آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زرد آلو کاستل بریت، کاستل

خرید نهال زرد آلو کاستل بریت، کاستل از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زرد آلو کاستل بریت، کاستل با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زرد آلو کاستل بریت، کاستل در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زرد آلو کاستل بریت، کاستل به سراسر کشور.
قیمت نهال زرد آلو کاستل بریت، کاستل در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زرد آلو کاستل بریت، کاستل، کاشت نهال زرد آلو کاستل بریت، کاستل، هرس درخت زرد آلو کاستل بریت، کاستل، نحوه آبیاری زرد آلو کاستل بریت، کاستل، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زرد آلو کاستل بریت، کاستل و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زرد آلو کاستل بریت، کاستل کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زرد آلو کاستل بریت، کاستل را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زرد آلو کاستل بریت، کاستل
  •     
  • مشخصات نهال زرد آلو کاستل بریت، کاستل

خصوصیات و ویژگی های نهال زرد آلو کاستل بریت:


میوه حاصل از نهال زردآلو کاستل بریت یکی از خوشمزه ترین میوه های تابستان می باشد رنگ میوه ی آن معمولا نارنجی روشن است و زمانیکه کاملا می رسد ، بسیار خوش طعم و شیرین می باشد . نهال زرد آلو کاستل بریت یکی از ارقام خارجی می باشد که اولین بار در کالیفر نیا تولید شده اما به دلیل اینکه میوه ی آن کاملا تجاری و اقتصادی می باشد امروزه در بسیاری از کشور ها از جمله ایران پرورش داده می شود .

نهال زرد آلو کاستل بریت در برابر سرما مقاومت بسیار خوبی دارد به همین دلیل امروزه باغداران زیادی در مناطق کوهستانی به دنبال کاشت این نهال می باشند تا علاوه بر بهره مند شدن از بهترین و تجاری ترین میوه زرد آلو ، نهالی انتخاب کرده باشند که با اقلیم آب و هوایی منطقه شان کاملا سازگار باشد.

میوه زرد آلو کاستل بریت از لحاظ ظاهری شکل گرد مانند داشته و به دلیل داشتن میوه های درشت و رنگ جذاب ، بسیار ارزشمند و چشمگیر می باشد و معمولا میوه آن به صورت خام یا خشکباری یا در تهیه مربا مورد استفاده قرار می گیرد . بافت میوه گوشتی و محکم می باشد به همین دلیل قابلیت حمل و نقل و جابه جایی را دارد . درخت زرد آلو پربار کاستل بریت قدرت رویشی متوسط را دارا بوده و رشد سالانه شاخه ها به ۸ سانتی متر می رسد به همین دلیل درخت بالغ آن نیمه پاکوتاه بوده و حداکثر رشد و ارتفاع آن ۴ متر می باشد . یکی از بارزترین ویژگی های نهال زرد آلو کاستل بریت تاج پهن و بزرگ آن می باشد که سبب پربار شدن این رقم شده است . به طوری که شاخه های این رقم همانند یک سایبان گسترده با برگ های نوک تیز همراه با شاخه های آویزان وپربار به باغ زرد آلو جلوه ای زیبا می دهند . همانطور که اشاره شد درخت زرد آلو کاستل بریت مناسب کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی می باشد به طوری که تا دمای ۳۰ درجه زیر صفر را متحمل است و همین ویژگی سبب شده است کاشت نهال زردآلو کاستل بریت در مناطق سردسیر مورد استقبال قرار بگیرد این رقم زردآلو نسبت به سطح ارتفاع بالاتر از دریا چندان حساس نمی باشد اما هر چقدر در منطقه کشت شده سطح ارتفاع بالاتر باشد زمان رسیدن میوه آن یک روز عقب می افتد .

زمان گلدهی زرد آلو کاستل بریت :

نهال زرد آلو کاستل بریت از ارقام دیر گل به حساب می آید . تراکم گلدهی زردآلو کاستل بریت زیاد و زمان شروع گلدهی آن اواسط فروردین ماه می باشد به همین دلیل در مناطقی که سرمای بهاره دیررس وجود دارد شکوفه های آن آسیب نمی بینند . اما بهتر است بدانید میوه نهال زردآلو کاستل بریت به دلیل دیرگل بودن شکوفه ها دیررس می باشد . زمان برداشت و رسیدن میوه زردآلو کاستل بریت اواسط تیر ماه بوده و در آن زمان به بازار می آید و همان طور که اشاره شد به دلیل دارا بودن میوه ی کاملا درشت و خوش رنگ ، بازار پسندی بسیاربالایی دارد .

عملکرد و باردهی درخت زردآلو کاستل بریت:

نهال زرد آلو کاستل بریت زود بازده می باشد و معمولا نهال دوساله این رقم شروع به باردهی می کند اما باردهی اقتصادی آن از سال سوم به بعد آغاز می شود . باردهی نهال زرد آلو کاستل بریت در سال های اول در حد نو برانه می باشد اما به مرور زمان و با بزرگ تر شدن نهال ، درخت بالغ آن به طور متوسط 90 کیلو محصول تولید می کند در واقع می توان گفت عملکرد درخت زردآلو کاستل بریت در هکتار به طور میانگین 60 تن می باشد که رقم بسیار چشمگیر و قابل قبولی می باشد پس می توان گفت انتخاب نهال زردآلو کاستل بریت برای احداث باغ تجاری و پرسود زردآلو ، انتخابی کاملا درست می باشد .

نیاز سرمایی نهال زردآلو کاستل بریت:

همانطور که می دانید درختان زردآلو نوردوست می باشند و برای رشد بهتر روزانه به ۸ ساعت تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارند به همین دلیل این درختان در مناطق گرم و خشک بهتر رشد می کنند اما با این وجود نیاز سرمایی نهال زرد آلو نیز باید برطرف بشود تا جوانه های آن موفق به شکستن خواب زمستانه شوند. به طور کل می توان گفت مناسب ترین دما برای کشت و پرورش نهال زردآلو کاستل بریت دمای بین ۲۵- تا ۳۵+ درجه سانتی گراید می باشد . نیاز سرمایی درخت زردآلو کاستل بریت ۳۰۰ تا ۹۰۰ ساعت سرما در دمای ۷- درجه می باشد البته بهتر است بدانید نهال های کوچک در برابر سرمای شدید و یخبندان آسیب پذیر هستند و بهتر است با رنگ محافظ تنه و فوم پیچی حفاظت شوند .

گرده افشان درخت زردآلو کاستل بریت :

بیشتر هسته داران برای تولید میوه معمولا بر ازای هر ده درخت یک رقم گرده افشان نیازمند هستند به طوری که اگر رقم گرده افشان درست انتخاب نشود عملکرد درخت پایین می آید .

اما درخت زردآلو کاستل بریت جز ارقام خود گرده افشان بوده و نیاز به رقم گرده دهنده ندارد و این عامل سبب پربارشدن این درخت گردیده است.

گرده افشانی درخت زرد آلو کاستل بریت توسط حشرات و زنبور عسل صورت می گیرد.

عمر مفید و اقتصادی درخت زردآلو کاستل بریت:

عمر اقتصادی نهال زردآلو کاستل بریت به بازه ی زمانی گفته می شود که نهال بالاترین عملکرد را دارد.

همانطور که گفته شد باردهی اقتصادی نهال زردآلو کاستل بریت از سال سوم به بعد می باشد . تا زمانی که درخت زردآلو کاستل بریت باردهی مطلوب و بالاتری داشته باشد نشان دهنده عمر اقتصادی آن درخت می باشد معمولا عمر مفید و اقتصادی این رقم ۳۵ سال می باشد البته عواملی چون نگهداری و تغذیه مناسب در افزایش طول عمر اقتصادی نهال زردآلو کاستل بریت بی تاثیر نمی باشد .

کاشت نهال زردآلو کاستل بریت:

همانطور که می دانید نهال زردآلو کاستل بریت یکی از ارقام برتر در میان نهال های زردآلو می باشد و میوه ی کاملا مرغوب و تجاری دارد. اما قبل از کاشت و پرورش نهال حتما باید اقلیم آب و هوایی و نوع خاک و آب توجه داشته باشید تا نتیجه بهتری بگیرید که در ادامه بیشترتوضیح خواهیم داد.

توجه به نکات کاشت باعث می شود تا شما نهال زردآلو کاستل بریت را به درستی کشت و پرورش کنید یکی از نکات کاشت توجه به فاصله کاشت استاندارد این نهال می باشد . با توجه به رشد درخت و گستردگی تاج درخت زرد آلو کاستل بریت بهتر است فاصله کاشت نهال این رقم را ۴×۴ در نظر بگیرد با احتساب این فاصله می توان در هکتار به طور میانگین ۶۲۵ اصله نهال زردآلو کاستل بریت کشت کرد .

نکته دوم توجه به بهترین زمان کاشت نهال زردآلو کاستل بریت می باشد . باتوجه به اینکه این نهال مناسب کاشت در مناطق کوهستانی می باشد ، بهترین زمان کاشت آن می تواند بعد از سرمای زمستانه یعنی اواخر اسفند یا اوایل فروردین ماه باشد .

آبیاری نهال زردآلو کاستل بریت :

از فعالیت های مهم دیگر که بعد از کاشت نهال باید بدان توجه کرد آبیاری نهال زردآلو کاستل بریت می باشد .

آبیاری نهال هایی که تازه کشت شده اند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد به طوری که بعد از کاشت بلافاصله باید نهال زرد آلو کاستل بریت آبیاری می شود . نهال زردآلو کاستل بریت تا ۳ سالگی حتما باید هفته ای یکبار به میزان ۵۰ لیتر آبیاری شود بعد از گذشت ۳ سال و تبدیل شدن به درخت بالغ می توان ۱۰ الی ۱۲ روز یک بار به میزان ۱۰۰ لیتر درخت زردآلو کاستل بریت را آبیاری کرد درواقع می توان گفت میزان نیاز آبی زردآلو کاستل بریت به روش غرقابی سالانه ۵ تا ۷ هزار متر مکعب برای یک هکتار می باشد . لازم به ذکر است آبیاری بیش از اندازه زردآلو کاستل بریت سبب پوسیدگی و از بین رفتن ریشه نهال خواهد شد .

خاک مناسب درخت زردآلو کاستل بریت:

ریشه درخت زردآلو کاستل بریت در خاک های سنگین دچار پوسیدگی می شود زیرا به رطوبت بالا حساس می باشد . پس می توان نتیجه گرفت مناسب ترین خاک برای پرورش نهال زردآلو کاستل بریت خاک شنی لومی با زهکشی مناسب باشد علاوه بر آن خاک باید عناصر غذایی مهم از جمله نیتروژن ، فلسفه و پتاس را دارا باشد در صورت فقدان یا کمبود عناصر بهتر است با کوددهی جبران شود . نهال زردآلو کاستل بریت در خاک های نیمه شوری و آهکی نیز قابلیت رشد و نمو را دارد.

هرس درخت زردآلو کاستل بریت:

هرس درخت یکی از فرایند هایی می باشد سبب طولانی شدن عمر درخت و افزایش کیفیت محصول می گردد. در عملیات هرس شاخه های پوسیده و مسن حذف می شود تا سبب تولید شاخه های جوان شود زیرا محصول زردآلو کاستل بریت روی شاخه های جوان و سیخک های یک ساله تشکیل می شود البته بهتر است هرس زرد آلو کاستل بریت توسط افرادی انجام می شود که در این زمینه ماهر و مسلط باشد در غیر این صورت سبب آسیب به درخت و کاهش باردهی خواهید شد .

بهترین زمان هرس چه زمانی می باشد؟ هرس نهال زردآلو کاستل بریت بهتراست اواخر زمستان بعد از یخبندان های شدید و قبل از بیدار شدن درخت از خواب صورت بگیرد . البته در بهار و تابستان می توان با حذف شاخه ی بیمار ، ضعیف و کوچک به عملکرد بهتر درخت کمک کرد .

مقاومت در برابر آفات:

مبارزه با آفات و بیماری های درخت برای تولید میوه ای با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است . مبارزه با آفات و بیماری های درخت زردآلو بر اساس نوع آفات و سموم مناسب به خصوص در درختان سن بالا امکان پذیر می باشد . نهال زردآلو کاستل بریت به دلیل اینکه نهالی اصلاح شده می باشد و روی پایه زردآلو تلخ پیوند خورده دربرابر آفات و بیماری ها کاملا مقاوم می باشد . اما با این وجود در صورت دیده شدن علائم آفات و بیماری باید به موقع توسط سموم مسی سمپاشی شود .

برای پیشگیری از بروز آفات و بیماری ها در نهال های زردآلو بهتر است ارقام اصلاح شده از جمله کاستل بریت انتخاب شود همچنین نهال را از نهالستان معتبر تهیه کنید تا نهال ها عاری از هر گونه آفات و بیماری ها باشد . همچنین بهتر است بعد از کاشت علف های هرز که محلی برای پناهگاه آفت ها می باشد حذف شوند.

فواید میوه زردآلو کاستل بریت :

میوه زرد آلو کاستل بریت حاوی ویتامین هایی می باشد که سبب رفع سو هاضمه یبوست می شود همچنین این میوه خاصیت درمانی فراوانی برای سلامتی بدن دارد. میوه زردآلو کاستل بریت به دلیل رنگ جذابش به صورت تازه خوری بیشتر مصرف می شود اما از میوه ی درخت این رقم برای تهیه برگه ی زردآلو ، مربا، کمپوت و لواشک نیز استفاده می گردد.

اگر میخواهید پوستی شاداب و سالم داشته باشید بهتر است حتما میوه زردآلو را در برنامه غذایی خود بگنجانید بتا کاروتن موجود در میوه زردآلو سبب حفاظت پوست دربرابر نورخورشید می شود به همین دلیل از این میوه در تهیه لوازم آرایشی و کرم های مراقبت از پوست استفاده می شود .

خرید و قیمت نهال زردآلو کاستل بریت:

باغداران و کشاورزانی که قصد خرید نهال اصلاح شده و پیوندی زردآلو کاستل بریت را دارند می توانند برای تهیه این نهال کمیاب به نهالستان هایی مراجعه نمایند که تجربه زیادی در زمینه تولید نهال دارند و محصولات خود را با تضمین اصالت به فروش می رسانند .

با تهیه نهال از نهالستان های معتبر از جمله نهالستان رویال می توانید با خیالی آسوده از اصالت نهال اقدام به احداث باغ زردآلو نمایید . این مجموعه قیمت نهال زردآلو رویال را بر طبق مصوبه جهاد کشاورزی اعلام می نمایید و به دلیل حذف واسطه قیمت نهال کاملا پایین می باشد .

کارشناسان نهالستان رویال علاوه بر معلومات علمی دارای تجاربی می باشند که می توانند از کاشت تا برداشت نهال زردآلو کاستل بریت شما را راهنمایی کنند بنابراین باغداران می توانند با خرید نهال کاستل بریت از این مجموعه از مشاوره های رایگان این مجموعه نیز بهره مند شوند

مشخصات نهال زرد آلو کاستل بریت، کاستل


پیشنهادی: پیشنهاد ویژه نهالستان

نوع بازدهی: زودبازده

زمان رسیدن میوه: اوایل تابستان

نوع بازار: بازار پسند

رنگ میوه: خوش رنگ و خوش طعم

نوع آب و هوا: مناسب مناطق سردسیری

نوع گلدهی: دیرگل

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت