آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گلابی شاه میوه

خرید نهال گلابی شاه میوه از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گلابی شاه میوه با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گلابی شاه میوه در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گلابی شاه میوه به سراسر کشور.
قیمت نهال گلابی شاه میوه در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گلابی شاه میوه ، کاشت نهال گلابی شاه میوه ، هرس درخت گلابی شاه میوه ، نحوه آبیاری گلابی شاه میوه ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گلابی شاه میوه و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گلابی شاه میوه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گلابی شاه میوه را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گلابی شاه میوه
  •     
  • مشخصات نهال گلابی شاه میوه

مشخصات و خصوصیات نهال گلابی شاه میوه:


منشا نهال گلابی شاه میوه کشور ایران و اصالت آن شهر اصفهان می باشد این رقم گلابی یکی از ارقام پرفروش و پرطرفدار می باشد که علاوه بر دیر گل بودن پاکوتاه نیز می باشد.میوه حاصل از نهال گلابی شاه میوه بسیار شیرین ، آبدار و خوش طعم می باشد و مناسب برای تازه خوری می باشد این میوه قابلیت نگهداری و انبارداری ندارد و رنگ آن پس از چیده شدن قهوه ای می شود.

نهال گلابی شاه میوه نسبت به سرما مقاومت متوسطی دارد به همین دلیل در مناطقی با آب و هوای نیمه سردسیر و معتدل کشت می شود همانطور که گفته شد درخت گلابی شاه میوه پاکوتاه می باشد اما برای تربیت و فرم دهی تاج درخت بهتر است درخت این رقم گلابی ۲ بار در سال مورد هرس فرم دهی قرار گیرد . مدت انبارداری و نگه داری میوه گلابی تنها ۱ الی ۲ هفته می باشد و میوه تولید شده توسط این رقم قابلیت نگهداری ندارد به همین دلیل انتخاب مناسبی برای باغدارانی که می خواهند این میوه گلابی را در سردخانه نگهداری کنند، نیست محصول تولید شده توسط درخت گلابی شاه میوه زرد رنگ می باشد و سایز متوسطی دارد به طوری که میانگین وزن آن به ۱۵۰ الی ۲۰۰ گرم می رسد میوه خوش فرم و لذیذ گلابی شاه میوه بسیار چشمگیر و بازارپسند می باشد و به عنوان نوبرانه اوایل تابستان به بازار می آید به همین دلیل از ارقام تجاری به حساب می آید.پوست میوه حاصل از درخت گلابی شاه میوه نسبت به سایر ارقام گلابی نازک تر است به همین دلیل مدتی پس از چیده شدن قهوه ای رنگ می شود گوشت نرم و آبدار و طعم شیرین میوه حاصل از نهال گلابی شاه میوه، آن را تبدیل به پرفروش ترین ارقام گلابی کرده است . نهال گلابی شاه میوه یکی از معروف ترین و پربارترین ارقام گلابی می باشد و برای کسانی که قصد احداث باغ گلابی را در مناطق معتدل دارند می تواند مناسب ترین گزینه باشد زیرا میوه حاصل از این رقم بسیار پرسود و پرفروش است.درخت گلابی شاه میوه از ارقام پاکوتاه بوده و قدرت رشد متوسطی دارد به همین دلیل فضای زیادی را در باغ اشغال نمی کند و با وجود پاکوتاه بودن کاملا پر بار است. شروع باردهی درخت گلابی شاه میوه از سال های اول بوده اما باردهی تجاری آن از سال چهارم آغاز است. درخت پربارو زود بازه گلابی شاه میوه می تواند به طور متوسط ۷۰ تا ۸۰ کیلو باردهی داشته باشد.

عملکرد و باردهی درخت گلابی شاه میوه:

همانطور که گفته شد درخت گلابی شاه میوه یکی از ارقام پربار می باشد و با احتساب کاشت ۶۰۰ اصله نهال در هکتار عملکرد آن در هکتار به طور میانگین می تواند بیش از ۷۰ تن باشد . البته بهتر است بدانید از آن جایی که نهال گلابی شاه میوه نسبت به بیماری آتشک حساس می باشد رسیدگی به درخت آن در میزان عملکرد و باردهی آن تاثیر مهمی خواهد داشت.

زمان گلدهی درخت گلابی شاه میوه:

درخت گلابی شاه میوه از نظر زمان گلدهی متوسط گل به حساب می آید و زمان گلدهی آن با توجه به آب و هوا و شرایط اقلیمی منطقه کشت شده از دهم تا بیست و پنجم فروردین ماه ممکن است متغییر باشد . و همین امر سبب شده از کاشت نهال گلابی شاه میوه در مناطقی که سرمای بهاره دیررس دارند خوددداری شود. درخت گلابی پربار شاه میوه تراکم گلدهی بسیار بالایی دارد و کاملا پر محصول می باشد.

عمر مفید و اقتصادی درخت گلابی شاه میوه :

در صورت رسیدگی به درخت گلابی شاه میوه و مدیریت درست باغ ، این درخت می تواند حداقل ۳۵ سال عمر مفید و اقتصادی داشته باشد. البته طول عمر این رقم طولانی می باشد اما بعد از ۳۵ سالگی از کیفیت باردهی آن کاسته می شود. توجه داشته باشید هرچقدر رسیدگی و مراقبت از درخت به بهترین نحو انجام شود طول عمر درخت گلابی شاه میوه نیز افزایش خواهد یافت.

نیاز سرمایی و ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال گلابی شاه میوه:

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام کاشت نهال گلابی و انتخاب رقم مناسب باید بدان توجه کرد ارتفاع از سطح دریای آزاد منطقه است قابل ذکر است که بسیاری از نهال های میوه نسبت به ارتفاع از سطح دریا حساس نمی باشد اما ارتفاع از سطح دریای منطقه مورد نظر جهت کاشت نهال گلابی شاه میوه اهمیت بسزایی دارد مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال گلابی شاه میوه ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ متر از دریا می باشد کاشت نهال گلابی شاه میوه در ارتفاعات بالاتر ممکن است سبب عدم رشد نهال شاه میوه در آن منطقه شود. جوانه های نهال گلابی شاه میوه برای جوانه زنی نیازمند یک دوره سرمایی در زمستان می باشند. نیاز سرمایی این رقم گلابی ۵۰۰ تا ۹۰۰ ساعت سرما در دمای ۷ درجه زیر صفر می باشد.

گرده افشان درخت گلابی شاه میوه:

درخت گلابی شاه میوه همانند سایر ارقام گلابی خودناسازگار است و برای باردهی مطلوب به رقم گرده زا مناسب نیاز دارد . در طی تحقیقات چندین سال اخیر به منظور شناسایی ارقام سازگار با یکدیگر ارقام گلابی شاه میوه، نطنز و درگزی به عنوان ارقام سازگار با یکدیگر انتخاب شده اند در واقع می توان گفت به ازای کاشت هر ۱۰ اصله نهال گلابی شاه میوه بهتر است یک اصله از ارقام نام برده کشت شود . در صورت نبود گرده افشان مناسب در باغ بیشتر شکوفه ها تبدیل به میوه نخواهند شد یا در صورت تبدیل شدن به میوه در زمان فندقی شدن دچار ریزش خواهند شد. دوره گلدهی درخت گلابی شاه میوه یک هفته می باشد و در طول مدت این یک هفته به منظور انجام عملیات گرده افشانی به بهترین صورت از انجام سم پاشی و محلول پاشی خودداری کنید.

کاشت نهال گلابی شاه میوه:

بهترین الگوی کاشت نهال گلابی شاه میوه الگوی مربعی می باشد . گودال های حفر شده جهت کاشت این رقم گلابی از ۷۰ تا ۱۰۰ سانتی متر می تواند متغییر باشد‌.مناسب ترین فاصله کاشت نهال گلابی شاه میوه ابعاد ۴×۴ است. قبل از کاشت نهال گلابی شاه میوه بهتر است ریشه نهال را هرس و پرالیناژ کنید و پس از کاشت خاک اطراف نهال را لگدمال کرده و نهال را آبیاری کنید این اقدامات سبب می شود هوای موجود در بین ذرات خاک از بین رود. قبل از آنکه اقدام به کاشت نهال گلابی شاه میوه نمایید بهتر است مکانی را برای کاشت آن انتخاب کنید که روزانه حداقل ۶ ساعت نور مستقیم خورشید را دریافت کنید همچنین بهتر است بدانید مناسب ترین دما برای کاشت این نهال دمای ما بین ۲۰_ تا ۳۵+ درجه می باشد.

توجه داشته باشید خاک محل کاشت نهال گلابی شاه میوه باید غنی و حاصلخیز باشد که در ادامه مطالب بیشتر توضیح خواهیم داد.

با توجه به اینکه کاشت نهال گلابی شاه میوه بیشتر در مناطق معتدل و نیمه سردسیر انجام می شود. مناسب ترین زمان برای کاشت نهال گلابی شاه میوه اواخر فصل پاییز می باشد کاشت نهال در این زمان سبب می شود ریشه نهال در خاک مستقر شود و زمان باردهی آن تسریع یابد. اگر کاشت را در این زمان از دست دادید می توانید کاشت آن را اواخر فصل زمستان قبل از جوانه زنی نهال انجام دهید.

خاک مناسب نهال گلابی شاه میوه:

در صورتی که همه ی شرایط مطلوب جهت کاشت نهال گلابی شاه میوه فراهم شود اما خاک محل کاشت فقیر باشد رشد و عملکرد نهال گلابی شاه میوه مناسب نخواهد بود.پس بهتر است قبل از کاشت نهال گلابی شاه میوه و احداث باغ آن خاک مورد آزمایش قرارگیرد از آن جایی که ریشه نهال گلابی شاه میوه تا عمق ۳ متری از خاک نفوذ می کند پس وجود عناصر غذایی تا این عمق ضروری می باشد. ریشه نهال گلابی شاه میوه نسبت به رطوبت بالای خاک حساسیت کمتری دارد اما تا جای ممکن بهتر است این نهال را در خاک هایی با بافت شنی لومی کشت کرد تا زهکشی مناسبی داشته باشد.ریشه ی نهال گلابی شاه میوه نسبت به خاک های آهکی حساسیت بالایی دارد و سبب کاهش رشد و عملکرد درخت خواهد شد . پس در نتیجه می توان گفت مناسب ترین خاک جهت کاشت نهال گلابی شاه میوه خاکی با بافت شنی لومی با ph 5/6تا 7 می باشد.

آبیاری نهال گلابی شاه میوه:

یکی از دغدغه های باغداران گلابی در کشور ایران مسئله آبیاری می باشد. زیرا در بسیاری از مناطق ایران مشکل کم آبی وجود دارد اما با کاشت نهال گلابی شاه میوه در مناطق معتدل و با توجه به میزان بارش سالانه نگرانی زیادی درباره ی آبیاری نهال گلابی شاه میوه نخواهید داشت.

نهال گلابی شاه میوه برای رشد و رسیدن به مرحله باردهی نیازمند ۵۰ لیتر آبیاری در هفته می باشد اما با بزرگ ترین شدن نهال می توان بازه ی آبیاری را تا ۱۰ الی ۱۲ روز یکبار به میزان ۱۰۰ لیتر افزایش داد.

هرس درخت گلابی شاه میوه:

درخت گلابی شاه میوه از ارقام پاکوتاه می باشد به همین دلیل نیاز به هرس شدید ندارد اما اگر این نهال از همان سال های اول درست تربیت و نگهداری نشود ممکن است انرژی درخت صرف شاخه های اضافی و فرعی گردد و میزان باردهی و عملکرد درخت کاهش یابد.هرس درست و اصولی درخت گلابی شاه میوه سبب ایجاد تعادل بین تاج و ریشه درخت می گردد همچنین سبب مدیریت دریافت نور و افزایش طول عمر درخت می گردد. در سال اول کاشت برای تشکیل محور اصلی درخت بهتر است یک هفته بعد از کاشت نهال از ارتفاع ۸۰ سانتی سربرداری شود. سربرداری نهال بهتر است به صورت مورب انجام شود و بعد از سربرداری از چسب هرس استفاده شود.

کوددهی درخت گلابی شاه میوه:

برنامه غذایی و کوددهی درخت گلابی شاه میوه با توجه به جنس خاک و زمان متغییر باشد وبر اساس میزان عناصر موجود در خاک تعیین می شود. برای ارزیابی میزان عناصر خاک و استفاده از کود می توان خاک محل مورد نظر را مورد آزمایش قرارداد.بهتر است بدانید نهال گلابی شاه میوه در سال های اولیه به کود های شیمیایی زیادی احتیاج ندارد و برای تقویت خاک می توان از کودهای آلی و کودهای میکروکامل استفاده کرد.

قیمت و خرید نهال گلابی شاه میوه:

در هر کجای ایران اگر قصد خرید نهال گلابی شاه میوه و احداث باغ آن را داشته باشید می توانید با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید تا در زمینه ی انتخاب نهال و خرید آن راهنمای شما باشند مجموعه نهالستان رویال با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه اقدام به تولید بیش از ۱۰۰۰۰ اصله نهال گلابی شاه میوه می کنند و به دلیل حذف واسط با قیمت مناسب تری در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.لازم به ذکر است تمامی نهال های تولید شده در این مجموعه دارای گواهی اصالت و ضمانت می باشند و تا دوسال شامل گارانتی می شوند با خرید نهال گلابی لیبل دار شاه میوه می توانید با خیالی آسوده اقدام به احداث باغ گلابی نمایید و از پشتیبانی پس از کاشت تئسط کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید.

مشخصات نهال گلابی شاه میوه


نوع رقم: تجاری

زمان رسیدن میوه: اوایل تابستان

تناژ باردهی: بسیار بالا

نوع بازدهی: زود بازده

مقاومت به سرما: مقاوم

نوع مصرف: تازه خوری و کمپوت

مقاومت به سرما: بازدهی بالا و آبدار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت