آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه)

خرید نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) ، کاشت نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) ، هرس درخت گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) ، نحوه آبیاری گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه)
  •     
  • مشخصات نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه)

مشخصات و ویژگی های پایه پیرودراف:


پایه های گلابی به دو گروه بذری و پیوندی طبقه بندی شده اند .از معروف ترین پایه های رویشی که امروزه در کشور ایران بیشتر ارقام گلابی روی آن پیوند می خورند پایه پیرودراف می باشد در طی چند سال اخیر تحقیقات نشان داده که این پایه با اکثرخاک ها میزان سازگاری بهتری دارد .نهال گلابی پایه پیرودراف امروزه در ایران مورد استقبال باغدارن قرار گرفته است .این پایه اصالت آمریکایی دارد و به دلیل قدرت رشد محدودش سبب پا کوتاه شدن نهال پیوند خورده روی آن می شود به همین دلیل باغات احداث شده روی این پایه از باغات مدرن با تراکم بالا به حساب می آید و سود درآمد کلانی را برای باغدار به ارمغان می آورد .پایه پیرودراف سازگاری زیادی با انواع گلابی های چینی و اروپایی و ژاپنی دارد .پیوند نهال گلابی روی پایه پیرودراف سبب تصریح در باردهی آن می گردد به طوریکه گلابی پایه پیرودراف از سال های اول شروع به باردهی می کند و به دلیل راندمان بالا، شاخه ها ی درخت گلابی تحمل این میزان باردهی را نداشته و حتما باغات گلابی احداث شده روی پایه پیرودراف باید داربست کشیده شوند تا تکیه گاهی برای درختان پا کوتاه گلابی باشند .پایه گلابی پیرودراف در مقایسه با سایر گلابی ها سطح تحمل وسیعی در برابر شرایط نامساعد محیطی دارد .به طور مثال این پایه گلابی تحمل خاک های مرطوب و قلیایی را داشته و در این خاک ها قابلیت رشد و عملکرد بهتری داشته است البته بهتر است .جهت آبیاری این پایه های گلابی از روش قطره ای استفاده کرد تا طوقه این پایه در اثر رطوبت بیش از حد دچار پوسیدگی نشود.امروزه در بسیاری از نهالستان های ایران پایه پیرودراف به صورت خوابانیدن یا قلمه تکثیر می شود که نتیجه نسبتا مطلوبی را داشته .پایه پیرودراف قدرت ریشه زایی بهتری دارد و به خوبی در خاک مستقر می شود به همین دلیل رقم پیوند خورده روی این پایه دارای قطر مناسبی می گردد پایه گلابی پیرودراف با هیچ یک از ارقام گلابی ناسازگاری ندارد و اکثر ارقام گلابی را می توان روی این پایه پیوند زد و نتیجه مطلوبی گرفت .قدرت رشد محدود پایه گلابی و تسریع در باردهی و همچنین عملکرد بالای ارقام گلابی با این پایه سبب مشهور شدن این پایه گلابی گردیده است .

مقاومت در برابر سرما :

پایه گلابی پیرودراف رشد بسیار خوبی در مناطق سردسیر دارد و کمتر دچار سرمازدگی می شود این پایه گلابی تا دمای ۲۰ درجه زیر صفر را متحمل است و باغداران گلابی در مناطق کوهستانی می توانند با خیالی راحت از این گلابی برای احداث باغات مدرن گلابی خود استفاده نمائید.

فاصله کاشت پایه پیرودراف:

همانطور که می دانید پایه گلابی پیرودراف قدرت رشد بالایی ندارد و ارقام گلابی پیوند خورده روی این گلابی کاملا پا کوتاه می شوند به همین دلیل در هنگام کاشت نیاز نیست که فاصله زیادی در بین نهال ها در نظر گرفته شود مناسب ترین فاصله کاشت نهال گلابی پایه پیرودراف ابعاد ۳×۲می باشد .با رعایت این فاصله محدود ریشه و ساقه نهال گلابی پایه پیرودراف به راحتی می تواند رشد و نمو پیدا کند و به مرحله باردهی اقتصادی برسد .

زمان شروع باردهی گلابی پایه پیرودراف :

همانگونه که اشاره شد پایه گلابی پیرودراف سبب تسریع در باردهی رقم پیوند خورده می گردد بطوریکه ارقام پیوند خورده روی این پایه باردهی خود را از سال اول آغاز می کنند اما بهتر است این بار نوبرانه جهت قطور تر شدن ساقه نهال حذف گردد.شروع باردهی اقتصادی نهال پیوند خورده با پایه پیرودراف با توجه به نوع رقم پیوند خورده روی این پایه از سال سوم به بعد می باشد.

آب و هوای مناسب کاشت پایه پیرودراف:

پایه پیرودراف در طیف وسیعی از اقلیم ها قابل کشت است و در مقایسه با سایر ارقام کشت بافت حساسیت چندان بالایی نسبت به برودت و خشکی هوا ندارد امروزه این پایه رویشی گلابی در بیشتر شهر های ایران از جمله استانهایی چون آذربایجان لرستان ،کردستان تویسرکان،تهران،قزوین و زنجان و اکثر مناطق ایران مورد استقبال واقع شده است.

عمر اقتصادی پایه گلابی پیرودراف :

بسیاری از باغداران بر این باور هستند که نهال های گلابی پیوند خورده روی پایه رویشی عمر کمتری دارند و در عرض ۱۵ الی ۱۰ سال خشک می شوند اما این در حالتی است که نهال گلابی پیوند خورده روی پایه رویشی پیرودراف نزدیک به ۲۵ سال عمر مفید دارد البته طول عمر مفید این پایه ارتباط مستقیمی با نحوه آبیاری .کوددهی و تغذیه باغ دارد .

میزان عملکرد پایه گلابی پیرودراف :

نهال گلابی پیوند خورده روی پایه پیرودراف باردهی خود را از سال اول شروع می کند و در عرض ۲سال وارد مرحله بار اقتصادی می شود .جالب است بدانید پیوند نهال گلابی روی پایه رویشی پیرودراف سبب دو برابر شدن میزان عملکرد آن رقم می گردد .میزان عملکرد و باردهی باغات گلابی احداث شده روی پایه رویش پیرودراف به طور میانگین به ۱۲۰ تن در هکتار می رسد .برداشت این میزان محصول گلابی در طی ۲۵ سال سبب پر طرفدار شدن این پایه گلابی در میان باغداران گردیده است .

هرس نهال گلابی پایه کشت بافت پیرودراف :

درختان گلابی برای باردهی مطلوب نیازمند هرس می باشد اما گلابی پیوند خورده روی پایه پیرودراف قدرت رشد محدودی داشته و شاخ و برگ اضافی تولید نمی کند .عادت رشد گلابی پیوند خورده روی این پایه به صورت متراکم و عمودی می باشد .و به همین دلیل شاخه های این پایه گلابی باید طوری تربیت و هرس شوند که با تداخل در همدیگر مانع رسیدن نور به شاخه های پایینی نگردند.

مقاومت در برابر آفات :

نهال پیوند خورده روی پایه رویشی گلابی مقاومت نسبتا بالایی در برابر آفات و بیماری ها دارند اما باید به صورت مرتب سمپاشی شوند در صورت عدم رسیدگی به این گونه باغات گلابی مدرن ممکن است باغ احداث شده توسط بیماری هایی چون آتشک و پسیل نابود شوند .

خاک مناسب کاشت پایه پیرودراف:

همانطور که می دانید مناسب ترین خاک برای ارقام این پایه ها از جمله پایه های رویشی خاک هایی با زهکشی مناسب می باشد اما پایه گلابی پیرودراف قادر به رشد در خاک های رسی نیز می باشد همچنین این پایه در خاک های قلیایی و آهکی نیز قابلیت کشت را هم دارند .به همین دلیل در طیف وسیعی از خاک ها می توان اقدام به کاشت نهال گلابی پایه رویشی پیرودراف کرد.

آبیاری پایه های پیرودراف :

آبیاری درخت گلابی با پایه پیرودراف با توجه به سن درخت ،جنس خاک و میزان بارندگی سالانه متفاوت است اما به طور میانگین می توان گفت این پایه گلابی رویشی در هفته به ۵۰ لیتر آب نیاز دارد البته با بزرگ تر شدن درخت بازه زمانی و میزان آبیاری بیشتر می شود لازم به ذکر است که جهت جلوگیری از پوسیدگی طوقه پایه پیرودراف برای آبیاری آن از روش قطره ای استفاده شود .

کوددهی پایه پیرودراف:

با وجود اینکه درختان گلابی پیوند خورده روی پایه پیرودراف قدرت رشد محدودی دارند.اما برای افزایش کیفیت محصول تولید شده نیازمند کودهای آلی و شیمیایی می باشد توصیه می شود قبل از کوددهی باغات پایه رویشی ،خاک زمین مورد نظر مورد آزمایش شیمیایی قرار گیرد. محصول تولید شده حاصل از نهال گلابی پیوند خورده روی پایه گلابی رویشی کیفیت و سایز درشتی دارد و کاملا بازار پسند می باشد . و به همین دلیل نهال گلابی پایه رویشی پیرودراف محصولی کاملا صادراتی و تجاری تولید میکند این میوه گلابی آبدار و شیرین با قیمت بالایی در بازار به فروش می رسد و این میوه گلابی به صورت خام یا در تهیه کمپوت مصرف می گردد.

خرید و قیمت نهال گلابی پایه پیرودراف :(گلابی پایه کوتاه)

اگر قصد احداث باغ گلابی مدرن با تراکم بالا روی پایه رویشی پیرودراف دارید .می توانید این نهال گلابی را از نهالستان بزرگ و معتبری چون رویال نهال خرید کنید مجموعه رویال نهال با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی اقدام به تولید نهال گلابی پایه پیرودراف زیر نظر مهندس کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی کرده و به دلیل حذف واسطه این پایه رویشی نهال گلابی را باقیمت مناسب تری در اختیار باغداران قرار می دهد تمامی نهال های گلابی تولید شده در این مجموعه دارای گواهی بهداشت و شناسنامه می باشد.با خرید نهال گلابی پایه رویشی پیرودراف از این مجموعه می توانید با خیال آسوده اقدام به احداث باغ مدرن گلابی کنید .فروش نهال گلابی پایه کشت بافت پیرودراف در مجموعه رویال نهال به صورت حضوری وآنلاینی انجام می گیرد جهت مشاوره رایگان برای تهیه و کاشت نهال پایه کوتاه و کشت بافت گلابی می توانید با کارشناسان نهالستان رویال نهال در ارتباط باشید.

مشخصات نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه)


کشور سازنده: ایران

فاصله کاشت: 6x6

عمر اقتصادی: بالای 200 سال

ارتفاع از سطح دریا: 300 - 3400 متر

حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 10 تن

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت