آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو اردواباد

خرید نهال زردآلو اردواباد از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو اردواباد با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو اردواباد در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو اردواباد به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو اردواباد در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو اردواباد، کاشت نهال زردآلو اردواباد، هرس درخت زردآلو اردواباد، نحوه آبیاری زردآلو اردواباد، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو اردواباد و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو اردواباد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو اردواباد را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو اردواباد
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو اردواباد

مشخصات و ویژگی های نهال زردآلو اردوباد


نهال زردآلو اردوباد جز ارقام بومی و زود رس ایران می باشد تراکم گلدهی در این رقم متوسط است و باردهی نسبتاً چشم گیری دارد کاشت آن در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر توصیه می شود زیرا آغاز گلدهی آن از اواخر اسفند تا اوایل فروردین ماه ادامه دارد محصول نسبتاً بازار پسند زردآلو اردوباد اوایل خرداد ماه برداشت می شودشکل میوه حاصل از نهال زردآلو اردوباد گرد و کروی بوده طعم بسیار شیرین و مزه ای دلچسب دارد. زادگاه اصلی این نهال کشور ایران می باشد اما به دلیل تولید میوه تجاری امروزه کاشت نهال این رقم در سایر کشورها نیز محبوبیت بالایی پیدا کرده است. رنگ میوه زردآلو اردوباد زرد نسبتاً کم رنگ می باشد و رسیدن میوه آن تقریباً یکنواخت می باشد.

درخت زردآلو اردوباد قدرت رویشی متوسطی دارد و به طوری که مقدار رشد سالانه شاخه ها به 7 سانتی متر می رسد درخت این رقم ارتفاع چندانی نمیگیرد ونهایت ارتفاع درخت بالغ زردآلو اردوباد به 4 سانتی متر می رسد . پوست میوه زردآلو اردوباد نسبتاً سفت است و در هنگام حمل ونقل و جابه جایی سریع خراب نمی شود و به همین جهت اکثر باغداران نسبت به کاشت نهال آن راغب شده اند .

تحمل سرمایی درخت زردآلو اردوباد منفی 20 تا 25 درجه می باشد و طاقت یخبندان های شدید زمستان را ندارد به همین دلیل کاشت آن در مناطقی با سطح ارتفاع بالا که زمستان های سردی دارند توصیه نمی گردد همچنین به دلیل زود گل بودن بهتر است از کاشت نهال زردآلو اردوباد در مناطقی با سرمای بهاره خودداری کنید همانطور که گفته شد کاشت نهال این گونه زردآلو در مناطق معتدل و نیمه گرمسیرتوصیه می گردد.

نیاز سرمایی درخت زردآلو اردوباد:

نیاز سرمایی جوانه های هال زردآلو اردوباد300 تا 1000 ساعت بوده و در صورت نبود این میزان سرما ،جوانه های درخت قادر به شکستن خواب زمستانه نخواهند بود در نتیجه میزان عملکرد و باردهی درخت کاملا کاهش خواهد یافت .

باردهی و میزان عملکرد درخت زردآلو اردوباد:

نهال زردآلو اردوباد جز ارقام زود بازده می باشد و از سال دوم و سوم شروع به باردهی می کند اما باردهی اقتصادی آن از سال سوم می باشد میزان باردهی درخت بالغ زردآلو اردوباد 90 کیلو می باشد با احتساب کاشت 625 اصله درهر هکتار باردهی این رقم در هکتار به 60 تن می رسد که رقم بسیار چشمگیری بوده و به همین دلیل باغداران زردآلو در مناطق گرمسیری، این رقم جز ارقام تجاری می دانند

عمر اقتصادی درخت زردآلو اردوباد:

عمر مفید درخت زردالو به 35 تا 40 سال می رسد پس می توان گفت این رقم یکی از ارقام سودمند می باشد عمردرخت زردآلو اردوباد با هرس و تغذیه مناسب می تواند طولانی تر باشد اما به طور کلی می توان گفت در طول 35 سال می توان از این رقم محصول با کیفیت برداشت کرد. عمر اقتصادی درختان زردآلو با نحوه رسیدگی و مراقبت از درخت رابطه مستقیمی دارد.

گرده افشان درخت زردآلو اردوباد:

شرط اصلی اغلب درختان میوه برای باردهی ،گرده افشانی می باشد . اگر درختی خود بارور نباشدو برای تشکیل میوه نیازمند رقم گرده افشان باشد در صورت فقدان رقم گرده افشان موفق به تشکیل میوه نخواهند شد. رقم زردآلو اردوباد خود بارور می باشد و نیازمند رقم گرده افشان نمی باشد یعنی شما با خیال آسوده میتوانید فقط یک رقم ازاین گونه را در باغ کشت کنید و نگران عملات گرده افشانی نباشید.

کاشت نهال زردآلو اردوباد :

در هنگام کاشت نهال زردآلو اردوباد چند نکته را باید رعایت کنید اولین نکته فاصله کاشت این نهال می باشد که فاصله مناسب کاشت آن 4*4 می باشد دومین نکته عمق کاشت باید طوری باشد که محل پیوند نهال دست کم چند سانتی متر بالای خاک باشد و سومین نکته آبیاری بیدرنگ پس از کاشت می باشد ، اگر آبیاری بلافاصله بعد از کاشت انجام نگیرد ممکن است تعداد زیادی ازنهال ها خشک شوند.

در هنگام کاشت اگر ریشه لخت تهیه کرده باشید حداقل 8 ساعت قبل از کاشت ریشه نهال را باید در آب قرار دهید سپس بعد از عملیات پرالیناژ و هرس ریشه اقدام به کاشت نمایید با رعایت فاصله 4*4 برای کاشت نهال اردوباد می توان حدود 625 اصله چاله در باغ اماده کرد .مناسب ترین زمان کاشت نهال زردآلو اردوباد اواخر فصل پاییز می باشد با کشت پاییزه نهال زردآلو اردوباد باردهی نهال یکسال تسریع می یابد.

هرس درخت زردآلو اردوباد :

یک هفته بعد ازکاشت نهال زردآلو اردوباد باید سرزنی (هرس اولیه ) شود. نهال زردآلو تهیه شده از خزانه معمولاً چند شاخه می باشد که این شاخه ها باید قطع گردد. دقت داشته باشید اگر در هنگام کاشت دما زیر صفر باشد بهتر است سرزنی نهال به زمان مناسب تری موکول گردد بعد از سربرداری نهال به حالت مورب حتماً از چسب های مخصوص باغبانی جهت پوشاندن محل هرس استفاده کنید زیرا ممکن است محل زخم مورد حمله ی قارچ ها قرار بگیرد در مناطق سردسیر جهت محافظت از تنه نهال زردآلو اردوباد می توان از رنگ محافظ تنه استفاده کرد.هرس درخت زردآلو اردوباد در سال دوم شامل حذف پاجوش های و شاخه های ضعیف می باشد هرس درخت زردالو در سال سوم شامل حذف شاخه های اضافی یا بیمار و نگه داشتن شاخه های اصلی می باشد هرس درخت زردآلو حتما باید توسط افراد ماهر انجام شود.

آبیاری نهال زردآلو اردوباد :

آبیاری منظم نهال زردآلو جهت پرورش نهال زردآلو الزامی می باشد.این رقم به صوررت دیمی رشد و عملکرد نخواهد داشت میزان آبیاری درختان بالغ زردآلو نسبت به نهال های جوان بیشتر می باشد. نهال زردآلو اردوباد را می توان به روش های کرتی –نشتی –بارانی یا قطره ای انجام داد.میزان نیاز آبی نهال زردآلو اردوباد با توجه به سن درخت از 50تا150لیتر متغییر می باشد.جهت جلوگیری از تبخیر آب پای نهال می توان از مالچ استفاده کرد.

خاک مناسب کاشت نهال زردآلو اردوباد:

انتخاب خاک و محل مناسب جهت کاشت نهال زردآلو اردوباد یکی از مراحل مهم احداث باغ می باشد .درخت زردآلو اردوباد نیازمند به خاک عمیق با زهکشی مناسب می باشد نهال زردآلو اردوباد نسبت به خاک های سنگین با رطوبت بالا حساس می باشد پس کاشت این رقم زردآلو در خاک رسی توصیه نمی گردد نهال زردآلو اردوباد دارای قابلیت رشد و نمو در خاک های نیمه شور را می باشد در چنین خاک هایی توصیه ما به شما کاشت نهال زردآلو اردوباد می باشد مناسب ترین اسیدیته خاک جهت کاشت این رقم زرآلو ph 7 بوده البته در خاک هایی با میزان آهک جزئی نیز قابلیت کاشت را دارد جهت خرید نهال زردالو اردوباد می توانید به سایت نهالستان رویال مراجعه نمایید

کوددهی درخت زردآلو اردوباد :

کوددهی درخت زردآلو راهیست برای تامین مواد مغذی لازم در خاک می باشد نهال زردآلو اردوباد برای رشد بهتر و تولید شاخ و برگ نیازمند کود نیتروژن می باشد .

اگر متوجه کمبود های خاک از طریق رنگ برگ ها شدید می توانید ازکود های کامل که حاوی نیتروژن –فسفر و پتاسیم می باشند استفاده کنید کود کامل NPKبا فرمول 10-10-10 مناسب سال های اول می باشد. از عنصر روی نیز می توان به صورت محلول پاشی استفاده کرد . بهتر است بدانید خاک های مختلف از نظر وجود عناصر مقادیر متفاوتی دارند بهتر است قبل از کوددهی خاک محل کاشت را مورد آزمایش قرار دهید .

مقاومت در برابر آفات:

درخت زردآلو اردوباد از ارقام مقاوم در برابر آفات به شمار می آید با این وجود سمپاشی به موقع واصولی آن سبب سالم ماندن درخت و عملکرد بیشتر آن می شود.پایه زردآلو تلخ این نهال سبب مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری ها و کم آبی شده است.اما سمپاشی آن بهتر است در فصل بهار انجام شود تا درخت مورد حمله شته ها،زنجره ها و شپشک ها قرار نگیرد.

فواید میوه زردآلو اردوباد:

میوه زردآلو اردوباد به صورت خام یا به صورت خشکبار قابل مصرف می باشد این میوه علاوه بر مراقبت از پوست با کنترل کلسترول خون به قلب کمک می کند.

میوه زرد آلو سبب کاهش وزن و تقویت استخوان ها می شود از میوه زردالو اردوباد در تهیه مربا کمپوست ،ژله و آبیموه استفاده می کنند .

میوه زردآلو سرشار فیبر بوده و سبب درمان یبوست می شود دانشمندان بر این باورند که زردآلو سبب تسکین درد های ناشی از عفونت ازجمله گوش درد می شود همچنین این میوه پر خاصیت به دلیل دارا بودن آهن بالا سبب درمان کم خونی نیز می شود.

قیمت و خرید نهال زردآلو اردوباد :

در هر نقطه ای از کشور ایران که باشید می توانید از سایت رویال نهال اقدام به خرید نهال زدآلو اردوباد کنید .

رویال نهال بزرگترین عرضه کننده نهال زردآلو در سطح کشور می باشد که با قیمت مناسب اقدام به عرضه آن به باغداران می کند تمامی نهال های تولید شده در این نهالستان دارای گواهی اصالت و گواهی بهداشت می باشند پس با خیال راحت باخرید نهال زردآلو اردوباد از این نهالستان اقدام به احداث باغ زردآلو کنید فروش نهال زردآلو اردوباد ازاین نهالستان هرساله به صورت حضوری وآنلاینی صورت می گیرد . کارشناسان رویال در زمینه انتخاب نوع رقم مناسب بامنطقه ،کاشت نهال ،آبیاری و مراقبت از نهال آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند جهت خرید آنلاین کافیست با ما در تماس باشید یا جهت خرید حضوری نهال زردآلو اردوباد می توانید به آدرس این نهالستان مراجعه نمایید.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت