آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زرد آلو مجنون (چتری)

خرید نهال زرد آلو مجنون (چتری) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زرد آلو مجنون (چتری) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زرد آلو مجنون (چتری) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زرد آلو مجنون (چتری) به سراسر کشور.
قیمت نهال زرد آلو مجنون (چتری) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زرد آلو مجنون (چتری)، کاشت نهال زرد آلو مجنون (چتری)، هرس درخت زرد آلو مجنون (چتری)، نحوه آبیاری زرد آلو مجنون (چتری)، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زرد آلو مجنون (چتری) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زرد آلو مجنون (چتری) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زرد آلو مجنون (چتری) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زرد آلو مجنون (چتری)
  •     
  • مشخصات نهال زرد آلو مجنون (چتری)

مشخصات و ویژگی های نهال زرد آلو مجنون (چتری):


نهال زردآلو چتری به دلیل داشتن شاخه های آویزان و شباهتی که درخت مجنون دارد به اسم زردآلو مجنون یا چتری نام گذاری شده است نهال زردآلو چتری قدرت رشد بسیار محدود دارد و فضای زیادی را اشغال نمی کند به همین دلیل تراکم کشت بالایی دارد . میوه درشت و آبدار زردآلو چتری (مجنون) بسیار تجاری و اقتصادی می باشد.نهال زردآلو چتری علاوه بر جنبه اقتصادی جنبه زیبایی نیز دارد به همین دلیل از این رقم امروزه برای زیبا سازی شهر و خانه باغ ها نیز استفاده می شود درخت زردآلو چتری از لحاظ شکل ظاهری و و جثه شبیه به توت مجنون می باشد. میوه زردآلو چتری با رنگ طلایی درخشان در تابستان به باغ جلوه ی خاصی می دهد این رقم زردآلو در مقابل سرما و گرما مقاومت بالایی دارد به همین دلیل امروزه در بیشتر مناطق ایران کشت می شود مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال زردآلو چتری ( مجنون ) ۵۰۰ تا ۱۸۰۰ متر از سطح دریا می باشد قابل ذکر است که این رقم در بازه ی دمایی ۱۸- تا ۳۵+ عملکرد بالایی دارد .

قدرت رشد رویشی نهال زردآلو چتری بسیار محدود می باشد که به همین دلیل درخت بالغ آن قطور یا گستردگی تاج زیادی ندارد اما با وجود جثه ای کوچک ،باردهی بالایی دارد شاخه های درخت زردآلو چتری همانند درخت بیدمجنون به سمت پایین رشد می کند به همین دلیل زیبایی خاصی به باغ ها یا پارک ها می دهد . شکل میوه زردآلو چتری یا مجنون کروی و رنگ میوه زرد می باشد که طعم بسیار شیرینی دارد و به همین دلیل مناسب تازه خوری و خشکباری می باشد .

زمان گلدهی زردآلو مجنون (چتری):

نهال زردآلو چتری از لحاظ زمان گلدهی از ارقام متوسط گل محسوب می شود زمان گلدهی این رقم اوایل فروردین ماه می باشد و ممکن است در مناطق سردسیر کوهستانی که دارای سرمای دیررس بهاره می باشند آسیب ببینند به همین دلیل کاشت این رقم زردآلو در چنین مناطقی توصیه نمی شود .

زمان باردهی و عملکرد زردآلو چتری (مجنون):

نهال زردآلو چتری باردهی خود را از سال سوم شروع می کند اما بار تولید شده آن از سال پنجم آغاز می شود . زمان برداشت محصول زردآلوچتری اواسط خرداد ماه می باشدو میوه خوش رنگ و آبدار زردآلو چتری بازار پسندی نسبتا بالایی دارد .درخت بالغ زده آلوچتری می تواند به طور متوسط 70 کیلو باردهی داشته باشد با احتساب کاشت ۱۰۰۰ اصله نهال در هکتار می توان گفت باردهی این رقم در هکتار ۵۰ تن می باشد.

نهال زردآلو چتری در میان ارقام درختان زردآلو بیشترین باردهی را دارد به همین دلیل علاوه بر جنبه زیبایی جنبه ی اقتصادی نیز دارد البته قابل ذکر است که باردهی و عملکرد درخت زردآلو چتری (مجنون) با توجه میزان آبیاری و تغذیه درخت ممکن است متغیر باشد .

عمر مفید و اقتصادی نهال زردآلو چتری :

درخت زردآلو چتری نزدیک به ۴۰ سال عمر می کند اما در مدت این ۴۰ سال فقط ۳۰ سال می تواند محصولی با کیفیت و مرغوب تولید کند به همین دلیل می توان گفت عمر اقتصادی و مفید درخت زردآلو چتری (مجنون) فقط ۳۰ سال می باشد بعد از این مدت عملکرد و باردهی درخت کاهش می یابد و محصول تولید شده ممکن است مرغوبیت بالایی نداشته شود و بهتر است نهال های جوان جایگزین درختان مسن شوند.

نیاز سرمایی نهال زردآلو مجنون یا چتری:

نهال زردآلو مجنون برای تحریک گلدهی نیازمند یک دوره سرما می باشد به همین دلیل کاشت این رقم در مناطق گرمسیر توصیه نمی شود . نیاز سرمایی جوانه های درخت زردآلو چتری برای گلدهی ۳۰۰ تا ۹۰۰ساعت سرما در دمای ۷ درجه زیر صفر می باشد.

گرده افشانی نهال زردآلو مجنون یا چتری:

شکوفه های زیبا و تزئینی نهال زردآلو مجنون برای تبدیل شدن به میوه نیازمند رقم گرده افشان نمی باشند در واقع می توان گفت شکوفه های نر و ماده زردآلو مجنون همزمان روی یک پایه تشکیل می شود و نیازمند به کاشت رقم گرده زا ندارند نهال زردآلو مجنون خودبارور می باشد و در هنگام خرید نهال زردآلو مجنون دیگر لازم نیست به دنبال تهیه رقم گرده افشان باشید .

کاشت نهال زردآلو مجنون :

انتخاب محل مناسب اولین اقدام قبل از کاشت نهال زردآلو مجنون می باشد . مناسب ترین مکان برای کاشت نهال زردآلو مجنون محلی نورگیر می باشد زیرا نهال زردآلو مجنون در مناطق مدیترانه ای گرما و آفتاب به اندازه ای کافی وجود داشته باشد رشد بهتری خواهد داشت همچنین خاک محل کاشت نیز باید غنی از مواد غذایی باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد .

از آن جایی که نهال زردآلو مجنون پاکوتاه می باشد و فضای زیادی را اشغال نمی کند بهتر است فاصله کاشت آن را به ابعاد ۳*۳ در نظر بگیرید در واقع به بیان دیگر می توان گفت درخت زردآلو مجنون در فضای ۹ متر مربع می تواند رشد مطلوبی داشته باشند بعد از حفر چاله های مورد نظر می توانید نهال کمیاب و کلکسیونی زردآلو مجنون را از نهالستان رویال تهیه کرده و اقدام به کاشت آن کنید مساله مهمی که بعد از کاشت نهال زردآلو مجنون به آن دقت داشته باشید این می باشد که نهال زردآلو مجنون نباید سربرداری شود در این صورت محل مجنون یا به عبارتی چتری آن را حذف و موجب از بین رفتن نهال خواهید شد . آبیاری بلافاصله بعد از کاشت نهال زردآلو چتری از اهمیت ویژه ای برخوردار است بهترین زمان برای کاشت نهال زردآلو مجنون اواخر زمستان بعد از تمام شدن یخبندان های شدید زمستانه می باشد.

خاک مناسب نهال زردآلو مجنون:

درخت زردآلو مجنون در خاک های نیمه مرطوب با زهکشی مناسب رشد بهتری دارد و نسبت به خاک های رس و کمبود آب واکنش نشان می دهد درخت زردآلو مجنون همچنین در خاک هایی که غنی از مواد آلی باشد رشد بهتری خواهد داشت . افزودن کمپوست و مواد آلی به همراه کود حیوانی گاوی به همراه برگ های پوسیده به خاک می توانند تا حدود زیادی بسیاری از نیاز های خاک نهال زردآلو مجنون را فراهم کند . اگر خاکی که قصد کاشت نهال زردآلو مجنون را در آن دارید رسی یا سنگین می باشد می توانید با افزودن کمپوست به آن سبب بهبود ساختار خاک شوید همچنین با افزودن کمپوست به خاک بسیاری از مواد مغذی از جمله نیتروژن و فسفر را هم به خاک می افزایید.

کوددهی درخت زردآلو مجنون یا چتری :

اگر قصد کاشت نهال زردآلو مجنون یا چتری را در باغ خود دارید باید از کوددهی و محلول پاشی آن نیز آگاهی داشته باشید مهم ترین عاملی که سبب افزایش باردهی درخت زردآلو مجنون (چتری) می گردد ، کوددهی می باشد مهمترین نکته استفاده از کود های کمپوست به همراه کود های کامل می باشد همچنین محلول پاشی ریز مغذی هایی چون آهن ، روی و منگنز نیز در هنگام فندقی شدن میوه اهمیت بالایی دارد . قبل از کوددهی به درخت زردآلو مجنون حتما باید از نوع خاک اطلاع کافی داشته باشید به همین سبب بهتر است قبل از کود دادن به درخت آزمایش خاک انجام دهید

آبیاری نهال زردآلو مجنون (چتری ):

ریشه نهال زردآلو مجنون نسبت به ارقام دیگر زردآلو ها زیاد عمیق نمی باشدبه همین دلیل آبیاری مرتب آن اهمیت بالایی دارد . اگر در منطقه ای که این نهال کشت کرده اید بارندگی کم باشد بهتر است نهال تازه کشت شده حداقل هفته ای یکبار آبیاری شود هنگام آبیاری باید رطوبت تا عمق ۱۸۰ سانتی متری نفوذ کند . میزان نفوذ آب تا این عمق بستگی به جنس خاک دارد . درخت زردآلو مجنون به مراتب نسبت به نهال آن به آبیاری کم تری احتیاج دارد اما به طور میانگین به ازای هر هکتار میزان نیاز آبی درخت زردآلو مجنون ۷ هزار متر مکعب می باشد .

مقاومت در برابر آفات نهال زردآلو مجنون :

نهال اصلاح شده زردآلو مجنون مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها از خود نشان می دهد و نیاز به مراقبت زیادی ندارد اما از آفات مشترک این زردآلو با ارقام دیگر می توان به انواع شته ها ، زنبور مغز خوار و کنه تار عنکبوتی اشاره کرد و از بیماری ها می توان از شانکر باکتریایی ، پوسیدگی قهوه ای و سفیدک پودری نام برد . جهت مقابله با این آفات و بیماری ها بهتر است از سموم مناسب و با توجه به دوز مصرفی شرکت های تولید کنند و طبق مشورت با کارشناسان استفاده کرد .

هرس درخت زردآلو مجنون(چتری):

همانطور که می دانید هرس به منظور فرم دهی درخت تولید محصولی با کیفیت و مرغوبیت بالایی انجام می شود اما هرس نهال زردآلو مجنون کمی متفاوت تر از سایر زردآلو ها می باشد . نهال زردآلو مجنون بالعکس سایر ارقام بعد از کاشت نیاز به سربرداری یا سرزنی ندارد زیرا با این کار شما تاج درخت را از بین خواهد برد در سال دوم نیز بهتر است برای هرس، شاخه های ضعیف و کوچک را حذف کنید در سال های بعدی نیز درخت زردآلو مجنون یا چتری نباید هرس شود برای هرس فقط کافیست شاخه های آویزان که به زمین می خورند همچنین شاخه هایی که اضافی هستند و مانع از رسیدن نور به شاخه های زیرین می شوند را حذف کرد .

بهترین زمان هرس نهال زردآلو مجنون اواخر فصل زمستان می باشد اما به منظور مدیریت نوردهی می توانید هرس تابستانه نیز روی این درخت انجام دهید .

خواص و فواید میوه زردآلو مجنون (چتری):

نهال زردآلو مجنون بیشتر جنبه زیبایی دارد و همانطور که گفته شد برای زیبا سازی امکان عمومی و باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد زیرا شاخه های آن به جای رشد عمودی و گستردگی بیشتر به شکل بید مجنون یا همانند چتر به سمت پایین آویزان می شوند و علت نام گذاری آن نیز به همین سبب می شود البته بهتر است بدانید این نهال غیر مثمر نمی باشد و در کنار زیبایی ، باردهی بالایی نیز دارد . میوه ی طلایی زردآلو مجنون در روی شاخه های آویزان این درخت در فصل تابستان زیبایی آن را دو چندان می کند . میوه ی زرد زردآلو مجنون همانند سایر میوه های زردآلو برای تازه خوری و کنسرو سازی و تهیه مربا مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین این میوه خاصیت درمانی نیز دارد و بر حفظ سلامت پوست و مو و قلب نیز کمک شایانی می کند ‌.

قیمت و خرید نهال زردآلو مجنون یا چتری :

نهال کمیاب و کلکسیونی زردآلو مجنون را از هر جایی نمی توانید تهیه کنید . برای تهیه و خرید نهال زردآلو مجنون باید به نهالستان های بزرگی همچون رویال نهال مراجعه نمایید . این مجموعه در کنار تولید نهال های دیگر اقدام به تولیداین رقم کلکسیونی نیز کرده است و امکان فروش این رقم نهال در این مجموعه به صورت حضوری و آنلاینی می باشد بهت است بدانید تولید این نهال در مجموعه بزرگ رویال نهال همراه با گواهی بهداشت و گواهی بهداشت و گواهی اصالت زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی می باشد و با قیمت مناسب به فروش می رسد . جهت استعلام قیمت نهال زردآلو مجنون و بهره مندی از مشاوره رایگاه با کارشناسان مجموعه رویال نهال در تماس باشید .

مشخصات نهال زرد آلو مجنون (چتری)


نوع رقم: تجاری

نوع کشت: قابلیت کشت تراکم بالا

اندازه میوه: درشت

خصوصیات میوه: آبدار و بازار پسند

تحمل سرمایی: مقاوم به سرما

قابلیت: خشکباری

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت