آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو پرتقالی

خرید نهال زردآلو پرتقالی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو پرتقالی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو پرتقالی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو پرتقالی به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو پرتقالی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو پرتقالی، کاشت نهال زردآلو پرتقالی، هرس درخت زردآلو پرتقالی، نحوه آبیاری زردآلو پرتقالی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو پرتقالی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو پرتقالی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو پرتقالی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو پرتقالی
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو پرتقالی

مشخصات و ویژگی های نهال زرد آلو پرتقالی:


نهال زردآلو پرتقالی منشاء ایرانی دارد امّا امروزه در بسیاری از کشور های دیگر نیز پرورش داده می شود مناسب ترین آب و هوا جهت پرورش نهال زردآلو پرتقالی مناطق سردسیر می باشد امّا به دلیل انعطاف پذیری این نهال با اکثریت اقلیم ها و آب و هوایی، این نهال در اکثر مناطق ایران اعم از مناطق معتدل،سردسیر و نمیه گرمسیر کشت می شود .میوه زردآلو پرتقالی به رنگ نارنجی و به شکل کروی می باشد سایز این میوه متوسط است و قدرت رویشی درخت آن محدود است ، میوه نارنجی رنگ نهال زردآلو پرتقالی به علت دارا بودن رنگ جذاب محبوبییّت زیادی در میان باغداران زردآلو پیدا کرده است و سبب افزایش قیمت آن در بازار شده است، این میوه کاملا کمیاب و خاص می باشد .

نهال زردآلو پرتقالی زود بازده می باشد و از ارقام تجاری به شمار می آید از دیگر ویژگی های بارز این نهال می توان به دیر گل بودن آن اشاره کرد . میوه زردآلو پرتقالی در اواسط تابستان برداشت می شود و به دلیل داشتن بافتی محکم قابلیت حمل و انتقال را دارد و به راحتی میوه آن لهیده نمی شود .

میوه زردآلو پرتقالی طعمی ترش داشته و شیرینی زیادی ندارد و به همین دلیل مناسب مصرف برای افراد دیابتی می باشد.

درخت زردآلو پرتقالی جز درختان پا کوتاه می باشد و قابلیت رشد تا ارتفاع (۳) متر را دارد ، این رقم زردآلو با وجود پا کوتا بودن کاملا پر بار و پر محصول است، پا کوتاه بودن درخت زردآلو پرتقالی سبب کاهش باردهی و مرغوبیت محصول آن نمی شود . نهال زردآلو پرتقالی روی پایه زردآلو تلخ پیوند بهتری دارد ،این پایه سبب مقاومت نهال در برابر آفات و بیماری ها می شود همچنین سبب می شود نهال زردآلو پرتقالی تبدیل به درختی مستحکم و قوی می شود که سالانه میوه های با کیفیتی تولید کند .

نیاز سرمایی:

نیاز سرمایی نهال زردآلو پرتقالی بین ۳۰۰ تا ۹۰۰ ساعت سرما در دمای منفی (۷)درجه سانتی گراید می باشد . استقامت این نهال در برابر سرما تا دمای (۳۰) درجه بوده و در تابستان قادر به تحمل (۴۰) درجه گرما بوده به همین دلیل گفته میشود که نهال زردآلو پرتقال انعطاف پذیر نسبت به آب و هوا بوده و در اکثر مناطق ایران کشت می شود .توجه به نیاز سرمایی نهال زردآلو پرتقالی از الزمات انتخاب این رقم می باشد زیرا درصورت عدم تامین این نیاز سرمایی گلدهی زردآلو پرتقالی به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت.

ارتفاع از سطح دریا :

داشتن اطلاعات کافی از ارتفاع سطح دریای منطقه کمک شایانی به انتخاب نوع رقم مناسب آن منطقه خواهد کرد اما همانطور که می دانید نهال زردآلو پرتقالی نسبت به آب و هوا چندان حساس نمی باشد و در اکثریت ارتفاعات رشد خوبی خواهد داشت.

زمان گل دِهی نهال زردآلوپرتقالی:

نهال زردآلوپرتقالی کاملا دیر گل می باشد .دیر گل بودن این رقم یکی از ویژگی های بارز این نهال جهت مقابله با سرمای بهار دیر رس می باشد. گل دِهی نهال زردآلوپرتقالی در اواخر فروردین ماه است به همین دلیل در مناطقی با سرمای بهاره ، شکوفه ها دچار مشکل نخواهند شد .

لازم به ذکر است زردآلو پرتقالی دیررس است و زمان برداشت محصول آن اواسطِ تابستان می باشد.

حداکثر عملکرد درخت زردآلو پرتقالی:

درختان زردآلوپرتقالی در هکتار 40تن باردِهی دارند . این میزان باردِهی موجب تشویق بسیاری از باغداران برای احداث باغ زردآلو پرتقالی شده است . رقم زردآلوپرتقالی رقمی پربار و کاملا تجاری می باشد.درخت زردآلوپرتقالی در سال دهم می تواند به طور میانگین (۸۰)کیلو باردِهی داشته باشد .شروع باردهی نهال زردآلوپرتقالی از سال اول اما اقتصادی شدن این بار از سال سوم می باشد.

عمراقتصادی درخت زردآلو پرتقالی:

عمراقتصادی و مفید درخت زردآلو پرتقالی 50سال می باشد در واقع می توان گفت درخت زردآلوپرتقالی تا 50 سال می تواند محصولی با کیفیت تولید کند بعد از این مدت از کمیّت و کیفیت محصول این رقم کاسته می شود البته بهتر است بدانید عمر اقتصادی درخت زردآلوپرتقالی به عوامل مختلفی از جمله ، هَرَس،آبیاری و تغذیه درخت بستگی دارد.

گرده افشانی نهال زردآلو پرتقالی :

در میان درختان زردآلو ارقام خود سازگار به مراتب بیشتر از ارقام خود ناسازگار است به همین دلیل می توان گفت اکثر ارقام زردآلو خود بارور هستند و به درخت گرد افشان نیاز ندارند.

گرده افشانی زردآلو به دلیل چسبناک بودن گَرده توسط باد انجام نمی شود بلکه این گرده افشانی توسط حشرات از جمله زنبور عسل صورت می گیرد . به همین دلیل قرار دادن کندوی عسل در زمان گل دِهی درخت زردآلو کمک بسیاری به گرده افشانی خواهد کرد .

درخت زردآلوپرتقالی جز ارقام خود سازگار زردآلوها می باشد و بر گرده افشان نیاز به رقم گرده دهنده ندارد.

بنابراین در هنگام خرید نهال زردآلوپرتقالی دیگر لازم نیست رقم گرده افشان هم خرید کنید .درخت زردآلو پرتقالی به طور خود بارور هر ساله گرده افشانی خود را انجام می دهد.

کاشت نهال زردآلوپرتقالی:

برای کاشت نهال زردآلوپرتقالی بهتر است ۶ماه قبل از کاشت چاله هایی به ابعاد ۷۰×۷۰ با فاصله ۴×۴ آماده کرد قبل از کاشت نهال ریشه نهال را پر الیناژ و هرس نمایید تا ریشه نهال در برابر آفات و بیماری ها قارچی مقاوم باشد در هنگام کاشت دقت داشته باشید که محل پیوند چند سانتی متر با لای خاک باشد با این عمل طوقه نهال در عمق زیاد خاک قرار نمی گیرد و از خفه شدن نهال جلوگیری می شود. در مناطق بادخیز در هنگام کاشت نهال زردآلو پرتقالی بهتر است محل پیوند که رو به باد قرار بگیرد تا نهال بر اثر فشار وزش باد شکسته نمی شود . همچنین در سال های اول می توانید از قیم نیز استفاده کنید. پس از کاشت نهال زردالو پرتقالی خاک اطراف نهال بهتر است محکم فشار داده شود تا هوای اطراف ریشه از بین برود پس از کاشت نهال زردآلو پرتقالی بلافاصله نهال باید آبیاری شود .بهترین زمان کاشت نهال زردآلوپرتقالی اواخر پاییز تا اوایل فصل بهار می باشد در این فاصله به دلیل اینکه نهال کاملا در خواب می باشد کم تر دچار تنش شده و احتمال گیرایی آن بیشتر می شود.

آبیاری نهال زردآلوپرتقالی:

نهال زردآلوپرتقالی هر هفته به میزان( ۵۰) لیتر باید آبیاری شود در واقع می توان گفت در هکتار سالانه به میزان (۵۰۰)تا(۷۰۰) متر مکعب آب به صورت غرقابی نیاز دارد البته این میزان آب در روش قطره ای کاهش می یابد دقت داشته باشید ریشه های نهال های جوان زرد آلو پرتقالی نسبت به آبیاری حساس می باشند و بهتر است آبیاری نهال زردآلوپرتقالی به خصوص در سال های اول حتما باید با دقت صورت بگیرد.

نهال زردآلو پرتقالی نسبت به تنش آبی حساسیت بالایی دارد آبیاری زیاد موجب رطوبت بالای خاک و سبب خفگی ریشه و آبیاری کم سبب خشک شدن نهال می گردد توجه داشته باشید آبیاری نهال مهم تر از تغذیه آن است زیرا نهال نسبت به درخت ریشه ای کوچک تر داشته باشد و به مراتب باید مرتب تر آبیاری شود .

اگر چه آبیاری نهال زردآلوپرتقالی در سال های به طور مرتب الزامی است اما این عملیات در سال های رشد درخت نیز حیاتی می باشد. زمان آبیاری نهال زردآلوپرتقالی از اوایل فروردین ماه شروع شده و تا اواخر تابستان ادامه دارد .

خاک نهال زردآلوپرتقالی:

قبل از احداث باغ زردآلوپرتقالی بهتر است اطلاعات جامع درباره نوع خاک،ساختمان خاک میزان هوموس و اسیدِته خاک ومیزان مواد غذایی اهمیت ویژه ای دارد، انجام آزمایش و تجزیه خاک برای مدیریت عناصر خاک ضروری می باشد. در صورتی که در خاک مورد نظر قبلا باغ احداث شده باشد بایستی نسبت به ضدعفونی کردن خاک اقدام کرد :

به طور کلی می توان گفت مناسب ترین خاک برای کاشت نهال زردآلوپرتقالی خاکی با بافت شنی لومی با زِهکِشی مناسب می باشد ،ریشه نهال زردآلو در این خاک رشد بهتری دارد.

مناسب ترین اسیدِته خاک برای کاشت نهال زردآلو خاکی با ph 7 تا 5/7 می باشد و میزان شوری خاک نیز بهتر است کمتر از ۲۰۰۰باشد اما در خاک هایی با E c کمی بالاتر نیز نهال زردآلوپرتقالی قابلیت رشد را دارد همچنین نهال زردآلو پرتقالی در خاک های نیمه آهکی نیز قابل کشت است.

کود دِهی نهال زردآلوپرتقالی :

در سال های اول کاشت نهال زردآلو پرتقالی به کود دِهی بالایی نیاز ندارد و در این بازه ی زمانی برای رشد بهتر نهال می توان از کود های آلی و هیومیک اسید برای رشد بهتر ریشه و برگ استفاده کرد اما زمانی که درخت شروع به میوه دادن کرد نیازمند۳ عنصر اصل غذایی یعنی:نیتروژن فسفر و پُتاس می باشد . به طور متوسط باغ زردآلو در هکتار به ۲۰۰ کیلو گرم نیتروژن ۲۰۰کیلو گرم پُتاس و ۱۵۰ گرم فسفر می باشد همچنین به ریز مغذی هایی چون منگنز، بور و آهن نیز نیازمند است اما قبل از کود دِهی حتما باید آزمایش خاک صورت بگیرد و بعد با توجه به آنالیز خاک برنامه کود دِهی داشته باشید.

نهال زردآلو پرتقالی را بعد از کاشت مالچ پاشی کنید و علف های هرز اطراف نهال را از بین ببرید تا با نهال تازه کاشته شده بر سر مواد مغذی رقابت نکنند.

هرَس درخت زردآلوپرتقالی :

هرس درخت زردآلوپرتقالی به منظور افزایش کیفیت و عملکرد درخت صورت می گیرد هدف از هرَس نهال زردآلوپرتقالی حذف شاخه های اضافی به منظور مدیریت دریافت نور خورشید ، کنترل رشد درخت و تحریک تشکیل شاخه های میوه دِه می باشد . زمان هرَس باردِهی زردآلوپرتقالی اسفندماه بعد از تمام شدن دوره یخبندان زمستان می باشد.

قیمت وخرید نهال زردآلوپرتقالی:

هنگام خرید نهال زرآلو پرتقالی توجه داشته باشید که حتما این نهال را از مراکز معتبر تهیه نمایید تا اصالت نهال تضمین گردد و نهال کاملا سالم و عاری از هر گونه بیماری های قارچی باشد.

نهالستان رویال نهال با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی تمامی نهال های خود را با گواهی اصالت و گواهی بهداشت به فروش می رساند جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

مشخصات نهال زردآلو پرتقالی


زمان رسیدن: اوایل تیر

رنگ میوه: نارنجی

نوع مصرف: تازه خوری، کمپوت سازی

تحمل سرمایی: بین 25 تا 30 درجه سانتیگراد

مناسب مناطق: سردسیر

عمر اقتصادی: تقریبا 25 سال

فاصله کاشت: حدود 4 در 3 متر

نوع پایه: آلوچه وحشی، زردالو تلخ

توضیحات: این رقم از زردالو به شکل پرتقال بوده و برای اولین بار در ایران توسط نهالستان ارمین قاسمی تولید شده است

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت