آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی درگزی

خرید نهال گلابی درگزی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی درگزی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی درگزی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی درگزی به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی درگزی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی درگزی ، کاشت نهال گلابی درگزی ، هرس درخت گلابی درگزی ، نحوه آبیاری گلابی درگزی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی درگزی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی درگزی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی درگزی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی درگزی
  •     
  • مشخصات نهال گلابی درگزی

مشخصات و خصوصیات نهال گلابی درگزی:


میوه گلابی درگزی، یکی از مقوی‏ترین و خوش طعم‏ترین انواع میوه‏ها به شمار می‏آید و دارای طرفداران بیشماری است. این میوه خوش طعم و مقوی، حاصل رشد نهال گلابی درگزی است. نهال گلابی درگزی از پرفروش‏ترین انواع نهال‏ها به شمار می‏آیند و دارای قیمت بسیار مناسبی هستند. میوه‏های درخت گلابی درگزی نسبت به دیگر درخت‏های گلابی، دارای جثه‏ای بزرگتر و آبدار هستند. علاوه بر آن، میوه‏های این رقم گلابی دارای رنگ سبز مایل به زرد و بافت‏های سفت و طعم بسیار شیرین و لذیذی می‏باشند. جالب است بدانید که محصولاتی که توسط درخت گلابی درگزی تولید می‏شوند، می‏توانند تا مدت 6 ماه در سرد خانه حالت تازگی و شادابی خود را حفظ کنند.

امروزه باغداران پرورش نهال گلابی درگزی، بهترین گلابی‏های بازار را تولید نموده و به فروش برسانند. علاوه برآن، بسیاری از محصولات باغ‏های درخت گلابی درگزی به کشورهای خارجی صادر می‏شوند. نهال گلابی درگزی جزء نهال های بومی ایران به شمار می‏آید و منشاء پرورش آن استان اصفهان و خراسان شمالی است. ناگفته نماند که طول عمر اقتصادی درخت گلابی درگزی، حدود 25 الی 30 سال با توجه به شرایط آب و هوایی و نحوه نگهداری می‏باشد.

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال گلابی درگزی نسبت به دیگر نهال‏ها پرفروش‏تر است و دارای مزایای فراوانی می‏باشد. ارتفاع این نهال پس از رشد، به بیش از 6 متر می‏رسد. البته در نظر داشته باشید که آب و هوا و نوع خاک نیز نقش بسزایی را در رشد و افزایش قد این نوع نهال ایفا می‏کنند. ناگفته نماند که این نوع نهال دارای برگ‏هایی سبز رنگ و نسبتا ضخیم و متوسط است.

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از افراد به وجود می‏آید، این است که نهال گلابی درگزی چه زمانی شروع به گلدهی می‏کند؟ عوامل زیادی همچون شرایط اقلیمی و نوع خاک بر روی زمان گلدهی این نوع نهال نقش دارند. اما به طور عادی، نهال گلابی درگزی در اواخر فصل زمستان تا اواسط اسفند ماه شروع به گلدهی می‏نمایند. فراموش نکنید که هر چقدر آب و هوا و نوع خاک برای رشد این نهال مناسب‏تر باشد، میزان گلدهی آن افزایش می‏یابد. لازم به ذکر است که نهال‏ گلابی درگزی، سه سال پس از کاشت شروع به باردهی می‏کنند. البته در نظر داشته باشید که زمان باردهی این نوع نهال گلابی با توجه به شرایط اقلیمی و نوع خاک متغیر است.

شروع باردهی و عملکرد نهال گلابی درگزی:

درخت گلابی درگزی از ارقام زودبازده می باشد به طوری که شروع باردهی این رقم گلابی از سال های اول می باشد.درخت پربار و پرمحصول گلابی درگزی به طور میانگین در هکتار 60تن باردهی دارد که عدد قابل چشمگیری می باشد.

کاشت نهال گلابی درگزی و احداث باغ:

کاشت نهال گلابی درگزی همانند بسیاری از نهال‏ها آسان و ساده است. اما کشاورزان برای کاشت این نوع نهال بایستی ابتدا آن را از مراکز معتبر خریداری نمایند. برای خرید نهال درگزی با کیفیت عالی و قیمتی مناسب، می‏توانید به وبسایت رویال نهال مراجعه نمایید. البته پیش از آن که برای خرید نهال‏ گلابی درگزی اقدام کنید، بایستی خاک باغ یا مزرعه و آب و هوای منطقه را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. لازم به ذکر است که این نوع نهال گلابی در مناطق سردسیر، رشد بهتری دارد. اگر خاک مزرعه یا باغ شما دارای مواد مغذی کافی نیست، بایستی ابتدا برای تقویت آن اقدام نمایید تا بتوانید این نهال گلابی درگزی را به بهترین شکل ممکن پرورش دهید.

پس از خرید نهال گلابی درگزی، بایستی اقدام به آماده سازی محل کاشت آن‏ها نمایید. برای انجام این کار، بایستی گودال‏هایی به عمق حداقل 70 سانتی متر به فاصله 4 متر نسبت به یکدیگر حفر کنید تا بتوانید این نهال را به بهترین شکل ممکن پرورش دهید. لازم به ذکر است که اگر فاصله گودال‏ها نسبت به یکدیگر کمتر از 4 متر باشد، ممکن است پس از رشد نهال‏ مشکلات زیادی به وجود آید. همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، آماده سازی و تقویت خاک پیش از کاشت نهال الزامی است.

گرده افشان درخت گلابی درگزی:

یکی از مهم‏ترین مسائلی که سبب شروع باردهی نهال‏ می‏شود، گرده افشانی است. به زبانی ساده، گرده افشانی یعنی انتقال گرده‏های موجود روی گل و شکوفه‏های نهال بر روی گل و شکوفه نهال‏های دیگر. در این فرآیند، حشرات به ویژه زنبور و باد نقش پر رنگی دارند و قادر به جابجایی گرد گل و شکوفه‏ها به بهترین شکل ممکن هستند. نهال گلابی درگزی به وسیله گرده افشانی بارور می‏شود و جزء درختان خود بارور محسوب نمی‏شود. لازم به ذکر است که بازه زمانی گرده افشانی این نوع نهال از اواخر بهمن ماه تا اوایل اردیبهشت ماه می‏باشد. فراموش نکنید که کشاورزان بایستی در میان 30 نهال درگزی، یک اصله نهال گلابی بیروتی به عنوان رقم گرده دهنده قرار دهند.

وضعیت اقلیم مناسب:

آب و هوا و اقلیم، مهم‏ترین عنصر رشد نهال و درختان محسوب می‏شوند و نقش بسزایی را در میزان باردهی آن‏ها ایفا می‏کنند. نهال گلابی درگزی قادر به رشد در سردترین نقاط کشور است. البته در نظر داشته باشید که شما می‏توانید این نوع نهال را در تمامی نقاط کشور بکارید. اما باید به این مسئله توجه ویژه‏ای داشته باشید که نهال‏ گلابی درگزی قادر به رشد بهتر و باردهی بیشتر در مناطق سردسیر هستند.

به بیانی دیگر، شما می‏توانید نهال گلابی درگزی را در مناطق سردسیر کشور همچون تبریز، ارومیه، کرج، دماوند، سنندج و سراسر استان خراسان رضوی بکارید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید. البته در نظر داشته باشید که این نوع نهال در سرمای بیش از -35 درجه سانتی گراید، به خواب زمستانی فرو می‏رود. علاوه بر آن، دمای هوا برای بیدار شدن نهال‏های درگزی از خواب زمستانی بایستی حداقل به -7 درجه زیر صفر برسد. فراموش نکنید که هر چقدر نهال گلابی درگزی در محیط سردتر باشند، باردهی آن‏ها بهتر و بیشتر خواهد شد. از این رو، پیشنهاد می‏شود این نوع نهال را فقط در نقاط سردسیر پرورش دهید تا بتوانید از باردهی زیاد و مرغوب آن لذت ببرید.

آبیاری نهال گلابی درگزی:

آب، از مهم‏ترین عناصر حیات موجودات زنده و درختان به شمار می‏آید و دارای نقش بسیار پر رنگی در زندگی تمامی موجودات زنده است. یکی از مهم‏ترین عواملی که سبب رشد و پرورش بهتر درختان به ویژه نهال‏های تازه کاشته شده می‏شود، آبیاری منظم و دقیق است. پس از خرید نهال، بایستی برنامه آبیاری مربوط به آن را از متخصصان و کارشناسان دریافت کنید تا بتوانید آن را به نحو احسنت پرورش دهید. نهال سیب گلابی درگزی، جزء نهال‏هایی است که برای رشد نیاز به آب بسیار زیادی دارد. البته در نظر داشته باشید که هر چقدر این نهال در مناطق سردتر باشد، نیاز آن به آب کاهش می‏یابد.

نهال گلابی درگزی پس از کاشت، در فصل رشد نیاز به آبیاری منظم و بسیار دقیقی دارد. آبیاری این نوع نهال بایستی به طور دقیق انجام شود تا ریشه آن به بهترین شکل تقویت گردد. از این رو، برای آبیاری بهتر نهال‏ گلابی درگزی پیشنهاد می‏شود دور تا دور آن را یک گودال کم عمق حفر کنید تا آب از طریق آن به عمق خاک و ریشه‏ها نفوذ کند. در نظر داشته باشید که نهال‏ گلابی درگزی پس از رشد، بایستی هفته‏ای یک بار آبیاری شوند.

هرس نهال گلابی درگزی:

هرس سبب شادابی و نشاط نهال گلابی درگزی می‏شود. در این عمل تنه، شاخه و برگ‏های از بین رفته و پوسیده شده از نهال جدا می‏شوند و فرصت رشد بهتر و بیشتر را برای بخش‏های دیگر تنه فراهم می‏سازند. از این رو، بایستی پس از خرید نهال گلابی درگزی یک برنامه دقیق برای هرس آن آماده سازی کنید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان نهال‏های تازه کاشت تا 24 ماه، بایستی سالانه یک مرتبه هرس شوند. اما نهال‏های پرورش یافته و بالغ، بایستی هر شش ماه یکبار هرس شوند تا بتوانند رشد و باردهی بهتری برای سال آینده داشته باشند. لازم به ذکر است که برای هرس نهال‏ها بایستی دقت لازم را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب به شاخه و برگ های سالم و تازه جلوگیری نمایید.

خاک مناسب نهال گلابی درگزی:

خاک از مهم‏ترین عناصر رشد و پرورش تمامی درختان به شمار می‏آید و از اهمیت بسزایی برخوردار است. همانطور که می‏دانید، خاک‏ها دارای انواع بیشماری هستند و هر کدام از آن‏ها متناسب با رشد یک نوع نهال می‏باشد. البته در نظر داشته باشید که هر خاکی نمی‏تواند شرایط رشد خوب نهال گلابی درگزی را فراهم سازد. این نوع نهال، بایستی در خاک‏هایی که خاصیت زهکشی مناسب دارند، کاشته شوند. پیشنهاد می‏شود برای رشد بهتر نهال‏های درگزی، در هنگام کاشت آن‏ها مقداری کود حیوانی پوسیده به خاک اصلی اضافه کنید.

کوددهی نهال گلابی درگزی:

برای آن که بتوانید به رشد نهال گلابی درگزی بهبود ببخشید، بایستی از خاک مقوی و مرغوب برای پرورش آن استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که همه خاک‏ها دارای مواد معدنی و آلی متناسب با رشد نهال ها نیستند. اما نیازی نیست نگران باشید؛ شما می‏توانید با استفاده از کودهای شیمایی یا طبیعی مرغوب و با کیفیت، این مشکل را برطرف سازید. از این رو، بایستی برای رشد بهتر نهال گلابی درگزی، از کود مرغوب و با کیفیت حاوی عناصر سدیم، پتاسیم، منیزیم، کلسیم و آهن استفاده نمایید.

سمپاشی نهال گلابی درگزی:

حشرات و آفات، یکی از مهم‏ترین مشکلات نگران کننده برای کشاورزان و باغداران محسوب می‏شوند. امروزه کشاورزان و باغداران برای آن که بتوانند نهال گلابی درگزی را در برابر حشرات مزاحم و آفات محافظت کنند، از ترفند سمپاشی استفاده می‏نمایند. برای آن که بتوانید پس از کاشت نهال گلابی درگزی از شر آفات و حشرات مزاحم خلاص شوید، بایستی آن را سمپاشی کنید. البته بهتر است بدانید نهال گلابی درگزی در مقابل آفات و بیماری ها بسیار مقاوم می باشد. لازم به ذکر است که استفاده از سم نامناسب و نامرغوب برای حفاظت نهال در برابر آفات و حشرات، سبب به خطر افتادن سلامتی نهال می‏شود. ناگفته نماند که نهال‏ گلابی درگزی بایستی سالانه دو مرتبه سمپاشی شوند.

مقاومت نهال در برابر آفات و بیماری گلابی درگزی:

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، آفات و حشرات مزاحم همچون ملخ قادر به از بین بردن گیاهان تازه کاشته شده در کمترین زمان ممکن می‏باشند. اما خوشبختانه نهال گلابی درگزی مقاومت بسیار زیادی در برابر حشرات، آفات و بیماری‏های مختلف دارد. این امر سبب شده تا کشاورزان و باغداران پس از کاشت نهال‏ درگزی دیگر نگرانی از بابت آفات و بیماری‏های مختلف نداشته باشند. البته در نظر داشته که برای تقویت سیستم ایمنی نهال، بایستی آن را هر شش ماه یک بار سمپاشی کنید.

خواص و فواید میوه گلابی درگزی:

میوه‏های حاصل رشد نهال گلابی درگزی، از طعم و مزه بسیار خوبی برخوردار هستند و دارای خواص فراوانی می‏باشند. میوه‏های این درخت تقریبا گرد و دارای پوسته‏ای نازک به رنگ سبز مایل به زرد هستند. مصرف میوه گلابی درگزی، می‏تواند سبب کاهش شدت بیماری‏هایی همچون سنگ کلیه، یبوست، سرطان‏های مختلف، بیماری‏های ریوی، بیماری‏های قلبی و عروقی و حتی کرونا شود. علاوه بر آن، مصرف روزانه این میوه می‏تواند سبب رشد و تقویت ماهیچه ها در بدن افراد به ویژه کودکان گردد.

قیمت و خرید و نهال گلابی درگزی:

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال گلابی درگزی نسبت به دیگر نهال‏ها از مزایای فراوانی برخوردار است و قادر به رشد و باردهی در کمترین زمان ممکن می‏باشد. اما پیش از آن که برای خرید نهال‏های درگزی اقدام کنید، بایستی اقدام به استعلام قیمت آن از طریق مراکز معتبر نمایید. برای استعلام قیمت نهال درگزی، پیشنهاد می‏شود به یکی از برترین وبسایت های فروشگاهی یعنی رویال نهال مراجعه کنید. شما با مراجعه به این وبسایت، می‏توانید برای استعلام دقیق قیمت و خرید نهال با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی اقدام نمایید و لذت ببرید.البته لازم به ذکر می باشد که فروش نهال گلابی درگزی در این مجموعه به صورت حضوری نیز انجام می شود. نهال گلابی درگزی تولید شده در این مجموعه دارای گواهی اصالت و شناسنامه می باشد پس با خرید نهال گلابی درگزی از مجموعه رتخصصی رویال نهال می توانید با خیال آسوده اقدام به احداث باغ گلابی در مناطق سردسیر کنید و از مشاوره ها و خدمات پس از فروش این مجموعه بهره مند شوید.

مشخصات نهال گلابی درگزی


نوع رقم: تجاری

زمان برداشت میوه: ماه مهر

میزان بازدهی: بالا، فاقد سال آوری

رنگ پوست: تقریبا 20 درصد قرمز

اندازه میوه: درشت

ماندگاری: بسیار زیاد

مقاومت در برابر آفات: مقاوم در برابر آتشک

آب و هوای مناسب: سردسیری، مخصوصا در شهر های: ارومیه، سسندج، دماوند، نیریز، سبزوار، کرج، شهریار، لرستان و …

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت