آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو شاهرودی

خرید نهال زردآلو شاهرودی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو شاهرودی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو شاهرودی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو شاهرودی به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو شاهرودی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو شاهرودی، کاشت نهال زردآلو شاهرودی، هرس درخت زردآلو شاهرودی، نحوه آبیاری زردآلو شاهرودی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو شاهرودی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو شاهرودی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو شاهرودی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو شاهرودی
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو شاهرودی

مشخصات و ویژگی های نهال زردآلو شاهرودی:


نهال زردآلو شاهرودی منشا ایرانی داشته اما امروزه در کشورهای دیگر همچون ترکیه ،ازبکستان ،چین ، ایتالیا نیز مورد استقبال گرفته است.به همین دلیل خرید و فروش نهال زردآلو شاهرودی در بسیاری از کشور ها از جمله ایران رواج پیدا کرده است.قدرت رویشی درخت زرد آلو شاهرودی قوی می باشد و مقدار رشد سالانه شاخه های یکساله آن به 10 سانتی متر می رسد.

رنگ میوه شاهرودی زرد کم رنگ و لپ سرخ بوده و گوشت میوه آن سفید یا زرد کم رنگ است میوه ی درشت و گوشتی زرد آلو شاهرودی هسته کوچکی داشته و به همین دلیل رقم کاملا اقتصادی محسوب شده و شکل میوه بیضوی می باشد و میوه زرد آلو شاهرودی طعم نسبتاً شیرینی دارد و طعم مغز آن نیز شیرین می باشد همچنین پوست میوه کرک دار نیست و چسبندگی هسته به گوشت به صورت متوسط و نیمه چسبنده است.

زمان گلدهی نهال زردآلو شاهرودی :

تراکم گلدهی زردآلو شاهرودی بسیار بالاست و زمان شروع آن نیمه اول فروردین ماه است از لحاظ زمان گلدهی این گونه جزارقام متوسط گل ها به حساب می آید وکاشت آن در مناطقی که سرمای بهاره دیررس دارند توصیه نمی گردد. برداشت محصول زردآلو شاهرودی اوایل تابستان می باشد.

آب و هوای مناسب کاشت نهال زردآلو شاهرودی:

مناسب ترین اقلیم از نظر آب و هوایی برای کاشت نهال زردآلو شاهرودی مناطقی با آب وهوای معتدل و نیمه سردسیر می باشد این رقم زرداآلو در زمستان تا دمای 15درجه زیر صفر و در تابستان تا35درجه بالای صفر را تحمل می کند همچنین نهال زردآلو شاهرودی برای رشد و عملکرد بهتر روزانه به 8 ساعت تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارد پس بهتر است از کاشت نهال آن درمکان های سایه دار خودداری کنید .مناسب ترین سطح ارتفاع از دریا جهت کاشت نهال زردآلو شاهرودی ارتفاعاتی مابین500تا1200متر از دریا می باشد.

شروع باردهی درخت زردآلو شاهرودی و عملکرد آن:

نهال زردآلو شاهرودی پس از گذراندن سه فصل از رشد خود شروع به باردهی می کند اما باردهی ان در سال سوم کامل نیست به طوری که شروع باردهی اقتصادی آن از سال پنجم می باشد. همانطور که اشاره شد زمان برداشت محصول زرد آلو شاهرودی اواخر خرداد ماه یا اوایل تابستان است این زمان برداشت با توجه به اقلیم منطقه کشت متفاوت است. درصورت فراهم نمودن بهترین شرایط رشد درختان زردآلو شاهرودی در هکتار می تواند به طور متوسط 60تن باردهی داشته باشند که رقم کاملاً چشمگیر و قابل قبولی برای باغداران زردآلو می باشد.

مشخصات درخت زرد آلو شاهرودی :

همانطور که اشاره شد درخت زردآلو شاهرودی قدرت رویشی قوی داشته و درخت بالغ زردآلو شاهرودی می تواند تا 5 متر ارتفاع داشته باشد البته باهرس فرم دهی می توان این ارتفاع راکم کرد .درخت زرد آلو شاهرودی نیازمند هرس سالیانه می باشد که در ادامه بیشتر توضح خواهیم داد. برگ درخت زردآلو شاهرودی نوک تیز و به رنگ سبز کمرنگ می باشد البته نوک برگ ها به رنگ قرمز متمایل می باشد.

نیاز سرمایی درخت زردآلو شاهرودی:

درخت زرد آلوشاهرودی برای شکستن خواب زمستانی و داشتن باردهی مطلوب باید یک دوره سرما را بگذرانند این دوره سرمایی برای زردآلو شاهرودی 300تا 100ساعت سرما در دمای 7- درجه سانتی گراد می باشد درصورت فقدان این سرما تمامی جوان ها باز نخواهند شد و مطمعناً باردهی درخت کمتر خواهد شد.

مناسب ترین اقلیم آب و هوایی برای کاشت نهال زردآلو شاهرودی :

نهال زردآلو شاهرودی نسبت به دما چندان حساس نمی باشد از مناطق نیمه سردسیر تا مناطق گرمسیر به عمل می آید کمترین دمایی که این نهال می تواند تحمل کند 25- درجه و بیشترین دمایی که متحمل است 55 درجه بالای صفر است اما این رقم در مقابل یخبندان های شدید مقاومت بالایی ندارد در واقع می توان گفت مناسب ترین شرایط آب و هوایی جهت کاشت این گونه زردآلو مناطق معتدل و نیمه گرمسیر می باشد. نهال زردآلو شاهرودی برای رشد بهتر روزانه به 8 ساعت تابش مستقیم نور خورشید محتاج می باشد.

گرده افشان درخت زردآلو شاهرودی :

بیشتر ارقام درختان زردآلو خودبارورهستند و نیازی به رقم گرده دهنده ندارند.زردآلو شاهرودی جز ارقام خود سازگار بوده و نیازمند به رقم گرده افشان نمی باشد.اما برای برداشت محصول بیشتر و بارور شدن گل های ناباوری که ممکن است وجود داشته باشد می توان رقم دیگری از زردآلو را که گلدهی آن همزمان با زردآلو توسط زنبور عسل با زنبور وحشی صورت می گیرد.

عمر اقتصادی درخت زردآلو شاهرودی :

عمر اقتصادی درختان زردآلو شاهرودی در شرایط ایده آل می تواند از35 تا 40 سال متغییر است.البته این اعداد میانگین می باشند درخت زردآلو شاهرودی با وجود 40 سال عمر،تنها می تواند 25 تا30 سال باردهی بالایی داشته باشد درختان زردآلو شاهرودی با عمر بالای 30 سال ،عملکرد پاین تری نسبت به درختان جوان دارند.درنظر داشته باشید که عوامل مختلفی از جمله هرس و آبیاری اصولی می تواند سبب افزایش طول عمر درخت زردآلو شاهرودی گردد.

کاشت نهال زردآلو شاهرودی :

جهت کاشت نهال، از قبل باید زمین آماده باشد.برای آماده سازی زمین در هکتار می توانید 20 تن کود حیوانی کاملا ًپوسیده با خاک شخم بزنید و بعد از آماده کردن چاله ها و هرس ریشه نهال اقدام به کاشت کنید.

بهترین زمان کاشت نهال زرد آلو شاهرودی در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر در اواخر فصل پاییز و در مناطق سردسیر اواخر زمستان یا اوایل بهار می باشد.

فاصله کاشت نهال زرد آلو شاهرودی با توجه به رشد نهایی درخت بالغ آن به طور استاندارد 5 در5 می باشد در واقع در هر هکتار می توان 400 اصله زرد آلو شاهرودی کشت کرد.در نظر داشته باشید رعایت فاصله مناسب کاشت نهال زردآلو شاهرودی سبب مدیریت دریافت نور و عناصرغذایی توسط شاخه ها و ریشه ها ی درخت می گردد اگر می خواهید درخت زردآلو شاهرودی قوی و پر بار داشته باشید باید بدانید که مراقبت های بعد ازکاشت نقش بسیار مهم و موثری دارند .

نهال زردآلو شاهرودی در طی 2 الی 3 سال اول کاشت مراقبت بیشتری نسبت به درختان بالغ دارد.

پایه نهال زردآلو شاهرودی:

نهال زرد آلو را می توان به صورت بذر نیز پرورش داد اما در این روش درخت بدست آمده باردهی خوبی نخواهد داشت در صورت باردهی نیز میوه مطلوبی تولید نخواهد کرد. برای داشتن درخت زردالو شاهرودی پر بار بهتر است پیوندک این رقم را روی پایه آلوچه وحشی یا زرد الو تلخ پیوند بزنید یا نهال پیوند شده آن را از نهالستان معتبری تهیه فرمایید.

آبیاری درختان نهال زردآلو شاهرودی :

آبیاری درختان میوه به صورت منظم الزامی می باشد البته درخت زردآلو شاهرودی در برابر کم آبی نسبتا مقاوم است به طور کلی می توان گفت نیاز آبی درخت زردآلو شاهرودی در روش سنتی 7 تا 10 هزار متر مکعب برای هر هکتار در سال می باشد ،در آبیاری قطره ای نیاز آن 6 – 5 هزار متر مکعب می رسد . در هر دو روش طوقه درخت نباید تماس مستقیم با آب آبیاری داشته باشد تا دچار پوسیدگی و بیماری های قارچی نشود.

فواصل آبیاری درخت زردآلو شاهرودی با توجه به میزان بارش سالانه متغییر است، در مناطقی که میزان بارندگی سالیانه کمتر از 700 میلی متر باشد درخت زردآلو شاهرودی هرده روز یکبار و در مناطقی که کمتر از 500میلی متر بارندگی وجود داشته باشد هرهفته یکبار نیازمند آبیاری می باشد.

خاک مناسب نهال زردآلو شاهرودی:

ریشه درخت زردآلو شاهرودی حساس به رطوبت بالا می باشد و کاشت آن در خاک های سنگین و رسی توصیه نمی شود. خاک مناسب جهت کاشت نهال زردآلو شاهرودی خاکیست که زهکشی مناسبی داشته باشد و PH آن 5/5 تا 7 باشد. در هنگام کاشت نهال زردآلو می توانید به خاک مورد نظر کمپوست یا کود حیوانی کاملاً پوسیده اضافه کنید تا زهکشی خاک مناسب تر شود در هنگام اضافه کردن کود حیوانی دقت داشته باشید که نهال های کوچک در مقابل کود حیوانی حساس می باشد و در صورت برخورد مستقیم از بین خواهند رفت. و بهتر است ریشه نهال از سال دوم به کود حیوانی دسترسی داشته باشد.

مقاومت در برابر آفات :

درختان زردآلو در مقابل آفات نسبتاً مقاوم می باشند و در مقابل چند بیماری رایج در بین درختان زردآلو حساس بوده که با سمپاشی اصولی و آبیاری مناسب می توانند در برابر این بیماری ها نیز مقاوم باشند از جمله این بیماری ها می توان به پوسیدگی قهوه ای شانکر باکتری یابی –پژمردگی برگ ها در مقابل قارچ ها و سفیدک پودری اشاره کرد که با سمپاشی در فروردین و اردیبهشت ماه می توان با این آفات و بیماری مقابله کرد.

خرید نهال زردآلو شاهرودی :

اگر قصد احداث باغ زردآلو شاهرودی دارید.می توانید این نهال را از نهالستان رویال نهال تهیه کنید. . این نهالستان چنیدن سال است فعالیت خورد را تحت نظر مهندسین سازمان جهاد کشاورزی انجام می دهد و تمامی نهال های تولید شده دراین مجموعه دارای لیبل از جهاد کشاورزی و گارانتی اصالت می باشند.برای خرید نهال زردآلو شاهرودی با ریشه و قطر قوی و سالم می توانید به صورت حضوری و آنلاینی از این مجموعه اقدام کنید مجموعه نهالستان رویال نهال به دلیل تولید عمده نهال زردآلو و حذف واسطه ،تمامی نهال ه را با قیمت مناسب تری در اختیار شما قرار می دهد .

مشخصات نهال زردآلو شاهرودی


زمان رسیدن: اواخر خرداد

رنگ میوه: زرد

نوع مصرف: تازه خوری

تحمل سرمایی: بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: تقریبا 25 سال

فاصله کاشت: حدود 4 در 3 متر

نوع پایه: آلوچه وحشی، زردالو تلخ

توضیحات: مناسب ترین زردالو برای مناطق سردسیری از جمله: اذربایجان، کردستان، دماوند، شهریار و ...

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت