آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال زردآلو پوست قرمز

خرید نهال زردآلو پوست قرمز از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال زردآلو پوست قرمز با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال زردآلو پوست قرمز در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال زردآلو پوست قرمز به سراسر کشور.
قیمت نهال زردآلو پوست قرمز در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ زردآلو پوست قرمز، کاشت نهال زردآلو پوست قرمز، هرس درخت زردآلو پوست قرمز، نحوه آبیاری زردآلو پوست قرمز، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری زردآلو پوست قرمز و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال زردآلو پوست قرمز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا زردآلو پوست قرمز را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی زردآلو پوست قرمز
  •     
  • مشخصات نهال زردآلو پوست قرمز

مشخصات و ویژگی های نهال زردآلو پوست قرمز:


نهال زردآلو قرمز یکی از ارقام زردآلوها بوده که منشا آن کشور چین می باشد این درخت علاوه بر جنبه ی زیبایی ، باردهی فوق العاده بالایی دارد و میوه آن خوراکی می باشد. نهال زردآلو قرمز به دلیل داشتن رنگ خاص و چشمگیر امروزه در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده و بسیاری از باغداران علاقه مند به کشت این نهال کمیاب می باشند.

همانطور که اشاره شد نهال زردآلو قرمز اولین بار توسط کشور چین تولید و سپس به کشورهای دیگر صادرگردید درخت زردآلو پوست قرمز با وجود اینکه درختی پا کوتاه و کوچک می باشد اما تاج آن گستردگی زیادی دارد و سنگینی شاخه های پربار آن سبب آویزان شدن این شاخه ها می گردد . شکل میوه زردآلو پوست قرمز بیضوی و نوک تیز است و رنگ میوه آن قرمز مایل به نارنجی می باشد اما به دلیل اینکه در پوست این میوه رنگ قرمز بیشتر از رنگ نارنجی دیده می شود به این اسم نامگذاری شده است. پوست میوه زردآلو قرمز محکم و سفت بوده به همین موجب هنگام جابه جایی و حمل و نقل آسیب نمی بیند و به راحتی جابه جا می شود و به دلیل قابلیت حمل و نقل به به سایر کشورهای همسایه نیز صادر می شود و همین امر سبب تجاری شدن این رقم گردیده است امروزه زردآلو قرمز جز ارقام تجاری و پر سود به شمار می آید.

درخت زردآلو پوست قرمز ارتفاع چندانی نمی گیرد اما در عوض گستردگی تاج درخت زیاد می باشد به همین دلیل فاصله کاشت استاندارد در هنگام کاشت نهال زردآلو قرمز باید رعایت شود که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد. حداکثر ارتفاع و رشد نهایی درخت زردآلو قرمز ۳ تا ۴ متر می باشد. این رقم جز ارقام پاکوتاه به شمار می آید.

مقاومت نهال زردآلو پوست قرمز در برابر سرما بالا می باشد و می توان آن را در مناطق سردسیر و کوهستانی کشت کرد و اما بلعکس مقاومت چندانی در برابر گرما ندارد به همین دلیل کاشت این رقم زردآلو در مناطق گرمسیر توصیه نمی شود بازه ی دمایی متحمل برای درخت زردآلو قرمز ۳۸+ تا ۳۵_ درجه سانتی گراید می باشد. در محیط های گرم و خشک امکان این وجود دارد که این نهال دچار آسیب جدی شود.

نیاز سرمایی نهال زردآلو قرمز:

نیاز سرمایی رقم زردآلو قرمز بین ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت در دمای کمتر از ۷ درجه سانتی گراید می باشد . اگر این مدت سرما در فصل زمستان در منطقه شما وجود نداشته باشد . جوانه های درخت موفق به شکستن خواب زمستانه نخواهند شد و به احتمال زیاد درخت به بار نخواهد نشست.

زمان گلدهی:

زمان گلدهی درخت زردآلو قرمز اواسط فروردین ماه می باشد البته این زمان با توجه اقلیم منطقه ی کشت می تواند متغییر باشد در اقلیم های معتدل و نیمه سردسیر ممکن است این زمان گلدهی در اوایل فروردین ماه باشد. اما به طور کلی می توان گفت درخت زردآلو قرمز از لحاظ گلدهی جز ارقام دیرگل به حساب می آید و سرمای بهاره دیررس نمی تواند برای شکوفه های زردآلو قرمز مشکلی به وجود بیاورد به همین دلیل کاشت این رقم در مناطق سردسیر و کوهستانی که دارای سرمای بهاره می باشند توصیه می شود.

زمان شروع باردهی و عملکرد زردآلو پوست قرمز:

نهال زردآلو قرمز جز ارقام زود بازده می باشد و از سال سوم شروع به باردهی می کند اما باردهی اقتصادی آن ۴ سال طول خواهد کشید . درواقع ۴ سال بعد از کاشت نهال می توان بارآن را به بازار تحویل داده . باردهی نهال زردآلو قرمز در سال های اولیه در حد نوبرانه می باشد اما زمانی که تبدیل به درخت بالغ شود هر درخت به طور میانگین می تواند 90 کیلو باردهی داشته باشد با احتساب کاشت ۶۰۰ اصله در هکتار میزان عملکرد و باردهی درخت زردآلو در هکتار به طور متوسط 60 تن می باشد.

گرده افشان نهال زردآلو قرمز:

اکثریت درختان زردآلو خودباور هستند اما درخت زردآلو قرمز برای باردهی بهتر نیازمند به رقم گرده افشان می باشد. مناسب ترین رقم زردآلو برای گرده افشانی زرد آلو قرمز، رقم زردآلو عسگرآباد می باشد با توجه به اینکه دوره گلدهی هر دو رقم تقریبا همزمان می باشد کاشت این دو رقم در کنار یکدیگر سبب افزایش میزان عملکرد آن ها خواهد شد.

عمر اقتصادی نهال زردآلو قرمز:

درخت زرد آلو قرمز نسبت به دیگر ارقام زردآلو طول عمر بالاتری دارد . با هرس،کوددهی و آبیاری درست و مناسب می توان طول عمر زردآلو قرمز را به ۴۰ سال رساند اما عمر اقتصادی و مفید آن ۳۰ سال می باشد در واقع می توان گفت از زمانی که این نهال شروع به بار اقتصادی می کند تا زمانی که میوه ی با کیفیت و مرغوب تولید می کند جز عمر اقتصادی درخت به حساب می آید.

کاشت نهال زردآلو قرمز:

جهت کاشت نهال زردآلو بهتر است از قبل چاله ها و زمین را آماده کنید و بعد از تهیه نهال با اصالت دار از نهالستان های معتبر اقدام به کاشت نهال کنید . در هنگام خرید نهال زرد آلو قرمز دقت داشته باشید نهال بدون آفت و بیماری باشد و حجم ریشه و تاج تناسب داشته باشد. هنگام کاشت نهال زردآلو قرمز ابتدا ریشه نهال را هرس و ضد عفونی کنید و سپس ریشه نهال را در چاله هایی که از قبل آماده کرده اید قرار دهید . در هنگام هرس ریشه نهال زردآلو بهتر است سه ریشه اصلی را قطع کنید تا نهال به تولید ریشه فرعی تشویق شود بهتر است ریشه های زخمی و نامرتب نیز هرس شود . فاصله کاشت نهال زردآلو قرمز با توجه به گستردگی تاج درخت و رشد ریشه ی نهال بهتر است در ابعاد ۴×۴ باشد رعایت فاصله استاندارد هنگام کاشت نهال زردآلو قرمز سبب عدم تداخل شاخه ها و ریشه ها در آینده می شود و این امر سبب عدم رقابت شاخه ها برای دریافت نور و عدم رقابت ریشه ها برای جذب عناصر غذایی می شود.

هرس نهال زردآلو قرمز:

هرس نهال زردآلو در سال اول کاشت فقط شامل سربرداری نهال از ارتفاع ۸۰ سانتی متری می باشد در سال دوم حذف پاچوش های زیر ۶۰ سانت و سربرداری شاخه های رشد کرده و در سال سوم شامل حذف شاخه های فرعی و اضافی و تشکیل فرم اصلی تنه درخت می باشد . هرس نهال زردآلو قرمز از سال سوم به منظور تربیت درست درخت برای باردهی بیشتر و با کیفیت بالا می باشد. تربیت و هرس درخت زرد آلو قرمز به منظور دستیابی به درختی قطور و تنومند با شاخه های پربار می باشد ‌ با هرس درست و اصولی می توان مدیریت دریافت نور توسط شاخه ها، محدود کردن ارتفاع درخت و تجدید تشکیل شاخه بارده راکنترل کرد. هرس بهتر است زمانی از سال انجام گیرد که درخت دچار تنش دمایی نشود .

آبیاری نهال زردآلو قرمز:

با وجود اینکه درخت زردآلو قرمز در برابر کم آبی مقاوم است اما آبیاری منظم سبب پرورش بهتر نهال و درنتیجه عملکرد بالای درخت خواهد شد آبیاری درخت زرد آلو قرمز حتما باید مدیریت شود زیرا کمبود آب سبب خشک شدن درخت و آبیاری بیش از اندازه سبب زرد شدن و ریزش برگ درخت خواهد شد . نهال زردآلو قرمز در سال های اول کاشت باید مرتب و به صورت هفته ای به میزان ۵۰ لیتر آبیاری شود اما زمانی که به درخت بالغ تبدیل شده می توان ۱۰ الی ۱۲ روز یک بار به میزان صد لیتر درخت را آبیاری کرد. به طور کلی نهال های جوان نسبت به درختان بالغ حساس تر می باشند.

خاک مناسب نهال زردآلو قرمز:

ریشه نهال زردآلو قرمز نسبت به خاک های سنگین و رطوبت دار حساس می باشد به همین دلیل بهتر است قبل از کاشت نهال زردآلو قرمز از کودهای دامی پوسیده برای زهکشی بالای خاک استفاده کرد زیرا ریشه نهال زردآلو در خاک هایی با زهکشی بالا رشد مناسب تری خواهند داشت . مناسب ترین اسیدیته خاک برای کاشت نهال زردآلو قرمز خاک های با ph 7تا 5/7 می باشد. بهتر است بدانید ریشه نهال زردآلو قرمز به خاک های نیمه شور یا نیمه آهکی حساسیت بالایی نشان نمی دهند.

کوددهی نهال زردآلو قرمز:

برای کوددهی نهال زردآلو قرمز در سال های اول بهتر است از کودهای سبز ، کودهای دامی پوسیده یا کودهای هیومیک اسید برای رشد بهتر نهال استفاده کرد . اما زمانی که نهال زردآلوی قرمز به حداکثر رشد خود رسید بهتر است از عناصر مغذی نیتروژن_ پتاسیم و فسفر برای گسترش ریشه ها و جوانه زنی و باردهی بیشتر استفاده کنید . قبل از استفاده از هر گونه کود شیمیایی برای درخت زردآلو پوست قرمز بهتر است خاک مورد آزمایش قرار دهید.

مقاومت در برابر آفات و بیماری ها:

نهال زردآلو پوست قرمز نهال اصلاح شده و مقاوم در برابر آفات و بیماری های زردآلو می باشد اما از آفات و بیماری های مشترک درختان زردآلو می توان به مگس میوه ، سوسک،چوبخوار،سفیدک پودری و شانکر باکتریایی اشاره کرد ، جهت مقابله با این بیماری ها بهتر است فروردین ماه بعد از گلدهی درخت را سمپاشی کرد . نهال های جوان نیاز به سمپاشی زیاد ندارد مگر در صورت دیدن علائم بیماری یا آفات.

قیمت و خرید نهال زردآلو قرمز:

قیمت نهال زردآلو قرمز در نهالستان رویال شاید باورکردنی نباشد، اما بهتر است بدانید بدلیل تولید عمده نهال زردآلو در این مجموعه و عرضه مستقیم و بدون واسطه تمامی نهال های زردآلو با قیمت مناسب برای باغداران عرضه می گردد پس اگر قصد احداث باغ زردآلو قرمز را دارید بهتر است برای خرید با کارشناسان مجموعه رویال نهال ضمن یک خرید مطمئن از مشاوره های بعد از کاشت نیز بهره مند شوید.

مشخصات نهال زردآلو پوست قرمز


زمان رسیدن: اوایل تیر

رنگ میوه: قرمز

نوع گوشت: سفت

اندازه میوه: درشت

نوع مصرف: تازه خوری

تحمل سرمایی: بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد

عمر اقتصادی: تقریبا 25 سال

فاصله کاشت: حدود 4 در 3 متر

نوع پایه: آلوچه وحشی، زردالو تلخ

توضیحات: این رقم از زردالو سریع الرشد بوده وکم شاخه، ساختار بسیار قوی

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت