آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال شلیل زرد مشهد

خرید نهال شلیل زرد مشهد از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال شلیل زرد مشهد با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال شلیل زرد مشهد در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال شلیل زرد مشهد به سراسر کشور.
قیمت نهال شلیل زرد مشهد در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ شلیل زرد مشهد، کاشت نهال شلیل زرد مشهد، هرس درخت شلیل زرد مشهد، نحوه آبیاری شلیل زرد مشهد، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری شلیل زرد مشهد و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال شلیل زرد مشهد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا شلیل زرد مشهد را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی شلیل زرد مشهد
  •     
  • مشخصات نهال شلیل زرد مشهد

مشخصات و خصوصیات نهال شلیل زرد مشهد:


از قدیم الایام پرورش درخت شلیل در کشور ایران رواج داشت میوه شلیل نوعی از خانواده هلو بوده اما بدون کرک می باشد امروزه ارقام مختلفی از شلیل در ایران پرورش داده می شود . نهال شلیل زرد مشهد یکی از نهالهای بومی ایران به حساب می آید و زادگاه آن شهر مشهد می باشد. میوه حاصل از نهال شلیل زرد مشهد به دلیل داشتن رنگی خاص و جذاب بسیار محبوب است . این رقم شلیل از سال اول کاشت شروع به باردهی می کند و یکی از ارقام زود بازده به حساب می آید نهال شلیل زودبازده مشهد جزء ارقام اصلاح شده به شمار می آید و بسیار پر محصول است میوه حاصل ازشلیل زرد مشهد طعمی شیرین و گوشتی آبدار دارد و هسته آن چسبیده به گوشت است. شکل ظاهری میوه شلیل زرد مشهد کروی و رنگ آن زرد مایل به سبز است بهتر است بدانید میوه شلیل زرد مشهد به راحتی خراب نمی شود و از قابلیت دو ماه انبارداری برخوردار است به همین دلیل از ارقام تجاری و صادراتی به حساب می آید رنگ زرد میوه شلیل زرد مشهد آن را از سایر ارقام شلیل متمایز کرده است نهال شلیل مشهد در اکثر مناطق ایران اعم از مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر و کوهستانی کشت می شود و از نظر اقلیم آب و هوایی محدودیت ندارد این نهال شلیل در بازه دمایی ۲۰- تا ۳۰+ درجه سانتی گراد رشد ایده آل و مطلوبی دارد درخت شلیل زرد مشهد دارای قدرت رشد محدودی است و ارتفاع آن پس از رشد به ۳ تا ۴ متر می رسد به همین دلیل جز ارقام شلیل پایه کوتاه به حساب آمده و فضای زیادی را اشغال نمی کند. مناسب ترین پایه برای پیوند شلیل زرد مشهد پایه آلو و شفتالو است‌.

نیاز سرمایی و ارتفاع از سطح دریا:

همانطور که می دانید اکثر درختان میوه به خصوص درختان شلیل برای رفع خواب زمستانه نیازمند یک دوره سرمایی می باشد و پس از گذراندن این دوره سرمایی شروع به جوانه زنی می کند. نیاز سرمایی درخت شلیل زرد مشهد جهت شکست خواب زمستانه حداقل ۳۰۰ تا ۷۰۰ ساعت سرما است. در نظر داشته باشید این رقم شلیل نسبت به ارتفاع از سطح دریا حساسیت چندان بالایی ندارد و در اکثر ارتفاعات رشد و نمو پیدا می کند.

زمان گلدهی نهال شلیل زرد مشهد:

نهال شلیل زرد مشهد در اوایل فروردین ماه شروع به گلدهی می کند به همین دلیل شکوفه های این رقم در مناطق کوهستانی دچار آسیب نمی شود . لازم به ذکر می باشد که زمان برداشت میوه حاصل از درخت شلیل زرد مشهد اواخر تیرماه بوده و به دلیل داشتن رنگ خاص و جذاب بازار چشمگیری دارد.

میزان باردهی و عملکرد:

شروع باردهی و عملکرد درخت اصلاح شده شلیل زرد مشهد از سال دوم است درخت شلیل اصلاح شده مشهد بسیار پر بار و پر محصول می باشد به طوریکه باردهی درخت بالغ آن به ۸۰ کیلو می رسد همانطور که اشاره شد نهال شلیل زرد مشهد از ارقام زودبازده می باشد و باردهی خود را از سال اول دوم می کند به همین دلیل رقمی تجاری به حساب می آید . میزان عملکرد و باردهی درخت شلیل زرد مشهد در هکتار ۴۵ تا ۵۰ تن است‌. البته لازم به ذکر است که میزان رسیدگی به درخت با میزان باردهی آن رابطه مستقیمی دارد .

عمر مفید و اقتصادی :

درخت شلیل مشهد به طور میانگین می تواند ۱۲ سال عمر مفید داشته باشد. و بهتر است بعد از ۱۲ سال درخت آن حذف گردد زیرا بعد از اتمام طول عمر مفید باردهی آن کاهش می یابد البته بهتر که بدانید نحوه هرس و کوددهی مناسب سبب افزایش طول عمر درخت شلیل زرد مشهد می گردد.

گرده افشان مناسب درخت شلیل زرد مشهد:

درخت شلیل زرد مشهد برای داشتن عملکرد بهتر و تبدیل همه شکوفه های خود به میوه نیازمند به رقم گرده افشان می باشد و بهتر است به ازای هر 10 اصله درخت شلیل زرد مشهد یک رقم گرد افشان در باغ کشت شود .گرده افشانی درخت شلیل زرد مشهد توسط زنبور عسل انجام می شود پس بهتر است در زمان گلدهی درخت مورد سمپاشی یل محلول پاشی قرار نگیرد.

کاشت نهال شلیل مشهد:

پس از انتخاب مکانی مناسب و خرید نهال شلیل زرد مشهد از مراکز معتبر باید در زمان مناسب اقدام به حفر چاله ها و کاشت نهال کرد. چاله های مناسب برای کاشت این نهال در خاک هایی با بافت سبک ۷۰×۷۰ متر بهتر است عمق و پهنا داشته باشد. مناسب ترین فاصله کاشت نهال شلیل زرد مشهد با توجه به رشد و گستردگی این درخت ابعاد ۳×۳ متر می باشد با رعایت فاصله مناسب سبب مدیریت دریافت نور توسط همه شاخه ها می گردید علاوه بر آن رعایت فاصله مناسب کاشت سبب می شود ریشه درختان در همدیگر تداخل پیدا نکرده و بر سر مواد غذایی رقابت نکنند. بهترین زمان کاشت نهال زرد مشهد با توجه به اقلیم آب و هوایی منطقه مورد نظر از اواخر فصل پاییز شروع می شود و تا اوایل فصل بهار ادامه دارد. پس از کاشت نهال شلیل زرد مشهد لگدمال کردن خاک اطراف پای نهال جهت خارج شدن هوای بین ذرات خاک از الزامات بعد از کاشت می باشد نهال شلیل زرد مشهد بعد از کاشت باید آبیاری شود تا ریشه نهال بهتر در خاک جای گیرد و مستقر شود در مناطق بادخیز برای محافظت از نهال می توان از قیم استفاده کرد . در هنگام قیم گذاری دقت داشته باشید ریشه نهال دچار آسیب نگردد .

آبیاری درخت شلیل زرد مشهد :

یکی از مهم ترین عواملی که نهال شلیل زرد مشهد برای ادامه حیات به آن وابسته می باشد. آبیاری مرتب و اصولی آن می باشد . میزان آب مورد نیاز درخت شلیل زرد مشهد با توجه به سن درخت و بافت خاک می تواند از ۵۰ تا ۱۵۰ لیتر متغیر باشد.

همانطور که می دانید روش های مختلفی برای آبیاری درختان شلیل وجود دارد اما جهت صرفه جویی در مصرف آب و افزایش راندمان آبیاری می توان از روش قطره ای برای آبیاری درخت شلیل زرد مشهد استفاده کرد . زمان آبیاری درخت شلیل زرد مشهد با شروع فصل رشد آغاز می شود و با شروع فصل خزان به اتمام می رسد.

خاک مناسب:

خاک مناسب درخت شلیل زرد مشهد همانند سایر درختان شلیل خاکی سبک با زهکشی بالا و دارای ph6تا7 می باشد درخت شلیل زرد مشهد نباید در خاک های سنگین و رسی کشت شود.زیرا ریشه این نهال نسبت به رطوبت بالا حساس است و ممکن است دچار پوسیدگی گردد انتخاب خاک حاصل خیز جهت کاشت این نهال امری بسیار ضروری است.

کوددهی:

درخت شلیل زرد مشهد برای رشد و عملکرد بالا علاوه بر کودهای حیوانی به کودهای شیمیایی که شامل ازت ،فسفات و پتاس می باشد نیاز دارد کوددهی این رقم شلیل بهتر است در فصل رشد انجام شود برای آگاهی از نیاز های خاک بهتر است قبل از کوددهی خاک مورد آنالیز قرار گیرد .کوددهی نهال شلیل زرد مشهد بیشتر شامل استفاده از کود های میکروکامل و کودهای ریشه زایی می باشد.)

هرس:

یکی از مراحل مراقبت و نگهداری از درخت شلیل زرد مشهد هرس درست و اصولی آن می باشد درخت شلیل زرد مشهد جهت پربار شدن و افزایش باردهی علاوه بر آبیاری و کوددهی به هرس اصولی نیز احتیاج دارد . بهترین زمان هرس درخت شلیل زرد مشهد اواخر فصل زمستان در زمان خواب درخت و قبل از جوانه زنی می باشد.هرس سبز نهال شلیل مشهد در فصل بهار به منظور حذف شاخه های ضعیف و بیمار انجام می شود.

خواص و فواید میوه شلیل زرد مشهد:

شلیل زرد مشهد یکی از محبوب ترین میوه های تابستانه است که مصرف آن موجب سلامت قلب می گردد از دیگر خواص مصرف این نوع شلیل می توان به خاصیت ضد سرطانی داشتن این میوه اشاره کرد. میوه شلیل زرد مشهد به دلیل دارا بودن پتاسیم بالا به کنترل فشار خون و تنظیم ph خون کمک بسیاری می کند علاوه بر این شلیل زرد مشهد به دلیل دارا بودن ویتامین c سبب سلامت پوست می گردد مصرف شلیل زرد مشهد به صورت تازه خوری یا در تهیه کمپوت و مربا می باشد.

خرید و قیمت نهال شلیل زرد مشهد:

اگر قصد خرید نهال شلیل زرد مشهد را دارید می توانید آن را از نهالستان های معتبری چون رویال نهال تهیه کنید در هنگام خرید نهال زرد مشهد باید به اصالت آن توجه داشته باشید مجموعه نهالستان رویال نهال جزء نهالستانهایی می باشد که با دارا بودن مجوز از جهاد کشاورزی اقدام به تولید ارقام نهال شلیل می کند و به دلیل حذف واسطه آن را با قیمت مناسب تری در اختیار شما قرار می دهد خرید نهال شلیل زرد مشهد از این نهالستان بدون واسطه بصورت حضوری و غیر حضوری امکان پذیر می باشد جهت بهره مندی از مشاوره های رایگان این مجموعه بهتر است با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشید.مجموعه تخصصی رویال نهال با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه اقدام به تولید ده ها هزار نهال شلیل می نماید و به دلیل تولید عمده آن را با قیمت مناسب تری در اختیار باغداران قرار می دهد همچنین تمامی نهال های شلیل تولید شده در این مجموعه دارای ضمانت و لیبل اصالت می باشد پس با خرید نهال شلیل زرد مشهد از نهالستان رویال نهال خریدی مطمئن را تجربه کنید.

مشخصات نهال شلیل زرد مشهد


کشور سازنده: ایران

عمر اقتصادی: حدودا 12 سال

زمان رسیدن: اواخر تیرماه

تحمل خشکی: نیمه متحمل

تحمل سرما: منفی 25 تا 35 درجه سانتیگراد

پایه: آلو وحشی، شفتالو

رنگ میوه: سفید مایل به سبز

شروع باردهی: از سال دوم کاشت

فاصله کاشت: 3x3

نحوه آبیاری: در هفته 10 لیتر

انبارداری: حدود 2 ماه

نوع مصرف: تازه خوری

خصوصیات: گوشت چسپیده به هسته

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت