آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال  گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)
عکس نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)
عکس نهال  گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)
عکس نهال  گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)
عکس نهال  گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)
عکس نهال  گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)

نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)

خرید نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) ، کاشت نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) ، هرس درخت گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) ، نحوه آبیاری گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)
  •     
  • مشخصات نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)

مشخصات و خصوصیات نهال گلابی بیروتی:


نهال گلابی بیروتی یکی از ارقام معروف گلابی می باشد که امروزه سطح وسیعی از باغات گلابی را به خود اختصاص داده است میوه حاصل از نهال گلابی بیروتی نسبت به ارقام دیگر گلابی زودرس می باشد و اوایل تابستان به عنوان نوبرانه به بازار می آید به همین دلیل محبوب باغداران گلابی واقع شده است و از ارقام تجاری و صادراتی به حساب می آید به نام گلابی زوردرس نیز معروف شده است. نهال گلابی بیروتی اولین بار در کشور چین پرورش یافته و به دلیل تجاری و پرسود بودن امروزه در کشور های اروپایی و ایران نیز پرورش داده می شود نهال گلابی بیروتی به اسم گلابی بارتلت نیز معروف است. میوه حاصل از درخت گلابی بارتلت کاملا درشت و شیرین می باشد به همین دلیل این میوه در بازار باقیمت مناسبی به فروش می رسد و منبع درآمدی پررونق برای باغداران گلابی به حساب می آید از دیگر ویژگی های بارز میوه گلابی بیروتی ماندگاری بالای آن در سردخانه می باشد به طوری که پس از چیده شدن ۵ ماه قابلیت نگهداری دارد و به سهولت خراب نمی شود.درخت گلابی بیروتی در برابر آفات و بیماری ها بسیار مقاوم می باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد عادت رشد درخت گلابی بیروتی به صورت عمودی می باشد و تاج گسترده ای ندارد به همین دلیل فضای زیادی از باغ را اشغال نمی کند. همانطور که اشاره شد میوه گلابی بیروتی قابلیت انبارداری بالایی دارد و دلیل گوشت نسبتا سفتی که دارد در هنگام حمل و نقل وجابه جایی سریع خراب نمی شود و جز ارقام صادراتی به حساب می آید میوه گلابی بیروتی (بارتلت) در هنگام رسیدن طلایی رنگ با خال خال ریز پیدا می کند . شکل میوه مخروطی است و گوشت آن سفید می باشد. میوه گلابی نسبتا درشت بیروتی در هنگام رسیدن وزنی معادل ۲۴۰ گرم پیدا می کند. درخت گلابی بیروتی قدرت رشد محدودی دارد و ارتفاع زیادی نمی گیرد نهایت طول درخت گلابی بیروتی به ۴ متر می رسد البته با هرس فرم دهی این ارتفاع را کوتاه تر نیز کرد. درخت گلابی بیروتی از نظر زمان گلدهی دیرگل محسوب می شود به طوری که زمان گلدهی آن اواخر فروردین ماه می باشد. بنابراین شکوفه های این نهال گلابی دیرگل در مناطقی با سرمای بهاره کمتر دچار آسیب می شوند همچنین شاخه های درخت گلابی بیروتی تا دمای ۲۵_ درجه زیر صفر را متحمل هستند. و در مناطق کوهستانی کمتر دچار سرمازدگی می شوند.پس در نتیجه می توان گفت نهال گلابی بیروتی را می توان در مناطق سردسیر کشت کرد نهال گلابی سردسیری بارتلت در اقلیم هایی با آب و هوای سردسیر و نیمه سردسیر رشد و نمو بهتری دارند و احداث باغ این رقم گلابی در مناطق کوهستانی منبع درآمد خوبی برای باغداران گلابی خواهد بود.

نیاز سرمایی نهال گلابی بیروتی:

درخت گلابی بیروتی برای رفع خواب جوانه های خود به حداقل ۱۰۰۰ ساعت سرما در ۷ درجه زیر صفر نیاز دارد این نیاز سرمایی بالا، دلیل بر دیر گل دهی این نهال می باشد.پس قبل از کشت نهال گلابی بیروتی و انتخاب اقلیم آب و هوایی مناسب برای این رقم گلابی دقت داشته باشید منطقه دارای زمستان های سرد باشد و بتواند این میزان نیاز سرمایی درخت گلابی بیروتی فراهم سازد در غیر این صورت عملکرد و باردهی آن به طور چشمگیری کاهش می یابد .همین دلیل سبب شده است این نهال گلابی در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر کشت نشود.

ارتفاع از سطح دریا مناسب:

یکی دیگر از عواملی که بر میزان رشد و باردهی درخت گلابی بیروتی تاثیر گذار است ارتفاع از سطح دریای منطقه می باشد کاشت نهال گلابی بیروتی در سطح ارتفاع مناسب سبب افزایش عملکرد این رقم خواهد شد. مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال گلابی بیروتی ارتفاعات ۱۳۰۰ الی ۲۵۰۰ متر از دریا می باشد.این سطح ارتفاع نشان می دهد که این رقم گلابی مناسب کاشت در مناطق کوهستانی و سردسیر می باشد.

عمر مفید و اقتصادی نهال گلابی بیروتی:

درخت گلابی بیروتی طول عمر نسبتا بالایی دارد این میزان عمر می تواند ۵۰ سال باشد اما طول عمر مفید و اقتصادی این رقم گلابی زودرس تنها ۴۰ سال می باشد در واقع به بیان دیگر می توان گفت درخت گلابی بیروتی بعد از ۴۰ سال باردهی مطلوب با اتمام طول عمر مفیدش از باردهی آن کاسته می شود و بهتر است بعد از این مدت نهال های جوان جایگزین درختان مسن شوند.

شروع باردهی و عملکرد درخت گلابی بیروتی:

بی شک نهال گلابی سردسیری از ارقام زودبازده بوده و باردهی خود را یکسال پس از کاشت شروع می کند البته بهتر است بدانید شروع باردهی اقتصادی درخت گلابی بیروتی از سال سوم می باشد توجه داشته باشید که تهیه نهال اصیل و روش کاشت مناسب تاثیر مستقیمی بر زمان شروع باردهی نهال گلابی بیروتی خواهد گذاشت.باردهی نهال گلابی بیروتی در سال های اول به صورت نوبرانه می باشد و با بزرگ تر شدن نهال و تبدیل آن به درخت بالغ مسلما باردهی آن افزایش خواهد یافت . عملکرد درخت گلابی بیروتی (بارتلت) در هکتار به طور میانگین ۷۰ تن می باشد که باردهی بالایی برای باغ گلابی به حساب می آید.

گرده افشان درخت گلابی بیروتی:

گرده افشانی به عملیات قرار گرفتن گرده بر روی کلاله گفته می شود اما همانطور که می دانید اکثر ارقام گلابی به تنهایی نمی توانند به اندازه کافی گرده تولید کنند و برای تبدیل شکوفه های خود به میوه ،نیازمند رقم گرده زا مناسب می باشند.درخت گلابی بیروتی همانند سایر ارقام گلابی خود ناسازگار است و برای باردهی مطلوب به رقم گرده افشان مناسب نیاز دارد . مناسب ترین رقم برای گرده افشانی درخت گلابی بیروتی کاشت نهال گلابی درگزی در باغ می باشد. توجه داشته باشید تعداد رقم گرده افشان باید به اندازه ی کافی باشد به ازای هر ۱۰ اصله گلابی بیروتی بهتر است ۱ اصله گلابی درگزی در باغ وجود داشته باشد.

کاشت نهال گلابی بیروتی(بارتلت):

برای کاشت نهال گلابی بیروتی نکات مهمی از جمله فاصله کاشت، استفاده از کودهای آلی و آبیاری باید مورد توجه قرار گیرند. بعد از انتخاب اقلیم آب و هوایی مناسب نهال گلابی بیروتی ، قدم اول احداث باغ گلابی بیروتی تهیه نهال از مراکز معتبر می باشد بعد از خرید نهال گلابی بیروتی و ایجاد چاله هایی به ژرفا و فاصله مناسب می توان اقدام به کاشت آن کرد مناسب ترین زمان برای کاشت نهال گلابی بیروتی اواخر فصل زمستان بعد از اتمام برودت هوا می باشد توجه داشته باشید کاشت نهال گلابی باید زمانی انجام شود که جوانه های نهال در خواب هستند . با توجه به رشد و گسترش تاج درخت گلابی بیروتی مناسب ترین فاصله کاشت این نهال۴×۳متر می باشد البته در زمین های شیب دار بهتر است فاصله آن ۵×۴ در نظر گرفته شود. در هنگام کاشت نهال گلابی بیروتی بهتر است ریشه نهال هرس و پرالیناژ شود همچنین هنگام قراردادن نهال در چاله توجه داشته باشید محل پیوند چند سانت بالای خاک قرار گیرد بعد از کاشت نهال گلابی بیروتی به منظور خروج هوا از بین ذرات خاک حتما اطراف نهال بایستی لقدمال شود، آبیاری بلافاصله بعد از کاشت از الزامات نهال کاری می باشد.

آبیاری نهال گلابی بیروتی:

ریشه نهال های جوان و تازه کاشته شده به منظور رشد و استقرار در خاک به آبیاری مرتب احتیاج دارند. اولین آبیاری زمان گلابی بیروتی بلافاصله بعد از کاشت نهال می باشد دومین آبیاری باید ۴ روز با فاصله انجام شود سومین آبیاری باتوجه اقلیم منطقه کشت شده و جنس خاک ممکن است از ۶ تا ۱۰ روز متغییر باشد میزان نیاز آبی نهال گلابی بیروتی ۵۰ تا ۱۰۰لیتر می باشد اما با بزرگ تر شدن نهال و تبدیل شدن آن به درخت بالغ می توان فواصل و میزان آبیاری افزایش داد با توجه به حساس بودن ریشه نهال گلابی بیروتی به رطوبت بالای خاک، بهترین و مناسب ترین روش آبیاری این رقم گلابی روش قطره ای می باشد.

خاک مناسب نهال گلابی بیروتی:

مناسب ترین خاک برای کاشت نهال گلابی بیروتی خاک شنی_ لومی با زهکشی مناسب می باشد خاک انتخاب شده برای کاشت نهال گلابی بیروتی باید حاصلخیز و غنی باشد تا نهال بتواند به صورت مناسب رشد و باردهی داشته باشد کاشت نهال گلابی بیروتی در خاک های آهکی سبب کاهش رشد درخت گلابی بیروتی و دیرباردهی آن می گردد محدوده ph مناسب برای رشد نهال گلابی بیروتی 7تا5/7می باشد . کاشت نهال گلابی بیروتی در خاک های فقیر و آهکی سبب تضعیف نهال در برابر بسیاری از بیماری ها می شود همچنین به دلیل حساس بودن ریشه نهال گلابی به رطوبت بالا بهتر است این نهال گلابی در خاک های سنگین و رسی کشت نشوند تا ریشه نهال گلابی بیروتی دچار خفگی و پوسیدگی نشود.

هرس نهال گلابی بیروتی(بارتلت):

نهال گلابی بیروتی بعد از کاشت درسال اول به هرس نیاز ندارد تنها باید سربرداری نهال از ارتفاع ۸۰ سانتی انجام شود دقت داشته باشید هنگام سربرداری برش به حالت مورب باشد و از چسب باغبانی استفاده شود . هرس در سال دوم به منظور انتخاب شاخه های قوی و اصلی درخت به منظور تشکیل است درخت انجام می شود و در سال سوم سربرداری شاخه ها و حذف شاخه های ضعیف و شکسته الزامی می باشد. هرس نهال گلابی بیروتی حتما باید توسط افراد ماهر و در زمان مناسب انجام شود.

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها:

یکی از نگرانی های باغداران گلابی ضعف درخت گلابی در برابر آفات و بیماری ها می باشد و خوشبختانه نهال گلابی بیروتی به دلیل پیوند روی رقم گلابی جنگلی رقمی اصلاح شده محسوب می شود و در برابر بسیاری از آفات و بیماری ها از جمله بیماری آتشک و پسیل مقاومت بالایی نشان می دهد مقاومت بالای درخت گلابی بیروتی در برابر بیماری ها دلیل بر این نمی باشد که این رقم گلابی نیاز به رسیدگی و سمپاشی ندارد نهال گلابی بیروتی بر خلاف مقاومت بالا در برابر بیماری ها در مقابل نکروز آهن و شوری خاک حساسیت بالایی دارد.

فواید میوه گلابی بیروتی :

میوه گلابی بیروتی طبیعتی گرم دارد . مصرف میوه گلابی از بروز بسیاری از بیماری های عصبی جلوگیری می نماید و با تامین رطوبت بدن سبب رفع تشنگی _ تنگی نفس می شود . از دیگر فواید میوه گلابی بیروتی به رفع سوزش مثانه و رفع یبوست می توتن اشاره کرد مصرف میوه خوشمزه گلابی بیروتی خطر ابتلا به سرطان را کاهش و سبب تنظیم فشار خون می گردد.

قیمت و خرید نهال گلابی بیروتی:

اگر می خواهید در مناطق کوهستانی اقدام به احداث باغ گلابی نمایید برای خرید نهال گلابی سردسیری با کیفیت و قیمت مناسب می توانید با نهالستان بزرگ و مجوز دار رویال نهال در ارتباط باشید تا ضمن خریدی مطمعن از مشاوره ی رایگان این مجموعه توسط کارشناسان محبوب بهره مند شوید. مجموعه رویال نهال با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه اقدام به تولید ده ها هزار نهال گلابی شناسنامه دار می کند و آن هارا با حذف واسطه در اختیار باغداران قرار می دهد ‌. هنگام خرید نهال گلابی بیروتی به اصالت نهال اهمیت ویژه ای دهید تا یک عمر هزینه و سرمایه خود را هدر ندهید . فروش نهال گلابی بیروتی در مجموعه رویال نهال به صورت تضمینی و با گواهی اصالت انجام می شود . برای خرید نهال گلابی بیروتی از این مجموعه می توانید به صورت حضوری یا آنلاینی اقدام نمایید.

مشخصات نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)


زمان رسیدن میوه: اوایل مردادماه

تحمل خشکی: نیمه متحمل

مدت انبار داری: 5 ماه

تحمل سرما: 25 تا 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: 25 سال

خصوصیات: میوه متوسط و رنگ زرد شفاف با دانه های ریز قرمز روی پوست

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت