آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو عسگراباد

خرید نهال زردآلو عسگراباد از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو عسگراباد با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو عسگراباد در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو عسگراباد به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو عسگراباد در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو عسگراباد، کاشت نهال زردآلو عسگراباد، هرس درخت زردآلو عسگراباد، نحوه آبیاری زردآلو عسگراباد، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو عسگراباد و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو عسگراباد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو عسگراباد را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو عسگراباد
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو عسگراباد

ویژگی ها و خصوصیات نهال زردآلو عسگر آباد


نهال زردآلو عسگرآباد یکی از پربارترین و دیر رس ترین ارقام زردآلو می باشد که میوه بسیار شیرین آن سبب محبوبیت این رقم در بین کشاورزان شده است از بارزترین ویژگی های این نهال می توان به دیرگل بودن اشاره کرد. این ویژگی سبب پر طرفدار شدن نهال آن در مناطق سردسیر و کوهستانی شده است. شکل میوه زردآلو عسگر آباد بیضوی و دوکی شکل می باشد که دارای رنگ زرد متمایل به نارنجی می باشد در بعضی مواقع لکه هایی نیز روی میوه دیده می شود.

همانطور که از اسم زردآلو عسگر آباد مشخص است این نهال اصالت ایرانی دارد و از ارقام بومی به حساب می آید. کشور ایران بزرگترین صادر کننده این نهال به کشور های همسایه می باشد.

نهال زرد آلو عسگر آباد به دلیل عملکرد بالا و تولید محصولی با کیفیت بالا یکی از زردآلو هایی می باشد که به کشور های دیگر صادر می گردد این امر سبب شده است نهال زردآلو عسگر آباد جز ارقام صادراتی و تجاری به حساب آید. علاوه بر اینکه نهال زردآلو عسگر آباد کاملا پر بار و دیرگل می باشد به خاطر کیفیت میوه جز ارقام کاملا بازار پسند به حساب می آید و این عامل دلیل اصلی صادرات میوه زردآلو عسگرآباد می باشد. اندازه ی محصول زردآلو عسگر آباد متوسط است و وزن میوه آن به 40 تا 45 گرم می رسد البته این عدد با توجه به آبیاری رسیدگی به درخت ممکن است متغییر باشد.

نهال زردآلو عسگرآباد بسیار نور دوست است بدین صورت که اگر روزانه 8 ساعت نور خورشید دریافت نکند کیفیت محصول تولید شده پایین خواهد آمد. قدرت رشد نهال زردآلو عسگرآباد زیاد است و در شرایط ایده آل، ارتفاع درخت زردآلو عسگرآباد به 5 تا 6 متر می رسد.

نیاز سرمایی نهال زردآلو عسگرآباد:

نیاز سرمایی اکثر درختان زردآلو 300 تا 900 ساعت در دمای منفی 7 درجه سانتیگراد می باشد اگر این نیاز سرمایی برطرف نشود جوانه های درخت زردآلو موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهند شد و در نتیجه عملکرد درخت افت خواهد کرد.

ارتفاع از سطح دریا مناسب نهال زردآلو عسگرآباد:

بسیاری از نهال ها و درختان نسبت به ارتفاع دریا چندان حساس نیستند و ارتفاع از سطح دریا منطقه به رشد و عملکرد و کیفیت محصول درخت تاثیری نخواهند داشت اما بالعکس بعضی از درختان نسبت به ارتفاع از سطح دریا حساس بوده و در صورت کشت در ارتفاعات نامناسب دچار سرمازدگی و مشکل خواهند شد. درخت زردآلو جز درختانی می باشد که ارتفاع از سطح دریا تاثیر چندانی بر رشد و نمو آن ندارد اما دقت داشته باشید که نهال زردآلو جز درختانی می باشد که ارتفاع از سطح دریا تاثیر چندانی بر رشد و نمو آن ندارد اما دقت داشته باشید که نهال زردآلو عسگرآباد در مناطق پست و جلگه ای ارتفاع از سطح دریا زیر 500 متر می باشد و منطقه رطوبت بالایی دارد امکان رشد و نمو ندارد،

مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال زردآلو عسگر آباد 800 تا 2500 متر از سطح دریاست. مناطقی که سطح ارتفاع بالایی دارند و جز مناطق کوهستانی و سردسیر می باشند مناسب کاشت نهال زردآلو عسگرآباد هستند تحمل سرمایی شاخه های درخت زردآلو عسگرآباد 30- تا 35 درجه زیر صفر می باشد همچنین این رقم زردآلو تا دمای بالا 40 درجه بالای صفر نیز گرما را متحمل است، پس در نتیجه می توان گفت امکان کاشت این نهال در مناطق معتدل، نیمه سردسیر و سردسیر وجود دارد، همچنین به دلیل دیرگل بودن رقم زردآلو عسگرآباد می توان این نهال را در مناطقی که سرمای بهاره دیر رس دارند کشت کرد، در ادامه بیشتر توضیح داده شده است.

زمان گلدهی نهال زردآلو عسگرآباد:

نهال زردآلو عسگرآباد تراکم گلدهی بالایی دارد و زمان گلدهی آن اواخر فروردین ماه می باشد. یکی از ویژگی های بارز نهال زردآلو عسگرآباد، دیر گل بودن این رقم می باشدکه این خصوصیات باعث شده است که این رقم در مناطقی که سرمای بهاره دارند پرطرفدار باشد. شکوفه های زردآلو عسگرآباد به دلیل دیرگل بودن در مناطقی که سرمای بهاره دارند دچار مشکل و سرمازدگی نمی شود پس کاشت آن در مناطقی کوهستانی و سردسیر که سرمای بهاره دارند توصیه می شود. بهتر است بدانید زمان برداشت محصول زردآلو عسگرآباد اوایل تابستان می باشد به همین دلیل این رقم معروف به زردآلو عسگرآباد دیررس می باشد.

شروع باردهی و عملکرد نهال زردالو عسگرآباد:

برداشت زردآلو در هکتار به عوامل مختلفی چون شرایط اقلیمی و نحوه مراقبت از نهال و درخت بستگی دارد، اگر شرایط ایده آل و مطلوب باشد عملکرد زردآلو عسگرآباد می تواند به 90 کیلو برسد؛ با توجه به فاصله کاشت این نهال در هکتار میزان باردهی و عملکرد این رقم در هکتار به 50 تا 60 تن می رسد. این میزان باردهی بیشترین باردهی در میان ارقام زردآلو می باشد که مختص رقم زردآلو عسگرآباد می باشد. جالب است بدانید باردهی درخت زردآلو عسگرآباد از سال دوم شروع می شود و جز گونه های زود بازده به حساب می آید.

عمر اقتصادی:

عمر مفید و اقتصادی درخت زردآلو عسگرآباد نسبت به بقیه ارقام زردآلو بیشتر می باشد. از درخت زردآلو عسگرآباد می توان تا 35 سال بهره برداری اقتصادی داشت البته درخت زردآلو عسگرآباد می تواند تا 50 سال عمر کند اما بعد از 45 سالگی باردهی و کیفیت محصول کاهش خواهد یافت. البته عواملی چون هرس، کوددهی و آبیاری را نباید بی تاثیر در عمر درخت زردآلو دانست.

گرده افشان نهال زردآلو عسگرآباد:

همانطور که می دانید اکثریت درختان زردآلو خودبارور هستند اما زردآلو عسگرآباد از این قضیه مستثنی است. گل های نر و ماده همزمان روی درخت زردآلو عسگرآباد تشکیل نمی شود و این امر سبب می شود نهال زردآلو عسگرآباد برای تشکیل و تبدیل شکوفه ها به میوه، نیازمند به رقمی باشد که گلدهی آن همزمان با این رقم صورت گیرد صورت گیرد. برای گرده افشانی زردآلو عسگرآباد می توان از رقم زردآلو شکرپاره استفاده کرد. زردآلو شکرپاره نیز همانند زردآلو عسگرآباد دیر گل می باشد و از لحاظ گرده افشانی با همدیگر تداخل ندارند، به ازای هر 10 اصله زردآلو عسگرآباد حتما باید 1 اصله زردآلو شکر پاره در باغ کشت کرد، از آنجایی که گرده افشانی درخت زردآلو توسط زنبور عسل صورت می گیرد و قرار دادن کندوی عسل در باغ در زمان گلدهی ضروری می باشد.

پایه:

پایه ای که زردآلو روی آن پیوند می خورد از مهم ترین عوامل تعیین کننده ی فاصله کاشت نهال می باشد همچنین پایه پیوند میزان مقاومت نهال را در برابر آفات و بیماری و کم آبی تعیین می کند. نهال زردآلو عسگرآباد روی پایه زردآلو تلخ و آلوچه وحشی پیوند می خورد و سبب مقاومت این نهال در برابر کم آبی و خاک های نیمه شور می شود.

کاشت نهال زردآلو عسگرآباد:

جهت کاشت نهال زردآلو عسگرآباد بهتر است چاله هایی با ابعاد 60 * 60 با فاصله 5 *5 درست کنید و بعد از خرید نهال زردآلو عسگرآباد از نهالستان معتبر اقدام به کاشت آن کنید. بهترین زمان کاشت نهال زردآلو عسگرآباد اواخر زمستان یا اوایل بهار می باشد زیرا در این تایم یخبندان های زمستانه تمام شده و نهال دچار سرمازدگی نمی شود.

قبل از کاشت نهال زردآلو عسگرآباد بهتر است ریشه این نهال هرس و پرالیناژ شود تا احتمال گیرایی آن بالا رود. آبیاری پس از کاشت از دیگر کار های مهمی می باشد که حتما باید بلافاصله بعد از کاشت نهال زردآلو عسگرآباد صورت بگیرد. دقت داشته باشید در هنگام کاشت محل پیوند حتما کمی بالاتر از خاک باشد تا از محل پیوند نهال دچار بیماری های قارچی نشود و پا جوش های زیر پیوند حذف گردند. بعد از کاشت نهال برای محافظت از نهال زردآلو عسگرآباد از عوامل طبیعی می توان از قیم استفاده کرد. در هنگام قیم گذاری دقت کنید که به ریشه نهال آسیب نرسانید.

آبیاری نهال زردآلو عسگرآباد:

آبیاری پس از کاشت نهال به زمان کاشت نهال و میزان بارندگی ها بستگی دارد. نهال زردآلو عسگرآباد پس از کاشت حتما باید بلافاصله در همان روز آبیاری شود حتی اگر روز کاشت هوا سرد باشد.

معمولا آبیاری درخت زردآلو عسگرآباد از فصل رشد شروع می شود و تا شروع فصل خزان ادامه دارد میزان آب مورد نیاز نهال زردآلو عسگرآباد هفته ای یک بار 45 لیتر است بر این اساس آب مورد نیاز برای درخت زردآلو در هکتار 7 تا 10 هزار متر مکعب می باشد. درخت زردآلو عسگرآباد با توجه به اینکه روی پایه تلخ پیوند خورده است در مقابل کم آبی مقاومت بالایی دارد اما در سال های اول به دلیل ضعیف بودن ریشه ها، آبیاری حتما باید مرتب صورت بگیرد. درخت بالغ زردآلو عسگرآباد را می توان ماهی 2 بار آبیاری کرد زیرا ریشه درخت زردآلو عسگرآباد به طور عمقی رشد می کند و از آب های زیر زمینی می تواند استفاده کنید.

خاک مناسب نهال زردآلو عسگرآباد:

از مدیریت های مهم در باغات میوه مدیریت خاک می باشد به خصوص در احداث باغ زردآلو خاک اهمیت بسزایی دارد. هر چقدر حاصلخیزی و عناصر مورد نیاز درخت بیشتر باشد مطمئنا رشد و نمو و باردهی درخت زردآلو نیز بیشتر خواهد شد.

مناسب ترین خاک برای کاشت نهال زردآلو خاکی است که دارای زهکشی مناسب باشد زیرا ریشه نهال زردآلو نسبت به رطوبت بالا حساس می شود و در خاک های همیشه مرطوب ریشه نهال دچار پوسیدگی می شود. زردآلو عسگرآباد در خاک های نیمه شور و نیمه آهکی نیز قابلیت رشد و باردهی را دارد.

هرس درخت زردآلو عسگرآباد:

نهال زردآلو عسگرآباد در سال اول، پس از کاشت نهال و نصب قیم بهتر است از ارتفاع 80 سانتی متری سر زنی شود. این هرس سبب می شود نهال مجبور به توسعه شاخه های فرعی شود. در سال دوم بهتر است شاخه های قائم نسبت به تنه نگه داشته شود و شاخه های دیگر حذف و هرس شوند در سال سوم نیز با انتخاب شاخه های مناسب برای اسکلت اصلی، تاج درخت تقریبا تشکیل می شود. هدف از هرس درخت زردآلو عسگرآباد حفظ تعادل بین تاج و ریشه درخت می باشد . همچنین با حذف اسپورهای مرده؛ درخت مجبور به تولید اسپور های جدید می شود و عملکرد درخت بیشتر می شود.

قیمت و خرید نهال زردآلو عسگراباد:

اگر تصمیم به احداث باغ زردآلو در مناطق کوهستانی گرفته اید بهتر است نهال زردآلو عسگرآباد را برای خرید، انتخاب کنید زیرا همانطور که میدانید این رقم زردآلو علاوه بر پربار بودن کاملا دیرگل می باشد و مشکل سال آوری نخواهد داشت. جهت خرید این نهال می توانید با بزرگترین تولید کننده ی نهال با اصالت و تضمینی در ایران یعنی رویال نهال در ارتباط باشید.مجموعه نهالستان رویال نهال به دلیل تولید عمده نهال زردآلو و حذف واسطه ،نهال زردآلو عسگرآباد را با قیمت مناسب تری در اختیار شما قرار می دهد.جهت خرید نهال زردآلو عسگرآباد و بهره مندی از مشاوره رایگان به کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

مشخصات نهال زردآلو عسگراباد


زمان رسیدن: اواخر خرداد

رنگ میوه: زرد

نوع مصرف: تازه خوری، خشکباری

تحمل سرمایی: بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: تقریبا 25 سال

فاصله کاشت: حدود 4 در 3 متر

نوع پایه: آلوچه وحشی، زردالو تلخ

توضیحات: بهترین و بازار پسندترین زردالو در ایران

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت