آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو تیلتون

خرید نهال زردآلو تیلتون از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو تیلتون با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو تیلتون در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو تیلتون به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو تیلتون در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو تیلتون، کاشت نهال زردآلو تیلتون، هرس درخت زردآلو تیلتون، نحوه آبیاری زردآلو تیلتون، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو تیلتون و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو تیلتون کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو تیلتون را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو تیلتون
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو تیلتون

مشخصات و ویژگی های نهال زردآلو تیلتون


نهال زردآلو تیلتون گونه ای منحصر به فرد و از خوش طعم ترین انواع زردآلو ها به حساب می آید . آنچه در ظاهر زردآلو تیلتون جلب توجه می کند سطح صاف و بدون کرک میوه آن می باشد . این زردآلو زمانی از گونه های غالب در کالیفرنیا بود اما به دلیل مرغوبیت میوه بالا امروزه در کشور ایران نیز مورد توجه قرار گرفته و نهال آن پرورش داده می شود . میوه لطیف ، آبدار و ترش و شیرین زردآلو تیلتون رقمی بسیار بازار پسند بوده و از ارقام تجاری و اقتصادی به حساب می آید . نهال زردآلو تیلتون رقمی سریع الرشد و زود بازده می باشد و به دلیل دیرگل بودن و مقاوم به سرما بودن کاشت نهال آن در مناطق کوهستانی مورد استقبال قرار گرفته است . شکل ظاهری میوه زردآلو تیلتون گرد و به رنگ زرد با لکه های قرمز رنگ می باشد ، بافت گوشت میوه سفت و آبدار می باشد به همین دلیل دوام بیشتری در هنگام حمل و نقل داشته و به آسانی خراب نمی شود . قدرت رشد رویشی درخت زردآلو تیلتون کم می باشد و درختان بالغ آن ارتفاع زیادی نمی گیرند به همین دلیل جز ارقام پا کوتاه به حساب می آید و فضای زیادی را اشغال نمی کند . حداکثر رشد درخت زردآلو تیلتون ۴ متر می باشد البته با هرس فرم دهی می توان این ارتفاع را کوتاه تر کرد ‌.

نهال زردآلو تیلتون کاملا دیرگل و مقاوم به سرما می باشد مقاومت این رقم به سرما به اندازه ای می باشد که شاخه های آن در زمستان می توانند در دمای ۳۰ درجه زیر صفر متحمل باشد . به همین دلیل بسیاری از باغداران زردآلو در مناطق کوهستانی این رقم را برای احداث باغ زردآلو تجاری انتخاب می کنند . مناسب ترین سطح ارتفاع از دریا برای کاشت رقم زردآلو تیلتون ارتفاع ۵۰ تا ۲۵۰۰ متر می باشد این گونه در زمستان های سرد و یخبندان مقاومت بالایی داشته و دچار سرمازدگی نمی شود.

زمان گلدهی زردآلو تیلتون :

نهال زردآلو تیلتون گلدهی خود را از نیمه ی دوم فروردین ماه شروع می کند و از ارقام دیرگل و مقاوم به سرمای بهاره محسوب می شود به همین سبب شکوفه های آن در مناطقی با سرمای بهاره دچار آسیب نمی گردد. دیرگل بودن نهال زردآلو تیلتون سبب می شود میوه این رقم جز ارقام و دیرس به حساب بیاید . زمان برداشت محصول زردآلو تیلتون اواخر تیرماه است و میوه ی خوش رنگ و درشت زردآلو تیلتون بسیار چشم گیر و بازار پسند می باشد به همین دلیل با قیمت خوبی به فروش می رسد اگر قصد احداث باغ تجاری زردآلو را در مناطق سردسیر و کوهستانی دارید ما به شما زردآلو تیلتون را پیشنهاد می دهیم .

نیاز سرمایی نهال زردآلو تیلتون:

نهال زردآلو تیلتون در مناطق سردسیر که تابستان های گرمی دارند رشد بهتری دارد . تابش نور آفتاب در تابستان باعث رنگ گیری بهتر میوه زردآلو شده و باعث می شود کیفیت میوه تولید شده بیشتر شود نیاز سرمایی زردآلو تیلتون در فصل زمستان ۳۰۰ تا ۹۰۰ ساعت سرما در دمای ۷- درجه سانتی گراد می باشد این نیاز سرمایی برای اکثر درختان زردآلو الزامی می باشد و در صورت برطرف نشدن آن جوانه های درخت زردآلو موفق به شکست خواب زمستانه نخواهند شد و تراکم گلدهی بسیار کم و درنتیجه باردهی درخت کاهش خواهد یافت .

عملکرد باردهی نهال زردآلو تیلتون :

درخت زردآلو تیلتون درختی اصلاح شده و پیوندی می باشد به همین دلیل جز ارقام زود بازده و پربارده می باشد زمان شروع باردهی نهال زردآلو تیلتون از سال دوم می باشد اما سال های اول در حد نوبرانه بار می دهد و از سال های چهار و پنجم باردهی اقتصادی آن آغاز می شود .

عملکرد درخت زردآلو تیلتون به طور میانگین 100 کیلو می باشد و به طور متوسط در هکتار 60 تن باردهی دارد البته عوامل زیادی بر میزان باردهی درخت زردآلو تیلتون تاثیر گذار می باشند از جمله این عوامل می توان به کوددهی درخت ، آبیاری و سمپاشی درخت اشاره کرد .

عمر مفید و اقتصادی زردآلو تیلتون :

درخت زردآلو تیلتون درختی پربار و پر ثمر می باشد که به طور متوسط می تواند ۳۵ تا ۴۰ سال باردهی با بیشترین کیفیت را داشته باشد این بازه ی زمانی که درخت بیشترین میزان باردهی را دارد عمر مفید درخت زردآلو تیلتون نامیده می شود البته بهتر است بدانید طول عمر اقتصادی درخت زردآلو به عوامل مختلفی چون هرس و کود دهی درخت و آبیاری اصولی بستگی دارد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد .

گرده افشان زردآلو تیلتون :

گرده افشانی درخت زردآلو به منظور تشکیل میوه صورت می گیرد . بیشتر ارقام زردآلو خودبارور می باشند و نیازی به رقم گرده دهنده ندارند . از آنجایی که مدیریت گرده افشانی در باغات زردآلو ضرورت دارد ، قرار دادن حداقل ۵ تا کندوی زنبور عسل در هکتار برای گرده افشانی ضرورت دارد . نهال زردآلو تیلتون تک پایه می باشد به طوری که گل های نر و ماده روی یک پایه تشکیل می شود به همین دلیل نیاز به رقم گرده دهنده یا گرده افشان ندارد و در هنگام خرید و کاشت نهال زردآلو تیلتون دیگر نیاز نیست که نگران رقم گرده دهنده مناسب برای این رقم باشید.

کاشت و احداث باغ زردآلو تیلتون :

جهت کاشت نهال زردآلو تیلتون و احداث باغ زردآلو لازم است زمین مورد نظر از قبل طراحی وچاله های مورد نظر با فاصله استاندارد آماده شوند . به منظور آماده سازی زمین می توان برای هر هکتار حدودا ۲۰ تن کود حیوانی پوسیده به خاک اضافه و آن را شخم عمیق زد سپس چاله ها را به ابعاد ۳ برابر اندازه ریشه به طور متوسط به ابعاد ۷۰*۷۰ و با فاصله ۴*۴ آماده کرد رعایت فاصله کاشت استاندارد برای کاشت نهال زردآلو تیلتون از ضرورت های احداث باغ می باشد زیرا با رعایت فاصله کاشت درست و اصولی شاخه ها در هم تداخل پیدا نمی کنند و به اندازه ی کافی نور خورشید دریافت می کنند همچنین ماشین آلات کشاورزی جهت سمپاشی راحت تر در باغ رفت و آمد خواهند کرد .

بهترین زمان کاشت نهال زردآلو تیلتون اواخر فصل زمستان یا اوایل فصل بهار می باشد پس بهتر است چاله ها اوایل پاییز آماده شوند . در روز نهالکاری نباید یخبندان یا بارش وجود داشته باشد آبیاری بلافاصله بعد از کاشت نهال از ضروریات می باشد .

آبیاری نهال زردآلو تیتلون :

مراقبت های بعد از کاشت نهال از ضروریات های داشتن درختی قوی و سرحال می باشد یکی از این مراقبت ها آبیاری نهال می باشد ‌. آبیاری مرتب نهال زردآلو تیلتون در فصل رشد حتما باید مدیریت شود از آنجایی که ریشه نهال زردآلو نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد بهتر است از آبیاری بیش از اندازه ی نهال خودداری کرد همچنین آبیاری کم یا نامرتب نیز موجب تنش آبی نهال خواهد شد . میزان آب مورد نیاز نهال زردآلو تیلتون به طور میانگین سالانه ۵ تا ۷ هزار متر مکعب در هکتار می باشد . بازه زمانی آبیاری با توجه به سن نهال می تواند از ۷ تا ۱۰ روز متغیر باشد.

خاک مناسب نهال زردآلو تیلتون :

خاک نهال زردآلو تیلتون ترجیحا باید شنی لومی با زهکشی مناسب باشد و میزان اسدیته آن بهتر است 5/6تا 7باشد اگر خاک دچار کمبود مواد مغذی باشد بهتر است با مواد آلی یا کودهای شیمیایی این کمبود جبران شود جالب است بدانید نهال زردآلو تیلتون قابل کشت در خاک های نیمه شور یا نیمه آهکی نیز می باشد.

هرس نهال زردآلو تیلتون:

اگر می خواهید درخت زردآلو تیلتون قوی و تنومند باشد حتما باید به صورت اصولی آن را هرس کنید هرس نهال زردآلو تیلتون نه تنها سبب کنترل و فرم دهی تاج درخت می شود بلکه با هرس می توان سبب تحریک تولید شاخه های میوه ده شد . هرس درخت زردآلو تیلتون در دو زمان صورت می گیرد هرس زمستانه معمولا اواخر فصل زمستان زمانی که درخت کاملا بدون برگ است انجام می شود که به آن هرس باردهی نیز گفته می شود . هرس تابستانه از نیمه بهار تا آخر فصل تابستان به منظور حذف شاخه ی بیمار و ضعیف و حذف پاجوش ها صورت می گیرد که به آن هرس فرم دهی نیز گفته می شود .

مقاومت درخت زردآلو تیلتون در برابر آفات :

یکی از عوامل که سبب محدودیت باردهی درختان زردآلو می گردد آفات و بیماری های مختلفی می باشد که باردهی درخت زردآلو را تحت تاثیر قرار می دهد . آفاتی نظیر کنه ها و سوسک ها ممکن است نهال زردآلو تیلتون را مورد حمله قرار دهند اما با سمپاشی به موقع نمی توانند آسیب جدی به درخت وارده کننده از آن جا که نهال زردآلو تیلتون بر روی پایه ی زردآلو تلخ پیوند خورده است در برابر آفات و بیماری ها مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

فواید و خواص زردآلو تیلتون:

از آن جایی که میوه زردآلو تیلتون شیرین و دل چسب می باشد میوه آن به صورت خام یا خشکباری مورد استفاده قرار می گیرد از این میوه خوش رنگ در تهیه مربا ، ژله و دسر نیز استفاده می شود . مصرف میوه زردآلو تیلتون به سلامت قلب کمک می کند و همچنین کلسترول و فشار خون را کاهش می دهد همچنین این میوه پر خاصیت فواید بسیار زیادی برای سلامت پوست و مو دارد . از دیگر فواید میوه زردآلو تیلتون می توان به تقویت بینایی چشم و کمک به لاغری بدن اشاره کرد . این طلای تابستان فواید بسیار زیادی برای بدن انسان دارد که فقط به بعضی از موارد توانستیم اشاره کنیم .

قیمت و خرید نهال زردآلو تیلتون :

یکی از مهمترین مراحل احداث باغ زردآلو خرید نهال اصالت دار می باشد . در واقع خرید نهال بخش اصلی و مهم احداث باغ می باشد زیرا در صورت اصالت نادرست نهال هزینه و زحمات چندین ساله شما به هدر خواهد رفت پس بهتر است خرید نهال زردآلو تیلتون را از مرکز معتبر و مجوز داری چون رویال نهال تهیه فرمایید . این نهالستان با تجربه چندین ساله خود در زمینه تولید نهال زردآلو ، ضامن خرید شماست . جهت استعلام قیمت نهال زردآلو تیلتون با ما در تماس باشید،تا علاوه بر خرید مطمئن از مشاوره های رایگان این مجموعه بهره مند شوید.

مشخصات نهال زردآلو تیلتون


نوع بازدهی: زودبازده

نوع گلدهی: دیرگل

ماندگاری: زیاد

نوع مصرف: تازه خوری و خشکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت