آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی ویلیام دوشس (دوشیز)

خرید نهال گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) ، کاشت نهال گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) ، هرس درخت گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) ، نحوه آبیاری گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی ویلیام دوشس (دوشیز)
  •     
  • مشخصات نهال گلابی ویلیام دوشس (دوشیز)

مشخصات و خصوصیات نهال گلابی ویلیام دوشس (دوشیز):


همانطور که می دانید نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز)(دوشیز)(دوشیز) رقمی بسیار معروف و با کیفیت می باشد که امروز پرورش آن در کشور ایران رونق یافته است. البته به دلیل مرغوبیت این رقم کشورهای دیگر نیز به کاشت آن راغب می باشند . در واقع می توان گفت با احداث باغ گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) و صادرات محصول آن می توانید منبع درآمد بالایی داشته باشید ‌. نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) اولین بار در لندن پرورش یافته است البته بسیاری از کشاورزان منشا اصلی آن را فرانسه می دانند. نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) به دلیل رقمی پربار و تجاری بودن امروزه در بسیاری از کشورهای دیگر از جمله کشور ایران کشت می شود. میوه حاصل از نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) رنگی زیبا و روشن دارد و به رنگ پوست سبز مایل به زرد دیده می شود این گلابی خوش فرم و خوش رنگ مزه ای ملس و شیرین دارد . جالب است بدانید از لحاظ سایز و اندازه این میوه مخروطی شکل کاملا درشت است به طوری که یک عدد میوه ویلیام دوشس(دوشیز) به طور میانگین ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم وزن دارد .

نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) در طیف گسترده ای از شرایط محیطی به عمل می آید و به طور کلی می توان گفت از نواحی بسیار سرد تا نواحی نسبتا گرم می تواند به عمل آید. شکوفه های این رقم به دلیل دیرگل بودن در سرمای بهاره دچار آسیب نمی شوند ارتفاع مناسب کاشت نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) ۶۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از دریا می باشد.

نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) از قدرت رشد بالایی برخوردار است و به طور کل می توان گفت ارتفاع نهایی درخت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) ممکن است به ۷ متر برسد البته فراموش نکنید که ارتفاع یک درخت گلابی به میزان رسیدگی شما به درخت مخصوصا هرس درخت بستگی دارد . حداکثر دمایی که نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) می تواند متحمل باشد ۳۸ درجه بالای صفر و حداقل دما ۲۵_ درجه می باشد. این نهال گلابی نور دوست می باشد و بهتر است زمان کاشت نهال مکانی را انتخاب کنید که نورگیر باشد و روزانه حداقل ۸ ساعت نور مستقیم دریافت کند. پس می توان گفت مناسب ترین مناطق برای پرورش نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) مناطقی با اقلیم مدیترانه ای ، نیمه گرمسیر، معتدل و مناطق سردسیر می باشد البته بهتر است بدانید این نهال گلابی برای رشد و نمو بهتر به ۵۰تا ۶۰ درصد رطوبت نسبی هوا احتیاج دارد به همین دلیل در مناطق خیلی گرمسیر و مناطقی با درصد رطوبت بالای ۸۰ درصد دچار بیماری و آفت می شود.

نیاز سرمایی درخت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز):

درخت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) برای رفع خواب زمستانی و جوانه زنی در فصل بهار نیازمند ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت سرما در دمای ۴ الی ۷ درجه سانتی گراید می باشد . نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) تنها با گذران این میزان سرما در زمستان در آغاز فصل بهار شروع به جوانه زنی خواهد کرد در صورت فقدان این دوره سرمایی ممکن است بیشتر جوانه های درخت موفق به شکستن خواب زمستانه نشوند به همین سبب کاشت نهال گلابی در مناطق گرمسیر توصیه نمی شود‌.

عمر مفید درخت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز):

عمر اقتصادی و مفید گلابی بر پایه نهال بستگی دارد. نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) بر روی پایه گلابی جنگلی پیوند خورده است و به همین دلیل یکی از ارقام اصلاح شده گلابی محسوب می شود و حداقل عمر مفید و اقتصادی آن به ۸۰ سال می رسد این در حالیست که نهال های بذری این رقم تنها ۴۰ سال عمر مفید خواهند داشت و ممکن است عملکرد و مرغوبیت محصول کم باشد پس در هنگام خرید نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) حتما نهال پیوندی آن را تهیه کنید. البته بهتر است بدانید عوامل زیادی بر عمر نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) تاثیرگذار می باشد از جمله این عوامل می توان به اقلیم مناطق کشت و مدیریت باغ گلابی اشاره کرد.

میزان باردهی درخت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز):

نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) زودبازده می باشد به طوری که باردهی این رقم از سال دوم آغاز می شود، البته باردهی اقتصادی آن از سال چهارم می باشد . یکی از بارزترین ویژگی های نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) که سبب پرفروش بودن این نهال گردیده است، پرباربودن این رقم می باشد. به طوری که در شرایط ایده آل میزان عملکرد و باردهی گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) به ۸۰ تن در هکتار می رسد. برداشت ۸۰ تن میوه گلابی صادراتی و درشت در یک هکتار رقم قابل قبولی برای باغداران گلابی می باشد .‌به همین دلیل نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) طرفداران بسیاری پیدا کرده است . میوه ارزشمند و درشت این گلابی در ایران بسیار پرفروش و برای صادرات پررونق است . البته بهتر است بدانید گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) قابلیت انبارداری و ماندگاری پایینی دارد پس بهتر است از نگهداری آن در سردخانه خودداری کنید.

زمان شروع گلدهی و برداشت گلابی ویلیام دوشس (دوشیز) :

نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) متوسط گل است و زمان گلدهی آن باتوجه منطقه کشت شده ممکن است متغییر باشد اما به طور متوسط می توان گفت زمان گلدهی آن نیمه ی دوم فروردین ماه می باشد. شکوفه میوه گلابی به نسبت میوه های هسته دار کم تر دچار سرمازدگی می شود.

زمان برداشت محصول گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه می باشد به همین دلیل این رقم متوسط رس محسوب می شود و از گلابی های تابستانه به شمار می آید.

گرده افشان نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز):

دوره گلدهی گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) از یک هفته تاده روز بوده و همانند سیب خود ناسازگار می باشد از کشت ارقام گرده زا سازگار که دوره گلدهی همزمان داشته باشند الزامی می باشد.

در اغلب ارقام نهال گلابی ، استفاده از رقم درگزی ، به عنوان رقم گرده زا در باغات نتیجه مطلوبی داشته و توصیه می شود به ازای هر ۱۰ اصله گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) حتما یک اصله گلابی درگزی در باغ کشت شود.

کاشت نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز):

عوامل متعددی در تراکم درخت گلابی هنگام احداث باغ موثر می باشد مهم ترین عوامل پایه نهال و نوع رقم گلابی و همچنین شیب محل کاشت می باشد.

تراکم درخت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) با توجه به پایه آن حدود ۴۰۰ درخت در هکتار با فاصله کاشت ۵×۵ متر در نظر گرفته می شود. طبیعتا این فاصله کاشت استاندارد با توجه قدرت رشد درخت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) و با توجه به ریشه زایی درخت و رشد تاج در نظر گرفته شده توجه داشته باشید که اگر خاک زمین غنی باشد ریشه نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) در این فاصله بر سر مواد غذایی رقابت نخواهند کرد. همچنین هرس به موقع و اصولی سبب عدم تداخل شاخه هاشده و شاخه های درخت بهتر نورگیری خواهند کرد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

کاشت نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) تفاوتی با کاشت سایر نهال های پیوند نداشته ، بعد از حفر کردن چاله ها می توانید نهال را در چاله قرار داده و بلافاصله آبیاری کنید . بهترین زمان کاشت نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) زمانی می باشد که نهال کاملا در خواب می باشد بهترین و مناسب ترین زمان می تواند از اواخر فصل پاییز تا اوایل فصل بهار باشد.

خاک مناسب کاشت نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز):

درخت گلابی نسبت به درخت سیب طیف وسیعی از خاک ها را تحمل می کند. عمدتا خاک های سنگین و رطوبت دار سبب پوسیدگی درخت می شود اما درخت گلابی نسبت به این موضوع حساس نمی باشد اما این موضوع دلیل بر این نمی شود که می توان در زمین های مرطوب و خاک های سنگین باغ گلابی احداث کنید مناسب ترین و بهترین خاک برای کاشت نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) خاکی با بافت لومی می باشد.

درصورت استفاده از نهال گلابی با پایه بذری ، عمق مناسب خاک و نفوذ پذیری لایه های زیرین اهمیت بالایی دارد . احداث باغ گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) در خاک های آهکی سبب رشد کم نهال ، کم باردهی و دیرباردهی می شود . همچنین بهتر است بدانید مناسب ترین محدوده ph خاک برای کاشت نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) بین 7 الی 5/7 می باشد. ph های بالا ناشی از آهک فعال، سبب زردی برگ های درخت به خصوص در رقم حساس ویلیام دوشس(دوشیز) می شود.

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها:

نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) رقم کاملا حساس در مقابل آفات به خصوص بیماری آتشک می باشد. طغیان این بیماری سبب نابودی باغ گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) خواهد شد. این بیماری در مناطق معتدل با رطوبت بالا که شرایط برای رشد باکتری فراهم باشد می توان به درخت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) آسیب جدی برساند. موثر ترین راهکار مبارزه با این بیماری حذف بافت های آلوده و مبارزه شیمیایی با ترکیبات مسی می باشد . زمان سمپاشی اواخر زمستان یا اوایل فصل بهار قبل از باز شدن جوانه ها می باشد. لازم است محلول پاشی ها تا بعد از دوره گلدهی باید ادامه یابد .

آبیاری نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز):

فواصل آبیاری نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) در فصل رشد به عوامل مختلفی از جمله سن درخت با بافت خاک و شرایط آب و هوایی منطقه دارد.‌ توجه به میزان آبیاری نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا یکی از عواملی می باشد که بر کیفیت میوه و عملکرد درخت تاثیر گذار است. ریشه ی درخت ویلیام دوشس(دوشیز) عمیق می باشد و حدودا تا ۲ متر رشد می کند. به همین دلیل در روز های گرم تابستان خاک حداقل تا یک متر مرطوب باشد برای حفظ رطوبت می توان بعد از کاشت نهال از مالچ استفاده کرد . بازه آبیاری نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) بر اساس نوع خاک متفاوت می باشد اما به طور میانگین می توان گفت از ۷ تا ۱۰ روز متفاوت می باشد. توجه داشته باشید دو هفته قبل از برداشت میوه ی گلابی بهتر است آبیاری قطع شود.

هرس نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز):

درخت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) دارای عادت رشد عمودی بوده و تمایل تولید شاخه ها و بازوها زاویه بسته می باشد.در هرس درخت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) استفاده از باز کردن شاخه ها به میزان ۴۰ تا ۴۵ درجه توصیه می شود این امر سبب تسریع تولید اسپور و در نتیجه باردهی بیشتر می شود. هرس درخت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) به منظور تولید محصول با کیفیت و مرغوب انجام می شود. مناسب ترین زمان هرس قبل از بیدار شدن جوانه های درخت می باشد اما اگر در رابطه با هرس درخت گلابی مهارت ندارید بهتر است قبل از انجام این کار از افراد ماهر کمک بگیرید .

فواید میوه گلابی ویلیام دوشس(دوشیز):

میوه گلابی فرانسوی طبیعتی گرم دارد. این میوه سبب تامین رطوبت بدن می شود همچنین از بروز بیماری های عصبی می تواند جلوگیری کند. میوه گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) سبب رفع تشنگی و سوزش مثانه می شود. از دیگر خواص برگ گلابی به دفع سنگ کلیه می توان اشاره کرد، جوشانده برگ گلابی به دفع سنگ کلیه کمک بسیاری می کند . همچنین از فواید مهم میوه گلابی به رفع یبوست می توان اشاره کرد . میوه گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) به صورت خام یا برای تهیه کمپوت مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت و خرید نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز):

به غیر از استان های تهران،خراسان،البرز،قزوین و زنجان در مابقی مناطق ایران می توانید با خیال راحت اقدام به کاشت گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) کنید. اگر قصد خرید نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) را دارید می توانید این نهال گلابی را با تضمین اصالت و گواهی بهداشت از مجموعه بزرگ رویال نهال تهیه فرمایید . این مجموعه فعالیت خود را زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی انجام می دهد و به دلیل حذف واسطه ، نهال گلابی ویلیام دوشس(دوشیز) را با قیمت مناسب تری در اختیار باغداران قرار می دهد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

مشخصات نهال گلابی ویلیام دوشس (دوشیز)


منشاء: کشور فرانسه

زمان رسیدن میوه: اواخر شهریور و اوایل مهر

تحمل خشکی: نیمه متحمل

مدت انبار داری: 3 ماه

تحمل سرما: تا منفی 25 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: 100 سال

خصوصیات: رنگ روشن سبز و نازک، آبدار و شیرین، مصرف در کمپوت سازی

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت