آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو شکرپاره

خرید نهال زردآلو شکرپاره از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو شکرپاره با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو شکرپاره در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو شکرپاره به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو شکرپاره در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو شکرپاره، کاشت نهال زردآلو شکرپاره، هرس درخت زردآلو شکرپاره، نحوه آبیاری زردآلو شکرپاره، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو شکرپاره و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو شکرپاره کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو شکرپاره را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو شکرپاره
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو شکرپاره

خصوصیات و ویژگی های نهال زردآلو شکرپاره


دلیل نام گذاری نهال زردآلو شکرپاره به این اسم میوه بسیار شیرین آن با قند بالا می باشد زردآلو شکر پاره رقم بومی کشور ایران است . اما به دلیل طعم شیرین و دلچسبی که دارد شهرت جهانی یافته است و امروزه از ارقام تجاری و اقتصادی به شمار می آید میوه نهال زردآلو شکرپاره هم به صورت خام و هم برای خشکباری و تهیه ی برگه زرد آلو مورد استفاده قرار می گیرد.

شکل میوه زردآلو شکرپاره گرد و به رنگ نارنجی می باشد و اندازه ی میوه متوسط بوده که حدودا ۴۰ گرم وزن دارند . نهال زردآلو شکر پاره کاملا دیرگل و مقاوم به سرما است به همین دلیل درخت این نهال را می توان در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر مشاهده کرد. اگر قصد احداث باغ تجاری زردآلو را دارید انتخاب رقم زردآلو شکرپاره می تواند بهترین انتخاب شما باشد زیرا این رقم علاوه بر دیرگل بودن رقمی بسیار پر محصول می باشد و عمر مفید درخت آن نیز طولانی می باشد که در ادامه بیشتر توضیح داده شده است.

ارتفاع درخت زردآلو شکرپاره:

حداکثر ارتفاع درخت زردآلو شکر پاره به رشد و نمو نهال و نحوه ی مراقبت از آن بستگی دارد . ولی به طور میانگین رشد نهایی این نهال به ۴ تا ۶ متر می رسد . درختان زردآلو شکرپاره که به صورت دیمی کشت می شود دارای ارتفاع کمتری می باشند و عملکرد خیلی پایینی دارند دقت داشته باشید در صورتی می توان این درخت را به صورت دیمی کشت کرد که میانگین بارش سالانه به طور تقریبی مابین ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلی لیتر باشد. جهت کنترل ارتفاع نهایی درخت زردآلو شکر پاره می توان هرس فرم دهی روی این درخت انجام داد، هرس فرم دهی نتنها سبب کنترل ارتفاع درخت می شود بلکه عملیات نگهداری ،سمپاشی،محلول پاشی و برداشت محصول آسان تر می شود.

میزان عملکرد و باردهی درخت زردآلو شکرپاره:

میزان باردهی نهال زردآلو شکرپاره در هکتار به طور میانگین 60 تن است . رقم زردآلو شکر پاره در میان ارقام زردآلو از درختان پربار و تجاری به حساب می آید. به طور معمول نهال زردآلو شکرپاره باردهی خود را از سال سوم شروع می کند. زمان برداشت محصول زردآلو شکرپاره با توجه به اقلیم کشت از اوایل تیرماه تا اواسط تیر ماه متغیر است لازم به ذکر است که در مناطق سردسیر به علت دیر گلدهی میوه ی آن دیر تر به بازار می آید.

نهال زرد آلو شکر پاره برای رشد و نمو ، روزانه به ۶ ساعت نور خورشید نیاز دارد بازه ی دمایی که این رقم می تواند تحمل کند دمای ۲۵_ تا ۳۸+ درجه سانتی گراید می باشد .

نیاز سرمایی جوانه های درخت زردآلو ۵۰۰ تا ۸۰۰ ساعت سرما در دمای ۷_ درجه سانتی گراید می باشد این ساعت نیاز سرمایی برای بازشدن جوانه های درخت ضروری می باشد و در صورت تامین نشدن تراکم گل های درخت کاهش خواهد یافت در نتیجه عملکرد درخت زردآلو شکر پاره پایین خواهد آمد.درخت زردآلو شکر پاره نسبت به ارتفاع از سطح دریا چندان حساس نمی باشد و در هر محدوده ای از ارتفاع قابل کشت است. به غیر از مناطق پست و جلگه ای که میزان رطوبت هوا بالا باشد.

عمراقتصادی ومفید نهال زردآلو شکرپاره:

عمر مفید و اقتصادی درخت زردآلو شکرپاره با توجه به اقلیم منطقه و نحوه ی مراقبت و نگهداری از نهال متفاوت می باشد اما در شرایط ایده آل درخت زردآلو شکرپاره ۳۰ تا ۳۵ سال عمر مفید دارد و در این مدت می تواند باردهی اقتصادی داشته باشد.

زمان گلدهی:

نهال زردآلو شکر پاره یکی از ارقام زردآلو های کاملا دیرگل می باشد و زمان گلدهی آن با توجه اقلیم آب و هوایی متفاوت می باشد. در مناطق سردسیر زمان گلدهی زردآلو شکرپاره نیمه ی دوم فروردین ماه می باشد به همین دلیل گل های این رقم دچار سرمازدگی بهاره نمی شوند و با توجه به این ویژگی بارز، کاشت این رقم در مناطقی که سرمای دیررس بهاره دارند توصیه می شود. گلدهی متراکم سبب پربارشدن زردآلوشکرپاره شده و دلیل اصلی محبوبیت این رقم در میان ارقام زردآلو می باشد.

گرده افشان درخت زردآلو شکرپاره:

از مهم ترین عوامل که سبب تبدیل شدن گل های زردآلو شکرپاره به میوه می شود عامل گرده افشانی است. گرده افشانی یعنی انتقال یافتن گرده نر بر روی گل های ماده اما برای انتقال گرده نر نیز همزمان باید گل های ماده در شکوفه ها تشکیل بشود. نهال زردآلو شکرپاره جز درختان خودبارور نمی باشد و جهت انجام گرده افشانی نیازمند رقم دیگری می باشد که گل های آن همزمان با این رقم باز شوند . گرده افشان مناسب زردآلو شکرپاره رقم زردآلو عسگرآباد می باشد که تقریبا همزمان با یکدیگر گلدهی دارند لازم به ذکر است که باغداران زردآلو به ازای هر ۱۰ اصله زردآلو شکرپاره ۱ اصله زردآلو عسگرآباد حتما باید در باغ کشت کنند تا باردهی و عملکرد زردآلو شکرپاره بیشتر شود.

کاشت و احداث باغ زردآلوشکرپاره:

کاشت نهال زردآلو شکرپاره مثل ارقام زردآلوها کاری بسیار آسان می باشد. اما قبل از کاشت نهال زردآلو شکرپاره ، توجه داشته باشید خرید این نهال حتما باید از مراکزی مطمئن انجام شود برای خرید نهال زردآلو شکرپاره با قیمت مناسب و تضمین شده از نظر کیفیت و اصالت می توانید به وب سایت رویال نهال مراجعه کنید. قبل از خرید نهال زردآلو شکرپاره حتما باید خاک و آب زمین موردنظر مورد آنالیز قرار بگیرد اگر خاک کمبود موادمغذی داشته باشد ابتدا باید آن را تقویت نماید که در ادامه بیشتر توضیح خواهم داد.

پس از آنالیز آب و خاک و خرید نهال زردآلو شکرپاره می توانید نهال را در چاله هایی به عمق ۷۰ سانتی متر با فاصله ی ۴ متری که از قبل آماده کرده اید کشت نمایید بهتر است بدانید اگر فاصله استاندارد در هنگام کاشت رعایت نشود، درسال های آتی مشکلاتی برای درخت زردآلو شکر پاره پیش خواهد آمد که ممکن است قابل جبران نباشد.

خاک مناسب نهال زردآلو شکرپاره:

از مهم ترین عناصر که در رشد و نمو تمامی نهال ها موثر است خاک می باشد . خاک ها از نظر بافت و وجود املاح و مواد مغذی تنوع بیشماری دارند که هرکدام برای کاشت نهال میوه ای مناسب می باشند. نهال زردآلو شکرپاره در خاک های شنی لومی رشد مطلوبی دارد زیرا این بافت از خاک زهکشی مناسبی داشته و از آن جا که نهال زردآلو نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد در خاک هایی بازهکشی ضعیف دچار پوسیدگی می شوند . همچنین نهال زردآلو شکر پاره در خاک های نیمه شور نیز قابلیت رشد و باردهی را دارد.

آبیاری نهال زردآلو شکر پاره:

یکی دیگر از عواملی که در رشد و پرورش تمامی موجودات زنده مهم تلقی می شود آب است . آبیاری منظم و دقیق نهال تازه کاشته شده اهمیت بالایی دارد زردآلو شکر پاره نسبت به کم آبی مقاوم است اما در سال های اول برای ریشه زایی و رشد بهتر لازم است هفته ای یک بار به میزان ۴۰ لیتر آبیاری شود. برای آبیاری منظم بهتر است از سیستم آبیاری قطره ای استفاده شود و اطراف نهال تشتک ایجاد شود تا آب با طوقه نهال تماس نداشته باشد و طوقه دچار پوسیدگی و بیماری های قارچی نشود.

کوددهی درخت زردآلو شکرپاره :

نهال زردآلو شکرپاره برای رشد بهتر نیازمند خاکی مرغوب و مقوی می باشد ، ناگفته نماند که همه ی عناصر و مواد معدنی برای رشد نهال مناسب نیستند . نهال زردآلو شکرپاره در سال های اول برای رشد بهتر نیازمند کودهای نیتروژنه می باشد . البته در سال های بعد بهتر است از کودهای حاوی پتاسیم_ کلسیم_ آهن_ روی_ بور و فسفر استفاده شود. در سال های اول کود حیوانی پوسیده و کودهای ریشه زایی از بهترین کود ها برای رشد بهتر نهال زردآلو شکر پاره می باشد.

مقاومت در برابر آفات:

یکی از نگرانی های باغداران حشرات و آفاتی می باشند که زردآلو شکر پاره را میزبان قرار می دهند اما بهتر است بدانید با انتخاب پایه ای مقاوم تا حدودی می تواند خیالتان را راحت تر کند ، زردآلو شکر پاره روی پایه زردآلو تلخ با آلوچه وحشی نهالی کاملا مقاوم در برابر آفات و بیماری ها می باشد اما این بدین معنی نیست که از سمپاشی ها غافل شوید. درهنگام تهیه سموم بهتر از با گیاهپزشک مشورت کنید و سموم را از مراکز معتبر تهیه نمایید زیرا سموم نامرغوب ممکن است سبب به خطر افتادن نهال یا درخت شود.

هرس درخت زردآلو شکرپاره:

هرس درخت زردآلو شکرپاره سبب افزایش طول عمر و عملکرد بیشتر با کیفیت بالاتری می شود . هرس نهال زردآلو شکر پاره در سال اول شامل سربرداری نهال از ۸۰ سانتی متری می باشد و در سال های بعد شامل حذف شاخه های اضافی و ضعیف می باشد هرس درخت زردآلو شکرپاره سبب نفوذ بهتر نور خورشید به تاج درخت و افزایش کیفیت محصول تولید شده می گردد. درهنگام هرس دقت داشته باشید اسپورهای جوان را از بین نبرید زیرا میوه زردآلو شکرپاره روی اسپورهای ۲ ساله تشکیل می شود اگر در عملیات هرس مهارت یا تجربه ندارید بهتر است از افراد ماهر کمک بگیرید.

قیمت و خرید نهال زردآلو شکرپاره:

همانطور که می دانید نهال زردآلو شکر پاره از ارقام دیرگل _ پر بار و تجاری محسوب می شود به همین دلیل در بازار توسط دلالان با قیمت بالایی به فروش می رسد. اگر قصد خرید نهال زردآلو شکر پاره با قیمت مناسب تری هستند بهتر است آن را از مراکز معتبری چون رویال نهال تهیه فرمایید .‌ با ما در تماس باشید تا علاوه بر استعلام قیمت نهال زردآلو شکر پاره با خرید نهالی با کیفیت و با قیمت مناسب از خرید خود لذت ببرید. قبل از خرید حتما از مجوزدار بودن بودن نهالستان اطمینان حاصل کنید از مراکز بدون مجوز خرید نکنید زیرا اقدام به فروش نهال بی اصالت می نمایند. رویال نهال با دارا بودن مجوز از جهاد کشاورزی اماده ارائه خدمت به شماست.

مشخصات نهال زردآلو شکرپاره


زمان رسیدن: اوایل تیر

رنگ میوه: نارنجی گونه با لکه های قرمز

نوع مصرف: تازه خوری

تحمل سرمایی: بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: تقریبا 35 سال

فاصله کاشت: حدود 4 در 3 متر

نوع پایه: آلوچه وحشی، زردالو تلخ

توضیحات: این رقم از زردالو درختی توسعه گسترده و قوی دارد

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت