آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه)

خرید نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه) به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو انبه ای (به شکل انبه)، کاشت نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه)، هرس درخت زردآلو انبه ای (به شکل انبه)، نحوه آبیاری زردآلو انبه ای (به شکل انبه)، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو انبه ای (به شکل انبه) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو انبه ای (به شکل انبه) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو انبه ای (به شکل انبه)
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه)

مشخصات و ویژگی های نهال زردآلو انبه ای


زرد آلو انبه ای با تراکم گلدهی بسیار فراوان از ارقام بومی ایران به شمار می آید که طول دوره ی گلدهی آن تا زمان رسیدن میوه ۱۲۰ روز می باشد . این رقم مناسب کاشت در مکان هایی با زمستان های سرد و تابستان های گرم می باشد . شکل میوه این رقم گرد و رنگ آن زرد مایل به نارنجی است روی پوست میوه کرک وجود ندارد و به دلیل درشت و خوش طعم بودن میوه جز ارقام تجاری به حساب می آید .

زمان گلدهی نهال زردآلو انبه ای:

زردآلو انبه ای گلدهی خود را از نیمه دوم فروردین ماه شروع می کند و از ارقام دیرگل محسوب می شود به همین دلیل کاشت آن در مناطق کوهستانی که دارای سرمای بهاره می باشند توصیه می شود . حداقل دمای زیر صفر که این گونه زردآلو می تواند تحمل کند ۳۰ درجه می باشد و حداکثر دما در تابستان بالای ۴۰ درجه برای این رقم قابل تحمل می باشد .

حداکثر ارتفاع درخت زردآلو انبه ای:

درخت زردآلو انبه ای دارای قدرت رویشی متوسطی می باشد و حداکثر ارتفاع درخت بالغ آن ۴ متر می باشد. با هرس سالیانه و هرس فرم دهی می توان این ارتفاع را ثابت نگه داشت گستردگی درخت زردآلو انبه ای نیز زیاد نمی باشد و حداکثر به ۳ متر می رسد و نیاز نیست فاصله ی کاشت زیادی برای کاشت نهال زردآلو انبه ای در نظر گرفته شود . رنگ برگ درخت آلو انبه ای سبز کمرنگ و نوک برگ ها قرمز روشن می باشد .

نیاز سرمایی نهال زردآلو انبه ای:

اکثر درختان زردالو برای بیدارن شدن از خواب زمستانه نیازمند طی کردن یک دوره سرمایی می باشند به همین سبب کاشت نهال زردآلو در مناطق خیلی گرمسیر پیشنهاد نمی شود،نیاز سرمایی جوانه های زردآلو انبه ای به طور میانگین ۷۰۰تا ۱۰۰۰ ساعت زیر دمای ۷ درجه سانتی گراید می باشد و در صورت برطرف نشدن این نیاز سرمایی ، بیشتر جوانه های زردآلو انبه ای موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهد شد ودر نتیجه باردهی درخت کاهش خواهد یافت.

عمر اقتصادی نهال زردآلو انبه ای:

عمر مفید و اقتصادی یک درخت زردآلو به عوامل متعددی از جمله : هرس،کوددهی و آبیاری بستگی دارد اما به طور میانگین طول عمر زردالو انبه ای ۳۵ سال وعمر مفید و اقتصادی آن ۳۰ سال می باشد در واقع به بیان دیگر می توان گفت این رقم زردآلو می تواند نزدیک به 30 سال باردهی اقتصادی داشته باشد و بعد از این مدت کیفیت و عملکرد درخت کاهش می یابد و بهتر است نهال های جوان جایگزین درختان مسن شوند.

زمان برداشت محصول زردآلو انبه ای :

زردآلو انبه ای از ارقام میان رس به حساب می آید به طوری که زمان برداشت محصول زردآلو انبه ای اوایل تیر ماه می باشد البته این زمان با توجه اقلیم منطقه کشت متفاوت می باشد . در مناطق سردسیر ممکن است این میوه اواخر تیر ماه برداشت شود.

میزان عملکرد و باردهی درخت زردآلو انبه ای:

درخت زردآلو انبه ای برای عملکرد بالا نیازمند به خاک غنی با زهکشی مناسب و روزانه ۸ ساعت نور مستقیم خورشید می باشد . انتخاب مکان کاشت با میزان عملکرد این رقم ارتباط مستقیمی دارد . درخت زردآلو انبه ای از ارقام زود بازده می باشد و شروع باردهی آن از سال اول می باشد به طور میانگین با خرید و کاشت نهال زردآلو انبه ای می توانید در هکتار 60 تن محصول برداشت کنید،با احتساب کاشت 600اصله نهال در هکتار می توان گفت میزان باردهی درخت بالغ زردآلو انبه ای به طور متوسط100کیلو می باشد.

ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال زردآلو انبه ای:

زردآلو انبه ای نسبت به ارتفاع از سطح دریا چندان حساس نمی باشد اما به دلیل مقاوم بودن در برابر سرما امکان کاشت نهال آن در مناطق کوهستانی در ارتفاعات بالا وجود دارد،سطح ارتفاع مناسب کاشت این رقم زردآلو 500تا 2800متر از سطح دریا می باشد به همین دلیل می توان گفت نهال زردآلو انبه ای مناسب کاشت در مناطق کوهستانی می باشد.

گرده افشان نهال زردآلو انبه ای:

همانطور که اطلاع دارید اکثر درختان زردآلو خود گردافشان هستند و برای باردهی نیازمند به رقم گرده زا ندارند زردآلو انبه ای نیز جز ارقام خودبارور بوده و نیازمند به رقم گرده افشان نمی باشد .

شروع باردهی زردآلو انبه ای:

نهال زردآلو انبه ای زورد بازده می باشد و باردهی خود را از سال دوم آغاز می کند و در شرایط ایده آل سال اول باردهی می تواند ۱۵-۱۰ عدد بار داشته باشد اما برای رشد بهتر نهال بهتر است بار سال اول حذف گردد. باردهی اقتصادی این رقم از سال پنجم آغاز می شود .

کاشت نهال زردآلو انبه ای:

درخت زردآلو انبه ای در محیط آفتابی رشد بهتری دارید،‌از کاشت این نهال در مکان سایه دار خودداری کنید . همانطور که اشاره شد درخت بالغ زردآلو انبه ای گستردگی زیادی ندارد . اما برای عدم تداخل ریشه ها در خاک بهتر است فاصله کاشت نهال زردآلو انبه ای را ۴×۴ یا ۳×۴ در نظر بگیرید.

قبل از تهیه نهال بهتر است چاله ها را با فواصل گفته شده آماده نماید پس از تهیه نهال ریشه لخت زردآلو انبه ای حداقل ۸ ساعت ریشه نهال را در آب قرار دهید و پس از پرالیناژ ریشه و هرس آن اقدام به کاشت نهال کنید . پرالیناژ شامل مواد قارچ کش _ آب و کودهای حیوانی می باشد . که موجب می شود ریشه نهال از محل شکستگی یا هرس دچار بیماری قارچی نگردد . آبیاری بلافاصله فاصله بعد از کاشت نهال نیز بسیار مهم می باشد . بهترین زمان کاشت نهال زردالو انبه ای با توجه به اقلیم آب و هوایی منطقه می تواند از اواخر فصل خزان تا فروردین ماه متغیر است با توجه به پیوندی بودن نهال زردآلو انبه ای،هنگام کاشت توجه داشته باشید محل پیوند چند سانت بالای خاک قرار گیرد.

آبیاری نهال زردآلو انبه ای :

بعد از کاشت نهال زردآلو انبه ای ، باید آبیاری آن را مدیریت کنید به طوری که خاک همیشه مرطوب یا خشک نباشد زیرا ریشه نهال زردآلو انبه ای نسبت به رطوبت بالای خاک و خشکی خاک حساسیت بالایی دارد. در مناطق کوهستانی هفته ای یک بار آبیاری به میزان ۵۰_۴۰ لیتر کفایت می کند . اما در مناطق معتدل در فصل تابستان بهتر است ۴ تا ۵ روز یکبار نهال زردآلو انبه ای آبیاری می شود . میزان آب مورد نیاز و بازه آبیاری زردآلو انبه ای با توجه اقلیم کاشت و سن درخت متفاوت می باشد . معمولا درخت بالغ زردآلو انبه ای خودکفا بوده و نیازمند به آبیاری زیادی نمی باشد . درخت بالغ زردآلو انبه ای را می توان ۱۰ الی ۱۵ روز یکبار آبیاری کرد .

خاک مناسب نهال زرد آلو انبه ای :

زردآلو انبه ای در خاک هایی که بافت سبک یا متوسط دارند بهتر رشد می کند . بهتر است بدانید ریشه درخت زردآلو انبه ای تا عمق ۳۰ متری رشد می کند . پس بهتر است این زهکشی تا لایه ی زیرین ادامه داشته باشد. خاک نهال زردآلو انبه ای باید دارای زهکشی مناسب ،عمیق و دارای تهویه خوبی داشته باشد . خاک های سنگین و رسی برای کاشت این درخت مناسب نمی باشند . همچنین کاشت نهال زردآلو انبه ای در زمین هایی که سطح آب بالایی دارند ، توصیه نمی شود زیرا ریشه این درخت نسبت به رطوبت بالا حساس می باشد . تراوش صمغ از تنه درخت زردآلو نشانه ی مرطوب بودن خاک می باشد . نهال زردآلو انبه ای نسبت به آهک پایین خاک و نیمه شوری خاک مقاوم می باشد درواقع وجود مقداری آهک یا نمک در خاک بر رشد و عملکرد نهال زردآلو انبه ای تاثیری نخواهد داشت .

کوددهی درخت زردآلو انبه ای:

اگر قصد احداث باغ زردآلو انبه ای را دارید بهتر از قبل از هر اقدامی نسبت به آزمایش خاک اقدام کنید تا بتوانید عملیات کوددهی را مدیریت کنید .

نهال زردآلو انبه ای در سال اول به کودهای شیمیایی زیاد احتیاج ندارد، اما برای رشد بهتر نهال می توان از کودهای آلی از جمله کود حیوانی پوسیده یا اسید هیومیک برای ریشه زایی بهتر نهال استفاده کرد. برای درختان زردالو انبه ای نیز می توان از کودهای کامل که حاوی مواد مغذی از جمله نیتروژن ، پتاسیم و فسفر می باشند استفاده کرد.

مقاومت دربرابر آفات:

درخت زردآلو انبه ای در مقابل آفات مقاومت بالایی ندارد. اما با سمپاشی به موقع قبل از شکوفه دهی و بعد از ریزش گلبرگ ها می توان با شترها و حشراتی که به درختان زردآلو انبه ای حمله کرده اند را از بین برده . گروه اصلی آفات و بیماری های مشترک زردآلو انبه ای و سایر درختان زردآلو ، حشرات و کنه ها، قارچ ها و باکتری ها می باشند.

موعد گادهی زردآلو شاهرودی:

جهت افزایش عملکرد و کیفیت میوه ، درخت زردالو انبه ای نیازمند تربیت و هرس سالانه می باشد . هدف از هرس زردآلو انبه ای مدیریت دریافت نور خورشید توسط تمام شاخه، محدود کردن ارتفاع درخت و کمک به تشکیل شاخه های میوه ده می باشد .

هرس زردآلو انبه ای تقریبا مشابه درخت هلو می باشد اما معمولا هرس درخت زردآلو نسبت به هلو سبک تر است . بیشتر میوه ی زردآلو انبه ای در سیخک های دوساله تشکیل می شود پس هرس سیخک های ۲ ساله منجربه کاهش باردهی درخت خواهد شد.

درسال اول کاشت، نهال زردآلو انبه ای فقط باید سربرداری شود در سال دوم شاخه هایی که تاج درخت را تنگ کرده اند حذف می شود تا شاخه های داخل تاج بهتر نور گیری کند.

فواید میوه زردآلو انبه ای:

میوه ی زردآلو انبه ای به صورت خام یا به صورت قیسی و خشک شده قابل مصرف می باشد .

میوه این رقم حاوی بسیاری از ویتامین هاست و خاصیت دارویی دارد که مصرف آن برای سلامتی بدن ضروری است .میوه زرد رنگ مشابه آلو خاصیت درمان سوهاضمه پیوست، درمان گوش درد، درمان بیماری های پوستی ، سرطان درمان کم خونی می باشد. علاوه بر موارد گفته شده، زردآلو با کاهش کلسترل خون سبب سلامت قلب شده و به کاهش وزن کمک می کند.

قیمت و خرید نهال زرد آلو انبه ای:

اگر به دنبال خرید نهال زردآلو انبه ای با کیفیت و بالا و اصالت درست می باشید ما به شما نهالستان رویال را پیشنهاد می دهیم . رویال نهال تمامی نهال ها را همراه با شناسنامه معتبر و گواهی اصالت در اختیار شما باغداران قرار می دهید . این مجموعه با به کارگیری کادری مجرب سالانه اقدام به تولید ۵۰ هزار اصله نهال زردآلو نموده و به صورت تضمینی به فروش می رساند تمامی نهال های تولید شده در این نهالستان به دلیل حذف واسطه با قیمت پایین تری عرضه می گردد.

مشخصات نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه)


زمان رسیدن: اواسط تیر

رنگ میوه: زرد

شکل میوه: شبیه انبه و درشت

نوع مصرف: تازه خوری

تحمل سرمایی: بین 30 تا 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: تقریبا 30 سال

فاصله کاشت: حدود 4 در 3 متر

نوع پایه: آلوچه وحشی، زردالو تلخ

توضیحات: این رقم از زردالو به نام نهالستان مهندس ارمین قاسمی ثبت شده است

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت