آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو رکسانا

خرید نهال زردآلو رکسانا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو رکسانا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو رکسانا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو رکسانا به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو رکسانا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو رکسانا، کاشت نهال زردآلو رکسانا، هرس درخت زردآلو رکسانا، نحوه آبیاری زردآلو رکسانا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو رکسانا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو رکسانا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو رکسانا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو رکسانا
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو رکسانا

مشخصات و ویژگی های نهال زردآلو رکسانا


نهال زردآلو رکسانا از میوه های هسته دار پرطرفدار می باشد که اولین بار درکشور افغانستان پرورش یافته است اما امروزه در همه جای دنیا کشت می شود و جز ارقام تجاری به شمار می آید نهال زرد آلو رکسانا روی پایه آلوچه وحشی یا زردآلو تلخ پیوند میخورد و این دلیل مقاومت بالای آن در برابر آفات است محصول تولید شده توسط درخت زردآلو رکسانا دارای سایز متوسط بوده و شکل کروی با رنگ زرد مایل به نارنجی را دارا می باشد میوه شیرین زردآلورکسانا به صورت تازه یا خشکباری مورد استفاده قرار می گیرد .درخت زردآلو رکسانا در شرایط ایده آل می تواند تا 3 الی 4 متر رشد کند این گونه جز ارقام پا کوتاه محسوب می شود و در حیاط خانه نیز قابل کشت است درخت زردآلو رکسانا با وجود کوتاه قد بودن تنه قطور و تنومندی دارد و محصول فراوانی تولید میکند و جز ارقام زود بازده و پر بار محسوب می شود به همین دلیل بسیاری از باغداران که مشکل نیمه شوری خاک را دارند این رقم را به عنوان رقم اقتصادی برای احداث باغ زردآلوانتخاب می کنند که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد .

مناسب ترین اقلیم برای کاشت نهال زرد آلو رکسانا آب و هوای معتدل می باشد زیرا این رقم تحمل یخبندان های شدید مناطق کوهستانی را نداشته و حداکثر دمایی که زیر صفر می تواند تحمل کند بازه دمایی 15-درجه سانتی گراید می باشد همچنین به دلیل زود گلدهی در مناطقی که سرمای بهاره دیررس دارند دچار مشکل خواهد شد .

ارتفاع از سطح دریا:

یکی از عواملی که در انتخاب رقم مناسب نهال زردآلو در نظر داشته باشید ارتفاع از سطح دریای آزاد می باشد مناسب ترین سطح ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال زردآلو رکسانا ارتفاع 500 تا 1500 از دریا می باشد.

زمان گلدهی نهال زردآلو رکسانا :

درخت زرد آلو رکسانا جز ارقام زود گل می باشد و سرمای بهاره دیررس به شکوفه های این رقم آسیب می رساند و ممکن است تمامی شکوفه ها را ازبین ببرد و باردهی درخت افت کند اگر در مناطق نیمه سردسیر با سرمای بهاره قصد کشت هال زردآلو رکسانا دارید بهتر است در محلی از باغ این رقم راکشت نمایید که شکوفه ها برای درامان یک سر پناه داشته باشند مثلاً می توانید این نهال را کنار دیوار یا در ضلع شمالی ساختمان کشت نمایید این کار سبب خواب طولانی درخت و تاثیر در گلدهی می شود معمولاً زمان شکوفه دهی زردآلو رکسانا تا نیمه دوم اسفند ماه می باشد به همین دلیل جز ارقام زود رس محسوب می شود.

عملکرد و باردهی زردآلو رکسانا :

همانطور که می دانید زردآلو رکسانا اواخر اسفند ماه شروع به گلدهی می کند و از ارقام متوسط گل و زود رس به حساب می آید زمان برداشت محصول زردآلو رکسانا نیمه اول خرداد ماه می باشد و جز میوه نوبرانه زردآلو به بازار می آید نهال زردآلو رکسانا باردهی خود را از سال اول آغاز می کند اما بار اقتصادی آن از سال چهارم می باشد درخت بالغ زردآلو رکسانا می تواند به طور میانگین 90 کیلو باردهی داشته باشد با احتساب تعداد ارقام کاشته شده در یک هکتار زمین می توان گفت باردهی این رقم در هکتار به طور متوسط 60 تن می باشد.البته میزان عملکرد و باردهی درخت زردآلو رکسانا به نحوه رسیدگی به درخت بستگی دارد.

نیاز سرمایی :

درخت زردآلو رکسانا برای جوانه زنی و شکوفه دهی در فصل بهار نیازمند 300 تا 900ساعت سرما در فصل زمستان می باشد .این میزان سرما سبب تحریک گلدهی درخت زردآلو رکسانا می باشد به همین دلیل با وجود زود گل بودن این رقم را نمی توان در مناطق خیلی گرمسیر کشت کرد.لازم به ذکر است که تامین نشدن میزان نیاز سرمایی درختان زردآلو رکسانا سبب کاهش عملکرد درخت خواهد شد.

عمر اقتصادی درخت زردآلو رکسانا :

عمر اقتصادی و مفید بیشتر درختان زردآلو 25 تا 35 سال است در صورتی که درخت زردآلوطول عمر بیشتری داشته باشد محصول با کیفیت تری نخواهد داشت طول عمر اقتصادی و مفید درخت زردآلو رکسانا در حدود 25 سال می باشد البته با مراقبت بیشتر از درخت از جمله آبیاری درست و کوددهی اصولی و همچنین باهرس اصولی می توان این عمر را به 35 سال رساند.

گرده افشان درخت زردآلو رکسانا:

درخت زردآلو رکسانا از جمله درختان زردآلو خودبارور به شمار می آید البته این بدان معنا نیست که این درخت برای تبدیل شکوفه های خود به میوه نیاز به گرده افشانی ندارد در واقع خود بارور بودن درخت زردآلو رکسانا بدین معناست که این رقم زردآلو نیازمند به کاشت رقم گرده دهنده در کنار خود نمی باشد و جز ارقام خود بارور به حساب می آید گرده افشانی درخت زردآلو رکسانا توسط زنبور عسل انجام می شود و در هنگام شکوفه دهی درخت ، قرار دادن کندوی عسل در باغ سبب بالا رفتن عملکرد درخت خواهد شد.

کاشت نهال زردآلو رکسانا :

قبل از کاشت نهال زردآلو بهتر است چاله های آن را از قبل آماده کنید فاصله کاشت نهال زردآلو رکسانا 4*4 می باشد پس بهتر است چاله ها با فاصله 4 متر از عرض و 4 متر او طول با یکدیگر فاصله داشته باشد ، عمق و پهنای چاله با توجه به بافت خاک ممکن است از 60 تا 100 سانت متغیر باشد قبل از کاشت نهال زردآلو رکسانا بهتر است ریشه نهال هرس و ضد عفونی شود بعد از کاشت نهال خاک اطراف نهال باید به خوبی پا کوبی و لقدمال شود تا ذرات هوای خاک خارج گردد آبیاری بلافاصله از کاشت نیز از الزامات بعد از کاشت می باشد.همچنین برای داشتن درختی قطور و تنومند مراقبت های بعد از کاشت از جمله هرس ،آبیاری و کوددهی از الزامات می باشد.

بهترین زمان کاشت نهال زردآلو رکسانا اواخر فصل پاییز می باشد با کاشت نهال در این زمان سبب یک سال جلو افتادن نهال خواهید شد

آبیاری نهال زردآلو رکسانا :

نهال تازه کاشته شده زردآلو رکسانا باید در بهار و تابستان مرتب آبیاری شود نیازآبی درخت زردآلو رکسانا به طور متوسط 7 تا 10 هزار متر معکب سالانه برای هر هکتار می باشد البته در روش آبیاری قطره ای این میزان کاهش خواهد یافت در روش آبیاری سنتی یا غرقابی بهتر است آب با طوقه تماس نداشته باشد برای اینکار در هنگام کاشت می توان در اطراف نهال تشتک ایجاد کرد .

فواصل آبیاری نهال زردآلو رکسانا با توجه به سن درخت و بافت خاک از 7 تا 10 روز متغیر است .

خاک مناسب نهال زردآلو رکسانا :

ریشه درخت زردآلو به خاک های سنگین با رطوبت بالا حساس می باشد اما در خاک هایی با زهکشی مناسب رشد بهتری خواهد داشت پس بهترین خاک برای کاشت نهال زرد آلو رکسانا خاکی با بافت شنی لومی می باشد قبل از کاشت نهال زردآلو رکسانا می توانید به خاک کود حیوانی پوسیده اضافی کنید با این کار نتنها سبب تقویت خاک بلکه سبب اصلاح بافت خاک میگردید.

مقاومت در برابر آفات :

برای تولید میوه با کیفیت و حفظ سلامتی درختان مبارزه با آفات و بیماری ها اهمیت بالایی دارد اما در هنگام احداث باغ زردآلو باید ارقام اصلاح شده و مقاوم را انتخاب کنید تا مدام به سمپاشی نیاز نداشته باشد نهال زردآلو رکسانا به دلیل پیوند روی پایه تلخ مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها دارد.

کوددهی نهال زردآلو رکسانا :

کود حیوانی که قبل از کاشت نهال استفاده می شود ارزش غذایی چندان بالایی ندارد و بیشتر سبب بهبود خواص فیزیکی استفاده می شود .بهتر است از کود های سبز در اواخر فصل رشد برای کوددهی زردآلو رکسانا استفاده کنید استفاده کود سبز یا کمپوست می تواند نیاز به کود های شیمیایی از جمله کودهای نیتروژن فسفر و پتاسیم جبران شود بدین منظور برای کوددهی شیمیایی درخت زردآلو رکسانا می توان از کودهای npk استفاده کرد

هرس درخت زردالو رکسانا :

هرس درخت زردآلو سبب افزایش باردهی و طول عمر درخت و همچنین سبب بهبود کیفیت محصول تولید شده می گردد درخت زردآلو رکسانا اوایل بهار تا اوخر زمستان نیاز به هرس دارد هرس سبز درخت زردآلو رکسانا شامل حذف شاخه های آسیب دیده و بیمار می باشد و هرس های زمستانه شامل حذف شاخه های مسن و 2 سال به بالا می باشد زیرا معمولاً جوانه های باردهی روی سیخک های جوان و دوساله تشکیل می شود. هرس زمستانه بهتر است اواخر فصل زمستان بعد از اتمام یخبندان های زمستانه صورت بگیرد هرس درخت زردآلو بهتر است توسط افراد ماهر و با قیچی باغبانی صورت گیرد برای جلوگیری از ابتلای درخت به بیماری های قارچی بهتر است از چسب هرس استفاده گردد.

فواید میوه زردآلو رکسانا :

از خواص میوه زردآلو زرد رنگ به خصوص زردآلو رکسانا برای بدن می تواند به درمان یبوست ، سوهاضمه و درمان بیماری های پوستی و کم خونی و درمان گوش درد اشاره کرد علاوه بر این خوردن زردآلو رکسانا می تواند سبب بهبود بیماری های قلبی شود و کلسترول خون را کاهش دهد ازمیوه شیرین زردآلو رکسانا در تهیه برگه زردآلو همچنین تهیه مربا و آب میوه نیز استفاده می شود.

قیمت و خرید نهال زردآلو رکسانا :

خرید نهال زردآلو رکسانا از بزرگترین و معتبر ترین نهالستان کشور رویال نهال بدون واسطه و با قیمت مناسب امکان پذیر است فروش نهال زردآلو رکسانا در این نهالستان همراه با گواهی بهداشت بوده و تمامی نهال های تولید شده در این مجموعه زیر نظر مهندس مجرب و تحت نظارت جهاد کشارزی انجام می شود برای خرید و اطلاع از قیمت نهال زردآلو رکسانا با کارشناس این مجموعه ارتباط باشید.فروش نهال زردآلو رکسانا در این مجموعه به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر می باشد.

مشخصات نهال زردآلو رکسانا


زمان رسیدن: اوایل تیر

نوع مصرف: تازه خوری

تحمل سرمایی: بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: تقریبا 25 سال

فاصله کاشت: حدود 4 در 3 متر

نوع پایه: آلوچه وحشی، زردالو تلخ

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت