آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال  گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)
عکس نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)
عکس نهال  گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)
عکس نهال  گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)
عکس نهال  گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)
عکس نهال  گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)

نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)

خرید نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) ، کاشت نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) ، هرس درخت گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) ، نحوه آبیاری گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)
  •     
  • مشخصات نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)

خصوصیات و ویژگی های نهال گلابی ناشی (پرتقالی):


نهال گلابی پرتقالی اولین بار در کشور چین پرورش یافته است امروزه نیز کشور چین به عنوان اصلی ترین صادر کننده میوه گلابی پرتقالی فعالیت می کند .نهال گلابی پرتقالی به دلیل داشتن میوه کمیاب و خاص بسیار پرفروش می باشد به همین دلیل فروش نهال این رقم گلابی در ایران رواج یافته است و ایران نیز یکی از تولید کننده های اصلی نهال گلابی پرتقالی می باشد نهال پربار و پر محصول گلابی پرتقالی زود بارده می باشد و معمولا از سال دوم شروع به باردهی می کند و محصول فراوانی تولید می کند همچنین این رقم گلابی به دلیل مقاومت بالا در برابر آب و هوای سرد و خشک محبوبیت زیادی ما بین باغداران مناطق کوهستانی پیدا کرده است .

میوه گلابی پرتقالی گرد و ظاهری شبیه به سیب دارد به همین دلیل به نام گلابی سیبی نیز شناخته می شود نکته هایی روی پوست این میوه وجود دارد رنگ میوه حاصل از نهال گلابی بسیار جذاب بوده و به رنگ نارنجی مایل به قهوه ای دیده می شود این میوه کمیاب و خاص طرفداران خود را داشته و از ارقام کلکسیونی محسوب می شود و میوه خاص و خوش رنگش کاملا بازار پسند می باشد . نهال گلابی پرتقالی دارای رشد متوسطی بوده و درخت آن به طور میانگین به ۵تا۶ متر می رسد به همین دلیل فضای زیادی را اشغال نمی کند و برداشت محصول آن آسان می باشد .

نهال گلابی پرتقالی پیوند خورده رو پایه جنگلی می باشد .کاشت این نهال به صورت بذری بی فایده می باشد زیرا نهال بذری ممکن است به دوره باردهی نرسد یا در صورت رسیدن محصول ریز و بی کیفیتی تولید کند در نتیجه هزینه و زمان صرف شده برای پرورش نهال آن به هدر رود به همین دلیل توصیه می شود نهال گلابی پرتقالی را به صورت پیوندی و از مراکز معتبر خرید کنید .

میوه نسبتا درشت گلابی پرتقالی به اندازه ۵ تا ۸ سانتی متر می شود اما دارای گوشت سفید و آبدار بوده و طعم دلپذیری دارد .

زمان گلدهی نهال گلابی پرتقالی:

درخت گلابی پرتقالی زود گل می باشد به طوری که در نیمه دوم اسفند ماه شروع به گلدهی می کند و ممکن است در مناطق سردسیر که سرمای دیررس دارند دچار آسیب شوند به همین دلیل توصیه می شود از کاشت این نهال در مناطق سردسیر و کوهستانی خودداری شود.

گرده افشان درخت گلابی پرتقالی :

اغلب درختان گلابی خود ناسازگارند به طوری که اندام های نر و ماده در کنار همدیگر و در داخل یک گل تشکیل نمی شود برای تبدیل شدن شکوفه های درخت گلابی پرتقالی به میوه، رقم گلابی بیروتی می تواند گرده افشانی مناسبی باشد در واقع به ازای هر ۱۰ اصله ۱ اصله نهال گرده افشان مناسب باید در باغ کشت شود .

ارتفاع از سطح دریامناسب کاشت نهال گلابی پرتقالی:

از آنجایی که درخت گلابی پرتقالی نسبت به سرما حساس می باشد و دمای۱۵- درجه زیر را می تواند تحمل کند به همین دلیل مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال گلابی پرتقال ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ متر از دریا می باشد کاشت آن در ارتفاعات بالا سبب خشک شدن نهال می گردد.

شروع باردهی و عملکرد درخت گلابی پرتقالی:

شروع باردهی نهال گلابی پرتقالی از سال سوم می باشد و دو سال بعد از آن اقتصادی می شود و در بهترین شرایط درخت گلابی پرتقالی می تواند ۶۰ تن در هکتار باردهی داشته باشد این عملکرد درخت گلابی پرتقالی به دلیل رقم خاص و کمیاب بودن می تواند کامله توجیه اقتصادی برای باغدار داشته باشد البته در نظر داشته باشید که عوامل مختلفی از جمله هرس،کوددهی و آبیاری می تواند بر میزان عملکرد و باردهی نهال گلابی پرتقالی تاثیر داشته باشد میوه حاصل از درخت گلابی پرتقالی در اواسط شهریور ماه برداشت می شود و تا ۲ماه قابلیت نگهداری دارد و به دلیل بافت محکم و سفت در زمان جابجایی به راحتی خراب نمی شود .

نیاز سرمایی نهال گلابی پرتقال :

درخت گلابی پرتقالی برای دفع خواب جوانه ها به یک دوره سرمایی ۴تا۷ درجه سانتی گراید زیر صفر در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ ساعت نیاز دارد در صورت برطرف نشدن این نیاز سرمایی جوانه های نهال موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهد شد و در نتیجه تراکم گلدهی کم و میزان باردهی کاهش خواهد یافت .

عمر مفید و اقتصادی درخت گلابی پرتقالی :

خرید نهال گلابی پرتقالی در هکتار به توجه به رشد و گستردگی تاج آن حدودا ۶۰۰ اصله می باشد در واقع می توان گفت مناسب ترین فاصله کاشت نهال گلابی پرتقال ۴×۴ و روش مربعی می باشد با رعایت فاصله کاشت مناسب این رقم گلابی مدیریت دریافت نور به درستی انجام می شود و عملیات داشت و برداشت محصول به آسانی انجام می شود . با کم بودن فاصله کاشت نهال گلابی پرتقالی ممکن است ریشه درختان در آینده بر سر عناصر غذایی رقابت کنند همچنین با افزایش فاصله کاشت عملیات گرده افشانی ممکن است به درستی انجام نشود همواره رعایت فاصله ۴ متر استاندارترین فاصله کاشت نهال گلابی پرتقالی می باشد . مناسب ترین زمان کاشت نهال گلابی پرتقالی اواخر فصل پاییز زمانی که نهال کامل خزان کرده است می باشد زیرا در این زمان نهال کم تر دچار تنش جابه جایی می شود و گیرایی آن بیشتر می شود و از آن جایی که کاشت این نهال در مناطق معتدل یا نیمه سردسیر انجام می شود وجود سرما و برودت کم هوا در زمستان کم تر به این نهال صدمه می زند در صورت کاشت نهال گلابی در مناطق سردسیر بهتر است سال اول از نهال مراقبت کرد . آبیاری بلافاصله بعد از کاشت از الزامات عملیات کاشت نهال گلابی پرتقالی می باشد حتی با وجود کاشت نهال در اواخر فصل پاییز انجام آبدهی روز اول ضروری می باشد.

آبیاری نهال گلابی پرتقالی:

نیاز آبی درخت گلابی پرتقالی سالانه بین ۸ تا ۱۰ هزار متر مکعب می باشد این نیاز آبی با توجه به بارش سالانه مناطق مختلف ،متغیر می باشد فواصل آبیاری نهال گلابی پرتقالی بهتر است ۷تا ۱۰ روز باشد به طور معمول نهال های تازه کاشته شد و درختان جوان باید با بازه زمانی آبیاری کمتر درختان بالغ را می توان با فواصل بیشتر آبیاری کرد برای آبیاری نهال گلابی پرتقالی روش های متعددی وجود دارد اما یکی از بهترین روش های آبیاری که از هدر رفتن آب جلوگیری می کند و از مناسب ترین روش های آبیاری محسوب می شود آبیاری قطره ای درخت گلابی پرتقالی نه تنها از هدر رفتن آب جلوگیری می شود بلکه از رشد بی رویه علف های هرز اطراف نهال جلوگیری می شود.

نهال گلابی پرتقالی نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد به همین دلیل مدیریت آبیاری باغات گلابی پرتقالی اهمیت بالایی دارد .

خاک مناسب کاشت نهال گلابی پرتقالی :

مناسب ترین خاک برای کاشت نهال گلابی پرتقالی خاک شنی لومی با زهکشی مناسب می باشد در خاک های سنگین و رسی می توان جهت اصلاح بافت خاک از کود های دامی ، ماسه بادی یا کمپوست استفاده کرد . ریشه نهال گلابی به طور عمودی و تا ۲ الی ۳ متر از خاک رشد می کند به همین دلیل زهکشی و بافت مناسب خاک حتما باید تا عمق ۳ متری ادامه داشته باشد . به دلیل اینکه ریشه نهال گلابی پرتقالی نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد کاشت آن در خاک های سنگین سبب خفگی ریشه و از بین رفتن نهال خواهد شد.

هرس درخت گلابی پرتقالی :

هرس درخت گلابی پرتقالی به منظور تربیت و فرم دهی درخت و افزایش کیفیت محصول تولید شده انجام می شود هرس نهال گلابی پرتقالی به دو صورت هرس فرم دهی و هرس باردهی در دو زمان مختلف انجام می شود.هرس فرم دهی درخت گلابی به خصوص در سال های اول کاشت ضروری می باشد هرس فرم دهی به منظور کنترل رشد شاخه های درخت به صورت عمودی با شاخه های زاویه بسته می باشد ،که معمولا بعد از برداشت محصول انجام می شود اما هرس باردهی درخت گلابی پرتقالی به منظور افزایش کیفیت و کمیت محصول انجام می شود و زمان هرس باردهی اوایل فصل بهار قبل از بیدار شدن درخت از خواب زمستانه و بعد از اتمام یخبندان های شدید می باشد همچنین حذف شاخه های بیمار و آسیب دیده در فصل بهار بر میزان افزایش باردهی تاثیر بسزایی دارد . توجه داشته باشید اگر در زمینه هرس درخت گلابی مهارت نداشته باشید این کار را به افراد ماهر بسپارید.

کوددهی نهال گلابی پرتقالی:

نهال تازه کاشته شده گلابی پرتقالی نیازمند کوددهی شدید نمی باشد در سال اول برای رشد بهتر نهال گلابی پرتقالی می توان کود های حیوانی پوسیده و کودهای میکرو کامل استفاده کرد دقت داشته باشید استفاده از کود های شیمیایی زیاد جهت تسریع در باردهی سبب تضعیف درخت گلابی در سال های آتی در برابر آفات و بیماری ها می شود در زمان باردهی درخت گلابی پرتقالی می توان از کودهای شیمیایی حاوی عناصر غذایی اصلی از جمله نیتروژن ،کلسیم، و پتاسیم استفاده کرد .کوددهی درخت گلابی پرتقالی بهتر است به روش محلول پاشی انجام شود.

مقاومت نهال گلابی پرتقالی در برابر آفات و بیماری ها:

آفات و بیماری های درختان گلابی یکی از معضلاتی می باشد که سبب وارد شدن خسارت شدیدی به درختان و باغداران گلابی می شود بنابراین انتخاب رقم مقاوم به آفات و بیماری ها قبل از احداث باغ گلابی یکی از فاکتور های مهم محسوب می شود .نهال گلابی پرتقالی رقمی نسبتا مقاوم می باشد اما کوددهی و سمپاشی درخت باید به موقع انجام شود و علاوه بر آن سبب افزایش مقاومت درخت ،محصول با کیفیت نیز به دست آید.

از بیماری مشترک بین ارقام گلابی می توان از آتشک ،پوسیدگی ریشه و پسیل گلابی نام برد .

فواید میوه گلابی پرتقالی:

میوه گلابی پرتقالی دارای ظاهری جالب بوده و از ارقام کلکسیونی محسوب می شود میوه حاصل از رقم گلابی پرتقالی به صورت خام یا در تهیه کمپوت کاربرد دارد .میوه گلابی پرتقالی مزاج گرمی دارد و سبب رفع تنگی نفس و تشنگی می شود از این میوه چینی به فواید بی شماری از جمله تقویت ریشه مو و زیبا سازی پوست می توان اشاره کرد.

قیمت و خرید نهال گلابی پرتقالی(ناشی):

نهال گلابی پرتقالی را حتما به صورت شناسنامه دار خرید کنید تا اصالت آن تضمین شود .

نهالستان رویال نهال اقدام به تولید این نهال چینی کرده و آن را با تضمین کیفیت به همراه گواهی بهداشت در اختیار شما قرار می دهد .این نهالستان معتبر با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی فروش نهال گلابی ناشی را به صورت حضوری وآنلاین انجام می دهد همچنین به دلیل حذف واسطه قیمت نهال گلابی پرتقالی در این مجموعه کاملا مناسب می باشد اگر قصد خرید نهال گلابی پرتقالی را دارید می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید و از مشاوره های رایگان و خدمات پس از فروش این مجموعه بهره مند شوید.

مشخصات نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)


زمان رسیدن میوه: اوایل مهر

شکل میوه: پرتقالی

شباهت میوه: گلابی سیب

تحمل سرما: 25 تا 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: 30 سال

ماندگاری: بالا

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت