آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی جنگلی

خرید نهال گلابی جنگلی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی جنگلی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی جنگلی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی جنگلی به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی جنگلی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی جنگلی ، کاشت نهال گلابی جنگلی ، هرس درخت گلابی جنگلی ، نحوه آبیاری گلابی جنگلی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی جنگلی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی جنگلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی جنگلی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی جنگلی
  •     
  • مشخصات نهال گلابی جنگلی

مشخصات و ویژگی ها نهال گلابی جنگلی:


در بسیاری از مناطق سردسیر کوهستانی باغداران گلابی دنبال نهال دیرگل و مقاوم به سرما می باشد .نهال گلابی جنگلی یکی از ارقام کاملا دیر گل و در عین حال پربار می باشد و می تواند انتخاب بهتری برای مناطق سردسیر و کوهستانی باشد در این مطلب سعی بر این داریم خصوصیات و ویژگی های نهال گلابی جنگلی را بیان کنیم تا با این رقم کلابی بیشتر آشنا شوید.

نهال گلابی جنگلی بومی کشور ایران بوده و در خیلی از مناطق خودرو می باشد باردهی و سازگاری بالای این نهال در بسیاری از مناطق ایران یکی از خصوصیات مهم این نهال می باشد .باردهی نهال گلابی جنگلی به حالت خوشه ای بوده و میوه های ریز آن طعم شیرین و منحصر به فردی دارند به همین دلیل مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته این میوه خاص و کمیاب بازار فروش فوق العاده بالایی دارد و به دلیل پر بار بودن جز ارقام تجاری به حساب می آید همانطور که گفته شد نهال بومی گلابی جنگلی مناسب کاشت در اکثر اقلیم های آب و هوایی ایران می باشد و سازگاری وسیعی با طیف گسترده ای از اقلیم ها دارد اما به دلیل مقاومت بالا در برابر سرما کاشت آن در مناطق کوهستانی رواج بسیاری یافته است .نهال گلابی جنگلی به صورت بذری تکثیر و در اختیار باغداران قرار داده می شود اما در بسیاری از نهالستان ها از نهال گلابی جنگلی به عنوان پایه برای پیوند ارقام دیگر استفاده می شود و دلیل این امر مقاومت بالای این نهال در برابر بسیاری از آفات و بیماری ها و سازگاری آن به اکثریت خاک ها می باشد .

درخت گلابی جنگلی رشد زیادی ندارد و نهایت ارتفاع آن به ۴ متر می رسد ،شاخه های این رقم از گلابی خاردار و باردهی آن به صورت خوشه ای بوده که دارای میوه های ریز می باشد .اما به دلیل طعم شیرینی که دارد محبوبیت خاص خود را دارد برگ درخت گلابی جنگلی قلبی شکل می باشد .برداشت محصول گلابی جنگلی به دلیل شاخه های خاردار ممکن است کمی دشوار باشد اما پا کوتاه بودن درخت این رقم گلابی به این موضوع کمک می کند .

آب و هوای مناسب کاشت نهال گلابی جنگلی :

زادگاه اصلی نهال گلابی جنگلی کوه های البرز می باشد به همین سبب ذاتا این نهال مقاومت بالایی در برابر سرما پیدا کرده و می تواند تا دمای 30 درجه زیر صفر را تحمل کند، این نهال در برابر گرما تا دمای 40 درجه را دوام نمی آورد به همین دلیل سازگاری بالایی با اقلیم های مختلف دارد البته بهتر است نهال گلابی جنگلی در مناطق گرمسیر کشت نشود زیرا با دلیل بر طرف شدن نیاز سرمایی ممکن است به مرحله ی باردهی نرسد همچنین بهتر است بدانید نهال گلابی جنگلی در مقابل کم آبی نیز مقاوم می باشد و بهتر است از کاشت آن در مناطق پرباران و مرطوب خودداری کنید.

نیاز سرمایی نهال گلابی جنگلی:

نیاز سرمایی نهال گلابی جنگلی برای شکوفه دهی و شکستن خواب زمستانه حداقل 600 ساعت می باشد و در صورت بر طرف نشدن این میزان سرما در دمای کمتر از 7 درجه زیر صفر جوانه های این نهال موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهند شد در نتیجه باردهی آن به صفر خواهد رسید از این رو کاشت نهال گلابی جنگلی در مناطق سردسیر،نیمه سردسیر و معتدل توصیه می شود.

ارتفاع از سطح دریا مناسب درخت گلابی جنگلی:

نهال گلابی جنگلی سازگاری زیادی در ارتفاعات بالا دارد به دلیل اینکه بومی مناطق سردسیر می باشد.

نهال گلابی جنگلی در سطح ارتفاع 800 تا 2000 رشد و عملکرد بهتری خواهد داشت قبل از کاشت نهال گلابی جنگلی حتما ارتفاع از سطح دریا آزاد منطقه را مورد بررسی قرار دهید تا با کاشت این نهال در سطح ارتفاع مناسب نتیجه بهتری بدست آورید.

زمان شروع باردهی و عملکرد نهال گلابی جنگلی:

باردهی نهال غیر پیوندی گلابی جنگلی ممکن است چند سال طول بکشد اما ارقام پیوندی نهال گلابی جنگلی معمولا باردهی خود را از سال اول آغاز میکند باردهی مفید و اقتصادی درخت گلابی جنگلی از سال سوم می باشد. باردهی و عملکرد نهال گلابی جنگلی در هکتار به 60 تن می رسد و با توجه به میوه شیرین و بازار پسندی که دارد از ارقام کمیاب محسوب شده و بازار فروش فوق العاده بالایی دارد.

محصول گلابی جنگلی در دو زمان متفاوت به بازار می آید ارقام زودرس آن اواسط شهریور ماه و رقم دیررس آن اوایل پاییز برداشت می شود و میوه زود رس گلابی جنگلی طعمی ترش و ملس دارد اما میوه دیررس آن مزه ای کاملا شیرین و دلچسب دارد. میوه حاصل از درخت گلابی جنگلی جز گلابی های کاملا پربار بوده و از ارقام تجاری و صادراتی به حساب می آید.

زمان گلدهی درخت گلابی جنگلی:

نهال گلابی جنگلی دیرگل ده می باشد و زمان گلدهی آن نیمه دوم فروردین ماه می باشد بنابراین شکوفه های این رقم در برابر سرمای بهاره مقاومت بالایی دارد و دچار آسیب نخواهد شد. پس در مناطقی که سرمای بهاره دیر رس وجود دارید با خیال آسوده می توان نهال گلابی جنگلی را کشت کرد و از باردهی خوشه ای آن سود بالایی را کسب کرد. از آن جایی که نهال گلابی جنگلی دیرگل می باشد زمان برداشت آن نیز به تاخیر می افتد و جز گلابی های پاییزه به حساب می آید.

گرده افشان درخت گلابی جنگلی:

نهال گلابی جنگلی خود باور بوده و نیاز به رقم گرده افشان ندارد بنابراین نهال های خودرو این رقم نیز بدون نیاز به رقم گرده دهنده به باردهی می رسد پس اگر قصد احداث باغ گلابی جنگلی را دارید. بدون هیچ دغدغه ای نسبت به تهیه رقم گرده افشان می توانید کشت را انجام دهید. گرده افشانی نهال گلابی تک پایه جنگلی توسط باد انجام می شود بنابراین زمان گلدهی وزش باد ملایم به جا به جایی گرده ها کمک فراوانی می کند.

عمر مفید درخت گلابی جنگلی :

به دلیل اینکه نهال گلابی جنگلی سازگاری بالایی برای رشد در اقلیم های مختلف دارد به همین دلیل از ارقام مقاوم به حساب ها آید و دارای عمر طولانی می باشد و همین امر سبب انتخاب گلابی جنگلی به عنوان پایه سایر گلابی ها شده است. عمر مفید و اقتصادی نهال گلابی جنگلی به طور میانگین ۷۰ سال می باشد البته قابل ذکر است که در صورت رسیدگی بهتر از لحاظ تغذیه ، هرس و آبیاری می توان طول عمر مفید این درخت را افزایش داد.

کاشت نهال گلابی سیبری و احداث باغ :

با توجه به اینکه درخت گلابی سیبری خود رو می باشد در مناطق جنگلی با تراکم با در کنار یکدیگر رشد می کند. با توجه به رشد و گستردگی تاجی که دارد می توان فاصله کاشت استاندارد نهال گلابی سیبری را ۴×۴ و به روش مربعی در نظر گرفت با رعایت فاصله‌ی مناسب کاشت، شاخه‌های درخت گلابی سیبری می توانند نور خورشید به اندازه ی کافی دریافت کنند و رشد و نمو بهتری داشته باشد البته دقت داشته باشید در مناطق شیب دار این فاصله را باید به ۵ متر افزایش داد تا از لحاظ نورگیری مشکلی نداشته باشد بعد از آماده کردن چاله ها با فاصله مناسب و خرید نهال از مراکز معتبر می توان به کاشت نهال گلابی جنگلی اقدام کرد البته در متراژ های بالا جهت احداث باغ گلابی جنگلی بهتر است قبل از چاله زنی، خاک محل مورد نظر مورد تجزیه شیمیایی قرار بگیرد تا در صورت کمبود عناصر غذایی با تغذیه و برنامه غذایی این کمبود ها جبران شود مناسب ترین زمان کاشت نهال گلابی سیبری در زمان خواب نهال می باشد این بازه زمانی از اواخر فصل پاییز تا اوایل فصل بهار می باشد برای تعیین زمان دقیق کاشت نهال گلابی جنگلی عوامل مختلفی از جمله شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر باید مورد توجه قرار بگیرید در مورد تعیین زمان مناسب کاشت می توانید از کارشناسان مجموعه رویال نهال کمک بگیرید. بعد از کاشت نهال گلابی جنگلی برای حفاظت نهال در برابر عوامل طبیعی می توان از قیم استفاده کرد آبیاری بلافاصله بعد از کاشت نهال نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. در واقع می توان گفت برای داشتن درخت قطور و تنومند مراقب های بعد از کاشت ضروری می باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

خاک مناسب کاشت نهال گلابی جنگلی:

نهال گلابی جنگلی مقاومت بسیار بالایی در طیف گسترده‌ای از خاک ها دارد. ریشه نهال گلابی جنگلی از خاک شنی لوی تا خاک آهکی قابلیت رشد را دارد به دلیل مساعد بودن ریشه این نهال در بسیاری از خاک ها از جمله خاک های آهکی، از این رقم به عنوان پایه بسیاری از گلابی های دیگر استفاده می شود البته با وجود مقاومت بالای نهال گلابی جنگلی در بیشتر خاک ها بهتر است بدانید در خاک های شور قابلیت رشد را ندارد و در چنین خاک هایی حساسیت نشان می دهد. در مورد بافت خاک مناسب نهال گلابی جنگلی باید گفت که ریشه این نهال در خاک های سنگین بازهکشی ضعیف رشد خوبی نخواهد داشت.

آبیاری نهال گلابی جنگلی:

یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیر گذار در رشد سریع نهال گلابی جنگلی آبیاری مرتب این نهال می باشد. آبیاری نهال گلابی جنگلی در سال های اول کشت به منظور مستقر شدن ریشه در خاک، هفته ای یکبار در فصل رشد باید انجام گیرد اما به مرور زمان و با بزرگتر شدن نهال و با توجه به دمای هوای تابستان محل کاشت می توان بازه ی آبیاری را افزایش داد به طوری که میزان نیاز آبی نهال گلابی جنگلی روزانه بیشتر می باشد در مناطق سردسیر می توان درخت گلابی جنگلی را هر ۱۰روز یکبار و در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر می توان آبیاری را هفته ای انجام داد. روش های متعدی برای آبیاری نهال گلابی جنگلی وجود دارد ولی با توجه به کاهش میزان بارندگی در سال های اخیر و گرم تر شدن هوا، آبیاری قطره ای می تواند روش مناسب تری باشد.

هرس نهال گلابی جنگلی:

نهال گلابی جنگلی به هرس شدید نیاز ندارد و هرس آن شامل هدف شاخه‌های ضعیف آسیب دیده و بیمار می باشد. پس می توان گفت باغداران گلابی جنگلی دغدغه ی هرس را ندارند و می توانند این کار را بدون نیاز به تجربه و مهارت خاصی انجام دهند. همانطور که گفته شد نهال گلابی جنگلی نهال چندان حساسی نمی باشد و نیازمند به مراقبت خاصی ندارد. این نهال در برابر شرایط نامساعد خاک و همچنین در برابر آفات و بیماری ها مقاومت بسیار بالایی دارد به طوری که مقاومت نهال گلابی جنگلی کاملا اثابت شده می باشد به همین دلیل به عنوان پایه سایر ارقام گلابی ها انتخاب می شود به طور یقین نهال گلابی پیوند شده روی پایه نهال گلابی جنگلی قیمت بالایی را خواهد داشت اما با خرید آن از نهالستان های بزرگ و تولید کننده می توانید نهال گلابی جنگلی را با قیمت مناسب تری خرید کنید.

قیمت و خرید نهال گلابی جنگلی:

خرید نهال گلابی جنگلی به منظور استفاده آن به عنوان پایه برای سایر گلابی ها انجام می شود اما اگر قصد احداث باغ گلابی یا رقم گلابی جنگلی را دارید بهتر است نهال اصلاح شده و پیوند خورده ی آن را از نهالستان بزرگ و معتبر رویال نهال با قیمت مناسب تری خرید کنید.

مشخصات نهال گلابی جنگلی


منشاء: کشور ایران

زمان رسیدن میوه: اوایل مهر

تحمل خشکی: متحمل

مدت انبار داری: 6 ماه

تحمل سرما: بین 30 تا 35 درجه سانتیگراد

خصوصیات: ریز و زرد رنگ با طعمی شیرین و ابدار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت