آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زرد آلو نوری

خرید نهال زرد آلو نوری از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زرد آلو نوری با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زرد آلو نوری در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زرد آلو نوری به سراسر کشور.
قیمت نهال زرد آلو نوری در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زرد آلو نوری، کاشت نهال زرد آلو نوری، هرس درخت زرد آلو نوری، نحوه آبیاری زرد آلو نوری، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زرد آلو نوری و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زرد آلو نوری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زرد آلو نوری را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زرد آلو نوری
  •     
  • مشخصات نهال زرد آلو نوری

معرفی نهال زرد آلو نوری


نهال زردآلو نوری رقمی پربار و زودبازده بوده که منشا ایرانی دارد اما به دلیل طعم شیرین و رنگ دلچسب میوه در بسیاری از کشورهای همسایه پرورش داده می شود طعم شیرین و دلچسب میوه زردآلو نوری سبب محبوبیت این رقم شده است شکل میوه زردآلو نوری گرد و سایز آن متوسط است رنگ میوه نارنجی و پوست آن صاف و مخملی و بدون کرک می باشد میوه زردآلو نوری مصارف مختلفی دارد اما بیشتر برای تهیه برگه زردآلو و خشکبار مورد استفاده قرار می گیرد .

یکی از بارز ترین ویژگی های نهال زردآلو نوری رشد قوی نهال آن بوده به طوری که در عرض 4 سال تبدیل به درخت بالغ می شود . رشد شاخه های یکساله نهال زردآلو نوری قوی بوده و جالب است بدانید شاخه های نهال زردآلو نوری سالانه به اندازه 10 سانتی متر رشد کرده و گسترده می شود و برگ های نوک تیز و ریز تولید می کند و درخت زردآلو نوری با وجود سریع الرشد بودن جز ارقام پا کوتاه می باشد و ارتفاع نهایی درخت بالغ این رقم 5/3 متر می باشد .

درخت زردآلو بسیار نور دوست می باشد به همین دلیل هنگام انتخاب مکان کاشت ، محلی را انتخاب کنید که کاملا نورگیر باشید مناسب ترین اقلیم جهت کاشت نهال زردآلو نوری مناطق معتدل و نیمه سردسیر می باشد کمترین دمایی که درخت زردآلو متحمل می باشد دمای 15 درجه زیر صفر و بالاترین بازه دمایی قابل تحمل برای این گونه 30 تا 35 درجه سانتی گراید بالای صفر می باشد .

نیاز سرمایی:

بیشترین عملکرد نهال زردآلو نوری در مناطقی می باشد که 300 تا 900 ساعت سرما در دمای 7 درجه زیر صفر وجود داشته باشند نهال های جوان زردآلو نوری مقاومت بالایی در برابر یخبندان های شدید زمستان ندارد به همین دلیل در سال های اول کاشت بهتر است برای محافظت نهال در برابر سرما با رنگ محافظ تنه یا فوم پیچی از نهال محافظت کرد .

زمان گلدهی :

نهال زردآلو نوری یکی از ارقام متوسط گل می باشد کاشت این نهال در مناطق سردسیری که سرمای بهاره دارند توصیه نمی شود میوه زردآلو نوری به دلیل متوسط گل بودن اواخر خرداد ماه برداشت می شود و جز ارقام میان رس به حساب می آید گوشت میوه زردآلو نوری سفت و آبدار است به همین دلیل قابلیت انتقال و حمل و نقل را داشته و در زمان جابه جایی میوه آن خراب نمی شود میوه این رقم جز ارقام تجاری و کاملا پر سود محسوب می شود اگر قصد احداث باغ زردآلو در مناطق نیمه سردسیر را دارید انتخاب نهال زردآلو نوری می تواند یک انتخاب مناسب می باشد .

عملکرد و باردهی نهال زردآلو نوری :

نهال زردآلو نوری از سال اول شروع به باردهی می کند و از ارقام زودرس به حساب می آید اما باردهی اقتصادی آن از سال چهارم شروع می شود باردهی و عملکرد زردآلو نوری به طور میانگین در هکتار 60 تن می باشد که رقم قابل توجهی می باشد باردهی نهال زردآلو با توجه به رسیدگی و کوددهی نهال ممکن است کم یا زیاد شود .

عمر مفید و اقتصادی :

همانطور که گفته شد نهال زردآلو نوری 4 سال طول می کشد تا به مرحله ی باردهی اقتصادی بر سد پس از شروع بار اقتصادی تا 30 سال طول می کشد تا باردهی این رقم با بهترین عملکرد ادامه پیدا می کند به میانگین این طول عمر ، عمر مفید و اقتصادی می گویند بعد از این زمان عملکرد و کیفیت باردهی درخت کاهش پیدا می کند نهال پربار زردآلو قیسی با رسیدگی مناسب و در بهترین شرایط پرورش می تواند تا 40 سال عمر مفید داشته باشد.

گرده افشان زردآلو نوری:

شرط اول تبدیل شدن شکوفه های یک درخت به میوه داشتن گرده افشان مناسب می باشد اکثریت ارقام درختان زردآلو تک پایه می باشند به طوری که گل های نر و ماده همزمان با یکدیگر شکوفا می شوند و نیاز به کاشت رقم گرده افشانی نمی باشد و جز ارقام خود بارور به حساب می آید اما به دلیل اینکه گرده افشانی آن توسط زنبور عسل صورت می گیرد در زمان گلدهی قرار دادن کندوی زنبور عسل ضروری می باشد .

کاشت نهال زردآلو نوری :

همانطور که می دانید زردآلو نوری یکی از ارقام پربار و برتر درمیان ارقام زردآلو به شما می آید قبل از کاشت و تهیه نهال زردآلو نوری بهتر است نسبت به آماده سازی زمین و کندن چاله ها اقدام کنید عمق و پهنای گودال های ایجاد شده بستگی به بافت و عناصر غذایی موجود در خاک دارد و ممکن است از 50 تا 100 سانت متغیر باشد هنگام کاشت نهال زردآلو نوری توجه داشته باشید که محل پیوند حتما باید پوسیده باشند و تماس مستقیم با ریشه نهال نداشته باشد مهم ترین نکته در زمان کاشت نهال زردآلو نوری رعایت فاصله استاندارد و مناسب می باشد که در آینده سبب عدم تداخل شاخه ها می شود . مناسب ترین فاصله کاشت نهال زردآلو نوری 4*4 می باشد با رعایت فاصله مناسب شاهد افزایش باردهی درخت خواهید شد .

آبیاری نهال زردآلو نوری :

آبدهی نهال های تازه کاشت شده در سال های اول جهت نشست خاک و رشد بهتر نهال ضروری می باشد در هنگام آبیاری نباید آب با طوقه تماس داشته باشد زیرا سبب بروز بیماری های قارچی و پوسیدگی تنه می شود به همین دلیل ایجاد تشتک آبیاری توصیه می شود در بعضی از مناطق گرم و خشک در اطراف خاک نهال از مالچ جهت حفظ رطوبت خاک نیز استفاده می شود در هنگام کاشت نهال زردآلو کشت پایه های مقاوم در برابر کم آبی ارجعیت دراد . نهال زردآلو نوری به دلیل پیوند روی زردآلو در برابر کم آبی کاملا مقاوم می باشد اما با این وجود نهال های جوان نیازمند آبیاری مرتب می باشد میزان آبیاری نهال زردآلو نوری به طور میانگین 40 تا 50 لیتر در هفته می باشد این بازه ی آبیاری با توجه به سن نهال و شرایط آب و هوایی منطقه ممکن است متفاوت باشد .

خاک :

خاک محل کاشت نهال زردآلو ترجیحا باید نیمه سنگین باشد زیرا ریشه نهال زردآلو نوری در خاک های سنگین و مرطوب رشد بهتری ندارد خاک نهال زردآلو نوری باید دارای زهکشی مناسب باشد به همین دلیل خاک های رسی و سنگین برای کاشت این درخت مناسب نیستند همچنین بهتر است از کشت این نهال در مناطقی که سطح آب تحت الارض بالا باشد خود داری کنید زیرا آب و رطوبت بالای خاک سبب پوسیدگی ریشه این درخت می شود در خاک های مرطوب اگر نهال زردآلو کشت کنید ممکن است در آینده درخت آن دچار تراوش صمغ شود در نتیجه عمر درخت کاهش می یابد کاشت نهال زردآلو نوری در خاک های آهکی و نیمه شوری تاثیری در باردهی این درخت نخواهد داشت پس به طور کلی می توان گفت مناسب ترین خاک جهت کاشت نهال زردآلو نوری خاک شنی لومی با اسیدیته 5/6 تا 7 می باشد .

مقاومت در برابر آفات :

بسیاری از آفات درخت زردآلو با میزبان قرار دادن این درخت سبب از بین رفتن شاخه، برگ و ریشه درخت شده و در نهایت سبب از بین رفتن درخت می شود با انتخاب ارقام اصلاح شده و مقاوم در برابر آفات می توان درختی قدرتمند و مطلوب داشته باشید البته ارقام مقاوم نیز نیاز به به مراقبت و سمپاشی مداوم دارند نهال زردآلو نوری با پیوند روی پایه زردآلو تلخ مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها دارد به همین سبب با انتخاب نهال زردآلو نوری برای احداث باغ زردآلو نوری برای احداث باغ زردآلو می توانید باغی پر بار و تجاری داشته باشید .

هرس درخت زردآلو نوری :

هنگام کاشت نهال زردآلو نوری بایستی ریشه نهال توسط قیچی باغبانی هرس شود تا با قطع سر ریشه اصلی نهال تحریک به تولید ریشه فرعی شود و همچنین با این کار اگر ریشه ی نهال در زمان کندن نهال از خزانه دچار آسیب شود ممکن است بعد ها دچار بیماری های قارچی و باکتریایی شود بعد از کاشت نهال زردآلو نوری نصب قیم برای حفاظت نهال در برابر عوامل طبیعی از جمله باد ضروری می باشد .

هرس درخت زردآلو نوری در چهار سال اول کاشت جهت تشکیل اسکلت اصلی درخت ضروری می باشد در سال اول همانطور که اشاره شد هرس نهال زردآلو نوری شامل سربرداری نهال و هرس ریشه می باشد در سال دوم حذف شاخه های کوچک و ضعیف ضروری می باشد سال سوم انتخاب شاخه ها برای تشکیل اسکلت اصلی درخت ضروری می باشد در سال چهارم با هرس فرم دهی درخت فرم مناسبی پیدا می کند .

بهترین زمان هرس درخت زردآلو نوری اواخر فصل زمستان می باشد .

کود دهی نهال زردآلو نوری:

نهال زردآلو نوری برای رشد بهتر به مواد مغذی احتیاج دارد پر مصرف ترین مواد غذایی و عناصر شامل نیتروژن ، فسفر و پتاس می باشد به طوری که با کمبود یکی از عناصر اصلی درخت قادر به ادامه حیات و رشد نخواهد بود . کود دهی درخت زردآلو برای تولید محصول با کیفیت و کمیت مناسب ضروری است تغذیه و کوددهی خاک حتما باید بر اساس آنالیز برگ یا آنالیز خاک قبل از احداث باغ صورت گیرد .

فواید میوه زردآلو نوری :

عمدتا میوه های زردآلو که به رنگ نارنجی می باشد از جمله زردآلو نوری به دلیل منبع غنی بتاکاروتن سبب حفظ سلامت پوست و مو گردیده با دارا بودن بتاکاروتن سبب کاهش خطر بروز بیماری های قلب ، سکته ، آب مروارید و بعضی از سرطان ها می گردد میوه شیرین و خوش طعم زردآلو نوری به صورت تازه خوری و برای تهیه مربا و کنسرو نیز استفاده می شود اما استفاده عمده ی آن در تهیه برگه زردآلو می باشد .

قیمت و خرید نهال زردآلو :

رویال نهال یکی از بزرگترین تولید کنندگان نهال زردآلو در سطح کشور می باشد تمامی نهال های زردآلو تولید شده در این مجموعه دارای شناسنامه و گواهی اصالت می باشد همچنین این مجموعه با حذف واسطه سبب کاهش قیمت نهال های تولید شده کرده برای استعلام قیمت نهال زردآلو نوری و بهره مندی از مشاوه ی رایگان می توانید با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید .

مشخصات نهال زرد آلو نوری


نوع رقم: -

نوع کشت: -

اندازه میوه: -

خصوصیات میوه: -

تحمل سرمایی: -

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت