سردرودی به دو شکل فرم دهی و باردهی انجام می شود هرس فرم دهی درخت شامل حذف شاخه های اضافی و بیمار می باشد که فصل بهار تا پاییز انجام می شود و هرس باردهی آن در اوایل فروردین ماه قبل از بیدار شدن جوانه ها انجام می گیرد این هرس شامل حذف میخچه های قیصی و نگه داشتن سر جوانه خواب می باشد انجام هرس نهال گلابی سردرودی نیازمند تجربه می باشد و بهتر است هنگام هرس از افراد متخصص کمک بگیرید .

کود دهی درخت گلابی سردرودی :

درخت گلابی پربار سردرودی برای باردهی مطلوب به تغذیه مناسب نیاز دارد تغذیه و کوددهی نهال گلابی سردرودی باید به صورت اصولی انجام شود پس بهتر است قبل از عملیات کوددهی خاک باغ مورد آزمایش قرار گیرد کوددهی سال اول نهال گلابی سردرودی شامل کودهی npk و هیومیک اسید می باشد هنگام باردهی درخت می توان از کودهای فروت ست و کودهای ریز مغذی برای افزایش کیفیت محصول استفاده کرد برای کوددهی پس از برداشت جهت تقویت رشد شاخه های زایشی برای سال آینده می توان از کود فروت ست به صورت محلول پاشی و از کودهای آلی به حالت چالکود استفاده کرد .

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها :

درخت گلابی سررودی درختی اصلاح شده و پیوند خورده بر پایه گلابی جنگلی می باشد و مقاومت بالایی در برابر بسیاری از آفات و بیماری ها دارد به همین دلیل مراقبت از آن کاری بسیار آسان و ساده می باشد اما توجه داشته باشید در صورت دیده شدن علائم آفات یا بیماری حتما باید سمپاشی های لازم صورت بگیرد .

قیمت و خرید نهال گلابی سردرودی :

خرید نهال گلابی سردرودی را با دریافت ضمانت اصالت با خیال آسوده می توانید از مجموعه رویال نهال انجام دهید نهال های تولید شده در این مجموعه کاملاسالم و دارای گواهی بهداشت می باشد نهالستان رویال با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه اقدام به تولید ده ها هزار نهال گلابی می کند و با حذف واسطه این نهال ها را با قیمت مناسب به صورت حضوری و آنلاین در اختیار شما باغداران قرار می دهد.جهت استعلام قیمت نهال گلابی سردرودی و بهره مندی از مشاوره های رایگان این مجموعه می توانید با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط باشید.

مشخصات نهال گلابی سردرودی


نوع رقم: تجاری

زمان رسیدن میوه: اواسط پاییز

بازار فروش: عالی

نوع مصرف: تازه خوری

قابلیت انبارداری: دارد

طعم میوه: شیرین و آبدار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت