آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی اسپادانا

خرید نهال گلابی اسپادانا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی اسپادانا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی اسپادانا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی اسپادانا به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی اسپادانا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی اسپادانا ، کاشت نهال گلابی اسپادانا ، هرس درخت گلابی اسپادانا ، نحوه آبیاری گلابی اسپادانا ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی اسپادانا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی اسپادانا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی اسپادانا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی اسپادانا
  •     
  • مشخصات نهال گلابی اسپادانا

مشخصات و ویژگی های گلابی اسپادانا:


نهال گلابی اسپادانا یکی از ارقام تجاری و اقتصادی به شمار می آید به همین دلیل محبوب باغدارها بوده و از پرفروش ترین ارقام نهال گلابی می باشد . نهال گلابی اسپادانا فضای کمی را اشغال می کند و درخت آن کاملا پاکوتاه بوده علاوه بر این مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها داشته به همین دلیل مراقبت و نگهداری از نهال آن کاری بسیار آسان است. میوه حاصل از نهال گلابی اسپادانا سایز متوسطی دارد به طوری که میانگین وزن آن به ۱۰۰ الی ۱۵۰ گرم می رسد و دارای طعمی شیرین و لذیذ می باشد و به دلیل داشتن ظاهری جذاب و مشتری پسند به کشورهای دیگر صادر می شود نهال گلابی اسپادانا منشا ایتالیایی داشته و پس از آن در سایر کشور ها از جمله ایران پرورش داده شده است این رقم نهال گلابی در کشور ایران به دلیل زودرس بودن در مناطق شمال کشور به خصوص در شهرهای مازندران، ساری ،آمل و بابل بیشتر کشت می شود میوه آن اوایل تابستان به بازار می آید و از ارقام زودرس محسوب می شود به همین دلیل در بین باغداران به اسم گلابی اسپادانا زودرس معروف شده است پوست نازک،رنگ روشن و گوشت آبدار این میوه سبب قیمت فروش بالای آن در بازار شده است. رشد نهایی درخت گلابی اسپادانا به ۵ متر می رسد البته برای پاکوتاه نگه داشتن درخت می توان آن را هرس کرد جالب است بدانید درخت گلابی اسپادانا نسبت به سایر ارقام گلابی به هرس کم تری احتیاج دارد و هرس آن شامل حذف شاخه های اضافی و بیمار می باشد.

آب وهوای مناسب برای کاشت نهال گلابی اسپادانا:

نهال گلابی اسپادانا مناسب کاشت در مناطق معتدل می باشد و شاخه های آن توان تحمل یخبندان های مناطق کوهستانی را ندارد.درخت گلابی اسپادانا برای تولید میوه ی با کیفیت نیازمند به مکانی می باشد که روزانه حداقل ۶ ساعت نور خورشید دریافت کند پس بهتر است از کاشت آن در زیر سایه سایر درختان خودداری کنید. کم ترین دمایی که نهال گلابی اسپادانا می تواند تحمل کند.۱_ درجه می باشد به همین دلیل مناسب ترین اقلیم و آب و هوا برای کاشت نهال گلابی اسپادانا آب و هوای خنک و معتدل می باشد در واقع می توان گفت سطح ارتفاع مناسب برای کاشت این نهال ۵۰۰ تا ۸۰۰ متر از سطح دریا می باشد.

نیاز سرمایی نهال گلابی اسپادانا:

از آن جایی که نهال گلابی اسپادانا مناسب کاشت در مناطق معتدل می باشد نیاز سرمایی کم تر دارد و برای جوانه زنی نیازمند ۵۰۰ تا ۹۰۰ سرما در دمای ۷ درجه زیر صفر می باشد در صورت بر طرف نشدن این نیاز سرمایی علاوه بر پایین آمدن مقاومت نهال در برابر آفات ، باردهی آن نیز کاهش می یابد.

زمان گلدهی گلابی اسپادانا:

همانطور که می دانید گلابی اسپادانا از ارقام زودرس می باشد پس می توان گفت از لحاظ زمان گلدهی از ارقام زودگل به حساب می آید و زمان گلدهی آن اواسط اسفندماه می باشدپس بهتر است این نهال در مناطقی که سرمای بهاره دارند کشت نشود.

شروع باردهی نهال گلابی اسپادانا:

نهال تجاری گلابی ایتالیایی زودرس از سال دوم شروع به باردهی می کند و جز ارقام زودبازده می باشد و باغداران مناطق شمال کشورمان با احداث باغ گلابی اسپادانا می توانند در کم تر از ۲ سال هزینه اولیه را برداشت کنند باردهی نهال تجاری گلابی اسپادانا از سال سوم اقتصادی می شود و با افزایش سن نهال به باردهی آن افزوده می باشد. میوه این رقم گلابی زودرس از اوایل تابستان قابل برداشت است در زمان چیدن گلابی اسپادانا رنگ آن سبز مایل به زرد می باشد اما پس از چیده شدن در عرض ۲ روز در جای خنک میوه کاملا رسیده و زردرنگ می شود. میوه گلابی اسپادانا قابلیت انبارداری ندارند به همین دلیل بهتر است کمی نارس برداشت شود.

عملکرد و باردهی درخت گلابی اسپادانا:

باردهی درخت گلابی اسپادانا در هکتار به ۵۰ تن می رسد‌ در واقع هر درخت بالغ گلابی اسپادانا می تواند۶۰ تا ۷۰ کیلو باردهی داشته باشد و با احتساب کاشت ۶۰۰ اصله در هکتار می توان گفت باردهی و عملکرد این رقم گلابی زودرس در هکتار توجیه اقتصادی دارد. البته بهتر است بدانید میزان باردهی درخت گلابی اسپادانا ارتباط مستقیمی با رسیدگی و نحوه ی مراقبت از آن دارد.

پایه نهال گلابی اسپادانا:

انتخاب پایه برای پیوند نهال گلابی اهمیت ویژه ای دارد. پایه تعیین کننده فاصله کاشت و طول عمر درخت گلابی می باشد. نهال گلابی اسپادانا در نهالستان رویال روی پایه درگزی پیوند خورده است زیرا این پایه در مناطق معتدل و شمال کشور رشد بهتری خواهد داشت و دارای خصوصیات مطلوبی می باشد.

گرده افشان درخت گلابی اسپادانا:

در میان ارقام نهال گلابی تعداد اندکی از گلابی ها خودبارور می باشند گلابی اسپادانا برای تولید میوه نیاز به رقم گرده افشان دارد بیشتر باغداران گلابی اسپادانا برای گرده افشانی از رقم گلابی بیروتی استفاده کرد . و در ازای هر ۱۰اصله گلابی اسپادانا یک اصله گلابی بیروتی در باغ کشت می کنند. و در زمان گلدهی از آبیاری زیاد و محلول پاشی امتناع می کنند توجه داشته باشید گرده افشانی گلابی اسپادانا توسط زنبورعسل انجام می شود در صورت نبود زنبور و حشرات در زمان گلدهی ممکن است عملیات گرده افشانی به درستی انجام نشود.

عمر مفید و اقتصادی درخت گلابی اسپادانا:

درخت گلابی اسپادانا یکی از ارقام گلابی می باشد که طول عمر طولانی دارد به طوری که در شرایط ایده آل تولید عمر مفید این درخت به 60سال می رسد بعد از اتمام طول عمر اقتصادی و مفید درخت گلابی اسپادانا ،بهتر است نهال های جوان جایگزین درختان مسن گردند زیرا از کیفیت و کمیت محصول تولید شده کاسته خواهد شد.6

کاشت نهال گلابی اسپادانا:

تراکم کاشت نهال گلابی اسپادانا بر روی پایه بذری حدود ۶۰۰ اصله نهال در هکتار با فاصله ۴×۴ در نظر گرفته می شود. فاصله بین ردیف ها ممکن است باتوجه به شیب زمین افزایش یابد رعایت فاصله مناسب در زمان کاشت نهال از عوامل ضروری می باشد که در صورت رعایت نکردن ممکن است با بزرگ تر شدن درختان خسارات زیادی به باغ وارد شود.

حفر چاله جهت کاشت نهال گلابی اسپادانا با توجه به بافت خاک از ۴۰ تا ۸۰ سانت متفاوت است و بهتر است چاله ها ۶ ماه قبل از کاشت آماده شوند. مناسب ترین زمان کاشت نهال گلابی اسپادانا اواخر فصل پاییز می باشد زیرا در این تایم نهال گلابی کاملا خزان کرده و کم تر دچار خطا می شود همچنین با کشت پاییزه نهال گلابی اسپادانا زودرس ریشه نهال سریع تر در خاک مستقر شده و از لحاظ زمان باردهی درخت یک سال جلو می افتد. بعد از کاشت نهال گلابی اسپادانا ، نهال حتما باید آبیاری شود تا هوای موجود در بین ذرات خاک از بین رود. در زمان کاشت نهال گلابی اسپادانا دقت داشته باشید محل پیوند حتما چند سانت بالای خاک باشد تا در سال های آینده درخت از محل پیوند دچاربیماری های قارچی نگردد. توجه داشته باشید کاشت اصولی نهال گلابی اسپادانا و قرار دادن آن در چاله اولین مرحله احداث باغ گلابی اسپادانا می باشد برای داشتن باغی پربارو تجاری مراقبت های بعد از کاشت نهال گلابی نیز ضروری می باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

خا‌ک مناسب برای کاشت نهال گلابی اسپادانا:

درخت گلابی اسپادانا نسبت به سایر ارقام نهال گلابی در خاک های سنگین و مرطوب تحمل بیشتری دارد اما این بدان معنا نیست‌ که این رقم گلابی را حتما باید در این چنین خاک هایی کشت کنید بلکه با کشت آن در خاک های شنی لومی به نتیجه بهتری دست خواهید یافت همچنین احداث باغ گلابی در خاک های آهکی سبب کاهش رشد و دیر باردهی درخت گلابی اسپادانا خواهید شد، ph مناسب خاک جهت کاشت نهال گلابی اسپادانا 7تا 5/7 می باشد و کاشت آن در ph های بالا سبب کاهش لکروفیل برگ هاو ضعف و زردی آن ها خواهد شد. البته با توجه به اینکه پایه نهال گلابی اسپادانا رقم درگزی می باشد سازگاری بهتری نسبت به تنش های محیطی دارد و بهتر است بدانید این پایه حساسیت کم تری نسبت به پوسیدگی طوقه دارد.

آبیاری نهال گلابی اسپادانا :

مهم ترین ملاک در تعیین میزان آبیاری و فواصل آن بستگی به سن درخت گلابی اسپادانا دارد پس از خرید و کاشت نهال گلابی اسپادانا بهتر است سال های اول آبیاری نهال به صورت هفتگی به میزان ۵۰ لیتر صورت بگیرد این کار به استقرار ریشه در خاک کمک بسیاری می کند. زمانی که درخت گلابی اسپادانا بالغ نشد می توان فواصل آبیاری آن را تا ۱۰ الی۱۲ روز افزایش داد میزان نیاز آبی درخت گلابی اسپادانا ۱۰۰ تا ۱۵۰ لیتر می باشد. آبیاری نهال گلابی اسپادانا بهتر است در فصل رشدبه طور مرتب انجام شود تا نهال دچار تنش آبی نشود. مناسب ترین روش جهت آبیاری نهال گلابی اسپادانا روش قطره ای می باشد.

هرس درخت گلابی اسپادانا:

همانطور که اشاره شد هرس درخت گلابی اسپادانا زودرس چندان سنگین نمی باشد و هرس آن شامل حذف شاخه های ضعیف و بیمار به منظور فرم دهی درخت صورت می گیرد بهترین زمان هرس فرم دهی گلابی اسپادانا بعد از برداشت محصول آن می باشد در هنگام هرس بهتر است از قیچی مخصوص هرس و به صورت ضد عفونی استفاده شود تا محل هرس مورد حمله ی آفات و حشرات قرار نگیرد هرس گلابی اسپادانا چندان سخت نیست و نیازمند به مهارت خاصی ندارد.

کوددهی نهال گلابی اسپادانا:

مطمعنا تنها کودهای آلی نمیتواند نیازهای غذایی درخت گلابی اسپادانا را تامین کند پس علاوه بر کودهای دامی می توان برای تقویت و رشد سریع نهال گلابی اسپادانا از کود های ریشه زایی و محرک نیز استفاده کرد. در سال های اولیه مناسب ترین کود جهت تقویت نهال تازه کاشته شده گلابی اسپادانا کودهای ۲۰ ۲۰ ۲۰ Npk می باشد، کودهای میکرو کامل را می توان به صورت آبیاری پای نهال یا محلول پاشی استفاده کرد . البته استفاده از ریز مغذی هایی چون آهن ، روی ، منگنز و بور نیز در زمان باروری اهمیت بسیاری دارد محلول پاشی و کوددهی نهال گلابی اسپادانا بهتر است به موقع و سر وقت انجام شود تا تاثیر بهتری داشته باشد. جهت کوددهی اولیه خاک نهال گلابی اسپادانا بهتر است آنالیز خاک صورت بگیرد.

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها:

مقاومت نهال گلابی اسپادانا به میزان مراقبت و نگهداری از درخت بستگی دارد . مراقبت نهال گلابی شامل: آبیاری، هرس و کوددهی آن می باشد اما به طور کل می توان گفت نهال پیوندی و اصلاح شده گلابی اسپادانا زودرس و مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها دارد اما سم پاشی های آن باید به موقع انجام شود.

فواید میوه گلابی اسپادانا:

میوه گلابی اسپادانا به دلیل داشتن مواد مغذی ارزش غذایی بالایی دارد مصرف میوه گلابی اسپادانا به دلیل داشتن 80درصد آب سبب زیباسازی پوست می گردد همچنین خوردن روزانه یک عدد میوه گلابی اسپادانا به هضم غذا در معده نیز کمک می کند از دیگر فواید میوه گلابی اسپادانا می توان به بهبود گردش خون در مویرگ ها و عملکرد بهبود قلب اشاره کرد.

قیمت و خرید نهال گلابی اسپادانا:

اگر می خواهید باغ گلابی اسپادانا احداث کنید در هر کجای ایران که باشید می توانید جهت خرید نهال گلابی اسپادانا از نهالستان رویال نهال اقدام کنید.در صورتی که می خواهید این نهال گلابی زودرس را از مرکز معتبر با گواهی اصالت و قیمت مناسب تهیه کنید می توانید با بزرگ ترین تولید کننده نهال گلابی در غرب کشور در ارتباط باشید در این مجموعه فروش نهال گلابی اسپادانا به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر می باشد با خرید نهال گلابی اسپادانا از نهالستان مجوز دار از جهاد کشاورزی می توانید یک خرید مطمعن را تجربه کنید.همچنین قیمت نهال گلابی اسپادانا در این مجموعه به دلیل تولید عمده نهال گلابی و حذف واسطه کاملا مناسب می باشد جهت استعلام قیمت نهال گلابی اسپادانا و بهره مندی از مشاوره های رایگان این مجموعه می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

مشخصات نهال گلابی اسپادانا


منشاء: کشور چین

زمان رسیدن میوه: اواسط شهریور

تحمل سرما: 25 الی 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: 30 سال

آب و هوای مناسب جهت کاشت: بهترین رقم برای مناطق شمال کشور

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت