آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو جهانگیری

خرید نهال زردآلو جهانگیری از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو جهانگیری با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو جهانگیری در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو جهانگیری به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو جهانگیری در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو جهانگیری، کاشت نهال زردآلو جهانگیری، هرس درخت زردآلو جهانگیری، نحوه آبیاری زردآلو جهانگیری، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو جهانگیری و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو جهانگیری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو جهانگیری را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو جهانگیری
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو جهانگیری

خصوصیات و ویژگی های نهال زردآلو جهانگیری


نهال زردآلوجهانگیری یکی از ارقام دیر گل می باشد .این نهال نیاز آبی بالایی دارد و به طور میانگین میزان باردِهی آن در هکتار 60 تن می باشد .نهال زردآلوجهانگیری منشا ایرانی دارد واولین بار در کشور ایران پرورش داده شده است. شکل میوه زردآلو جهانگیری دوکی شکل و رنگ آن زرد با رَگه های قرمز می باشد .این رقم دارای گوشتی آبدار ، خوش طعم و شیرین می باشد و میوه آن به صورت خام یا به صورت خشکباری مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل یکی از ارقام زردآلو های تجاری به حساب می آید .مغز زردآلو جهانگیری تلخ و خوراکی نمی باشد نهال زردآلو جهانگیری رقمی بومی بوده و یکی از پرفروش ترین ارقام زردآلو در میان ارقام نهال زردآلو می باشد اگر در مناطق سردسیر تصمیم به احداث باغ زردآلو گرفته اید انتخاب نهال زردآلوجهانگیری یک انتخاب هوشمندانه می باشد زیرا این رقم متحمل سرما تا دمای ۳۰ درجه زیر صفر می باشد.

نهال زردآلوجهانگیری پیوندی روی پایه زردآلو تلخ می باشد نهال بدون پیوند این رقم باردهی خیلی پایین با میوه های ریز تولید می کند. کیفیت و مرغوبیت محصول درخت بدون پیوند زردآلوجهانگیری کاملا پایین می باشد همچنین چنین نهالی در مقابل آفات و بیماری ها و کم آبی مقاوم نمی باشد همین امر سبب می شود بیشتر باغداران پایه زردآلو تلخ را برای نهال زردآلو جهانگیری انتخاب کند درخت زردآلو رشد یافته از پایه ارتفاع خیلی بلند داشته و دیرتر باردهی خود را شروع می کند.

حداکثر ارتفاع درخت زردآلو جهانگیری:

نهال زردآلوجهانگیری سریع السیر رشد می باشد و حداکثر ارتفاع درخت این رقم ۵متر می باشد درخت زردآلو جهانگیری نیمه پا کوتاه و با تنه ای قطور دارای شکوفه های بسیار زیبایی در فصل بهار می باشد زمان باز شدن شکوفه های این رقم اواسط فروردین ماه می باشد که در ادمه بیشتر توضیح خواهیم داد.

نیاز سرمایی:

اکثر درختان زردآلو برای جوانه زنی بعد از خواب زمستانه نیازمند یک دوره سرما می باشند در صورت نگذراندن این دوره جوانه های موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهند شد .حداقل نیاز سرمایی جوانه های نهال زردآلوجهانگیری ۳۰۰تا۷۰۰ ساعت سرما در دمای ۷- درجه سانتی گراید می باشد.

عمر اقتصادی:

از زمانی که درخت زردآلو باردهی اقتصادی خود را شروع می کند تا زمانی که بیشترین عملکرد را دارد جزء عمر مفید واقتصادی درخت زردآلو به حساب می آید عمر درخت زردآلوجهانگیری به طور متوسط ۷۵سال می باشد اما عمر مفید آن ۴۰ سال می باشد در واقع درخت زردآلوجهانگیری باردهی اقتصادی خود را از سال پنجم آغاز می کند و این باردهی تا ۴۵ سالگی ادامه دارد و بعد از ۴۰ سالگی بار درخت زردآلوجهانگیری کاهش یافته و از مرغوبیت محصول کاسته می شود.

عملکرد و شروع باردهی زردآلوجهانگیری :

نهال زردآلو جهانگیری یکی از پر بارترین ارقام زردآلو می باشد این رقم باردهی خود را از سال سوم آغاز می کند اما همانطور که اشاره شد باردهی اقتصادی آن از سال پنجم می باشد .باردهی سال های اولیه نهال زردآلوجهانگیری در حد نوبرانه می باشد و بهتر است این باردهی حذف گردد تا نهال تمام انرژی خود را صرف رشد و نمو خود کند باردهی درخت بالغ زردآلو جهانگیری به ۸۰ کیلو می رسد وبا احتساب کاشت ۴۰۰ اصله نهال در هکتار باردهی زردآلوجهانگیری در هکتار به ۳۲ تن می رسد البته این باردهی با توجه به افزایش سن درخت و نحوه رسیدگی آن از جمله آبیاری و کود دهی ممکن است افزایش یابد.

زمان گل دِهی زردآلوجهانگیری:

عادت گل دِهی رقم زردآلو جهانگیری متراکم می باشد و همانطور که می دانید زمان گلدهی این گونه اواسط فروردین ماه می باشد و در مناطقی که سرمای بهاری دارند شکوفه های این رقم دچار مشکل نمی شوند زمان برداشت محصول زردآلوجهانگیری اواخر خرداد تا اوایل تیر ماه می باشد . میوه رسیده و طلایی رنگ زردآلو جهانگیری به راحتی از شاخه جدا می شود و این میوه قابلیت نگهداری ندارد وتنها چندروز بعد از چیده شدن باید مصرف یا میوه آن را خشک یا کنسرو کرد.

رقم گرده افشان نهال زردآلو جهانگیری :

اکثر ارقام زردآلو خود بارور می باشند و گرده افشانی این درختان توسط زنبور عسل انجام می گیرد.البته برای افزایش باردهی درخت زردآلو جهانگیری بهتر است چند رقم مختلف در باغ در کنار یکدیگر کشت می شوند. در هنگام انتخاب ارقام جهت کاشت بهتر است ارقامی انتخاب شود که از لحاظ زمان گلدهی یکسان باشند در زمان گرده افشانی بهتر است برای هر هکتار ۴یا ۵ تا کندو زنبور عسل در باغ قرار داده شود.

ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال زردآلو جهانگیری:

نهال زردآلوجهانگیری نسبت به اقلیم آب و هوایی حساسیت بالایی ندارد و نسبت به ارتفاع از سطح دریای آزاد محدودیت ندارد البته بهتر است بدانید این نهال در مناطق پست و جلگه ای که رطوبت هوایی بالا باشد دچار پوسیدگی و بیماری های قارچی می شود پس بهتر است از کاشت آن در این مناطق خودداری کنید.نهال زردآلوجهانگیری در مناطق کوهستانی با سطح ارتفاعات بالا رشد بهتری خواهد داشت.

کاشت و احداث باغ زردآلو جهانگیری:

جهت کاشت و احداث باغ بهتر است از قبل زمین محل احداث را آماده کنید برای آماده سازی زمین به ازای هر هکتار می توان ۲۰ تن کود دامی پوسیده را به خاک اضافه و سپس شخم عمیق زد .اگر محلی که می خواهید نهال را کاشت کنید قبلا باغ بوده است بهتر است خاک زمین ضدعفونی گردد همچنین برای تغذیه و کودهای خاک بهتر است آنالیز خاک انجام گیرد.

چاله های نهال زردآلوهای جهانگیری بهتر است به عمق ۷۰×۷۰ و با فاصله ۵×۵ آماده شود زمان آماده سازی چاله بستگی به زمان کاشت نهال دارد .زمان کاشت نهال با توجه به اقلیم آب و هوایی منطقه ممکن است از اواخر فصل پاییز تا اوایل بهار متغیر باشد اما بهتر است ۶ماه قبل از کشت نهال چاله ها آماده شود .

بعد از کاشت نیز اگر می خواهید درختی تنومند با بیشترین عملکرد را داشته باشید باید مراقبت های بعد از کاشت را فراموش نکنید.در بند های دیگر بیشتر توضیح خواهیم داد.

خاک مناسب کاشت نهال زردآلوجهانگیری:

نهال زردآلوجهانگیری برای رشد بهتر به خاک حاصلخیزی نیازمند است قبل از آنکه اقدام به کاشت نهال کنید بهتر است خاک را از لحاظ اسیدیته و میزان شوری و عناصر موجود بررسی کنید.

اسیدته مناسب کاشت نهال زردآلوجهانگیری خاکی است با 6 phتا7 همچنین خاک هایی با بافت سنگین و رسی مناسب کاشت نهال زردآلوجهانگیری نمی باشند .خاک نهال زردآلوجهانگیری باید دارای زهکشی مناسب باشد برای رشد بهتر نهال در خاک های رسی بهتر است بافت خاک اصلاح گردد بدین منظور می توانید به خاک کود حیوانی یا کمپوست اضافه نمایید.

آبیاری نهال زردآلوجهانگیری:

بعد از کاشت نهال زردآلوجهانگیری بهتر است نهال را بلافاصله و به خوبی آبیاری کنید .آبیاری مکرر و نهال تازه کاشته شده به منظور استقرار کامل ریشه ها در خاک ضروری می باشد.البته برای مدیریت آبیاری بهتر است یک بازه ی آبیاری در نظر بگیرید و با توجه به رطوبت خاک و درجه حرارت بازه آبیاری را کم یا زیاد کنید .به منظور تعیین بازه ی زمانی آبیاری نهال زردآلوجهانگیری در خاک کشت شده بهتر است یک چاله ی ۳۰ سانتی درست کنید و سپس یک مشت از خاک را به هم فشار دهید اگر ذرات خاک به هم نچسبید در واقع خاک نیازمند آبیاری می باشد . اما به طور معمول آبیاری نهال زردآلوجهانگیری ۵ الی ۷روز یکبار به میزان ۴۰ تا۵۰ لیتر می باشد جالب است بدانید نامرتب آبیاری کردن نهال سبب تنش آبی در نهال شده و در نهایت سبب خشک یا پژمرده شدن آن می گردد .

آبیاری باید به صورت متعادل انجام گیرد .آبیاری کم موجب خشکی نهال وآبیاری زیاد موجب زرد شدن برگ و پوسیدگی ریشه می گردد.

کوددهی درخت زردآلوجهانگیری:

تمامی نهال ها برای رشد و رسیدن به مرحله باردهی نیازمند مواد مغذی هستند عناصر غذایی پر مصرف برای درخت زردآلوجهانگیری نیتروژن، فسفر،پتاسیم،کلسیم می باشد البته بهتر است بدانید جذب این عناصر غذایی برای ریشه به عوامل مختلفی چون رطوبت ،اسیدته و میزان هرس بستگی دارد .تغذیه و کوددهی نهال زردآلوجهانگیری با توجه به آنالیز خاک یا تفسیر آزمون برگ امکان پذیر است .

هرس درخت زردآلوجهانگیری:

به منظور افزایش عملکرد و کیفیت میوه بهتر است درخت زردآلوجهانگیری هرس و تربیت شود.برای داشتن درخت زردآلو قوی و تنومند با عملکرد بالا بهتر است هرس را درست و اصولی انجام دهید زیرا میوه زردآلوجهانگیری معمولا روی سیخک های ۲ ساله تشکیل می شود.

هرس زردآلوجهانگیری به منظور مدیریت دریافت نور خورشید و همچنین محدود کردن رشد درخت انجام می گیرد هر زردآلو جهانگیری نسبت به هسته داران دیگر سبک تر می باشد . سر برداری منظم هرساله و حذف شاخه های مسن به منظور تحریک رشد شاخه ها ی جدید در عملیات هرس زردآلوجهانگیری لازم و ضروری می باشد زیرا میوه زردآلوجهانگیری برروی شاخه های ۲ساله تشکیل می شود.

مقاومت در برابر آفات :

درخت زردآلوجهانگیری به دلیل پیوند روی پایه تلخ زردآلو در مقابل بسیاری از آفات و بیماری ها مقاوم می باشد اما دلیل بر عدم سمپاشی این گونه نمی باشد از بیماری های و آفات مشترک ارقام درخت زردآلو می توان به شانکر باکتریایی ،پوسیدگی قهوه ای ،شته ها و انواع پروانه های زمستانه اشاره کرد .

خواص و فواید میوه زردآلوجهانگیری :

میوه زردآلوجهانگیری به دلیل داشتن ویتامین Aسبب کاهش خطر بروز بیماری های آب مروارید،سکته وانواع بیماری ها قلبی و بعضی از سرطان ها می شود همچنین بتاکاروتن موجود در میوه زردآلوجهانگیری سبب محافظت پوست در برابر اشعه خورشید می شود .تحقیقات نشان داده است که فیبرهای موجود از بروز یبوست و بیماری های روده ای جلوگیری می کند .برگه یا همان خشک شده میوه زردآلوجهانگیری سرشار از پتاسیم می باشد که سبب تنظیم فشار خون می گردد و به هضم غذا کمک می کند میوه زردآلوجهانگیری را می توان به صورت تازه یا خشکباری یا همچنین تهیه کمپوت و انواع دسر ها استفاده کرد .

قیمت وخرید نهال زردآلوجهانگیری :

اگر قصد خرید نهال زردآلوجهانگیری واحداث باغ این رقم را دارید می توانید برای تهیه نهال آن با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید تا علاوه بر خرید نهال و استعلام قیمت از مشاوره های رایگان این نهالستان بهره مند شوید تمامی نهال های زردآلو تولید شده در رویال نهال زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی تولید و عرضه می گردد و همچنین این مجموعه با حذف واسطه و فروش مستقیم تمامی نهال ها را با قیمت مناسب تر در اختیار باغداران و کشاورزان قرار می دهد برای خرید نهال زردآلو جهانگیری می توانید به صورت آنلاین از سایت رویال نهال اقدام کنید جهت اطمینان از خرید می توانید وجود این نهالستان بزرگ را از سازمان جهاد کشاورزی جویا شوید همچنین امکان خرید حضوری از این نهالستان نیز امکان پذیر است این مجموعه در قبال خرید شما فاکتور خرید به شما تقدیم می کند و اصالت نهال را تضمین می نماید.

مشخصات نهال زردآلو جهانگیری


زمان رسیدن: اواخر تیر

رنگ میوه: زرد

نوع مصرف: تازه خوری

تحمل سرمایی: بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: تقریبا 25 سال

فاصله کاشت: حدود 4 در 3 متر

نوع پایه: آلوچه وحشی، زردالو تلخ

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت