آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی بوره بوتس

خرید نهال گلابی بوره بوتس از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی بوره بوتس با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی بوره بوتس در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی بوره بوتس به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی بوره بوتس در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی بوره بوتس ، کاشت نهال گلابی بوره بوتس ، هرس درخت گلابی بوره بوتس ، نحوه آبیاری گلابی بوره بوتس ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی بوره بوتس و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی بوره بوتس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی بوره بوتس را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی بوره بوتس
  •     
  • مشخصات نهال گلابی بوره بوتس

مشخصات و ویژگی های نهال گلابی بوره بوتس:


نهال گلابی بوره بوتس یکی از ارقام برتر گلابی می باشد نهال گلابی بوره بوتس منشا فرانسوی دارد اما به دلیل تجاری بودن امروزه در سایر کشور ها بخصوص کشور ایران کشت می شود. میوه ی زود رس گلابی بوره بوتس دارای عطری خاص،طعمی معطر،گوشتی نرم و پوستی زبر می باشد.پوست زبر و چرم رقم میوه گلابی بوره بوتس سبب ماندگاری بالای آن پس از چیده شدن می گردد. و در هنگام حمل و نقل و جابه جایی آسیب نمی بیند به همین دلیل از ارقام صادراتی می باشد و کاشت نهال آن مورد استقبال باغداران گلابی واقع شده است.نهال گلابی بوره بوتس بومی مناطق معتدل اروپا می باشد که امروزه در کشور ایران روی پایه گلابی جنگلی پیوند می خورد تا سازگاری بهتری با آب و هوای مناطق مختلف داشته باشد و در برابر آفات و بیماری ها مقاوم باشد جهت تهیه نهال گلابی بوره بوتس روی پایه جنگلی بهتر است خرید نهال آن را از نهالستان های معتبر انجام دهید‌.

درخت گلابی بوره بوتس قدرت رشد متوسطی دارد و ارتفاع زیادی نمی گیرد به طوری که نهایت ارتفاع درخت گلابی بوره بوتس به ۶ متر می رسد. درخت گلابی فرانسوی تاجی گسترده می گیرد و همین امر سبب سهولت چیده شدن محصول آن می گردد شکوفه های زیبای متوسط گل این رقم گلابی همزمان با برگ درخت و اواخر اسفند ماه ظاهر می شود.

آب و هوای مناسب کاشت نهال گلابی بوره بوتس:

قبل ازاحداث باغ گلابی حتما باید رقم مناسب اقلیم آب و هوایی منطقه مورد نظر انتخاب شود تا سازگاری بیشتری با اقلیم منطقه داشته باشد همانطور که اشاره شد نهال گلابی بوره بوتس به دلیل منشا اروپایی داشتن مناسب مناطق معتدل می باشد . با کاشت این رقم گلابی در مناطق معتدل شکوفه های آن بر اثر سرمای بهاره آسیب نخواهند دید. همچنین شاخه های درخت گلابی بوره بوتس تحمل سرمای زمستان را تا ۱۰_ درجه را دارند‌ . این نهال گلابی در کشور ایران بیشتر درمناطق شمال کشور کشت می شود و راندمان بالایی در این مناطق دارد.

نیاز سرمایی درخت گلابی بوره بوتس:

یکی از مواردی که بر میزان باردهی درخت گلابی تاثیر گذراست نیاز سرمایی درخت برای شکستن خواب زمستانه می باشد. نهال گلابی بوره بوتس برای رفع خواب زمستانه حداقل ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت سرما در دمای ۷ درجه زیر صفر می باشد . بنابراین هنگام انتخاب رقم مناسب نهال گلابی با اقلیم منطقه حتما نیاز سرمایی نهال را جدی بگیرید.

ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال گلابی بوره بوتس:

از عوامل دیگری که بر میزان باردهی درخت گلابی بوره بوتس تاثیر دارد ارتفاع از سطح دریا می باشد قبل از کاشت نهال گلابی بوره بوتس حتما باید از ارتفاع منطقه از سطح دریا اطلاع داشته باشید. کاشت نهال گلابی بوره بوتس در ارتفاع از سطح دریای مناسب سبب رشد بهتر این نهال می گردد. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گلابی بوره بوتس حدودا ۷۰۰ تا ۲۲۰۰ متر می باشد با کاشت نهال گلابی بوره بوتس در این ارتفاع از سطح دریا بیشترین باردهی را از این رقم خواهید دید.

شروع باردهی و عملکرد درخت گلابی بوره بوتس:

یکی از متداول ترین سوالات باغداران گلابی دانستن زمان شروع باردهی درخت گلابی می باشد . نهال گلابی بوره بوتس از ارقام اصلاح شده و زودبازده می باشد و هزینه صرف شده برای احداث باغ این رقم گلابی در کم ترین زمان به جیب باغدار برمی گردد. درخت گلابی بوره بوتس باردهی خود را از سال دوم شروع می کند. اما تولید محصول اقتصادی آن از سال چهارم می باشد به طور میانگین می توان گفت عملکرد درخت گلابی بوره بوتس در هکتار ۶۰ تن می باشد این رقم تجاری و اقتصادی میوه ای دارای بافت نرم و شیرین تولید می کند که دارای حجم متوسطی است شکل میوه گلابی بوره بوتس کشیده و دارای دمی بلند می باشد شکل ظاهری زیبای آن و عملکرد دلچسب میوه سبب بازارپسند بودن آن گردیده است.رنگ گوشت میوه گلابی بوره بوتس زرد و پوست آن حالت چرم مانند دارد و در بهترین شرایط محصول این رقم به حداکثر وزن خود خواهد رسید. محصول درخت گلابی بوره بوتس اوایل تابستان به بازار می آید و به عنوان نوبرانه با قیمت بالایی به فروش می رسد.و جز ارقام گلابی زودرس به حساب می آید.

عمر مفید و اقتصادی درخت گلابی بوره بوتس:

طول عمر درخت گلابی بوره بوتس به شرایط اقلیمی منطقه، میزان آبیاری ، کوددهی و نحوه ی هرس آن بستگی دارد. طول عمر درختان میوه به طول عمر مفید و طول عمر سال هایی می باشد که درخت ثمر نمی دهد با این حساب می توان گذشت طول عمر درخت گلابی بوره بوتس حدودا ۴۰ سال می باشد اما با کسر سال هایی که این درخت بار نمی دهد یا بار کم تری دارد می توان گفت طول عمر مفید آن به ۳۰ سال می رسد.

رقم گرده افشان درخت گلابی بوره بوتس:

از دیگر نیازهای درخت گلابی بوره بوتس برای حداکثر باردهی کاشت رقم گرده افشان مناسب در کنار این رقم گلابی زودرس می باشد همانطور که می دانید درخت گلابی بوره بوتس خودناسازگار است و برای باردهی مطلوب به ازای هر ۱۰ اصله حتما باید یک اصله رقم گلابی درگزی در باغ کشت شود تا حداکثر شکوفه های درخت گلابی بوره بوتس بر میوه تبدیل شود. در زمان گلدهی درخت گلابی بوره بوتس درخت نباید دچار تنش آبی شود در این صورت عملیات گرده افشانی به درستی انجام نخواهد شد.

کاشت نهال گلابی بوره بوتس:

پس از انتخاب مکان مناسب برای کاشت نهال گلابی بوره بوتس باید چاله های با فاصله مناسب حفر شود رعایت فاصله کاشت مناسب نهال گلابی بوره بوتس سبب می شود درختان در آینده فضای کافی برای تنفس داشته باشند و با رفت و آمد مناسب نور در میان شاخه ها ، کمتر دچار آفات و بیماری ها شوند با توجه به رشد درخت گلابی بوره بوتس و گستردگی تاج آن مناسب ترین فاصله کاشت آن ابعاد ۵×۵ می باشد بنابراین قبل از اقدام به خرید و کاشت نهال گلابی بوره بوتس باید چاله هایی با عمق و پهنایی مناسب با فاصله اشاره شده درست کرد و درمناسب ترین زمان اقدام به کاشت نهال گلابی بوره بوتس کرد. مناسب ترین زمان برای کاشت این نهال در مناطق معتدل و نیمه سردسیر می تواند اواخر فصل پاییز باشد کشت پاییزه باعث می شود ریشه ها در خاک بهتر مستقر شوند و همین امر سبب تسریع درباردهی درخت می شود اگر به هر دلیلی کشت پاییزه را از دست دادید می توانید کشت آن را در اواخر زمستان قبل از جوانه زنی نهال انجام دهید. هنگام کاشت نهال گلابی بوره بوتس دقت داشته باشید محل پیوند را چند سانت بالای خاک قرار دهید و بعد از کاشت بلافاصله نهال را آبیاری کنید برای جلوگیری از تبخیر آب اطراف نهال می توانید از مالچ استفاده نمایید.

خاک مناسب برای کاشت نهال گلابی بوره بوتس:

یکی از عوامل مهمی که بر میزان رشد و باردهی نهال گلابی تاثیرگذار است خاک می باشد. کاشت نهال گلابی بوره بوتس در خاک هایی با زهکشی مناسب رشد بهتری دارند،کاشت این رقم در خاک های سنگین و رسی سبب خفگی و پوسیدگی ریشه می گردد پس می توان گفت مناسب ترین خاک برای کاشت نهال گلابی بوره بوتس خاکی با بافت شنی لومی و غنی از عناصر غذایی می باشد و از آن جایی که ریشه درخت گلابی به صورت عمقی رشد می کند و تا عمق ۲ متری گسترش می یابد بهتر است خاک تا این عمق زهکشی مناسبی داشته باشد.

کوددهی درخت گلابی بوره بوتس:

نهال جوان و تازه کاشته شده برای مستقر شدن در خاک و رشد کردن به تغذیه صحیح نیاز دارد اگر خاک درخت گلابی بوره بوتس غنی نباشد می توان آن را با کودهای آلی و شیمیایی غنی ساخت اما بهتر است قبل از کوددهی خاک را مورد آزمایش شیمیایی قرار داد تا از املاح و عناصر موجود در خاک اطلاع یافت. نهال گلابی بوره بوتس در سال های اول برای رشد بهتر نیازمند کودهای میکروکامل و کودهای ریشه زایی می باشداما بعدها با رشد این نهال و تبدیل شدن آن به درخت به تغذیه بیشتری احتیاج دارد.

آبیاری نهال گلابی بوره بوتس:

نهال گلابی بوره بوتس در سال های اول هفته ای یک بار به میزان ۵۰ لیتر نیاز آبی دارد، مناطقی که میزان بارش سالانه از ۵۰۰ میلی لیتر بیشتر باشد می توان این درخت را ده روز یکبار آبیاری کرد . آبیاری نهال گلابی بوره بوتس در روز اول کاشت از الزامات می باشد و سپس آبیاری آن از اوایل فصل رشد شروع می شود و تا پایان فصل رشد ادامه دارد. درخت گلابی بوره بوتس در زمان باردهی باید به طور مرتب آبیاری شود و دچار تنش نشود. تنش آبیاری درخت گلابی بوره بوتس در زمان باردهی سبب خشک شدن میوه و ریزش آن می گردد البته بهتر است بدانید ریشه نهال گلابی بوره بوتس نسبت به رطوبت بالا حساس می باشد و در صورت آبیاری بیش از حد دچار تنش و پوسیدگی ریشه خواهد شد. همچنین آبیاری کم این رقم گلابی سبب عملکرد نامطلوب آن خواهد شد پس مدیریت عملکرد آبیاری باغات گلابی اهمیت بالایی دارد.

هرس درخت گلابی بوره بوتس:

اکثر درختان گلابی برای عملکرد مطلوب نیازمند هرس درست و اصولی می باشند و درخت گلابی بوره بوتس از این قضیه مستثنی نیست‌ به دلیل عادت رشد گسترده این رقم گلابی جهت کنترل رشد تاجی درخت و مدیریت دریافت نورخورشید، هرس اصولی گلابی بوره بوتس الزامی می باشد مناسب ترین زمان هرس درخت گلابی بوره بوتس زمانیست که درخت کاملا در خواب باشد و دما ی هوا به زیر ۳_ درجه نرسد.

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها:

درخت گلابی بوره بوتس در برابر بسیاری از آفات و بیماری ها مقاوم می باشد البته مقاومت این رقم گلابی در برابر بسیاری از آفات و بیماری ها به عوامل مختلفی از جمله آبیاری، کوددهی و هرس بستگی دارد. از آفات مشترک ارقام گلابی می توان به پسیل و آتشک گلابی اشاره کرد که با سمپاشی درست و به موقع می توان از بروز این بیماری ها جلوگیری کرد.

قیمت و خرید نهال گلابی بوره بوتس:

نهالستان رویال نهال یکی از بزرگ ترین مجموعه تولید کننده نهال گلابی می باشد که زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی در سطح کشور فعالیت می کند اگر قصد خرید نهال گلابی بوره بوتس و ارقام کمیاب گلابی را دارید می توانید با قیمت مناسب تری این رقم را خرید نمایید.تمامی ارقام گلابی تولید شده در این مجموعه دارای گواهی بهداشت و اصالت می باشند.با خرید نهال گلابی کمیاب بوره بوتس از اصالت این رقم خیالتان آسوده باشد زیرا تمامی نهال های این مجموعه در هنگام فروش گارانتی دارند و تضمین اصالت می باشند این مجموعه دارای خدمات پس از فروش نهال می باشد با خرید نهال گلابی بوره بوتس از این مجموعه می توانید با اطمینان خرید کنید و با خیالی آسوده با باغداری بپردازید.

مشخصات نهال گلابی بوره بوتس


نوع رقم: بسیار تجاری

زمان رسیدن میوه: اواسط تابستان

نوع پوست: زبر و خشک

نوع میوه: سفت (قابل جویدن) و پربار

خصوصیات: عطر مخصوص

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت