آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو قیسی

خرید نهال زردآلو قیسی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو قیسی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو قیسی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو قیسی به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو قیسی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو قیسی، کاشت نهال زردآلو قیسی، هرس درخت زردآلو قیسی، نحوه آبیاری زردآلو قیسی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو قیسی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو قیسی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو قیسی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو قیسی
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو قیسی

مشخصات و ویژگی های نهال زردآلو قیسی :


نهال زردآلو قیسی از ارقام بومی کشور ایران است این نهال ماندگاری بالایی با اکثریت اقلیم دمایی داشته و زیاد حساس نمی باشد نهال زردآلو قیسی قدرت رویشی متوسط داشته و مقدار رشد سالانه شاخه ها 6 سانتی متر است میوه نهال زردآلو قیسی محبوبیت زیادی در ایران داشته اما امروزه به کشورهای دیگر نیز صادر می شود تقاضای خرید نهال زردآلو قیسی در ایران نیز کم نمی باشد .

پایه ای که زردآلو قیسی روی آن پیوند خورده است پایه ی زردآلو تلخ و آلوچه وحشی است این پایه مناسب ترین پایه برای پیوند این گونه می باشد که موجب رشد بهتر نهال و تولید محصول با کیفیت و مقاومت بالای آن در برابر آفات می شود .

رنگ زرد میوه زردآلو قیسی و طعم شیرین آن سبب محبوبیت آن در میان باغداران زردآلو شده است شکل میوه آن گرد و پوست دارای کرک نمی باشد . رنگ گوشت میوه کرم و زمان رسیدن آن یکنواخت است این میوه بیشتر برای خشکباری و تهیه برگ زرد آلو استفاده می شود .

ارتفاع درخت زردآلو قیسی :

حداکثر ارتفاع این درخت به 5 متر می رسد و جز ارقام پایه بلند به حساب می آید ، البته هرس درست و اصولی سبب کنترل این ارتفاع می گردد با توجه به قدرت رشد قوی درخت و گستردگی تاج بهتر است در هنگام کاشت فاصله کشت استاندارد رعایت شود .

نیاز سرمایی :

نهال زردآلو قیسی برای رشد بهتر به 300 تا 900 ساعت سرمای منفی 7 درجه سانتی گراید نیازمند است نهال زردآلو با گذراندن این دوره سرمایی در برابر سرما مقاوم تر می شود و می تواند در دمای 25- تا 30 درجه مقاومت نشان می دهد . اگر این میزان سرما در منطقه کشت شده نهال زردآلو قیسی وجود نداشته باشد تمامی جوانه های درخت زردآلو موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهد شد و عملکرد درخت پایین خواهد آمد .

عمر اقتصادی :

طول عمر نهال زردآلو قیسی به 45 سال می رسد اما عمر مفید و اقتصادی آن 30 سال است .

بدین صورت که پس از خرید و کاشت نهال زردآلو قیسی تنها 30 سال می توان از آن بار اقتصادی برداشت بعد از 30 سال عملکرد و کیفیت محصول تولید شده کاهش خواهد یافت .

عملکرد و باردهی زردآلو قیسی :

شروع محصول دهی نهال زردآلو قیسی از سال سوم می باشد اما سال های اول باردهی آن در حد نوبرانه می باشد و باردهی تجاری زردآلو قیسی از سال پنجم آغاز می شود باردهی درختان بالغ به طور میانگین 90 کیلو می باشد ، با بالغ شدن درختان باردهی نیز افزایش پیدا می کند به طوری که در هکتار عملکرد درخت زردآلو به 60 تن در هکتار می رسد .

گرده افشانی زردآلو قیسی :

درخت زردآلو قیسی برای تولید میوه نیازمند به گرده افشان نمی باشد و کاملا خود بارور است در هنگام کاشت نهال زردآلو قیسی دیگر نیاز به خرید رقم گرده افشان نمی باشد تشکیل گل های نر و ماده رو یک پایه سبب تولید بیشتر محصول می گردد .

زمان گلدهی :

تراکم گلدهی زردآلو قیسی متوسط است و زمان و زمان شروع گلدهی نیمه اول فروردین ماه می باشد به همین دلیل از ارقام متوسط گل به حساب می آید، زمان برداشت محصول زردآلو قیسی اوایل تابستان است و جز ارقام متوسط رس محسوب می شود رقم تجاری نهال زردآلو قیسی را می توان در اکثر نقاط ایران کشت کرد اما در مناطقی که سرمای بهاره دیر رس دارند ممکن است شکوفه های آن دچار سرمازدگی شوند .

ارتفاع از سطح دریا :

نهال زردآلو قیسی نسبت به ارتفاع از سطح دریا چندان حساس نمی باشد و در اکثر ارتفاعات قابلیت رشد را دارد اما در ارتفاعات بالا 2500 متر بهتر است از کاشت آن خوداری کنید .در ارتفاعات بالاتر یا مناطق خیلی سردسیر ممکن است دچار سرمازدگی شوند.

کاشت نهال زردآلو قیسی:

قبل از خرید نهال زردآلو قیسی باید چاله های نهال را آماده کرد و پس از خرید نهال زردآلو قیسی اقدام به کاشت آن کرد در مناطق نیمه گرمسیر معمولا زمان کشت نهال اواخر فصل پاییز و در مناطق نیمه سردسیر زمان کاشت اواخر فصل زمستان می باشد زمان آماده کردن چاله ها شش ماه قبل از کاشت نهال می باشد . چاله های ایجاد شده برای زردآلو قیسی بهتر است عمق و پهنای 70 سانتی متر باشد البته لازم به ذکر است عمق چاله به بافت و جنس خاک نیز بستگی دارد .

فاصله کاشت نهال زردآلو قیسی 5*5 می باشد . رعایت فاصله استاندارد سبب عدم تداخل شاخه ها و ریشه ها در آینده می شود تداخل شاخه ها درهم سبب عدم نفوذ نور خورشید به تاج درخت زردآلو قیسی شده در نتیجه سبب رقابت بین عناصر و مواد غذایی می شود .همچنین با رعایت فاصله مناسب و همچنین ماشین آلات و ادوات کشاورزی راحت تر در باغ رفت و آمد می کنند .

خاک مناسب نهال زردآلو قیسی :

نهال زردآلو قیسی در خاک های سبک با زهکشی مناسب رشد بهتری خواهد داشت خاک محل کاشت درخت زردآلو قیسی باید عمیق و تهویه بالایی داشته باشد در مناطقی که سطح آب تحت الارض بالا باشد بهتر است اقدام به کاشت نهال زردآلو نکنید زیرا نهال زردآلو قیسی نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد . درخت زردآلو قیسی در خاک های سبک با رطوبت کم بهتر بارور می شود . جالب است بدانید درخت زردآلو قیسی در خاک هایی با آهک کم و نیمه شوری نیز قابلیت رشد و باردهی را خواهد داشت وجود گچ و سدیم کلرید با درصد پایین در خاک ها بر عملکرد درخت زردآلو قیسی تاثیری نخواهد داشت از نظر اسدیته مناسب ترین پی اچ بازه ی 5/5 تا 7 برای کاشت نهال زردآلو قیسی می باشد.

آبیاری نهال زردآلو قیسی:

تامین آّب کافی در سال های اول برای نهال زردآلو قیسی ضروری می باشد در هنگام آبیاری نهال زردآلو قیسی بهتر است دقت کافی داشته باشید تا آب آبیاری با تنه نهال تماس مستقیم نداشته باشد زیرا سبب ایجاد بیماری های پوسیدگی تنه و ریشه می گردد بعضی اوقات استفاده از مالچ جهت حفظ رطوبت اطراف خاک ضروری می باشد در سال های اول کاشت میزان آبیاری نهال زردآلو قیسی هفته ای یک بار به میزان 40 لیتر می باشد این بازه ی آبی با توجه به آب و هوای منطقه ی کاشته شده می تواند متغیر باشد به این صورت که در مناطق گرمسیری در فصل تابستان آبیاری 3 الی 4 روز یکبار باید تکرار شود این در حالیست که در مناطق سردسیر بازه ی آبیاری 7 تا 8 روز یکبار می باشد نیاز آبی درخت زردآلو قیسی برحسب شرایط اقلیمی 7 تا 10 هزار متر مکعب برای یک هکتار در سال می باشد ناگفته نماند که فراهم نمودن آب موردنیاز نهال زردآلو قیسی در سال های اول کاشت به دلیل کمک به ریشه زایی بهتر، از اهمیت بالایی برخوردار است .

هرس درخت زردآلو قیسی :

هرس زردآلو قیسی به منظور کنترل ارتفاع و و درخت و حذف شاخه های اضافی برای مدیریت دریافت نور خورشید می باشد هرس درخت زردآلو قیسی شبیه هلو است اما نسبت به هلو هرس سبک تری دارد هرس سنگین موجب تولید میوه درشت میشود اما سطح باردهی پایین می آید عمردرخت زردآلو قیسی کوتاه بوده به همین دلیل شاخه های درخت زردآلو قیسی نسبت به سرما حساس می باشد و بهتر است عملیات هرس پس از سپری شدن یخبندان های زمستانه صورت بگیرد دقت داشته باشید بعد از هرس محل زخم حتما با چسب هرس پوشانیده شود تا سبب بروز بیماری قارچی نگیرد .

مقاومت در برابر آفات و بیماری :

نهال زردآلو قیسی تا حدودی در برابر آفات و مقاومت دارد این جمله دلیل بر این نمی شود که نهال زردآلو قیسی پس از کاشت خود کفا می باشد ونیاز به مراقبت و سم پاشی ندارد بلکه با سمپاشی های ضروری به صورت درست و اصولی موجب رشد بهتر نهال و بالا رفتن مرغوبیت محصول تولید شده خواهید شد از آفات درخت زردآلو قیسی می توان به شته ها ، شپشک ها ،کرم قیسی و بیماری هایی چون شانکر باکتریایی و بیماری های غربالی اشاره کرد .

کود دهی درخت زردآلو قیسی :

درخت زردآلو برای رشد بهتر و رسیدن به مرحله میوه دهی به مواد مغذی احتیاج دارد یکی از اصلی ترین عناصر که برای رشد نهال ضروری است کود نیتروژن می باشد از عناصر دیگر می توان به فسفر و پتاسیم اشاره کرد کمبود این عناصر در خاک موجب کندی رشد نهال زردآلو قیسی و همچنین سیاه شدن برگ درخت می گردد درصورت آنالیز برگ و وجود نشانه های کمبود عناصر توصیه می شود از کودهای ان پی کا با فرمول 20-20-20 استفاده شود .

قیمت و خرید نهال زردآلو قیسی :

نهالستان رویال نهال نهالستانی بزرگ واقع در قسمت غرب کشور است که تحت نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام به تولید نهال های تجاری و صادراتی کرده است نهال زردآلوقیسی یکی از ارقام نهال های زردآلو می باشد که این مجموعه سالانه در تولید آن فعالیت دارد باغدارانی که قصد خرید نهال زردآلو قیسی و احداث باغات تجاری زردآلو را دارند می توانند از مشاوره های رایگان کارشناسان این مجموعه بهره مند شود . در مجموعه نهالستان رویال، نهال های تولید شده دارای شناسنامه ی اصالت می باشند جهت آگاهی از قیمت نهال زردآلو قیسی با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید لازم به ذکر است فروش نهال زردآلو قیصی در این مجموعه به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر است.

مشخصات نهال زردآلو قیسی


زمان رسیدن: اواسط مرداد

رنگ میوه: زرد

نوع مصرف: خشکباری

تحمل سرمایی: بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: تقریبا 30 سال

فاصله کاشت: حدود 4 در 3 متر

نوع پایه: آلوچه وحشی، زردالو تلخ

توضیحات: نوعی از زردالو میباشد که بسیار شیرین و مطبوع است، میوه زردالو خشک شده آن را قیسی می نامند و همین مسئله وجه متمایز و فرق بین قیسی و زردالو بشمار میرود، زردالو قیسی نوعی است که هسته ان براحتی از گوشت خارج میشود، این محصول برگه نیز نامیده میشود، بهترین نوع قیسی را دراطراف دماوند،امل، مراغه، کرمان میتوان پیدا کرد

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت