آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز)

خرید نهال گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز) به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی آنجو (گلابی پوست قرمز) ، کاشت نهال گلابی آنجو (گلابی پوست قرمز) ، هرس درخت گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز) ، نحوه آبیاری گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز) ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز)
  •     
  • مشخصات نهال گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز)

مشخصات و خصوصیات نهال گلابی رد آنجو:


نهال گلابی رد آنجو منشاء فرانسوی دارد اما بعد ها به دلیل نهال تجاری واقتصادی بودن در کشور ایران اولین بار در استان اصفهان مورد استقبال قرار گرفت همانطور که از اسم نهال مشخص است میوه آن رنگ قرمز مایل به بنفش می باشد و رقمی خاص و کمیاب می باشد از مهم ترین مزیت های میوه گلابی رد آنجو می توان به خوش عطر و خوش رنگ بودن آن اشاره کرد که سبب علاقه باغداران به پرورش این نهال گردیده است .شکل میوه گلابی قرمز کروی می باشد؛و تنها پوست این رقم گلابی به رنگ قرمز می باشد و گوشت میوه سفید و آبدار آن دارای بافتی نرم و خوش طعم می باشد اندازه میوه گلابی قرمز نسبتا درشت است به طوری که قطر آن ۸۰ میلی متر و ارتفاع میوه ۸۵۰ میلی متر هست و وزن میوه حدودا ۲۷۰ گرم است به همین دلیل میوه گلابی رد آنجو بازار پسند واقتصادی می باشد . درخت گلابی قرمز رد آنجو پا کوتاه می باشد و رشد عمودی زیادی ندارد و این امر سبب سهولت برداشت میوه و رسیدگی به درخت شده است ارتفاع درخت گلابی رد آنجو به ۵تا۶متر می رسد البته با هرس فرم دهی می توان رشد درخت را کنترل کرد .برگ درخت گلابی رد آنجو نسبت به سایر ارقام گلابی رنگ سبز تیره داشته و حالت کشیده مانند دارد به طوری که طول برگ به ۸تا۱۲ سانتی متر می رسد. درخت گلابی رد آنجو زود بارده و پربار می باشد به همین دلیل یکی از پر طرفدار ترین ارقام نهال گلابی به شمار می آید . درخت گلابی پوست قرمز بر پایه بذری گلابی جنگلی یا درگزی پیوند خورده است و قدرت رشد محدودی دارد .شروع باردهی درخت گلابی رد آنجو از سال دوم می باشد البته محصول دهی اقتصادی آن از سال سوم آغاز می شود دقت داشته باشید باردهی گلابی قرمز به انتخاب رقم اصالت و زمان کاشت آن بستگی دارد.

عملکرد درخت گلابی رد آنجو:

باردهی نهال گلابی قرمز فرانسوی در مقایسه با ارقام وارداتی خوب و بهینه می باشد به طوری که عملکرد درخت گلابی رد آنجو به طور متوسط ۷۰ کیلو گرم است در واقع می توان گفت میزان باردهی رقم گلابی قرمز در هکتار به ۵۰ تن می رسد . این میزان باردهی توسط گلابی خاص و کمیاب سبب سود دهی چشمگیری می شود. دقت داشته باشید با وجود اینکه نهال گلابی رد آنجو حساس نمی باشد اما میزان باردهی آن به نحوه رسیدگی باغدار به درخت ارتباط مستقیم دارد .

نیاز سرمایی درخت گلابی رد آنجو :

درخت گلابی رد آنجو برای جوانه زنی نیاز به ۸۰ ساعت سرما در دمای منفی ۷ درجه سانتی گراید می باشد درخت گلابی رد آنجو با گذراندن این دوره سرمایی مقاومت بالایی در برابر سرما و آفات پیدا می کند به طوری که تا دما ۲۸ درجه زیر صفر را تحمل می کند .درخت گلابی قرمز رد آنجو نسبت به بیماری آتشک حساس می باشد و در صورت برطرف نشدن نیاز سرمایی آن مقاومت این رقم در برابر بیماری آتشک کاهش خواهد یافت .

ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال گلابی رد آنجو :

یکی دیگر از عواملی که قبل از انتخاب رقم گلابی رد آنجو باید در نظر داشته باشید ارتفاع از سطح دریا منطقه آزاد می باشد .زیرا ارتفاع از سطح دریا منطقه تعیین کننده اقلیم آب و هوایی منطقه و کمینه و بیشینه دمایی منطقه می باشد برخی اقلام گلابی نسبت به ارتفاع از سطح دریا حساس نمی باشد و در بیشتر ارتفاعات رشد و نمو پیدا می کنند نهال گلابی رد آنجو جز این ارقام به حساب می آید به همین دلیل خرید و کاشت نهال گلابی قرمز رد آنجو کاملا مقرون به صرفه می باشد و توجیه اقتصادی دارد .

زمان گلدهی و برداشت میوه گلابی رد آنجو:

نهال گلابی قرمز دیر گل می باشد و زمان گلدهی آن اواخر فروردین ماه می باشد به همین دلیل شکوفه های متراکم این نهال در مناطقی که سرمای بهاره دارند دچار صدمه می شوند .میوه گلابی رد آنجو به دلیل دیر گل بودن در اواخر شهریور ماه برداشت می شود میوه این رقم در هنگام رسیدن به راحتی از درخت جدا می شود و قابلیت نگهداری بالایی ندارد و بعد چیده شدن باید به بازار منتقل شود بازار فروش میوه گلابی قرمز بالاست و میوه آن به صورت تازه خوری یا تهیه کمپوت مصرف می شود .

عمر اقتصادی درخت گلابی رد آنجو :

درخت گلابی رد آنجو به طور متوسط دارای طول عمر ۷۰ سال می باشد اما باردهی مطلوب آن تنها ۵۰ سال می باشد بنابراین عمر مفید و اقتصادی آن ۵۰ سال تخمین زده شده است و بعد این مدت باردهی درخت گلابی پوست قرمز کاهش می یابد . توجه داشته باشید طول عمر مفید درخت گلابی جنگلی به نحوه هرس ،تغذیه و آبیاری آن بستگی دارد .

گرده افشان درخت گلابی رد آنجو:

اکثر درختان گلابی خودبارور نیستند و برای تبدیل کردن تمامی شکوفه های خود به میوه نیاز به رقم گرده زا مناسب دارند . در ازای کاشت ۱۰ اصله نهال گلابی رد آنجو حتما باید یک رقم گرده افشان مناسب در باغ کشت شود گرده افشانی درخت گلابی رد آنجو توسط زنبور عسل و حشرات صورت می گیرد در طول دوره گلدهی درخت نباید دچار تنش آبی قرار بگیرد همچنین در این دوره از محلول پاشی و سمپاشی باید امتناع کرد برای گرده افشانی درخت گلابی رد آنجو می توان از ارقام گلابی بارتلت و بوره بوسک استفاده کرد .

کاشت نهال گلابی رد آنجو :

کاشت نهال گلابی رد آنجو و مراقبت های بعد از کاشت کار بسیار آسانی می باشد یکی از موارد مهمی که قبل از کاشت نهال گلابی قرمز باید بدان توجه داشته باشید انتخاب محل مناسب برای کاشت می باشد نهال گلابی رد آنجو برای رشد بهتر نیاز به تابش مستقیم خورشید دارد به طوری که روزانه حداقل باید ۸ساعت نور آفتاب دریافت کند نهال گلابی رد آنجو مناسب کاشت در مناطق سردسیر ،نیمه سردسیر و معتدل می باشد این گونه متحمل دما تا ۲۸ درجه زیر صفر و ۳۵ درجه بالای صفر می باشد از دیگر نکات مهم برای کاشت نهال گلابی رد آنجو رعایت فاصله استاندارد و مناسب در هنگام حفر چاله ها می باشد با توجه به قدرت رشد نهال گلابی رد آنجو فاصله مناسب کاشت آن ابعاد ۴×۴و روش مربعی می باشد رعایت فاصله مناسب کاشت نهال گلابی قرمز سبب مدیریت دریافت نور شاخه ها در آینده می باشد همچنین ماشین آلات کشاورزی جهت انجام عملیات داشت و برداشت به راحتی می توانند رفت کنند فاصله ردیف ها در زمین های شیب دار با توجه به شیب زمین افزایش می یابد .

مناسب ترین زمان کاشت نهال گلابی رد آنجو اواخر فصل زمستان قبل از بیدار شدن نهال از خواب زمستانه می باشد البته در مناطق معتدل می توان این نهال را در اواخر فصل پاییز کشت کرد .کشت پاییزه سبز استقرار بهتر ریشه ها در خاک می شود ،و در نتیجه سبب تسریع رشد نهال در بهار خواهد شد . بعد از کاشت نهال مراقبت های بعد از کاشت ضروری می باشد یکی از این مراقبت ها قیم گذاری نهال به دلیل محافظت از نهال در برابر عوامل طبیعی می باشد همچنین برای دستیابی به درختی قطور و پر محصول بهتر است هرس ،کوددهی و آبیاری نهال را جدی بگیرید در ادامه مطلب بیشتر توضیح داده شده است.

آبیاری نهال گلابی رد آنجو در سال های اولیه به صورت منظم صورت بگیرد تا ریشه بتواند رشد و گستردگی بهتری در خاک داشته باشد در زمان بالغ شدن می توان فواصل آبیاری را افزایش داد . نیاز آبی درخت گلابی رد آنجو متوسط است میزان مصرف آب آن در هفته ۵۰ الی ۱۰۰ لیتر می باشد .

آبیاری نهال گلابی قرمز در فصل های گرما بهتر است در ۴الی ۵ روز تکرار شود به طور میانگین می توان گفت میزان نیاز آبی درخت گلابی رد آنجو ۵تا۶ هزار متر مکعب سالیانه به ازای هر هکتار می باشد البته لازم به ذکر است که میزان نیاز آبی درخت گلابی قرمز با توجه به سن درخت ،میزان بارندگی و بافت خاک ممکن است متغیر باشد .

مدیریت آبیاری باغ گلابی رد آنجو اهمیت بالایی دارد زیرا تنش آبی درخت گلابی قرمز ممکن است سبب پژمردگی و زرد شدن برگ و در نتیجه موجب تضعیف درخت گردد .بهترین و مناسب ترین روش آبیاری درخت گلابی رد آنجو روش آبیاری قطره ای می باشد .

خاک مناسب برای کاشت نهال گلابی رد آنجو :

نهال گلابی رد آنجو در طیف وسیعی از خاک ها رشد می کند.اما کاشت آن در خاک های حاصلخیز با زهکشی مناسب سبب رشد و عملکرد بهتر آن خواهد شد . از آنجایی که عمق ریشه گلابی رد آنجو تا ۲ متر می رسد بهتر است حاصلخیزی و زهکشی خاک تا این عمق از خاک ادامه داشته باشد .کاشت نهال گلابی رد آنجو در خاک های رسی و آهکی سبب تضعیف در رشد و عملکرد درخت خواهد شد مناسب ترین ph خاک جهت کاشت نهال گلابی رد آنجو ph 7تا 5/7 می باشد .

قبل از کاشت نهال گلابی رد آنجو بهتر است خاک محل مورد نظر مورد آزمایش قرار بگیرد تا با توجه به جواب آنالیز خاک توصیه های کوددهی برای خاک مورد نظر انجام می شود.جهت کوددهی خاک نهال گلابی رد آنجو بهتر است از افراد متخصص راهنمایی بگیرید .

هرس نهال گلابی رد آنجو :

هرس درخت گلابی رد آنجو به منظور افزایش کیفیت محصول و رشد بهتر درخت صورت می گیرد مناسب ترین زمان هرس درخت گلابی رد آنجو اوایل فصل بهار قبل از جوانه زنی درخت می باشد .هرس درخت گلابی قرمز شامل حذف شاخه های ضعیف ،بیمار و آسیب دیده می باشد .

هرس درخت گلابی رد آنجو سبب تسریع تولید در اسپور و در نتیجه زود باردهی درخت خواهد شد.

مقاومت در برابر آفات وبیماری ها:

نهال گلابی اصلاح شده و پیوندی رد آنجو در برابر بسیاری از آفات و بیماری ها مقاومت بالایی نشان می دهند اما در رسیدگی نا مناسب ممکن است آفاتی چون پسیل و آتشک این درخت را درگیر کند .پس سمپاشی و کوددهی این رقم را باید جدی بگیرید.

قیمت وخرید نهال گلابی رد آنجو:

در مطالب گفته شده اطلاعات کامل درباره نهال گلابی رد آنجو آمده است .اگر قصد خرید و احداث باغ گلابی پوست قرمز را دارید می توانید این نهال گلابی را با تضمین کیفیت و اصالت از مجموعه معتبر و بزرگ رویال نهال تهیه کنید و از مشاوره های رایگان کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید نهالستان رویال تمامی فعالیت های خود را زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی انجام می دهد و سالانه اقدام به تولید ده ها هزار نهاله شناسنامه دار می کند همچنین مجموعه نهالستان رویال نهال بزرگترین تولید کننده نهال اصلاح شده در سطح کشور می باشد و به دلیل حذف واسطه با قیمت مناسب تر ارقام نهال های گلابی را به فروش می رساند .فروش نهال گلابی قرمز در این مجموعه به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر می باشد .جهت مشاوره ، خرید و استعلام قیمت نهال گلابی قرمز می توانید با این مجموعه در تماس باشید.

مشخصات نهال گلابی رد آنجو (گلابی پوست قرمز)


منشاء: کشور آمریکا

زمان برداشت میوه: اواخر شهریور

تحمل خشکی: نیمه متحمل

مدت انبار داری: بالای 200 سال

رنگ پوست: قرمز براق

عادت گلدهی: خود نابارور

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت