آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی نطنز

خرید نهال گلابی نطنز از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی نطنز با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی نطنز در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی نطنز به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی نطنز در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی نطنز ، کاشت نهال گلابی نطنز ، هرس درخت گلابی نطنز ، نحوه آبیاری گلابی نطنز ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی نطنز و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی نطنز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی نطنز را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی نطنز
  •     
  • مشخصات نهال گلابی نطنز

مشخصات و ویژگی های نهال گلابی نطنز :


نهال گلابی نطنز منشاء ایرانی دارد و اولین بار در شهر نطنز پرورش یافته است . خرید نهال گلابی نطنز به دلیل زود بارده و پر محصول بودن توسط باغداران مورد استقبال قرار گرفته است . کاشت نهال گلابی نطنز محدودیت اقلیمی ندارد و در برابر سرما و گرما مقاومت خیلی بالایی دارد به همین دلیل امروزه در بیشتر شهر های ایران نهال گلابی نطنز پرورش داده می شود پس باغدارانی که قصد احداث باغ گلابی را دارند می توانند با خیال آسوده نهال گلابی نطنز را کشت کنند . مقاومت بالای نهال گلابی نطنز در کمینه و بیشینه دمایی یکی از ویژگی های بارز این نهال می باشد و به همین دلیل محبوبیت بالایی در میان ارقام گلابی پیدا کرده است.

شکل میوه حاصل از نهال گلابی نطنز گرد و رنگ میوه زرد می باشد البته گاها با گونه های صورتی نیز دیده می شود . میوه خوش طعم و درشت گلابی نطنز نسبت به گونه های دیگر کاملا بازار پسند می باشد میوه آبدار و لطیف گلابی نطنز ۱۰۰تا ۱۵۰ گرم وزن دارد و در میان ارقام ایرانی درشت ترین رقم گلابی به حساب می آید .

همانطور که می دانید نهال گلابی نطنز محدودیت اقلیمی ندارد به همین دلیل از نظر ارتفاع از سطح دریا آزاد مناطق نیز محدود نمی باشد و در اکثریت ارتفاعات قابل رشد و پرورش می باشد.

نهال گلابی نطنز قدرت رشد محدودی داشته و از ارقام پا کوتاه به حساب می آید البته قدرت رشد درخت گلابی به پایه ای که پیوند خورده است بستگی دارد مناسب ترین پایه برای پیوند نهال گلابی نطنز پایه گلابی درگزی می باشد .پایه گلابی درگزی مقاومت بالایی در مقابل تنش های محیطی و خاکی دارد .البته این پایه در برابر بیماری های پوسیدگی طوقه مقاومت پایینی دارد .در مناطقی با رطوبت خاک بالا بهتر است نهال گلابی نطنز با پایه گلابی جنگلی کشت شود .همانطور که اشاره شد نهال گلابی نطنز پا کوتاه می باشد و حداکثر ارتفاع درخت آن به ۴ متر می رسد .

نیاز سرمایی نهال گلابی نطنز :

درختان گلابی با توجه به نوع پایه ،نوع رقم و طول فصل رشد یا نیاز سرمایی محدودیت کاشت دارند .اما درخت گلابی نطنز در بیشتر نواحی ایران کاشت می شود اما این رقم گلابی بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ ساعت نیاز سرمایی دارد تا بتواند خواب زمستانه را شکسته و گلدهی داشته باشد پس با وجود سازگار بودن نهال گلابی نطنز با اکثریت شرایط اقلیمی آب و هوایی بهتر است در مناطقی که این میزان سرما در طول زمستان وجود ندارد از کاشت آن اجتناب کرد.

شروع گلدهی درخت گلابی نطنز:

شکوفه های نهال گلابی نطنز اواخر فروردین ماه ظاهر می شود به همین دلیل بر اثر سرمای بهاره دچار آسیب نمی شوند و به همین سبب کسانی که قصد احداث باغ گلابی در مناطق کوهستانی دارند می توانند با خیال آسوده با خرید و کاشت نهال گلابی نطنز به سوددهی فراوانی برسند .

میوه گلابی نطنز از ارقام دیررس به شمار می آید و زمان رسیدن میوه حاصل از درخت گلابی نطنز اوایل پاییز می باشد.

میزان باردهی و عملکرد درخت گلابی نطنز :

نهال گلابی نطنز از ارقام زود بارده می باشد و بعد از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند اما همانطور که می دانید باردهی آن در سال های اول در حد نوبرانه می باشد و اقتصادی شدن آن از سال سوم به بعد آغاز می شود . عملکرد و میزان باردهی درخت گلابی نطنز به طور میانگین در هکتار به ۶۰ تن می رسد باغداران گلابی که باغ گلابی نطنز را احداث کرده اند به طور سالانه این رقم چشمگیر را برداشت می کنند این رقم برای باغداران رقم بسیار چشمگیری می باشد به همین سبب محبوبیت و طرفداران زیادی در میان ارقام گلابی پیدا کرده است.

عمر مفید و اقتصادی درخت گلابی نطنز:

نهال تجاری و پر فروش گلابی نطنز به طور میانگین می تواند نزدیک به ۴۰ سال باردهی با کیفیت بالا و مرغوب داشته باشد .در واقع به بیان دیگر می توان گفت عمر مفید درخت گلابی نطنز به ۴۰ سال می رسد البته توجه داشته باشید نحوه مراقبت و رسیدگی به درخت از جمله آبیاری کوددهی و هرس درخت می تواند سبب کاهش یا افزایش طول عمر مفید یک درخت گلابی شود‌.

گرده افشان درخت گلابی نطنز:

دوره گلدهی نهال گلابی نطنز از ۷ تا ۱۰ روز متغیر می باشد .همچنین بهتر است بدانید نهال گلابی نطنز خودبارور نمی باشد و برای باردهی بهتر و تبدیل کردن تمام شکوفه های خود به میوه نیازمند رقم گرده افشان می باشد .اگر در هنگام کاشت نهال گلابی نطنز در ازای هر ۱۰ اصله یک اصله رقم گرده افشان مناسب کاشت نشود عملیات گرده افشانی به درستی صورت نخواهد گرفت .گرده افشانی درخت گلابی نطنز توسط زنبور عسل صورت می گیرد در واقع زنبور عسل وظیفه انتقال گرده نر به کلاله ماده را در باغ گلابی بر عهده دارد .در بیشتر ارقام گلابی ،رقم گلابی درگزی می تواند سازگاری بهتری برای گرده افشانی ارقام دیگر گلابی داشته باشد .

کاشت نهال گلابی نطنز :

برای کاشت نهال گلابی و احداث باغ گلابی نطنز نکات مهم و اصولی توصیه شده است که بهتر است رعایت کنید مناسب ترین الگو برای کاشت نهال گلابی نطنز الگوی مربعی می باشد .فاصله کاشت مناسب و استاندارد نهال گلابی نطنز ابعاد ۴×۴ می باشد زیرا نهال گلابی نطنز قدرت رشد بالایی ندارد و نیمه پاکوتاه می باشد به همین سبب در ابعاد ۱۶ متر مربع شاخه و ریشه ها تداخل پیدا نمی کنند. بعد از حفر چاله ها و تهیه و خرید نهال گلابی نطنز حتما ریشه نهال را ضدعفونی و پرالیناژ کنید و پس از هرس ریشه نهال گلابی نطنز می توانید آن را به چاله انتقال دهید برای پرالیناژ ریشه نهال گلابی نطنز بهتر است ۵۰ لیتر آب را با ۷۵ گرم قارچ کش و ۵ کیلو گرم خاک رس و کود دامی مخلوط کنید و سپس ریشه را تا طوقه در محلول فرو ببرید . پس از کاشت نهال گلابی نطنز ،مراقبت های بعد از کاشت برای داشتن درختی سالم و تنومند الزامی می باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

آبیاری نهال گلابی نطنز:

ریشه نهال گلابی نطنز برای رشد و نمو و تغذیه از عناصر موجود در خاک نیازمند به آبیاری مرتب می باشد و به صورت دیم عملکرد نخواهد داشت .اولین آبیاری نهال گلابی نطنز بلافاصله بعد از کاشت نهال می باشد که سبب نشست خاک می شود و هوای موجود در بین ذرات خاک از بین می رود این آبیاری بعد از کاشت ضرورت دارد و در صورت به تعویق انداختن این زمان آبیاری ممکن است گیرایی نهال پایین آمده و در نهایت نهال خشک شود.دومین آبیاری نهال گلابی نطنز از زمان شروع فصل رشد آغاز می شود و بسته به اقلیم آب و هوایی منطقه و میزان بارش ممکن است متفاوت باشد. میزان آبیاری نهال گلابی نطنز ۵۰ الی ۷۰ لیتر در ۷ الی ۱۰ روز می باشد این میزان و زمان آبیاری با توجه سن درخت، اقلیم منطقه کشت شده متغیر می باشد درخت گلابی نطنز نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد پس مدیریت آبیاری گلابی نطنز اهمیت بسیاری دارد زیرا ممکن است ریشه درخت دچار پوسیدگی یا بیماری های قارچی شود.

خاک مناسب نهال گلابی نطنز:

خاک مناسب برای کاشت انواع نهال های گلابی به خصوص نهال گلابی نطنز خاک های شنی لومی می باشد خاک های لومی با زهکشی مناسب دارای شرایطی می باشد که نهال گلابی نطنز به راحتی می تواند رشد کند.اگر بافت خاک رسی باشد می توان با اضافه کردن کمپوست و کود های حیوانی بافت خاک را اصلاح کرد.همچنین در خاک های شنی می توان با استفاده از گوگرد و خاک رس بافت خاک را سنگین تر کرد.ریشه نهال گلابی نطنز نسبت به دانه داران دیگر رطوبت خاک را تحمل می کند اما درمکان هایی که رطوبت بالا باشد ممکن است برخی اقلام حساس دچار بیماری های قارچی شوند .نهال گلابی نطنز نسبت به سایر ارقام مقاومت بالایی دارد و چندان حساس به خاک های مرطوب نمی باشد

اما تا حد الامکان از کاشت نهال گلابی در خاک های مرطوب باید خودداری کرد .

از نظر اسیدته خاک مناسب ترین ph خاک برای کاشت نهال گلابی نطنز ph 7تا 5/7 می باشد.

کوددهی نهال گلابی نطنز:

از مواردی که سبب می شود باغداران گلابی تناژ محصول را از باغ گلابی نطنز برداشت کند مدیریت تغذیه و کوددهی گلابی نطنز می باشد.هرچقدر تغذیه و کوددهی درخت گلابی به صورت اصولی و مرتب انجام شود عمر اقتصادی درخت نیز افزایش خواهد یافت همچنین با کوددهی درخت گلابی نطنز باردهی آن نیز اقتصادی خواهد شد.بهتر است بدانید که استفاده از کودهای دامی و گیاه برگ ها به تنهایی نمی تواند تمامی نیاز های درخت گلابی را برآورد سازند کوددهی و تغذیه درخت گلابی شامل کود ریشه زایی کود قبل و بعد از گلدهی درخت،تسریع رشد نهال و کود میوه دهی درخت گلابی می باشد .مهم ترین عناصری که درخت گلابی نطنز برای رشد نیاز دارد عبارتند از ؛نیتروژن، فسفر،پتاسیم ،کلسیم،بور،آهن و روی.در سال اول کاشت برای رشد بهتر نهال گلابی نطنز می تواند از کودهای هیومیک اسید و کود های npk با فرمول ۲۰۲۰_۲۰استفاده کرد ، در فصل پاییز یا زمستان برای تقویت درخت می توان از کود های حیوانی به صورت چاله کود با فاصله از ریشه استفاده کرد . در اواخر زمستان قبل از تورم جوانه ها می توان از محلول پاشی فروت ست و اسید آمینه برای جلوگیری از تنش های دمایی استفاده کرد و در زمان بعد از گلدهی هنگامی که میوه ها فندقی شدن می توان ریز مغذی هایی چون آهن ،روی و منگنز را محلول پاشی کرد .نکته ای که در مورد کوددهی نهال گلابی نطنز وجود دارد محلول پاشی کلسیم در فصل رنگ گیری برای رنگ گیری بهتر میوه و جلوگیری از ترک خوردگی میوه گلابی نطنز می باشد.

هرس درخت گلابی نهال نطنز:

نهال گلابی نطنز برای رشد و نمو و رسیدن به مرحله باردهی به مراقبت هایی چون آبیاری،کوددهی و هرس نیاز دارد.

هرس گلابی نطنز به منظور دستیابی درخت به بازدهی بیشتر و با کیفیت بالا انجام می شود. مناسب ترین زمان برای هرس درخت گلابی نطنز اوایل فصل بهار می باشد.البته در بعضی از موارد هرس گلابی نطنز در فصل پاییز به منظور حذف شاخه و برگ های اضافی وبیمار انجام می شود این کار سبب می شود تمامی شاخه های درخت به راحتی بتوانند نور دریافت کنند.هرس نهال گلابی نطنز در سال اول به منظور شکل گیری محور اصلی درخت انجام می شود .درسال اول بهتر است نهال گلابی نطنز از ارتفاع ۸۰ سانتی سربرداری شود .در سال دوم بهتر است ۲ یا ۳ شاخه اصلی و قوی انتخاب و بقیه شاخه های کوچک و اضافی حذف گردند .

فواید میوه گلابی نطنز:

میوه شیرین و خوشمزه گلابی نطنز برای تازه خوری و کمپوت استفاده می شود .این میوه خوش رنگ پاییزی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی از جمله فیبر و ویتامین C می باشد که به کاهش وزن ،سلامت قلب و حفظ سلامت پوست و مو کمک بسیاری می کند.گلابی خوش طعم نطنز منبع پتاسیم می باشد که سبب گشاد شدن عروق قلب شده و به سلامت قلب بسیار کمک می کند.از طرفی با کاهش کلسترول بدن سبب کاهش وزن نیز می گردد.یکی دیگر از خواص مهم میوه گلابی نطنز تقویت و استحکام استخوان می باشد .

قیمت و خرید نهال گلابی نطنز:

در هر کجای ایران که هستید می توانید بدون نگرانی از بُعد مسافت تنها با یک تماس تلفنی نهال گلابی نطنز را خرید کنید .نهالستان رویال نهال واقع در غرب کشور یکی از بزرگترین نهالستان های تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی می باشد که سالانه اقدام به تولید ده ها هزار نهال گلابی نطنز همراه با گواهی اصالت و بهداشت می نماید و بدون واسطه با قیمت مناسبی در اختیار شما قرار می دهد.

مشخصات نهال گلابی نطنز


منشاء: ایران

زمان رسیدن میوه: اواخر شهریور

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: بین 25 الی 35 درجه سانتیگراد

عادت باردهی: خود نابارور

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت