آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی کنکورد

خرید نهال گلابی کنکورد از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی کنکورد با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی کنکورد در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی کنکورد به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی کنکورد در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی کنکورد ، کاشت نهال گلابی کنکورد ، هرس درخت گلابی کنکورد ، نحوه آبیاری گلابی کنکورد ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی کنکورد و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی کنکورد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی کنکورد را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی کنکورد
  •     
  • مشخصات نهال گلابی کنکورد

مشخصات و خصوصیات نهال گلابی کنکورد:


نهال گلابی کنکورد جز ارقام وارداتی می باشد و اصالت آن به کشور انگلیس متعلق می گردد این رقم گلابی دارای گوشتی سفت و سفید می باشد که سبب ماندگاری، آن در انبار و سردخانه شده است میوه حاصل از درخت گلابی کنکورد را می توان به مدت ۴ یا ۵ ماه در انبار نگهداری کرد و در زمان مناسب با قیمت بالاتری به بازار عرضه کرد این ویژگی بارز نهال گلابی کنکورد آن را به رقم صادراتی و تجاری تبدیل کرده است. نهال گلابی کنکورد زودبازده و پر بار می باشد و میوه نسبتا درشت و با کیفیتی تولیدمی کند. همچنین این نهال قابلیت پرورش در شرایط نامناسب محیطی را داشته و در برابر آفات مقاوم می باشد . و به همین دلیل یکی از پرفروش ترین ارقام نهال گلابی به حساب می آید. این نهال گلابی غیر بومی امروزه در کشور ایران نیز پرورش داده می شود که محبوب بسیاری از باغداران گلابی گردیده است. رقم گلابی کنکورد در نهالستانهای کشور ایران بر پایه گلابی جنگلی پیوند می خورد و همین عمل سبب دوبرابر شدن مقاومت آن در برابر شرایط نامساعد می شود باغداران گلابی در ایران با خیال راحت و آسوده می توانند این نهال پیوند خورده و اصلاح شده را از نهالستانهای معتبر کشت کنند. رنگ میوه گلابی کنکورد سبز مایل به زرد می باشد و طعم میوه کاملا خوش طعم و خوش عطر بوده که دارای فرم کشیده است‌. بافت سفت میوه سبب افزایش وزن میوه شده است و اندازه نسبتا درشت آن در بازار بسیار چشمگیر است.

آب هوای مناسب برای کاشت نهال گلابی کنکورد:

هنگام احداث باغ گلابی سعی نمایید نهال گلابی سازگار با آب هوای منطقه را انتخاب نمایید. تا حداکثر باردهی را از درخت گلابی برداشت نماید. نهال گلابی کنکورد نسبت به آب و هوا حساسیت بالایی ندارد. و در اکثر اقلیم های ایران به عمل می آید اما بهتر است. این نهال را در مناطقی کشت نمایید که سرمای زمستان بیش از ۲۶_ درجه و گرمای تابستان به بیشتر از ۳۵ درجه نرسد نهال گلابی کنکورد برای رفع نیاز سرمایی خود به یک دوره سرما در زمستان نیاز دارد. همچنین میوه های حاصل از درخت گلابی برای رسیدن و طلایی شدن به گرمای تابستان محتاج می باشد از این رو بهتر است نهال گلابی کنکورد را در مناطقی با آب هوای سردسیر و نیمه سردسیر کشت کنید با کشت این نهال گلابی در چنین شرایط آب و هوایی می توانید بیشتر راندمان را از آن انتظار داشته باشید.

نیاز سرمایی نهال گلابی کنکورد:

جوانه های نهال گلابی کنکورد برای رفع خواب زمستانی به ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت سرما در دمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز دارد. درصورت رفع نیاز سرمایی این رقم گلابی میزان جوانه زنی و باردهی درخت افزایش خواهد یافت . در غیر این صورت علاوه بر تضعیف شدن درخت در برابر بیماریها میزان باردهی نیز کاهش خواهد یافت بنابراین توصیه می شود از کاشت نهال گلابی کنکورد در مناطق گرمسیر اجتناب کنید .

عمر مفید و اقتصادی درخت گلابی کنکورد:

به سالهایی که درخت گلابی کنکورد باردهی اقتصادی داشته باشند عمر مفید آن درخت می گویند.عمر مفید و اقتصادی درخت گلابی کنکورد به شرایط مساعد محیط و نحوه مراقبت از آن بستگی دارد. طول عمر درخت گلابی کنکورد در شرایط ایده آل ۴۵ سال می باشد. بهتر است بدانید عمر اقتصادی آن تنها ۳۵ سال است به این صورت که این رقم گلابی بعد از ۳۵ سال باردهی مطلوب عمر مفیدش به پایان خواهد رسید و بهتر است درختان پیر را حذف و نهال جوان را جایگزین کرد.

ارتفاع از سطح دریای مناسب کاشت درخت کنکورد:

از دیگر فاکتورهای مهمی که قبل از کاشت گلابی کنکورد باید مورد بررسی قرار گیرد اطلاع از ارتفاع از سطح دریای آزاد منطقه می باشد. مناسب ترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت درخت گلابی کنکورد ارتفای مابین ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ متر از سطح دریاست کاشت نهال گلابی کنکورد در ارتفاعات بالای ۲۰۰۰ متر سبب سرمازدگی و خشک شدن نهال می شود .

ارتفاع درخت گلابی کنکورد :

درخت گلابی کنکورد قدرت رشد محدودی دارد و نهایت ارتفاع درخت بالغ آن ۴ یا ۵ متر می باشد. پاکوتاه بودن درخت گلابی کنکورد یکی از دلایل انتخاب باغداران بوده زیرا ارتفاع کم این درخت سبب سهولت عملیات داشت و برداشت می گردد ویژگی بارز پاکوتاهی درخت گلابی کنکورد آن را به رقم تجاری تبدیل کرده است.

عملکرد و باردهی درخت گلابی کنکورد:

رقم پیوندی درخت گلابی سبب زودبازده شدن این رقم شده است به طوری که رقم زودبازده درخت گلابی کنکورد یک سال بعد از کاشت باردهی خود را آغاز می کند و با گذشت زمان باردهی آن بیشتر شده بطوری که از سال چهارم ،عملکرد آن اقتصادی به حساب می آید میزان عملکرد درختان گلابی کنکورد در هر هکتار به ۷۰ تن می رسد که رقم قابل توجهی برای باغداران می باشد.

گرده افشان درخت گلابی کنکورد:

همانطور که می دانید اکثر ارقام گلابی خودبارور نمی باشند و در زمان گرده افشانی برای تامین گرده کافی به رقم گرده افشان مناسب نیاز دارند در صورتی که عملیات گرده افشان به درستی صورت نگیرد اکثر شکوفه های درخت گلابی کنکورد به میوه تبدیل نخواهند شد. یا در صورت تبدیل دچار ریزش خواهند شد . در زمان گلدهی و گرده افشانی بهتر است درخت دچار تنش آبی و کودی نشود تا عملیات گرده افشانی درخت کنکور به درستی صورت گیرد. برای گرده افشانی درخت گلابی کنکورد به ازای هر ۱۰ اصله نهال می توان یک اصله نهال گلابی درگزی در باغ کشت کرد.

کاشت نهال گلابی کنکورد:

قبل از خرید و کاشت نهال گلابی کنکورد بهتر است نسبت به مسطح سازی زمین اقدام کرد. زیرا درخت گلابی کنکورد در زمین هایی با شیب کم رشد عملکرد مناسبی دارد. پس از تسطیح زمین نوبت حفر چاله های مناسب می باشد. همانطور که گفته شد درخت گلابی کنکورد قدرت رشد محدودی داشته و فضای زیادی را اشغال نمی کند.

با رعایت مناسب فاصله کاشت ،درختان گلابی کنکورد در آینده به اندازه کافی نور خورشید را دریافت خواهند کرد و کیفیت میوه تولید شده افزایش خواهد یافت بهتر است بدانید در زمینهای شیب دارد فاصله کاشت کمی افزایش می یابد مناسب ترین زمان کاشت درخت کنکورد اواخر فصل پاییز است زیرا در این زمان از سال نهال کاملا در خواب می باشد و ریشه ها فرصت کافی برای استقرار در خاک را دارند و همین عامل سبب تسریع در باردهی این رقم گلابی می گردد. اگر به هر دلیل کاشت نهال کنکورد را در فصل را از دست دادید می توانید کشت آن را به اواخر فصل زمستان منتقل کنید‌.

خاک مناسب کاشت نهال گلابی کنکورد:

یکی از عواملی که سبب رشد و گسترش ریشه نهال گلابی کنکورد می شود کاشت آن در خاک مناسب می باشد. ریشه نهال گلابی کنکورد در خاک های سبک و غنی بهتر گسترش می یابد . کاشت این رقم گلابی در خاک های سنگی سبب خفگی ریشه و از بین رفتن نهال خواهد شد‌.

کود مناسب نهال گلابی کنکورد:

بهتر است بدانید با تغذیه و کوددهی نهال گلابی کنکورد، سبب افزایش مقاومت نهال و طول عمر و باردهی آن می گردید. نهال گلابی کنکورد در سال های اول به کود های کامل و کود های محرک نیاز دارد اما بهتر است کوددهی درخت گلابی کنکورد طبق نتیجه آزمایش خاک انجام شود. آزمایش خاک باغات گلابی هر ۳ الی ۴ سال یک بار بهتر است تکرار شود .

آبیاری نهال گلابی کنکورد:

آبیاری باغات گلابی باتوجه به نوع رقم ،جنس خاک و میزان بارندگی سالانه می تواند متغیر باشد. اما بطور میانگین می توان گفت نیاز آبی درخت کنکورد هر هفته ۱۰۰ لیتر می باشد و با افزایش سن درخت این مقدار نیز افزایش خواهد یافت.

مناسب ترین روش آبیاری درخت گلابی کنکورد آبیاری قطره ای می باشد‌ . زیرا علاوه بر جلوگیری از هدر رفتن آب میزان رشد علف های هرز را کاهش می دهد و درخت کمتر دچار آفت و بیماری می شود در نتیجه کیفیت باردهی باغ نیز مطلوب می شود‌.

مقاومت گلابی کنکورد در برابر آفات و بیماری ها:

نهال غیر بومی گلابی کنکورد به دلیل پیوند روی پایه جنگلی مقاومت بسیار بالایی در برابر آفت و بیماری ها دارد به همین دلیل بهتر است هنگام احداث باغات گلابی باغداران به پایه نهال توجه خاصی داشته باشند در صورت انتخاب رقم حساس به بیماری ها، آفات و بیماری ها در باغ طغیان خواهند کرد.

قیمت و خرید نهال گلابی کنکورد:

در هنگام خرید نهال گلابی کنکورد تا جای ممکن سعی کنید این نهال را از نهالستان های معتبر و مجوز دار تهیه کنید. نهالستان رویال نهال واقع در غرب کشور سالانه اقدام به تولید ده ها هزار نهال گلابی سالم گواهی دار و شناسنامه دار کرده است با خرید نهال گلابی کنکورد از این نهالستان معتبر می توانید با خیال آسوده اقدام به احداث باغ نمائید در این مجموعه علاوه بر فروش نهال گلابی کنکورد کارشناسان آماده مشاوره رایگان حتی بعد از کاشت نهال نیز می باشند فروش نهال گلابی کنکورد در مجموعه رویال نهال به صورت مستقیم و با حذف واسطه صورت می گیرد و به همین دلیل سبب قیمت مناسب این نهال در این نهالستان شده است نهال های تولید شده در این مجموعه علاوه بر قیمت مناسب دارای کیفیت و تضمین اصالت می باشد خرید نهال گلابی کنکورد از مجموعه رویال نهال به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر است.

مشخصات نهال گلابی کنکورد


نوع رقم: تجاری

زمان رسیدن میوه: اواخر تابستان

نوع میوه: باریک و به رنگ سبز طلایی

نوع بازدهی: زود بازده

نوع باردهی: پربار

خصوصیات: گوشت سفت (قابل جویدن) خوش طعم و شیرین

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت