آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو نادری

خرید نهال زردآلو نادری از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو نادری با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو نادری در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو نادری به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو نادری در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو نادری، کاشت نهال زردآلو نادری، هرس درخت زردآلو نادری، نحوه آبیاری زردآلو نادری، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو نادری و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو نادری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو نادری را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو نادری
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو نادری

مشخصات و ویژگی های نهال زردآلو نادری


نهال زردآلو نادری رقمی پر بار با تراکم گلدهی بالا می باشد .منشا و زادگاه اصلی این نهال کشور ایران است . رقم زردآلو نادری حساس به ارتفاع از دریا منطقه نمی باشد و می توان این رقم را در مناطق سردسیر ، نیمه سردسیر و نیمه گرمسیر کشت کرد.

میوه زردآلو نادری شکلی گرد و طعم بسیار شیرین و خوشمزه دارد پوست میوه آن بدون کرک و رنگ میوه زرد با هاله هایی قرمز رنگ است که سبب چشمگیر شدن محصول آن در بازار شده است سایز محصول زردآلو نادری کاملاً درشت است به طوری که 1 کیلوگرم زردآلو نادری شامل 20 تا 25 عدد می شود

زمان گلدهی و آغاز شکوفه دهی درخت زردآلو اواسط فروردین ماه بوده و زمان برداشت محصول آن اواسط تیر ماه می باشد این رقم زردآلو جز ارقام دیر گل بوده و در مناطقی که سرمای بهاره دارند مشکلی برای شکوفه آن پیش نخواهد آمد

درخت زردآلو نادری در شرایط ایده آل می تواند تا 5 متر ارتفاع بگیرد البته رشد و نمو نهال آن به عواملی از جمله : خاک مناسب ، هرس و میزان آبیاری و کوددهی بستگی دارد.

درخت زردآلو نادری نسبت به کم آبی مقاوم است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.درخت زردآلو نادری با تاجی گسترده با شکوفه های صورتی نمایی زیبا به باغ می دهد.

نیاز سرمایی:

اکثریت درختان زردآلو نادری به 300 تا 1000 ساعت سرما زیر دمای 7 درجه سانتی گراید نیازمند است تا خواب زمستانی را بشکند گذراندن این مقدار سرما سبب مقاومت بالای نهال در برابر یخبندان های شدید و افزایش باردهی درخت زرد آلو می شود کمترین دمای قابل تحمل برای درخت زردآلو نادری دمای منفی 25 تا 30 درجه و بیشترین دمایی که می تواند تحمل کنند 43 درجه بالای صفر می باشد.

عمر اقتصادی:

درختان زردآلو معمولا عمر نسبتا بالایی دارند به طوری که عمر مفید و اقتصادی رقم زردآلو نادری 35 تا 40 سال می باشد درخت زردآلو نادری 35 سال می تواند باردهی با بهترین کیفیت برای باغدار به ارمغان بیاورد . البته هرس درست و اصولی نیز در افزایش این طول عمر مفید بی تاثیر نیست.بعد از اتمام طول عمر مفید درخت زردآلو نادری از میزان باردهی آن کاسته می شود بهتر از درختان زردآلو ناداری با عمر بالای 35 سال حذف گردند.

باردهی و عملکرد زردآلو نادری :

نهال زردآلو نادری از نظر زمان باردهی از ارقام زودبازده به حساب می آید باردهی نهال زردآلو از سال دوم آغاز می شود اما عملکرد اقتصادی آن از سال چهارم به بعد می باشد متوسط عملکرد و باردهی درخت زردآلو نادری در هکتار 60 تن می شود باردهی این گونه زردآلو به صورت جانبی می باشد.میزان باردهی درخت زردآلو نادری ارتباط مستقیمی به نحوه مراقبت از درخت دارد.

گرده افشانی درخت زردآلو نادری :

درخت زردآلو نادری خود گرده افشان می باشد و نیاز به رقم گرده افشان ندارد همین ویژگی مثبت درخت زردآلو نادری سبب پربار شدن این رقم گردیده است بهتر است بدانید گرده افشانی زردآلو نادری توسط زنبور عسل می باشددر طول دوره گلدهی که معمولاً کمتر از 3 تا20 روز می باشد قرار دادن کندو زبور عسل در باغ الزامیست. لازم به ذکر است در زمان گلدهی درخت نباید دچار تنش آبی شود یا مورد سمپاشی یا محلول پاشی قرار گیرد.

کاشت نهال زردآلو نادری :

فاصله کاشت استاندارد درخت زردآلو با توجه گستردگی تاج و ریشه متفاوت می باشد اگر فاصله کاشت به درستی رعایت نشود تمامی شاخه ها به اندازه کافی نور دریافت نکرده و در نتیجه عملکرد درخت پایین میاید یا ممکن است درخت دچار بیماری های قارچی شود فاصله کاشت مناسب زردآلو نادری با توجه به گستردگی شاخه ها 5*5 متر است البته فاصله کاشت نهال به پایه نهال نیز بستگی دارد و معمولاً زردآلو های پیوند شده روی پایه رویشی فاصله کمتری دارند.

رعایت نکردن فاصله مناسب و کاشت نامنظم سبب سایه انداختن شاخه های درخت زردآلو روی یکدیگر شده دراین صورت برگ ها به اندازه کافی نور دریافت نکرده و عملیات فتوسنتز به درستی انجم نمی شود و در این صورت کیفیت محصول تولید شده کاهش می کند. توجه داشته باشید در زمین های شیب دار می توان فاصله نهال را کم و فاصله ردیف هارا زیاد کرد.

با توجه با فواصل تعیین شده برای نهال زردآلو نادری در هکتار می توان 400 اصله می توان از رقم استفاده کرد پوشاندن اطراف نهال تازه کاشته شده توسط مالچ یا شاخ و برگ درختان سبب حفظ رطوبت جای نهال می شود.

مناسب ترین زمان کاشت نهال زردآلو از زمان خزان کامل نهال تا اوایل فروردین ماه با توجه به آب و هوای اقلیم منطقه کشت متفاوت است.

نکته: بعد از کاشت آبیاری بلافاصله اهمیت بالایی دارد آبیاری بلافاصله سبب از بین رفتن هوای بین ذرات خاک می گیرد.

آبیاری نهال زردالو نادری :

آبیاری درختان جوان زردآلو نادری از تغذیه آن ها مهم تر است زیرا سیستم ریشه ایی نهال زردآلو نادری نسبت به درختان بالغ ،کوچک تر است به همین دلیل به آبیاری مرتب احتیاج دارند نهال تازه کاشته شده زردآلو نادری در مناطق معتدل هفته ایی یکبار و در مناطق نیمه گرمسیر هفته ایی دوبار حداقل باید آبیاری شود . میزان آب مورد نیاز نهال زردآلو نوری 50 تا 60 لیتر می باشد نیاز آبی این نهال زردآلو نادری فقط در فصل رشد می باشد و در پاییز و زمستان نیازمند به آبیاری نمی باشد حفظ رطوبت مناسب لایه بالایی خاک برای ریشه نهال اهمیت بالایی دارد زیرا حجم بیشتر ریشه در سال های اول در این لایه از خاک قرار دارد.مناسب ترین روش آبیاری نهال زردآلو نادری استفاده از روش قطره ای می باشد.

هرس درخت زردآلو نادری :

هدف از هرس درخت زردآلو نادری حذف قسمت های اضافی درخت و دستیابی به شکل و فرم مطلوب و ایجاد تعادل بین تاج و ریشه درخت می باشد هرس درخت زردآلو نادری شامل دو مرحله می باشد

مرحله اول :مرحله سربرداری یا همان سرزنی می باشد معمولاً سربرداری نهال زردآلو نادری در سال اول به منظور تشکیل فرم اصلی درخت صورت می گیرد سربرداری سال های بعد نیز موجب تقویت رشد درخت می شود البته سربرداری سال های دوم و سوم از قسمت محور اصلی درخت نمی باشد بلکه شامل هرس و سربرداری شاخه های جدید می باشد که رشد کرده اند.

مرحله دوم:مرحله شاخه برداری (تنگ کردن) است در این مرحله با هرس و حذف شاخه های درخت زردآلو نادری سبب کاهش تعداد شاخه های کوچک و ضعیف و تقویت شاخه های باقی مانده می شود با عملیات تنگ کردن امکان نفوذ نور به تاج درخت بهتر می شود .

خاک مناسب نهال زردآلو نادری:

نهال زردآلو نادری برای رشد بهینه و تولید میوه به خاک شنی لومی با میزان اسیدتیه 6 تا 5/7 نیازمند است قبل از احداث باغ زردآلو ملایر حتماً باید اطلاعات کافی در زمینه خاک منطقه داشته باشید این اطلاعات شامل بافت خاک –اسیدتیه خاک و مقدار مواد مغذی می باشد برای داشتن اطلاعات جامع خاک بهتر است آنالیز خاک انجام گیرد در باغات زردآلو نادری ریشه نهال زردآلو نادری نسبت به خاک های رسی و سنگین حساس است بهتر است قبل از کاشت حتماً اصلاح خاک را انجام دهید .

کوددهی درخت زردآلو نادری :

درخت زردآلو نادری همانند سایر ارقام زردآلو برای رشد به عناصر معدنی ضروری نیاز دارد تغذیه و کوددهی نهال زردآلو بایستی بر اساس نتایج آزمون خاک و تفسیر برگ صورت گیرد زمان مناسب تفسیر برگ اوایل تیرماه می باشد.

مهم ترین و ضروری ترین کود مواد مغذی از بین عناصر (نیتروژن، فسفر و پتاسیم) برای رشد ونمو نهال زردآلو نیتروژن می باشد البته مقادیری فسفر و پتاسیم موجود درخاک برای تامین نیاز های آن کافی می باشد مگر این که خاک ازنظر این دو عنصر کمبود داشته باشد.میزان کوددهی عنصر نیتروژن 60 تا 90 گرم به ازای هر سال سن درخت می باشد .کمبود نیتروژن درخت زردآلو نادری سبب زرد شدن برگ های پایینی و کاهش رشد نهایی ساقه می یابد .

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها :

اولین قدم در مدیریت و کنترل آفات ها استفاده از ارقام مقاوم می باشد نهال زردآلو نادری جز ارقام اصلاح شده و پیوند خورده روی پایه زردآلو تلخ می باشد به همین دلیل مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها دارد بیل زدن خاک پس از برداشت محصول ،آفت هارا از بین می برد با وجود تمامی این راهکار ها اگر نشانه ایی از آفت یا بیماری در درخت زردآلو نادری مشاهده کردید می توانید از سموم آفت کش استفاده نمایید .

قیمت و خرید نهال زردآلو نادری :

اگر به دنبال خرید نهال زردآلو نادری با شناسنامه و اصالت دار می باشید ما به شما باغداران در سراسر ایران نهالستان رویال نها ل را پیشنهاد می کنیم زیرا با خرید از این نهالستان یک خرید متفاوت را تجربه خواهید کرد تفاوت ما تفاوت در قیمت ها و مشاوره های رایگان می باشد این نهالستان به دلیل حذف واسطه ، نهال زردآلو نادری را با قیمت مناسب تری در اختیار شما عزیران قرار می دهد تمامی نهال های تولید شده در این نهالستان زیر نظر کارشناسان مجرب می باشد و با خرید از این مجموعه با خیال آسوده اقدام به احداث باغ زردآلو اصلاح شده نمایید.

مشخصات نهال زردآلو نادری


زمان رسیدن: تیرماه

رنگ میوه: زرد کمرنگ با پوستی صاف و بدون کرک با گوشتی زرد

نوع مصرف: تازه خوری

تحمل سرمایی: بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: تقریبا 35 سال

فاصله کاشت: حدود 4 در 3 متر

نوع پایه: آلوچه وحشی، زردالو تلخ

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت