آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی سانتا ماریا

خرید نهال گلابی سانتا ماریا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی سانتا ماریا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی سانتا ماریا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی سانتا ماریا به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی سانتا ماریا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی سانتا ماریا ، کاشت نهال گلابی سانتا ماریا ، هرس درخت گلابی سانتا ماریا ، نحوه آبیاری گلابی سانتا ماریا ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی سانتا ماریا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی سانتا ماریا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی سانتا ماریا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی سانتا ماریا
  •     
  • مشخصات نهال گلابی سانتا ماریا

خصوصیات و ویژگی های نهال گلابی سانتاماریا :


نهال گلابی سانتاماریا یکی از ارقام تجاری می باشد که به دلیل پربار و زودبازده بودن یکی از پر فروش ترین نهال های گلابی به حساب می آید و دارای محبوبیت بالایی در میان باغداران می باشد نهال گلابی سانتاماریا یک نهال اصلاح شده و هیبریدی بوده و از تلاقی نهال کاسکی و ویلیام بدست آمده است به همین دلیل ویژگی بارز این دو رقم را همزمان دارا می باشد بهتر است پایه این رقم نیز هنگام پیوند مقاوم انتخاب شود تا سازگاری بهتری با آب و هوای اکثریت مناطق ایران داشته باشد و باغداران گلابی با کاشت نهال گلابی سانتاماریا به محصول بیشتر و با کیفیت دست یابند نهال گلابی سانتاماریا منشا ایتالیایی دارد و اولین بار توسط این کشور با تلاقی دو رقم مختلف گلابی بدست آمده است و پس از کاشت و آزمون نهال آن به سایر کشور ها معرفی گردیده رقم غیر بومی گلابی سانتاماریا بر روی پایه گلابی درگزی پیوند خورده تا سازگاری بهتری با اکثریت خاک ها و اقلیم آب و هوایی ایران داشته باشد میوه حاصل از درخت گلابی سانتاماریا درشت و آبدار می باشد و دارای پوست سبز رنگ بوده و البته بعد از چیده شدن به رنگ زرد در می آید این ویژگی برتر آن سبب محبوبیت این نهال گلابی برای باغداران شده است سایز میوه مخروطی گلابی سانتاماریا دارای وزن250 گرم می باشد همین امر سبب بازار پسندی فوق العاده بالای این گلابی گردیده است .

درخت گلابی سانتاماریا دارای تاجی نیمه گسترده می باشد و جز ارقام نیمه پاکوتاه به حساب می آید به همین دلیل رسیدگی به این درخت بسیار آسان می باشد ارتفاع نهایی درخت گلابی سانتاماریا به 4 متر می رسد و ارتفاع چندانی نمی گیرد البته با هرس فرم دهی می توان این ارتفاع را کوتاه تر نیز کرد درخت گلابی سانتاماریا به دلیل کوتاه قد بودن با فاصله 4 متر کشت می شود با رعایت فاصله کاشت استاندارد رختان به راحتی می توانند به اندازه کافی نور دریافت کنند و مطمعنا رسیدگی به درخت پاکوتاه نسبت به درختان پا بلند راحت تر خواهد بود به همین دلیل کاشت نهال گلابی سانتاماریا مورد توجه بسیاری از باغداران قرار گرفته است با کم شدن فاصله کاشت درخت گلابی ، تراکم آن در هکتار نیز بالا خواهد رفت و در نتیجه محصول بیشتری تولید خواهد شد همین امر سبب تجاری شدن نهال گلابی سانتاماریا گردیده است .

آب و هوای مناسب کاشت نهال گلابی سانتاماریا :

قبل از خرید و کاشت نهال گلابی سانتاماریا باید به سازگای آن به آب و هوای منطقه مورد نظر توجه کرد مناسب ترین شرایط آب و هوایی برای کاشت نهال گلابی سانتاماریا مناطق سردسیر می باشد به همین دلیل این گونه گلابی به رقم گلابی سردسیر نیز معروف است در مناطق سردسیر نیاز سرمایی نهال گلابی سانتاماریا بهتر برطرف می شود علاوه بر آن گرمای شدید در تابستان به این درخت آسیب نمی رساند کمینه دمایی که نهال گلابی سانتاماریا متحمل است 35 درجه زیر صفر و بیشینه دمایی برای این رقم 35 درجه بالای صفر می باشد .

در نتیجه می توان گفت مناسب ترین ارتفاع برای کاشت نهال گلابی سانتاماریا 800 تا 2500 متراژ سطح دریای آزاد می باشد کاشت این رقم در مناطق گرمسیر یا نیمه گرمسیر توصیه نمی شود .

نیاز سرمایی نهال گلابی سانتاماریا :

از مهم ترین فاکتور هایی که در هنگام خرید و کاشت نهال گلابی سانتاماریا باید بدان دقت کنید نیاز سرمایی آن می باشد اگر منطقه شما نیاز سرمایی این نهال را نتواند برآورد کند متاسفانه با کاشت این رقم نتیجه خوبی نخواهید گرفت در هنگام انتخاب رقم نهال گلابی در نظر داشته که حداقل نیاز سرمایی نهال گلابی سانتاماریا 800 ساعت می باشد و با تامین نیاز سرمایی درخت گلابی سانتاماریا می تواند مطلوب ترین باردهی را داشته باشد تامین شدن نیاز سرمایی درخت گلابی سانتاماریا سبب مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری ها شده همچنین سبب می شود تمامی جوانه های درخت موفق به شکست خواب زمستانه شوند و در نتیجه باردهی درخت مطلوب تر خواد شد .

شروع باردهی نهال گلابی سانتاماریا :

نهال پیوندی گلابی سانتاماریا می تواند از سال سوم باردهی خود را آغاز کند بنابراین می توان گفت نهال گلابی سانتاماریا از ارقام زودبازده به حساب می آید و زودبازده بودن رقم گلابی سانتاماریا سبب پرطرفرف دار شدن این نهال گردیده است و از ویژگی های بارز این رقم به شمار می آید درخت تجاری و اقتصادی سانتاماریا در شرایط مطلوب و ایده آل می تواند به طور میانگین 100 الی 120 کیلو باردهی داشته باشد و با احتساب کاشت 600 اصله نهال گلابی سانتاماریا در هکتار می توان گفت باردهی درخت گلابی سانتاماریا در هکتار می تواند 60 الی 70 تن باشد .

گرده افشان درخت گلابی سانتاماریا :

گرده افشانی درختان گلابی به منظور باردهی بالا الزامی می باشد به این صورت که در زمان گلدهی درخت گلابی سانتاماریا باید به میزان کافی گرده وجود داشته تا تمامی گل های تولید شده به میوه تبدیل گردند در صورت عدم نبود رقم گرده افشان مناسب تمامی شکوفه های تولید شده تبدیل به میوه نخواهند شد و در صورت تبدیل شدن در زمان فندقی شدن دچار ریزش خواهند شد مناسب ترین رقم گرده افشان برای درخت گلابی سانتاماریا نهال گلابی درگزی می باشد در زمان گرده افشانی میزان آبیاری باید کم باشد تا گرده به میزان حداکثر تولید شود .

عمر مفید و اقتصادی گلابی سانتاماریا :

طول عمر درخت گلابی سانتاماریا 40 سال می باشد اما این عمر شامل زمان هایی که نهال بار مفید ندارد نمی شود به همین دلیل می توان گفت طول عمر مفید و اقتصادی درخت گلابی سانتاماریا 30 سال می باشد البته تعیین میزان عمر مفید درخت گلابی سانتاماریا به کوددهی و هرس مناسب درخت نیز بستگی دارد .

زمان گلدهی نهال گلابی سانتاماریا :

گلدهی درخت گلابی سانتاماریا نیمه دوم فروردین ماه می باشد و کم تر در معرض سرمای بهاره قرار می گیرد . پس کاشت نهال گلابی سانتاماریا در مناطقی با سرمای بهاره نمی تواند به شکوفه های آن آسیب برساند در واقع زمان برداشت و رسیدم میوه حاصل از درخت گلابی سانتاماریا اوایل پاییز یعنی مهرماه می باشد بنابراین میوه گلابی سانتاماریا به دلیل دیرگل بودن دیر رس و پاییز به حساب می آید همچنین میوه گلابی سانتاماریا به مدت 3 ماه مدت قابلیت نگهداری و انبار داری دارد به همین دلیل رقم گلابی جز ارقام اقتصادی و تجاری به حساب می آید و می توان با احداث با آن در مناطق کوهستانی به سود کلانی دست یافت .

کاشت نهال گلابی سانتاماریا :

با توجه به اینکه درخت گلابی سانتاماریا دارای تاجی نیمه گسترده است کاشت نهال آن به صورت مربعی با رعایت فاصله 4*4 کفایت می کند توجه داشته باشید رعایت فاصله استاندارد یکی از فاکتور های مهمی می باشد که سبب می شود تمامی شاخه ها به اندازه کافی نور خورشید دریافت کنند و در صورت ابتلا به آفات یا بیماری ، از طغیان و گسترش سریع بیماری پیشگیری شود همچنین با رعایت فاصله کاشت مناسب نهال گلابی سانتاماریا ریشه درخت ها در آینده بر سر عناصر غذایی رقابت نخواهند کرد و باغداران نیز در هنگام داشت و برداشت دچار مشکل نخواهند شد .

بعد از حفر چاله ها با فاصله مناسب می توان اقدام به کاشت نهال گلابی سانتاماریا کرد البته بهتر است چاله ها 6 ماه قبل از کاشت آماده شوند مناسب ترین زمان برای کاشت نهال گلابی سانتاماریا اواخر پاییز تا اوایل فصل بهار می باشد با توجه مقاومت بالای نهال گلابی سانتاماریا در برابر سرما ، سرمای زمستان نمی تواند به نهال آسیب برساند البته کاشت این نهال گلابی سردسیری در مناطقی که یخبندان های شدید دارند بهتر است بعد از اتمام یخبندان انجام شود در زمان کاشت، خاک نباید یخ بسته یا گلی باشد و روز کاشت نهال، حتما آفتابی باشد آبیاری بلافاصله بعد از کاشت نهال نیز الزامات می باشد حتی اگر کاشت نهال در فصل زمستان انجام شود . بعد از کاشت نهال در مناطق بادخیز برای حفاظت از نهال می توان از قیم استفاده کرد قیم می تواند از جنس چوب یا آهن و به ارتفاع یک سوم نهال کاشته شده باشد در هنگام قیم گذاری قیم حداقل باید 30 سانت از ریشه نهال فاصله داشته باشد تا ریشه نهال را زخمی نکند . توجه داشته باشید هنگام کاشت نهال پیوندی گلابی سانتاماریا محل پیوند حتما چند سانت بالای خاک قرار گیرد.

آبیاری نهال گلابی سانتاماریا :

نهال گلابی سانتاماریا به دلیل نیاز آبی بالا بهتر است با دوره آبی کوتاه مدت آبیاری شود میزان نیاز آبی این نهال با توجه به اقلیم آب و هوایی و میزان بارش سالانه متفاوت است اما به طور میانگین نیاز آبی نهال گلابی سانتاماریا 50 تا 60 لیتر در هفته است .

نهال گلابی سانتاماریا با وجود آب دوست بودن ریشه حساسی نسبت به خاک های مرطوب دارد در صورتی که کاشت این نهال در خاک هایی با بافت های نا مساعد انجام شود ممکن است درخت گلابی بر اثر گموز گلابی یا پژمردگی ورتسیلیومی از بین رود وبه همین دلیل توصیه می شود برای آبیاری نهال گلابی سانتاماریا تا جای ممکن از روش غرقابی استفاده نشود و قبل از احداث باغ گلابی اقدامات لازم جهت آبیاری قطره ای انجام شود .

خاک مناسب نهال گلابی سانتاماریا :

همانطور که متوجه شدید ریشه نهال گلابی سانتاماریا نسبت به خاک های سنگین حساس می باشد و مناسب ترین خاک برای کاشت این نهال گلاب خاکی با بافت شنی و لومی با زهکشی مناسب می باشد کاشت نهال گلابی سانتاماریا در خاک های سنگین و رسی ممکن است سبب پوسیدگی ریشه و طوقه گردد و خسارت های جبران ناپذیری به درخت وارد شود همچنین نهال گلابی سانتاماریا نسبت به کمبود عناصر غذایی و اسدیته خاک نیز حساسیت نشان می دهد به هیمن سبب بهتر است قبل از احداث باغ گلابی سانتاماریا نسبت به آنالیز و تجزیه شیمیایی خاک اقدام کرد .

کود دهی نهال گلابی سانتاماریا :

در سال های رشد بهتر است برای رشد هرچه سریع تر نهال گلابی سانتاماریا از کودهای ضروری و پر مصرف نهال از جمله کودهای نیتروژن ، فسفر و پتاس استفاده کرد تا سرعت رشد نهال تسریع شود و زودتر به مرحله باردهی برسد بعد از شروع باردهی نیز استفاده از کودهایی حاوی عناصر ریز مغذی، کودهای آلی ، فروت ست ، هیومیک اسید و اسیدهای آمینه توصیه می شود تا درخت گلابی سانتاماریا سریع تر به دوره ی بلوغ باردهی برسد توصیه کارشناسان رویال نهال برای احداث باغ گلابی سانتاماریا استفاده از کودهای شیمیایی با توجه به آنالیز خاک می باشد .

هرس درخت گلابی سانتاماریا :

هرس نهال گلابی سانتاماریا در سال اول فقط شامل سربرداری نهال و حذف شاخه ها و ریشه های آسیب دیده می باشد در سال دوم بهتر است هرس فرم دهی روی درخت گلابی سانتاماریا انجام شود و در سال سوم نگه داشتن بازوان اصلی درخت به منظور تشکیل اسکلت درخت ضروری می باشد در سال های بلوغ و در زمان باردهی هرس درخت گلابی سانتاماریا شامل هرس باردهی و حذف شاخه های آسیب دیده و بیمار می باشد اگر در زمینه هرس گلابی مهارت کافی نداشته باشید بهتر است از افراد ماهر کمک بگیرید.

قیمت وخرید نهال گلابی سانتاماریا:

اگر قصد خرید نهال گلابی سانتاماریا را دارید می توانید این رقم گلابی را با قیمت مناسبی از مجموعه تخصصی رویال نهال تهیه کنید .نهالستان بزرگ و معتبر رویال نهال با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی همه ساله اقدام به تولید ده ها هزار نهال گلابی می کند و به دلیل حذف واسطه ،نهال ها را با قیمت مناسب تری در اختیار باغداران قرار می دهد.نهال گلابی سانتاماریا تولید شده در این مجموعه دارای گواهی اصالت و ضمانت می باشند با خرید حضوری یا آنلاینی نهال گلابی سانتاماریا از مجموعه رویال نهال می توانید از پشتیبانی های پس از فروش توسط کارشناسان این مجموعه بهره مند شود.

مشخصات نهال گلابی سانتا ماریا


نوع رقم: تجاری

برداشت: اواخر شهریور

مناسب برای: باغات تجاری

گوشت میوه: سفید رنگ با محیطی آبی

ماندگاری در سردخانه: زیاد

وزن میوه: 220 گرم

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت