آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه)

خرید نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) ، کاشت نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) ، هرس درخت گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) ، نحوه آبیاری گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه)
  •     
  • مشخصات نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه)

مشخصات و خصوصیات نهال گلابی سیبری:


نهال گلابی سیبری اولین بار در کشور ایران و در شهر اصفهان پرورش داده شد این نهال گلابی از ارقام معروف و پرفروش می باشد و جز ارقام پاکوتاه به حساب می آید .نهال گلابی سیبری به دلیل مقاومت بالا در برابر سرما مناسب کاشت در مناطق سردسیر می باشد به همین دلیل به گلابی سردسیری نیز معروف است.

میوه نهال گلابی سیبری ماندگاری بالایی بر روی درخت دارد و با رسیدن میوه از درخت جدا می شود. این میوه گلابی قابلیت ماندگاری بالایی نیز در انبار دارد و می توان به مدت ۶ ماه این میوه گلابی سردسیری را در سردخانه نگه داشت و به دلیل این ویژگی بخصوص ، انتخاب بسیاری از باغداران می باشد.

محصول حاصل از درخت گلابی سیبری شکلی گرد و شبیه به سیب دارد . رنگ میوه سبز مایل به زرد می باشد و مزه آن کمی ترش بوده ، همچنین دارای بافتی سفت و ترد می باشد به همین دلیل به راحتی خراب نمی شود و قابلیت انبارداری بالایی دارد . رنگ گوشت میوه حاصل از نهال گلابی سیبری سبز مایل به سفید می باشد. سایز میوه گلابی سیبری کاملا درشت می باشد به طوری که متوسط وزن آن ۲۰۰ گرم می باشد و همین ویژگی بارز ،سبب بازارپسندی این میوه شده است. با کاشت نهال گلابی سیبری و احداث باغ آن می توانید باغ گلابی تجاری و اقتصادی احداث کنید و به درآمد بالایی برسید‌.

همان طور که می دانید نهال گلابی سیبری مناسب کاشت در مناطق کوهستانی و سردسیر و مناطق معتدل و نیمه سردسیر می باشد، زیرا نهال این گونه گلابی در زمستان تا دمای ۳۵ درجه زیر صفر را تحمل می کند و بیشینه ی دمایی که در تابستان متحمل است ۳۵ درجه بالای صفر می باشد بدین ترتیب می توان گفت که مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال گلابی سیبری می تواند ۸۰۰ تا ۲۰۰۰ متر از سطح دریاهای آزاد باشد. اگر نهال گلابی سیبری در این محدوده ارتفاع کشت شود رشد و عملکرد مطلوبی خواهد داشت . درخت گلابی سیبری دارای رشد محدودی می باشد و ارتفاع درخت آن نهایتا به ۴ متر می رسد البته میزان رشد درخت به پایه نهال نیز بستگی دارد و از آنجایی که نهال گلابی سیبری روی پایه گلابی جنگلی پیوند می خورد می توان گفت که در حداکثر رشد، ارتفاع آن به بیش از ۴ متر نمی رسد .

زمان گلدهی نهال گلابی سیبری:

نهال گلابی سیبری جز رقم های دیرگل ده می باشد و زمان گلدهی آن اواسط فروردین ماه می باشد به همین دلیل شکوفه های گلابی سیبری کم تر در معرض سرمای بهاره قرار می گیرند . پس اگر قصد احداث باغ گلابی در مناطق کوهستانی با سرمای بهاره دارید انتخاب رقم سیبری انتخابی کاملا هوشمندانه می تواند باشد. البته بهتر است بدانید تاریخ گلدهی گلابی سیبری به طور میانگین بیان شده است و تغییرات آب و هوایی منطقه کشت شده ممکن است سبب تغییر جزئی در زمان گلدهی شود. قابل ذکر است که با توجه به دیر گل دهی رقم گلابی سیبری میوه ی آن نیز دیررس می باشد و در اوایل فصل پاییز برداشت می شود.

عملکرد و باردهی نهال گلابی سیبری:

درخت گلابی سیبری عملکرد بسیار بالایی داشته و از ارقام تجاری به حساب می آید نحوه ی عملکرد و باردهی درخت گلابی سیبری در هکتار به ۸۰ تن می رسد به طوری که هر درخت گلابی سیبری می تواند به طور میانگین ۱۰۰ الی ۱۲۰ کیلو باردهی داشته باشد . جالب است بدانید نهال گلابی سیبری باردهی خود را از سال سوم آغاز می کند و از ارقام زود بازده محسوب می شود اما تولید بار اقتصادی آن از سال چهارم می باشد . میوه گلابی سیبری دیررس بوده و در اوایل فصل پاییز برداشت می شود.

نیاز سرمایی نهال گلابی سیبری:

نیاز سرمایی یکی از عواملی می باشد که در زمان گلدهی و میزان عملکرد درخت ممکن است تاثیر مهمی داشته باشد که متاسفانه بعضی مواقع باغداران این موضوع را جدی تلقی نمی کنند بهتر است بدانید که جوانه های درخت گلابی سیبری برای شکستن خواب زمستانه نیاز به ۶۰۰ الی ۱۵۰۰ ساعت سرما در دمای ۰ تا منفی ۷ درجه سانتی گراید می باشند به همین دلیل کاشت این رقم از گلابی در مناطق نیمه گرمسیر یا گرمسیر توصیه نمی شود زیرا در صورت برآورده نشدن این دوره سرما جوانه های درخت موفق به رفع خواب زمستانه نخواهد شد و گلدهی به بهترین نحو انجام نخواهد شد در این صورت عملکرد درخت کمتر خواهد شد ‌.

عمر اقتصادی درخت گلابی سیبری:

طول عمر درخت گلابی سیبری نسبت به ارقام دیگر طولانی تر می باشد در شرایط ایده آل عمر مفید اقتصادی درخت گلابی سیبری ۴۰ سال می باشد به طور معمول بعد از ۴۰ سال و پایان عمر مفید درخت گلابی سیبری، باردهی آن کاهش می یابد به همین سبب بهتر است درختان مسن حذف و نهال های جوان جایگزین گردند.

لازم به ذکر است که طول عمر مفید و اقتصادی درخت گلابی به عوامل مختلفی از جمله : هرس، کوددهی و آبیاری نیز بستگی دارد.

گرده افشان نهال گلابی سیبری:

درخت گلابی سیبری برای بارور شدن به رقم گرده افشان نیاز دارد . در صورت فقدان رقم گرده افشان مناسب ممکن است گلابی سیبری نتواند تمامی شکوفه های خود را به میوه تبدیل کند. مناسب ترین و سازگارترین ارقام گرده افشان برای درخت گلابی سیبری، گلابی های درگزی و شاه میوه می باشد. در هنگام خرید نهال گلابی سیبری بهتر است به ازای هر ۱۰ اصله گلابی سیبری یک اصله گلابی درگزی یا شاه میوه خرید کنید تا میزان عملکرد و باردهی درخت گلابی سیبری افزایش یاید‌.

بهتر است بدانید دوره گلدهی نهال گلابی سیبری ۱۰ روزه می باشد و به دلیل اینکه گرده افشانی گلابی توسط زنبور عسل صورت می گیرد در زمان گلدهی بهتر است تعدادی کندوی عسل در باغ گلابی قرارداده شود. گل های گلابی گرده فراوانی تولید می کنند که سبب جذب زنبور عسل برای جمع آوری گرده می شود. توجه داشته باشید فقدان گرده افشان در باغ گلابی سیبری سبب ریزش شدید میوه های کوچک خواهد شد.

کاشت نهال گلابی سیبری و احداث باغ آن:

برای کاشت نهال گلابی سیبری نکات مهمی که باید رعایت شوند از جمله این نکات تعیین فاصله مناسب برای حفر چاله ها می باشد. بهتر است بدانید که عوامل مختلفی بر تراکم درخت گلابی بر احداث باغ گلابی موثر می باشد از جمله این عوامل پایه نهال مورد نظر ، شیب زمین محل کاشت و بادگیر بودن اقلیم منطقه می باشد. مناسب ترین فاصله کاشت نهال گلابی سیبری ابعاد ۴×۴ متر می باشد البته در زمین های با شیب ملایم می توان این فاصله را ۵×۴ در نظر گرفت افزایش این فواصل کاشت به دلیل مدیریت رسیدن نور کافی به شاخه ها می باشد همچنین عملیات هرس، سمپاشی و برداشت نیز به سهولت انجام می شود. با در نظر گرفتن این فواصل کاشت تراکم درخت گلابی سیبری در هکتار ۵۵۰اصله خواهد شد. بعد ازحفر چاله ها بهتر است نهال گلابی سیبری را از نهالستان های معتبری چون رویال نهال تهیه کرد و سپس نسبت به کاشت آن اقدام کنید این نهالستان تمامی مراحل کاشت و مراقبت های بعد از کاشت را به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد داد.

آبیاری نهال گلابی سیبری:

میزان آب مورد نیاز نهال گلابی سیبری بستگی به میزان بارندگی سالانه در منطقه دارد اما به طور میانگین در مناطق سردسیر می توان گفت میزان نیاز آبی این نهال ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ متر مکعب به ازای هر هکتار می باشد البته اگر میزان بارندگی کاهش یابد میزان آب مورد نیاز نیز افزایش خواهد یافت. فواصل آبیاری درخت گلابی سیبری در فصل بهار ده روز یک بار و در فصول گرم هفته ای یک بار به میزان ۴۰ لیتر می باشد . مدیریت آبیاری باغ گلابی سیبری اهمیت بالایی دارد زیرا ریشه نهال گلابی سیبری نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد و بهتر است هنگام آبیاری درخت گلابی سیبری از غرقابی کردن آن خودداری کنید البته این بدان معنا نیست که نهال گلابی سیبری کم آب می باشد. حتما باید میزان آب تعیین شده برای نهال گلابی سیبری به موقع فراهم شود.

خاک مناسب کاشت نهال گلابی سیبری:

درخت گلابی نسبت به درختان سیب و به ،حساسیت کمتری نسبت به خاک دارد و درطیف وسیعی از خاک ها می تواند رشد و نمو داشته باشد. به خصوص در خاک های سنگین که ممکن است ریشه نهال سیب دچار پوسیدگی شود ریشه درخت گلابی متحمل تر است البته لازم به ذکر است که مناسب ترین و بهترین خاک برای کاشت نهال گلابی سیبری خاک با زهکشی مناسب می باشد . همچنین احداث باغ گلابی سیبری در خاک های آهکی سبب کم باردهی و دیرباردهی درخت خواهد شد . محدوده ph مناسب خاک نهال گلابی سیبری نیز مابین7 تا 5/7 می باشد. بهتر است بدانید که پایه های گلابی درگزی نسبت به تنش های محیطی تحمل بالایی دارد. پس بهتر است با انتخاب پایه مناسب بر بسیاری از تنش های خاکی و محیطی غلبه کنید.

کوددهی نهال گلابی سیبری:

تغذیه و کوددهی درخت گلابی سیبری از زمان کاشت نهال تا پایان عمر مفید آن ادامه دارد هدف از کوددهی درخت گلابی سیبری کمک به رشد درخت ، افزایش قدرت درخت در برابر آفات و بیماری ها و بالا رفتن کیفیت محصول تولید شده می باشد.

در سال های اول تا سوم برای کوددهی نهال گلابی سیبری می توان از کودهای حیوانی پوسیده بر میزان ۶۰ الی ۳۰ کیلو گرم به ازای هر چاله استفاده کرد . البته بهترین زمان چالکود فصل زمستان می باشد . در اوایل فصل بهار با متورم شدن جوانه ها نی توان از کودهای کامل و هیومیک اسید همراه با آبیاری برای رشد بهتر نهال گلابی سیبری استفاده کرد . در هنگام باردهی درخت گلابی سیبری می توان پس از ریزش گل ها از کود نیترات پتاسیم به صورت محلول پاشی استفاده کرد. در زمان فندقی شدن میوه می توان از محلول پاشی ریز مغذی هایی چون آهن، روی و منگنز استفاده کرد همچنین می توان از کودهای میکرو کامل به روش آبیاری و محلول پاشی در این زمان استفاده کرد . بعد از برداشت محصول در فصل پاییز نیز برای کوددهی درخت گلابی سیبری می توان کود فروت ست را به حالت محلول پاشی استفاده کرد.

هرس درخت گلابی سیبری:

هرس درخت گلابی سیبری به منظور دستیابی به درخت گلابی قطور با میزان باردهی و کیفیت بالا می باشد. هرس نهال گلابی سیبری در سال فقط به صورت سربرداری نهال از ۸۰ سانتی متری می باشد در سال دوم انتخاب شاخه های اصلی به منظور تشکیل اسکلت درخت و حذف شاخه های ضعیف ضروری می باشد البته لازم به ذکر است که رشد درخت گلابی سیبری به صورت عمودی می باشد و بهتر است شاخه هایی که زاویه بازتر دارند انتخاب شود. در هنگام هرس درخت گلابی سیبری باز کردن شاخه ها به میزان ۴۰ الی ۴۵ درجه ضروری می باشد این امر سبب تسریع در تولید اسپور و در نتیجه زود بازدهی درخت خواهد شد.

مقاومت در برابر آفات :

درخت گلابی سیبری در برابر بسیاری از بیماری ها و آفات مقاومت بالایی دارد بخصوص نسبت به بقیه ارقام گلابی در برابر پسیل گلابی مقاومت نسبتا بالایی دارد و نیاز به سمپاشی مدام ندارد و تنها یک بار سمپاشی در سال می تواند کارساز باشد.

قیمت و خرید نهال گلابی سیبری:

اگر قصد خرید نهال گلابی سیبری را دارید جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت نهال می توانید با نهالستان رویال نهال تماس گرفته و ضمن خرید نهال گلابی سیبری از مشاوره های رایگان این مجموعه توسط کارشناسان مجرب بهره مند شوید. مجموعه رویال نهال سالانه اقدام به تولید نهال های گلابی شناسنامه دار و اصیل می کند و با قیمت مناسب در اختیار باغداران قرار می دهد فروش نهال گلابی سیبری در مجموعه تخصصی رویال نهال به صورت حضوری و آنلاینی انجام می شود.

مشخصات نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه)


منشاء: کشور فرانسه

زمان رسیدن میوه: مهرماه

مدت انبار داری: 6 ماه

شکل میوه: گرد

طعم میوه: آبدار و شیرین

منطقه آب و هوایی: مناسب جهت کاشت در مناطق سردسیر و کم آب

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت