آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو ملایر

خرید نهال زردآلو ملایر از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو ملایر با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو ملایر در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو ملایر به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو ملایر در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو ملایر، کاشت نهال زردآلو ملایر، هرس درخت زردآلو ملایر، نحوه آبیاری زردآلو ملایر، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو ملایر و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو ملایر کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو ملایر را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو ملایر
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو ملایر

مشخصات و ویژگی های نهال زردآلو ملایر


درخت زردآلو از خانواده گلسرخیان است که از سال های پیش از قدیم الایام در ایران کشت می شود. نهال زرآلو ملایر یکی از ارقام بومی ایران می باشد که محبوب باغداران ایرانی می باشد.البته این نهال زردآلو امروزه محبوب باغداران مناطق نیمه سردسیر و معتدل گردیده است.

میوه زردآلو ملایر رنگی زرد با لکه های قرمز دارد ، سایز میوه متوسط رو به درشت بوده و رنگ گوشت میوه نیز طلایی می باشد شکل میوه کروی بوده و میوه ی این رقم جهت تازه خوری و خشکباری مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل از ارقام تجاری محسوب می شود.

لازم است بدانید زمان برداشت محصول زردآلو ملایر اوایل تابستان است و از ارقام میان رس و متوسط گل به حساب می آید به همین سبب کاشت نهال زردآلو ملایر در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر توصیه می شود .

درخت زردآلو ملایر دمای ۱۵ تا ۲۵ درجه زیر صفر را دوام میاورد اما زمستان های شدید و یخبندان در سطح ارتفاعات بالاتر ممکن است به شاخه های آن آسیب برساند.

زمان گلدهی زردآلو ملایر:

تراکم گلدهی این رقم از زردآلو متوسط رو به بالا می باشد و زمان آغاز گلدهی آن از اوایل فروردین تا اواسط این برج ادامه دارد . در مناطقی که سرمای بهاره دیررس دارند ممکن است شکوفه های این رقم زردآلو آسیب ببینند.

نیاز سرمایی نهال زردآلو ملایر:

درختان زردآلو ملایر برای شکستن خواب زمستانی نیازمند به ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت سرما زیردمای ۷ درجه سانتی گراید می باشد ‌. به طوری که اگر نهال زردآلو ملایر در مناطقی کشت شود که این میانگین سرما را نداشته باشد تمام جوانه های درخت موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهند بود در نتیجه عملکرد و باردهی درخت کاهش خواهد یافت .

ارتفاع درخت زردآلو ملایر:

نهال زردآلو ملایر از لحاظ قدرت رویشی متوسط می باشد و میزان رشد شاخه های آن سالانه به طور میانگین به ۸ سانتی متر می رسد ، به دلیل قدرت رشد کند شاخه ها، ارتفاع درخت زردآلو ملایر نهایتا به ۴ متر می رسد به همین سبب از درختان زردآلو پاکوتاه به حساب می آید و چیدن محصول آن به سهولت انجام می شود . درخت زردآلو ملایر با وجود ارتفاع کم دارای تنه ی قطور محکمی است و شاخه های آن به راحتی می توانند توان تحمل باردهی بالای این رقم را داشته باشند.

شروع باردهی و میزان عملکرد درخت زردآلو ملایر:

نهال زردآلو ملایر باردهی خود را از سال دوم آغاز می کند اما شروع باردهی اقتصادی آن از سال سوم به بعد می باشد نهال زردآلو ملایر در شروع باردهی می تواند در حد نوبرانه بار دهد که برای رشد بهتر نهال حتما باید بار نوبرانه حذف گردد از سال سوم باردهی آن به 20کیلو و به همین ترتیب میزان باردهی آن افزایش پیدا می کند. میزان عملکرد درخت زردآلو ملایر در هکتار به 60 تن می رسد .‌لازم به ذکر است که میزان باردهی و عملکرد درخت زردآلو به عواملی چون تغذیه ، آبیاری و هرس بستگی دارد.

عمر مفید زردآلو ملایر:

یکی از سوالاتی که باغداران زردآلو علاقه مند به دانستن جواب آن می باشند این است که عمر مفید درخت زردآلو ملایر چقدراست؟ بهتر است بدانید عمر مفید و اقتصادی رقم زردآلو ملایر به ۲۵ سال می رسد که البته بسته به مراقبت باغدار از درخت این عمر می تواند کم و زیاد شود. بیشترین عاملی که در عمر مفید زردآلو ملایر دخالت دارد ، هرس درست و اصولی می باشد.درخت زردآلو ملایر بعد از 25 سال عمر مفید بهتر است حذف گردد و نهال های جوان جایگزین گردند.

گرده افشان درخت زردآلو ملایر:

درخت زردآلو ملایر خودبارور بوده و برای تشکیل میوه نیازمند به رقم گرده افشان نمی باشد توصیه می گردد برای گرده افشانی مناسب در طول دوره ی گلدهی دوتا شش کندوی زنبور عسل به ازای هر هکتار قرار داده شود زیرا گرده افشانی درخت زردآلو ملایر توسط زنبور عسل صورت می گیرد .

کاشت نهال زردآلو ملایر :

درباغ های سنتی نهال زردآلو بدون نظم خاصی کشت می شد،کاشت بی نظم سبب عدم رسیدن نور کافی به تمام شاخه های درخت زردآلو می شود و در نتیجه میزان باردهی درخت و مرغوبیت میوه کاهش می یافت .

امروزه درختان زرد آلو با نظم خاصی در باغ کنار هم کشت می شوند . مناسب ‌ترین سیستم کاشت نهال زردآلو ملایر روش مربعی می باشد و فاصله کاشت آن به ابعاد ۴×۴ متر است . با رعایت فاصله استاندارد در هنگام کاشت نهال زردآلو ملایر باغی احداث خواهید کرد که درختان حداکثر باردهی را داشته علاوه بر آن کیفیت و رنگ گیری میوه نیز بهتر خواهد شد . زمان مناسب کاشت نهال زردآلو ملایر در مناطق نیمه سردسیر اسفند ماه و درمناطق معتدل یا نیمه گرمسیر اواخر فصل پاییز می باشد زیرا در این زمان نهال کاملا در خواب بوده و درصد خطا کم تر خواهد بود .

هرس درخت زردآلو ملایر:

هرس به منظور افزایش عملکرد و عمر درخت زردآلو اهمیت بالایی دارد . هرس درخت زردآلو ملایر سبب تولید میوه درشت و افزایش باردهی آن می شود. دردرخت زردآلو به دلیل اینکه عمر اسپورها کم می باشد سربرداری و حذف شاخه های اضافی سبب تحریک تولید اسپورهای جدید می شود در نتیجه میزان باردهی درخت افزایش می یابد .با توجه به اینکه درخت زردآلو نسبت به سرما حساس می باشد بهتر است هرس باردهی آن بعد از سپری شدن سرمای زمستانه صورت بگیرد . اکثر میوه های زردآلو ملایر در سیخک های دو ساله تشکیل می شوند و نهایت عمر سیخک ها ۳ سال می باشد و بعد از ۳ سال خشک می شوند . پس هرس سبک درخت زردآلو ملایر سبب تولید شاخه های جدید و بارده می شود .

آبیاری نهال زردآلو ملایر:

مدیریت آبیاری باغات زردآلو به منظور تولید میوه مرغوب اهمیت ویژه ای دارد . جهت اطمینان از رطوبت مناسب خاک باید قبل از پژمردگی درخت نسبت به آبیاری اقدام کرد لازم است بدانید آبیاری بیش از حد خاک زردآلو ملایر موجب زردشدن برگ ها و پوسیدگی ریشه می شود .

آبیاری نهال زردآلو ملایر در سال های اولیه و در دوره ی جوانی ضرورت بسیاری دارد . میزان نیاز آبی نهال زردآلو ملایر حداقل هفته ای یک بار به میزان ۴۰ لیتر است . درختان بالغ به دلیل حجیم شدن ریشه می توانند فضای بیشتری از خاک را اشغال کرده و از آب های زیرزمینی استفاده کند.

خاک مناسب نهال زردآلو ملایر:

مناسب ترین خاک برای کاشت نهال زردآلو ملایر خاک لومی با زهکشی مناسب می باشد ریشه نهال زردآلو نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد . میزان اسیدیته مناسب جهت کاشت این رقم زردآلو ۵/۵ تا ۷ می باشد .جالب است بدانید اگر خاک شما درصد پایینی آهک داشته باشد می توانید با خیال راحت نسبت به کاشت زردآلو ملایر اقدام کنید ، همچنین نهال زردآلو ملایر درخاک های نیمه شور نیز قابلیت رشد را دارد ، برای داشتن میوه درشت بهتر است خاک محل کاشت زرد آلو تمامی عناصر لازم را داشته باشد .کود های آلی و کود های پوسیده حیوانی موجب تقویت خاک محل کاشت نهال زردآلو می شود. جهت تقویت خاک نهال زردآلو ملایر قبل از کاشت نهال به ازای هر هکتار می توان ۲۰ تن کود حیوانی کاملا پوسیده به خاک اضافه کرد و سپس خاک را شخم عمیق زد.

کوددهی درخت زردآلو ملایر :

استفاده از کودهای ارگانیک برای درخت زردآلو ملایر سبب توسعه پایدار و افزایش عملکرد آن در هکتار می شود کودهای آلی شامل فضولات دامی و مرغی و کمپوست ها می باشد .

توجه داشته باشید که برخورد مستقیم کودحیوانی با ریشه های ضعیف در سال های اول سبب از بین رفتن نهال خواهد شد .درسال اول جهت کوددهی نهال زردآلو بهتر است کود حیوانی کاملا پوسیده را ته چاله ریخت و پس از ریختن یک لایه خاک معمولی اقدام به کاشت نهال کرد. درسال های بعد نیز با فاصله از ریشه در قسمت سایه انداز درخت می توان کود حیوانی را به حالت چالکود استفاده کرد . در صورت استفاده از کود های شیمیایی بهتر است از کودهای کامل استفاده کنید .

مقاومت در برابر آفات:

شناخت آفات زردآلو ملایر سبب می شود کنترل آن ها راحت تر باشد. زردآلو ملایر در برابر آفات مقاومت نسبتا بالایی از خودشان می دهد اما استفاده از آفت کش ها و سم پاشی به موقع سبب محفوظ ماندن درخت از انواع حشرات ،کنه ها و بیماری های قارچی و باکتریایی می شود.

قیمت و خرید نهال زردآلو ملایر :

اگر قصد خرید نهال زردآلو ملایر را دارید می توانید این نهال را از بزرگترین تولیدکننده نهال زردآلو در ایران تهیه نمایید . تمامی نهال های زردآلو تولید شده در نهالستان رویال نهال زیر نظر مهندسین سازمان جهاد کشاورزی تولید می شود و دارای ضمانت اصالت می باشند این نهالستان دارای خدماتی چون مشاوره ی تخصصی رایگان جهت انتخاب رقم مناسب و خرید نهال زردآلو ، پشتیبانی پس از فروش و آزمایش رایگان خاک برای احداث باغات هکتاری را می باشد .رویال نهال با تولید عمده نهال زردآلو و حذف واسطه اقدام به فروش نهال زردآلو نموده و قیمت نهال کاملا مناسب می باشد. خرید نهال از این نهالستان به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر است . برای تهیه و خرید نهال زردآلو ملایر با بهترین کیفیت و قیمت مناسب همین الان با کارشناسان فروش این نهالستان در ارتباط باشیدتا از خدمات فروش این نهالستان بهره مند شوید.

مشخصات نهال زردآلو ملایر


زمان رسیدن: اوایل خرداد

رنگ میوه: زرد

نوع مصرف: تازه خوری، خشکباری

تحمل سرمایی: بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: تقریبا 25 سال

فاصله کاشت: حدود 4 در 3 متر

نوع پایه: آلوچه وحشی، زردالو تلخ

توضیحات: مناسب ترین زردالو برای مناطق سردسیری از جمله: اذربایجان، کردستان، دماوند، شهریار و ...

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت