آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی فیتل فرانس

خرید نهال گلابی فیتل فرانس از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی فیتل فرانس با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی فیتل فرانس در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی فیتل فرانس به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی فیتل فرانس در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی فیتل فرانس ، کاشت نهال گلابی فیتل فرانس ، هرس درخت گلابی فیتل فرانس ، نحوه آبیاری گلابی فیتل فرانس ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی فیتل فرانس و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی فیتل فرانس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی فیتل فرانس را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی فیتل فرانس
  •     
  • مشخصات نهال گلابی فیتل فرانس

مشخصات وخصوصیات نهال گلابی فیتل فرانس:


یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدار ترین گلابی ها فیتل فرانس بوده که منشاء فرانسوی دارد و امروز در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله کشور ایران پرورش داده می شود نهال گلابی فیتل فرانس قابلیت نگهداری بالایی دارد و میوه آن را به مدت ۳ ماه می توان در سردخانه نگه داشت .

میوه شیرین و خوش طعم حاصل از درخت گلابی فیتل فرانس دارای پوستی نازک و سبز رنگ و گوشتی سفید می باشد البته میوه گلابی فیتل فرانس بعد از رسیدن دارای رنگ طلایی و بازار پسند می شود گلابی فیتل فرانس دارای شکل ظاهری مخروطی و سایز نسبتا درشت با خال های ریز قهوه ای می باشد .

قدرت رشد نهال گلابی فیتل فرانس متوسط می باشد و ارتفاع درخت آن به ۴ الی ۵ متر می رسد درخت گلابی فیتل فرانس دارای برگ های پهن و بزرگ می باشد به طوری که اندازه برگ این گلابی به ۱۲ سانتی متر می رسد .همچنین این درخت علاقمند به نور زیاد بوده و بهتر است مکانی را برای کاشت نهال گلابی فیتل فرانس انتخاب کنید که کاملا نورگیر باشد،البته در مکان هایی که نیمی از روز را بتواند نور آفتاب را دریافت کند قادر به رشد می باشد و به طور میانگین روزانه حداقل به ۶ الی ۸ ساعت نور خورشید نیازمند است ،اگر نهال گلابی فیتل فرانس نتواند این میزان نور را در فصل رشد و گلدهی دریافت کند دارای رشد و گلدهی ضعیف خواهد بود در نتیجه باردهی درخت کاهش خواهد یافت ،دریافت نور کافی سبب قطور تر شدن درخت و بالا رفتن کیفیت محصول خواهد شد.

نهال گلابی فیتل فرانس مناسب کاشت در مناطق معتدل می باشد زیرا در دمای ۵ درجه زیر صفر دچار سرمازدگی شده و همچنین در دمای بالای ۳۵ درجه دچار سوختگی می شود پس در نتیجه می توان گفت مناسب ترین آب و هوا برای کاشت نهال گلابی فیتل فرانس مناطقی می باشند که معتدل به شمار می آیند قابل ذکر است که مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال گلابی فیتل فرانس ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ متر از سطح دریا می باشد.

نیاز سرمایی نهال گلابی فیتل فرانس :

درخت گلابی فیتل فرانس همانند سایر درختان مناطق معتدل و خزان کننده برای رفع خواب جوانه ها به یک دوره سرمایی در دمای ۷ درجه زیر صفر نیاز دارد .طول مدت این دوره در واقع نیاز سرمایی نهال گلابی فیتل فرانس ۵۰۰تا۹۰۰ ساعت می باشد بهتر است بدانید کاشت نهال گلابی فیتل فرانس در مناطقی که این نیاز سرمایی برای شکستن خواب جوانه هایش تامین بشود دارای سازگاری بهتری بوده و در نتیجه کیفیت محصول تولید شده بیشتر خواهد شد.

زمان گلدهی نهال گلابی فیتل فرانس :

درخت گلابی فیتل فرانس تقریبا در اواسط فروردین ماه شروع به گلدهی می کند و از ارقام متوسط گل به شمار می آید و کاشت نهال آن در مناطقی که سرمای بهاره دیررس دارند ریسک بیشتری دارد به همین سبب توصیه می شود از کاشت نهال گلابی فیتل فرانس در مناطقی با یخبندان های شدید زمستانه و سرمای بهاره خودداری شود.

عملکرد وباردهی نهال گلابی فیتل فرانس:

نهال گلابی فیتل فرانس باردهی خود را از سال سوم آغاز می کند و از سال پنجم باردهی آن اقتصادی می شود.حداکثر عملکرد درخت گلابی فیتل فرانس به ۶۰ تن در هکتار می رسد البته با روش های نوین پرورش می توان باردهی مطلوب این رقم گلابی فرانسوی را افزایش داد.

برای افزایش عملکرد و تولید محصول نهال گلابی فیتل فرانس می توان کاشت آبیاری،کوددهی و مدیریت سمپاشی محلول پاشی ها را به صورت دقیق انجام داد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد .

با توجه به اینکه درخت گلابی فیتل فرانس از ارقام متوسط گل می باشد زمان برداشت محصول آن اواسط مرداد ماه می باشد و جزء گونه های تابستانه به حساب می آید محصول گلابی فیتل فرانس با توجه به درشتی میوه و قابلیت انبار داری از ارقام تجاری و اقتصادی محسوب می شود و با احداث باغ گلابی فیتل فرانس در مناطق معتدل می توان به در آمد اقتصادی دست یافت .

گرده افشان درخت گلابی فیتل فرانس :

دوره گلدهی نهال گلابی فیتل فرانس حدودا ۷ روز می باشد و این رقم گلابی نیز مانند سایر ارقام خودناسازگار است بنابراین کاشت رقم گرده زا برای درخت گلابی فیتل فرانس واجب می باشد البته هنگام انتخاب رقم گرده افشان باید به سازگاری و انطباق دوره گلدهی دقت کنید فراموش نکنید گرده افشانی گلابی برای درخت گلابی فیتل فرانس توسط زنبور عسل انجام می گیرد .

عمر مفید اقتصادی درخت گلابی فیتل فرانس:

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است باغداران بپرسند این است که طول عمر درخت گلابی چقدر است؟ در جواب این سوال بهتر است بگویم طول عمر درخت گلابی با توجه به نوع رقم و مراقبت از درخت می تواند متغییر باشد .درخت گلابی فیتل فرانس در شرایط مطلوب می تواند ۶۰ سال عمر مفید داشته باشد البته باغداران با تجربه بهتر می دانند که با تمام شدن طول عمر مفید و اقتصادی درخت گلابی از کیفیت و کمیت باردهی کاسته می شود به همین دلیل قبل از تمام شدن عمر اقتصادی نهال های جوان را جایگزین درختان پیر و مسن می کنند .

کاشت نهال فیتل فرانس و احداث باغ گلابی :

قبل از خرید نهال گلابی فیتل فرانس بهتر است چاله ها را از قبل حفر کنید .برای حفر کردن چاله های مورد نظر باید فاصله استاندارد و مناسب جهت کاشت نهال گلابی فیتل فرانس رعایت شود رعایت این فاصله کاشت سبب دریافت نور به اندازه کافی شده و در نتیجه رشد درختان بهتر انجام می شود البته لازم به ذکر است که نوع پایه و شیب زمین در تعیین فاصله استاندارد تاثیر گذار می باشد .با توجه به اینکه نهال گلابی فیتل فرانس روی پایه گلابی جنگلی پیوند خورده و قدرت رشد متوسطی دارد مناسب ترین فاصله برای کاشت نهال آن در هنگام احداث باغ می توانند به ابعاد ۵×۵به روش مربعی باشد.با توجه به شیب زمین محل مورد نظر فاصله کاشت می تواند تغییر یابد به عنوان مثال در زمین های شیب دار جنوبی به دلیل دریافت مناسب نور خورشید می توان فواصل کاشت را کمتر کرد بعد از آماده کردن چاله ها ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که مناسب ترین زمان کاشت نهال گلابی فیتل فرانس چه زمانی می تواند باشد؟ در پاسخ این سوال باید بگویم که مناسب ترین فصل کاشت نهال گلابی فیتل فرانس می تواند اواخر پاییز تا اوایل فصل بهار قبل از بیدار شدن نهال از خواب زمستانه باشد .توصیه می شود کشت پاییزه را برای نهال گلابی فیتل فرانس از دست ندهید زیرا با کشت پاییزه نهال گلابی یک سال جلو خواهد افتاد .مراقبت های بعد از کاشت نهال گلاب فیتل فرانس سبب می شود درختی قطور و تنومند داشته باشد و در نتیجه باغ گلابی پر بار به دست آید .

در ادامه مطلب با ما باشید تا با مراقبت های بعد از کاشت نهال گلابی فتیل فرانس بهتر آشنا شوید.

آبیاری نهال گلابی فیتل فرانس:

یکی از شرایط اصلی و مهم برای افزایش باردهی و داشتن محصول سنگین وزن و آبدار،آبیاری درخت گلابی فیتل فرانس می باشد .نهال گلابی فیتل فرانس نسبت به آبیاری زیاد حساس می باشد ونیاز آبی متوسطی دارد.فواصل زمانی آبدهی نهال گلابی فیتل فرانس با توجه به فصل رشد می تواند متغیر باشد در واقع می توان گفت فاصله مناسب آبیاری نهال گلابی فیتل فرانس در فصل بهار می تواند ده روز یکبار و در فصل تابستان بهتر است هفته ای یک بار انجام شود البته با رشد نهال و تبدیل شدن آن به درخت بالغ می توان فواصل آبیاری را زیاد کرد .میزان آبیاری نهال گلابی فیتل فرانس با توجه به سن درخت از ۵۰ الی ۱۰۰ لیتر متغیر است .توجه داشته باشید در صورت کم و زیاد کردن میزان آبدهی و زمان آبیاری نهال گلابی فیتل فرانس ممکن است با تنش آبی روبرو شده و به مرور زمان برگ ها پژمرده و نهال خشک می شود پس مدیریت آبیاری نهال گلابی فیتل فرانس اهمیت ویژه ای دارد .

خاک مناسب برای نهال گلابی فیتل فرانس :

برای کشت و پرورش نهال گلابی فیتل فرانس بهتر است این نهال در خاک حاصلخیز کشت شود نهال گلابی فیتل فرانس در خاک هایی با زهکشی مناسب رشد مطلوب تری دارد خاک زمین مورد نظر برای کاشت نهال گلابی فیتل فرانس بهتر است خاکی با بافت سبک و خشک باشد توجه داشته باشید کاشت نهال گلابی در خاک های آهکی و شور سبب تضعیف شدن رشد نهال گلابی و درنتیجه به خشک شدن منجر می شود .از نظر میزان اسیدته می توان گفت مناسب ترین ph خاک برای کاشت نهال گلابی فتیل فرانس بین 5/6تا 5/7 می باشد ناگفته نماند که خاک های سنگین و رسی سبب پوسیدگی ریشه نهال گلابی خواهد شد قبل از کاشت نهال گلابی فتیل فرانس بهتر بافت خاک ،محل کاشت مشخص شود و در صورت سنگین بودن بافت ،خاک اصلاح و زهکشی شود،با اضافه کردن مواد آلی از جمله کمپوست و کود حیوانی پوسیده می توان ضمن بالا بردن حاصلخیزی خاک به اصلاح بافت خاک نیز کمک کرد.

هرس درخت گلابی فیتل فرانس:

یکی دیگر از عملیات داشت نهال گلابی فیتل فرانس انجام هرس اصولی می باشد که سبب افزایش کمیت و کیفیت محصول تولید شده می گردد و علاوه بر این منجربه افزایش طول عمر درخت نیز می گردد .هرس نهال گلابی فیتل فرانس به دو منظور فرم دهی و باردهی صورت می گیرد هرس باردهی درخت گلابی فیتل فرانس بهتر است در اواخر زمستان قبل از جوانه زنی درخت انجام گیرد و هرس فرم دهی می تواند از زمان شروع فصل رشد تا فصل پائیز به منظور حذف پا جوش ها ،شاخه های ضعیف آلوده صورت گیرد ،هرس درخت گلابی با هدف مدیریت دریافت نور کافی توسط همه شاخه ها، افزایش کیفیت محصول و افزایش طول عمر درخت انجام می گیرد از آنجایی که هرس اشتباه و نادرست ممکن است سبب عدم باردهی درخت گلابی فیتل فرانس شود توصیه می شود هرس این رقم گلابی فرانسوی را به افراد ماهر بسپارید .

مقاومت در برابر آفات :

درخت گلابی فیتل فرانس نیز همانند سایر ارقام گلابی می تواند در مقابل آفات و بیماری هایی چون پسیل گلابی ،آتشک ،بیماری لکه سیاه ،کرم سفید ریشه ....از خود ضعف نشان دهد البته می توان با روش های بیولوژیکی و شیمیایی مقاومت این رقم را افزایش داد.

کوددهی درخت گلابی فیتل فرانس:

کوددهی درخت گلابی فیتل فرانس نه تنها موجب تقویت درخت بلکه سبب افزایش کیفیت محصول تولید شده نیز می گردد .کوددهی درخت گلابی در فصل رشد درخت انجام می شود.

البته می توان از کودهای حیوانی پوسیده به حالت چالکود در فصل پائیز یا اواخر فصل زمستان استفاده کرد .البته بهتر است بدانید کودهای حیوانی به تنهایی نمی تواند نیاز درخت گلابی فیتل فرانس را تامین کند و بهتر است از کودهای شیمیایی چون فسفر،پتاس،آهن،روی،و منگنز نیز با توجه به عناصر موجود در خاک استفاده کرد که البته بهتر است بدانید دانش میزان عناصر موجود با توجه به آنالیز خاک امکان پذیر می باشد .آنالیز خاک بهتر است هر ۳ الی ۴ سال یک بار در باغات گلابی تکرار شود .

قیمت و خرید نهال گلابی فیتل فرانس:

نهالستان رویال نهال با کارشناسان مجرب و آزموده اقدام به تولید نهال گلابی فیتل فرانس با قیمت مناسب کرده و به شما ارائه می دهد اگر خواهان خرید این نهال گلابی فرانسوی را با گواهی واصالت وگواهی بهداشت هستید می توانید با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان این مجموعه بهره مند شوید همچنین در این مجموعه امکان فروش حضوری نیز برای شما باغداران عزیز فراهم شده است.

مشخصات نهال گلابی فیتل فرانس


منشاء: کشور فرانسه

زمان رسیدن میوه: اواخر مرداد

مدت انبار داری: به مدت 3 ماه

میزان رشد: متوسط

شکل میوه: مخروطی

خصوصیات: گوشت سفید، آبدار و شیرین

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت